banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Frustracije
PostPoslato: 10 Okt 2013, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ima tema "stub srama", ali je uglavnom posvećena fotografijama parkinga, pa neka i ostane takva.

Otvaram nam ovu temu da se, makar sami sebi, što bi moji Hercegovci rekli, "žugamo" a propo kretena koje srećemo (makar ja, možda sam hipersenzibilan, lol) u saobraćaju svaki dan.
Ne, nije riječ o čistoj saobraćajnoj nekulturi, kao što je, recimo, preticanje preko pune, nepropuštanje nekog jadnika koji čeka pola sata da se uključi i slične stvari, koje nisu lijepe, ali se valjda događaju (skoro) svima.
Ova tema je baš posvećena idiotima i muvama bez glava koje prave opasne i potencijalno tragične situacije jer su nesposobni debili koji nisu u stanju da primijete da je možda u njima problem, naprotiv.


Primjer...

Kreten u plavoj Lybri karavan koji se vozi kružnim tokom, unutrašnjom trakom i svira mi kao sumanut i nešto maše rukama jer zaboga nisam stao gospodinu u sred kružnog toga da ga pustim da se on isključi preko moje trake i ode na svoje brdo. Volio bih porazgovarati s njim.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 10 Okt 2013, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Svakodnevno bi' mogao kuckati o tome.

Prije par dana mi se slicno desilo kod Lesnine...ulijetanje ispred mene, znaci iz zadnje lijeve u zadnju desnu, bez zmigavca i bez iceg...naglo kocenje, sviranje i slicno - samo zato sto nije kulturno izbacen zmigavac.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 10 Okt 2013, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne frustriram se tako lako. Ali sam zato redovno zacudjen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 10 Okt 2013, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
jedan koji se zalaufa 80 km/h nizbrdo i onda izbaci auto iz brzine i koči samo kočnicom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 10 Okt 2013, 20:50 
Kad se ide iz pravca borika u rosulje kod mljekare, 90 posto idiota koji idu iz pravca budzaka ne misli stati iako imaju desno uslovno zeleno svjetlo...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 10 Okt 2013, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Jun 2011, 14:14
Postovi: 1512
Zasto sve vise ljudi skrece sa glavnih ulica u sporedne u pod vrlo cudnim uglom tipa 10 do 20 stepeni? I plus kada svirnes odmah masu rukama i cudno te gledaju jer su oni "upravu" a ne ja koji se zbog nj8h popeo na trotoar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 10 Okt 2013, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Ma sevap imati dizalicu pod sjedistem pa izaci i vaspitati budale ..
Ja ludim svaki put ali bas svaki put kad vozim naletim na nekog idiota.
A ispred kruznog treba staviti znak STOP i ispod pravila kruznog i 4 kamere da cestitke stizu kuci. Svaki put po 20-30 KM dok ne nauce ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 10 Okt 2013, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Sto pise eric_c mogao bi o tome cijeli dan.

Mada ne utice na mene, ali mi smeta... ujutru kad idem na posao (tranzitom) na semaforu kod Rosulja kod skretanja lijevo prema pekari Bakal kod onog sata... uvijek je guzva u traci za skretanje lijevo i uvijek se nadje neko pametan da vozi trakom pravo pa se ubaci pred vozaca koji je prvi na semaforu. To licno ne utice na mene jer idem pravo ali bi popricao sa njim da mi se tako ubaci. Sto moj stari kaze "eto ti sad jedini pametan a mi ludi".

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 00:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2004, 12:56
Postovi: 117
Neobzirnost vozača, od toga da ne ustupe svoje prvenstvo nekom ko čeka sto godina, do toga da nehajnošću doprinose gužvama.

Npr. zanemarivanje žmigavaca u vožnji. Naročito kad se iz sporedne ulice uključujem na onu sa prvenstvom, i čekam samo da prođe automobil koji dolazi sa moje lijeve strane, a on bez žmigavca skrene u tu sporednu ulicu kraj mene. Da kreteni upale žmigavac, ne bih morao čekati.

Ili kad se na potezu od Poljoprivredne škole do Merkura u oba pravca stvori gužva (što je svaki dan nekoliko puta), pa neko hoće da skrene lijevo iz jednog pravca, a neko 20-30 metara iza njega iz drugog smjera hoće da skrene u svoje lijevo, pa obojica stoje, a ovi iza njih niko neće da propusti nijednog, nego se nabiju branik uz branik, i onda niko ne može nikud da mrdne.

_________________
Have you ever noticed that things left in the air fall at the right angle?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 01:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Definitvno je nas grad idiotski rijesen sto se tice saobracaja...tj upropastili ga nasi urbanisti poslije rata...kad su mogli sve zivo napraviti...al evo par stvari koje bi se trebale uraditi...sto dejan pise...budzak skretanje lijevo (gdje god je to moguce zabraniti...ne da mozes skrenuti u svaki sor...vec da skrenes na jedno zwjednicko...pa se onda vozis okolo kroz male ulice)...tako i u centru..sto vise jednosmjernih ulica ...sto manje skretanja lijevo...sto vise kruznih tokova

Sta me jos frustria...nedostatak podzemnih pjesackih prelaza br.1 frustracija...pjesaci usporavaju saobracaj...prelazak pjesaka na po tranzita(stocna pijaca) ...itd itd

E da..duzi niz godina ista frustracija...kad idem na ekonomki fax..iz smjera venecije..i sad kod skorpiona hocu da se vrnem polukruzno da parkiram tamo kod k4 (kulturno da ne sjecem punu liniju) ...prvi na semoforu..udjem malo sire u raskrsnicu da bih izveo manevar,zmigavac ukljucen pola sata...i svaki put se nadje neki indijanac koji me pokusa prestici na po raskrsnice..i tako me blokira u polukruznom okretanju(natjera da udjem u stepe stepanovica)...srecom zavrsio ekonomski davno..a sad ima.gore i kruzni tok :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 02:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
I naravno...najgori ucesnici u saobracaju po meni su biciklisti(koji nemaju vozacku,pa ne znaju sta je saobracaj) i ovi sto pice rolerima(brze od 15km/h)...ponasaju se kao pjesaci,koriste njihove staze...a 100 puta su brzi od pjesaka...neki dan sam jednog starijeg gospoidna tako fino mogao opaliti...idem od merkatora prema rebrovcu...raskrncia kod vidovica...nije guzva...imam zeleno..skrecem desno..gledam ima li pjesaka(kojim je takodje zeleno) NEMA IH...kulturno pustam auto iz suprotnog smjera da se ukljico ispred mene...usporavam skoro na cc20km/h...i u tom momentu vidim doticnog gospodina na biciklu(iz istog pravca kao sto sam i ja dosao) kako je dao "pun gas" kako bi on uhvstio zeleno za pjesake...kocim...stajem na 0...budala proleti ispred mene par milimetara..da nisam zakocio...bog zna sta bi bilo od njega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 06:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Apr 2008, 22:30
Postovi: 64
O ovome bi se moglo pisati danima... Neiscrpna tema... Ono sto mene nervira su motoristi kad se provlace izmedju auta a pogotovo kad me obilazi s moje desne strane... Neku vece situacija na semaforu iz pravca venecije mosta, taksista me vozi kuci i stojimo u traci za lijevo i nigdje nikoga nema, ni iza nas ni pored nas, nakon par sekundi nekakav mercedes dzip bijele boje stranih reg. oznaka stize trakom za pravo i staje ispred nas za lijevo i nakon skretanja lijevo parkira se ispred intermeca...toliko mu se zurilo... Mislio sam nas neki krkan dosao pa se izivljava ali mi onda vozac rece da je to sin jednog naseg biznismena i da je to skoro svaku vece tako...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 07:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Иначе сам као бубица миран и тешко ме било шта може изнервирати у животу. Осим кад сам у ауту, и кренем полако без нервозе, али то иде тако једно 200ињак метара, и онда креће шоу, од стоке која не зна за жмигавац па до ових који спавају на семафору, возача службених аута, возача аутобуса... Генерално смо неваспитани, а то се онда преноси и за волан. Пошто се некултура неће никад искоријенити, у задње вријеме се трудим да искулирам али ми не иде баш добро, али сва фрустрација изађе кад неком нешто опсујем и кад се изгаламим у току вожње, онда сам бар 2 километра миран.
Како остати имун и сачувати живце?

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 08:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Definitivno biciklisti koji dok voze cimkaju lijevo desno i pješaci koji nisu sa sobom načisto da li pored pješačkog stoje i čekaju nekoga ili kane preći. Njih se zaista bojim.
Neupotrebljavanje žmigavca, pogotovo na raskrsnicama gdje nema semafora. Nekultura, staneš pješaku na pješačkom, a lik iza tebe te prestiže. Zaustavljanje dva auta u obje trake da bi malo popričali kroz prozor....

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 08:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ko nam je to skoro kupio auto :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Što znači da više poštujem pravila i više strepim. :P :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 08:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Smiri se. Ucinilo mi se da se osjecas zapostavljeno u odnosu na Acu :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 08:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol: Jok, jok, neka mene u zapećku što se tiče te priče. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 09:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Talija je napisao:
Što znači da više poštujem pravila i više strepim. :P :)


nema pravila,uvijek treba zvjernjati... u USA postoji spomenik na kojem kratko piše "ovdje počiva dzo koji je imao prednost".

ovo shvati kao savjet novopečenoj kolegici za volanom. 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 11 Okt 2013, 09:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To mi je rečeno davno još, kad sam imala obuku. :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 129  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs