banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 22:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 129  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Sep 2017, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5619
Lokacija: Banja Luka
Koliko su mi puta jebali majku (svirali) ti iz unutrasnje...

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Sep 2017, 23:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Citiraj:
Mnogi ne kontaju da je žmigavac sredstvo iskazivanja namjere. Kad ti dovoljno rano, odnosno na vrijeme, daš žmigavac, ja mogu da skladno odreagujem.
Kod nas ljudi daju žmigavac tek kad krenu skretati, ako ga uopšte daju...

Upravo stvar koja me najviše nervira. Davanje žmigavca NAKON prestrojavanja i to kad se nadju medju fizičkim ostrvima ili s jedne strane kolona a sa druge ostrvo, tj. u situaciji kad nema dileme kud moraju.
Pretpostavljam po toj logici da i na otvorenom putu u krivinama isto žmigaju.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Sep 2017, 12:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Evo od mene jedna anti-frustracija, vozač mini busa me vidio na retrovizor i fino se pomjerio da mi oslobodi mjesto da mogu nastaviti filtriranje.
Ovo mi se nije dešavalo do sad (zapravo nije ni moglo, jer sam se uvijek uspio provući). :D

[video]https://youtu.be/vmJtMTO-7Ww[/video]

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Sep 2017, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Men je jedan juče sa hababom na paksicu filtrirao na raskrsnici u običnoj ulici, čekam sa autom ispred da onaj na čelu skrene lijevo sa sve urednim žmigavcem, kad frajko isfiltrira po liniji i obiđe čak i ovog što skreće. Sreća pa je čovjek gledao u retrovizore pa ga vidio. Obojica bi se spucala u auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Sep 2017, 23:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12386
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Sargas je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Sargas je napisao:
Znači onaj čija putanja bi mu presjekla traku, mora prvo da ga propusti.


Ok, ovaj u unutrašnjoj traci propušta onog u vanjskoj.
Da li on onda zaustavlja kretanje ili pravi još jedan krug?

Vidiš li šta je problem sa ovim sistemom?


Ako sam te dobro skontao, ovaj desni bi trebao propustiti ovog iz unutrasnje, tj trebao bi sacekati sa ulaskom u kt, jer vidi ovog vanjskog koji je vec u kt(Ulazis poslje njega u kt, samim tim on ima prednost jer je vec u kt.). Ja uvijek tako radim, jer ljudi ne daju zmigavac, sacekam lijepo da prodje ovaj iz vanjske trake i tek onda se ukljucujem u kt.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Sep 2017, 23:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ne, nisi dobro skontao...

Ovo je situacija:
Slika

Dakle, zeleni i plavi se susreću pred izlazom (označeni kao okrugle tačke na linijama) i tu im se putanje ukrštaju. Pošto plavi nastavlja svojom trakom i ne mijenja putanju. on ima prednost. Zeleni mora u tom slučaju ili da napravi još jedan krug ili da prikoči pa da se isključi nakon što plavi prođe.

E to je problem kod kružnih tokova kod nas. Zbog toga ljudi i voze često samo vanjskom, jer im je problem izaći iz unutrašnje. Ako bismo vanjsku traku koristili uvijek samo za prvi izlaz ovog problema ne bi bilo. Druga opcija je trake ograničiti ivičnjacima, tako da imaju vođenu putanju prema izlazima. Posljednje rješenje je praviti kružne sa jednom trakom...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 08:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1081
Sinoc prilazim naplatnim kucicama kod Robota, idem desnom trakom i sustizem dvoje na skuteru koji su taman ispod kucica... Prolazim i ja kucice, gledam jedan retrovizor, drugi, zmigavac sam dao, pojacao gas KAD SUNCE TI JEBEM DIREKT U MENE NEKI GOLF DVOJKA SA JEDNIM SVJETLOM KOJE NE RADI!! Jedva su abs i divlje motanje spasili situaciju, uh... Ja inace idem lijevom trakom kroz kucice, da sam se prestrojio i dao malo gas kao obicno, naisao bi ludak taman kad bih se poravnao sa skuterom u drugoj traci, strah me pomisliti, al teško da bi se dobro završilo...


Ja stvarno ne znam sta takvim ljudima uraditi, jedino okrenuti auto i za njim kroz kontra smjer, pa kad se zaustavi poslati ga na hirurgiju par mjeseci da razmisli kako vozi, strašno ljudi moji, ode glava zbog idiota koji vozi zabranjenim smjerom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 08:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Def se brze i lakse izlazi iz unutrasnje trake, kako u BL tako I van nje. Samo treba znati voziti. Vanjsku traku koristim samo i iskljucivo ako izlazim na prvom izlazu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 08:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1081
Sargas je napisao:
Ne, nisi dobro skontao...

Ovo je situacija:
Slika

Dakle, zeleni i plavi se susreću pred izlazom (označeni kao okrugle tačke na linijama) i tu im se putanje ukrštaju. Pošto plavi nastavlja svojom trakom i ne mijenja putanju. on ima prednost. Zeleni mora u tom slučaju ili da napravi još jedan krug ili da prikoči pa da se isključi nakon što plavi prođe.

E to je problem kod kružnih tokova kod nas. Zbog toga ljudi i voze često samo vanjskom, jer im je problem izaći iz unutrašnje. Ako bismo vanjsku traku koristili uvijek samo za prvi izlaz ovog problema ne bi bilo. Druga opcija je trake ograničiti ivičnjacima, tako da imaju vođenu putanju prema izlazima. Posljednje rješenje je praviti kružne sa jednom trakom...


O tome ja trubim otkako su se kruzni vratili kod nas... U tom slučaju plavi bi bio u lijevoj i cekao da se oslobodi traka i da udje, i svima dobro, sanse za nesporazumom ili udesom nepostojeće, a zastoj gotovo nemoguc, jer svi uvijek imaju traku u kojoj se saobraćaj stalno krece, jedino stajanje pjesaku moze da zagusi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 08:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Sargas je napisao:
Dakle, zeleni i plavi se susreću pred izlazom (označeni kao okrugle tačke na linijama) i tu im se putanje ukrštaju. Pošto plavi nastavlja svojom trakom i ne mijenja putanju. on ima prednost.
Ja mislim da se ne smije uopšte ulaziti u kružni tok ako nekoga već ima u bilo kojoj traci u neposrednoj blizini, jer nikad ne znaš gdje će neko izaći iz unutrašnje.
Zato fino sačekati da se oslobodi prostor za manevar i onda ući.
ajkula je napisao:
Def se brze i lakse izlazi iz unutrasnje trake, kako u BL tako I van nje. Samo treba znati voziti. Vanjsku traku koristim samo i iskljucivo ako izlazim na prvom izlazu.
Apsolutno, i ja tako.
U vanjskoj moraš gledati hoće li te udariti neki konj iz unutrašnje, a u unutrašnjoj si sam svoj gazda.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 09:02 
Nek' udari. :D

Ja u saobracaju samo gledam da nije moja krivica kada se dodje pred sudiju, za ostalo me nije briga.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 09:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Hahahaha.
Ne znam kojom ste heuristikom izmjerili da se iz unutrašnje lakše isključuje. Vanjska traka je fizički bliža izlazu. Kad se isključuješ, niko ti, sem pješaka, ne smeta. Tako da ne stoji to što pišete.

Kad se uključuje u kružni tok, ako si u desnoj traci, gledaš samo da li je vanjska slobodna. Ako si u lijevoj traci, onda gledaš da su obe slobodne.

Pri isključivanju iz unutrašnje trake, vanjska ima prednost, tako da je sva krivica i odgovornost na vozaču iz unutrašnje. On mora da sačeka trenutak kad je vanjska slobodna za isključenje, a ne da ga propuštaju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Sargas je napisao:
Ne znam kojom ste heuristikom izmjerili da se iz unutrašnje lakše isključuje.
Bar se lakše uključuje jer nema kolone na ulazu. :D Kod nas ljudi dosta izbjegavaju unutrašnju traku.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 11:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pa da, upravo zbog ovog problema ukrštanja.
Mojoj curi su, kad je išla na obuku u auto školu Ivić, rekli da stalno vozi samo spoljašnjom trakom. Ja se zgrozio kad sam čuo...

Nadam se da će što više ljudi pročitati ovih nekoliko postova, pa da se dileme o kružnom toku malo razjasne.
Isto tako se nadam da će neko ko je zadužen za saobraćajnu infrastrukturu ovo pročitati, pa pokušati poboljšati stanje... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 12:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
zidarR je napisao:
Sinoc prilazim naplatnim kucicama kod Robota, idem desnom trakom i sustizem dvoje na skuteru koji su taman ispod kucica... Prolazim i ja kucice, gledam jedan retrovizor, drugi, zmigavac sam dao, pojacao gas KAD SUNCE TI JEBEM DIREKT U MENE NEKI GOLF DVOJKA SA JEDNIM SVJETLOM KOJE NE RADI!! Jedva su abs i divlje motanje spasili situaciju, uh... Ja inace idem lijevom trakom kroz kucice, da sam se prestrojio i dao malo gas kao obicno, naisao bi ludak taman kad bih se poravnao sa skuterom u drugoj traci, strah me pomisliti, al teško da bi se dobro završilo...


Ja stvarno ne znam sta takvim ljudima uraditi, jedino okrenuti auto i za njim kroz kontra smjer, pa kad se zaustavi poslati ga na hirurgiju par mjeseci da razmisli kako vozi, strašno ljudi moji, ode glava zbog idiota koji vozi zabranjenim smjerom...


Neces vjerovati,ali puno ljudi to radi,znaju da po noci prosjek saobracaja je 1 vozilo/min tako da je stvarno rijetko da dva vozila se krecu paralelno,onda to iskoristavaju ko hoce da ne ide do sledecih naplatnih stanica i pravi polukruzno okretanje
Jedina kriticna tacka su naplatne kucice,tu se uspori pa moze biti vise vozila

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4244
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Sargas je napisao:
Kad se uključuje u kružni tok, ako si u desnoj traci, gledaš samo da li je vanjska slobodna. Ako si u lijevoj traci, onda gledaš da su obe slobodne.
Zar ne bi trebalo prilikom uključenja iz desne ipak pogledati da li su obje slobodne?
Pogotovo ako ovaj iz unutrašnje već signalizira da izlazi na sljedećem izlazu, glupo je ometati ga, ako se putanje ukrštaju nakon par metara, a kod nas su izlazi jako blizu jedan drugom.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 13:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ti ulaziš u kružni tok ukoliko je tvoja traka slobodna. Ako je on već krenuo skretati, odnosno sjeći tvoju traku, onda ga propuštaš. U suprotnom on tebe propušta. Ukoliko ti izlaziš na sledećem izlazu, onda nema apsolutno nikakvih problema.

Dakle, ako ulaziš u vanjsku traku, unutrašnja te se ne tiče. Isto kao i kad se uključuješ na auto put...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Problem i nastaje ako se uključuješ pa ne paziš unutrašnju traku, a ideš pravo kroz kružni vanjskom.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 13:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Zašto? Pa pročitaj šta sam napisao...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 30 Sep 2017, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ti si napisao da ovaj u unutrašnjoj treba propustiti ovaga u vanjskoj u nečem suprotnom. To suprotno se ne bi ni dešavala da se pazi pri uključivanju u kružni. Ako ćeš ići pravo vanjskom paziš da se ne uključiš u kružni tako da imaš pored sebe auto u unutrašnjoj. Onda on tebe ne mora puštati ako želi da skrene.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 129  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs