banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1551 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 78  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Okt 2022, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
E ne može. Masa ih vozi ko babe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
mirdza je napisao:
hadzidado je napisao:
Staros', štaš...

Ne, kazne
Na autoputu svako može da vozi 200 ;)
Nije valjda kriza udarila? Da ne razmiàšljaš o plinu, crni mirdža?
:-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Nemoj biti skroman. Sigurno si pokojeg biciklistu, zapregu, traktor, frezu obišao?


Pazi sad.....morao sam stati u Kraljevu, Kragujevcu i Bg.....izbjegao sam gužvu kroz Bg, a bio je radni dan bez gužve na granicama.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 18:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
hadzidado je napisao:
E ne može. Masa ih vozi ko babe.


To su oni što im je prosječna potrošnja ispod 5.4/100... Babići :lol:

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 19:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Napravio sam prošli vikend cirka 800 km u električnom autu. Žali majko izgubljenog vremena na dopunjavanje baterije…

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Jesi ti bio optimističan po tom pitanju, nekad prije?
Koji auto, koliko si vremena potrošio na punjenje?


Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 21:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Hyundai Kona, samo ne znam koja tačno baterija je u pitanju - mislim da je ona neka od ~60 kWh.
U svakom slučaju, vrhunski opremljen auto: HUD, držanje trake i adaptivni tempomat, električno podešavanje sjedišta sa svim pizdarijama, grijanje sjedišta, grijanje volana, senzori, kamere...
Daleko bolje nego Kia Niro ili VW ID.3. VW me totalno razočarao...

Uglavnom, krenuo na put od 300 km, a auto prikazuje domet od 450 km.
Očekujem da ne može preći toliko, ali reko do odredišta će biti bez problema.
Naravno, malo morgen je tako...
U prosjeku auto troši 15-16 kWh na 100 km, barem je takva potrošnja za istoriju ovog auta. Međutim, na auto-putu troši oko 20-25 kWh bez problema.
Nisam mjerio, pa ne znam tačno, ali ofrlje je ovako kad sam provjeravao trenutnu potrošnju.

To znači da sam pred kraj morao puniti, ali ajde sad nađi stanicu za punjenje.
Stanem na neko odmaralište i vidim tamo imaju punjači od 2 firme.
Prva firma naplaćuje po minuti i to ovako:
22 kW punjač - 0.15 €
50 kW punjač - 0.45 € po minuti plus 1 € za start

Kontam da mi treba samo malo da doguram do odredišta i prištekam se na 22 kW punjač.
Međutim, nisam znao da ima fora sa AC i DC strujom. Na AC struji je auto vukao svega 7 kW, a ja plaćam isto...
Prekinem to punjenje i prebacim se na 50 kW. Tamo je DC i punio je sa nekih recimo 45 kW.
Ukupno sam punio možda pola sata i podigao sam nivo baterije sa nekih 15 % na 60 %, ili otprilike za 120 km. Platio oko 15 € možda.
Naravno, morao sam instalirati aplikaciju od te firme.

Kasnije odem na drugo mjesto, gdje sam računao da ću se zadržati barem 3-4 sata i prištekam auto da se puni. To je bio mali gradski punjač od 22 kW.
Opet isto sranje sa 7 kW. Samo što su smećari stavili tarifu od 6 € po satu. Tako sam platio skoro 20 €, a nisam napunio maltene ništa - tipa 20 kWh ili oko 100 km.
Barem je moglo bez aplikacije...

U povratku opet svratim na odmaralište, i prištekam auto na 350 kW punjač.
Reko sad ima da bude banja... :D
Naravno, auto se puni sa nekih 56 kW, ali barem nije na vrijeme, već na isporučenu energiju. 1 kWh košta oko 0.79 €. Punio sam pola sata i napunio 26 kWh za 20.50 €.
Auto je bio pun sa nekih skoro 80 %. Nisam htio puniti preko 80 %, jer se puni značajno sporije. Naravno opet nova aplikacija...

I onda u kasne sate još jedno punjenje od pola sata da ne bih ostao negdje na putu.

Sranje pravo za duže rute. Em se zajebavaš oko logistike da skontaš gdje možeš da puniš, em trebaš skontati šta da radiš dok se auto puni, em moraš paziti kako voziš, em... Realno, izašlo me skuplje nego da sam se vozio na dizel.
Ma super je to priča ako imaš punjač kod kuće i ako ti rijetko treba više od jednog punjenja u cugu.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2022, 21:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Otvori novu temu. Potrošnja kWh - upisujemo podatke :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2022, 06:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Castra,
Jbg, ne znam šta si očekivao al net je pun ko oko iskustava kao tvoje, tj da se strujić može koristiti samo po gradu ako imaš svoju garažu. Ostalo je plač, tuga i jad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2022, 07:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Castra je napisao:
Hyundai Kona, samo ne znam koja tačno baterija je u pitanju - mislim da je ona neka od ~60 kWh.
U svakom slučaju, vrhunski opremljen auto: HUD, držanje trake i adaptivni tempomat, električno podešavanje sjedišta sa svim pizdarijama, grijanje sjedišta, grijanje volana, senzori, kamere...
Daleko bolje nego Kia Niro ili VW ID.3. VW me totalno razočarao...

Uglavnom, krenuo na put od 300 km, a auto prikazuje domet od 450 km.
Očekujem da ne može preći toliko, ali reko do odredišta će biti bez problema.
Naravno, malo morgen je tako...
U prosjeku auto troši 15-16 kWh na 100 km, barem je takva potrošnja za istoriju ovog auta. Međutim, na auto-putu troši oko 20-25 kWh bez problema.
Nisam mjerio, pa ne znam tačno, ali ofrlje je ovako kad sam provjeravao trenutnu potrošnju.

To znači da sam pred kraj morao puniti, ali ajde sad nađi stanicu za punjenje.
Stanem na neko odmaralište i vidim tamo imaju punjači od 2 firme.
Prva firma naplaćuje po minuti i to ovako:
22 kW punjač - 0.15 €
50 kW punjač - 0.45 € po minuti plus 1 € za start

Kontam da mi treba samo malo da doguram do odredišta i prištekam se na 22 kW punjač.
Međutim, nisam znao da ima fora sa AC i DC strujom. Na AC struji je auto vukao svega 7 kW, a ja plaćam isto...
Prekinem to punjenje i prebacim se na 50 kW. Tamo je DC i punio je sa nekih recimo 45 kW.
Ukupno sam punio možda pola sata i podigao sam nivo baterije sa nekih 15 % na 60 %, ili otprilike za 120 km. Platio oko 15 € možda.
Naravno, morao sam instalirati aplikaciju od te firme.

Kasnije odem na drugo mjesto, gdje sam računao da ću se zadržati barem 3-4 sata i prištekam auto da se puni. To je bio mali gradski punjač od 22 kW.
Opet isto sranje sa 7 kW. Samo što su smećari stavili tarifu od 6 € po satu. Tako sam platio skoro 20 €, a nisam napunio maltene ništa - tipa 20 kWh ili oko 100 km.
Barem je moglo bez aplikacije...

U povratku opet svratim na odmaralište, i prištekam auto na 350 kW punjač.
Reko sad ima da bude banja... :D
Naravno, auto se puni sa nekih 56 kW, ali barem nije na vrijeme, već na isporučenu energiju. 1 kWh košta oko 0.79 €. Punio sam pola sata i napunio 26 kWh za 20.50 €.
Auto je bio pun sa nekih skoro 80 %. Nisam htio puniti preko 80 %, jer se puni značajno sporije. Naravno opet nova aplikacija...

I onda u kasne sate još jedno punjenje od pola sata da ne bih ostao negdje na putu.

Sranje pravo za duže rute. Em se zajebavaš oko logistike da skontaš gdje možeš da puniš, em trebaš skontati šta da radiš dok se auto puni, em moraš paziti kako voziš, em... Realno, izašlo me skuplje nego da sam se vozio na dizel.
Ma super je to priča ako imaš punjač kod kuće i ako ti rijetko treba više od jednog punjenja u cugu.

Kakvo iscimavanje.. jebes ti elektriku, daj dizela i benzina. Ko da kera imas pa ga moras izvoditi i ujutro i navece.
Tako i ovo elektricno govno.. puni ujutro, pa preko dana, pa navece po pola sata.. Dizel majka :D

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2022, 07:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
Što Castra kaže treba ti logistika. To je tek priča za sebe :D
Isplaniraš pumpe gdje imaju punjače pa npr staneš u SLO i skontaš da ispred tebe ima u redu 2 auta koja čekaju da se "uštekaju"

Ja sam često po ovim okolnim relacijama radijusa do 400-500km, ali npr da odeš BL-BG moraš se dobro organizovati (čini mi se 350km).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2022, 07:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
MWh preko 1500KM. Znači na autoputu troši 30KM na 100km ako plaćaš po kWh.
Više se isplati onda plaćati po minuti, ali kad je ? da li će vući max kWh.
To se isplati samo na svoju vlastitu utičnicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2022, 08:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Doduše, svi nude neke mjesečne planove ili pakete, pa tako bude nešto povoljnije.
Ali da, ako nemaš dvorište ili parking sa utičnicom, cijela ova priča je besmislena...

Da li BiH daje ikakve podsticaje za kupovinu električnih auta? Ima li nekih olakšica ili prednosti?

Na cijenu auta treba još dodati barem 500-1000 € za punjač, ali je zato struja u BiH skoro pa džabe... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2022, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Meščini da je bilo njake priće oko povlastica al svejedno nema ko da kupi, jer em je skupo, em infrastruktura za qrac, em nikad nisi siguran koliko ima dometa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2022, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
Castra je napisao:
Hyundai Kona, samo ne znam koja tačno baterija je u pitanju - mislim da je ona neka od ~60 kWh.
U svakom slučaju, vrhunski opremljen auto: HUD, držanje trake i adaptivni tempomat, električno podešavanje sjedišta sa svim pizdarijama, grijanje sjedišta, grijanje volana, senzori, kamere...
Daleko bolje nego Kia Niro ili VW ID.3. VW me totalno razočarao...


Valja guzu i rukice grijati tokom vožnje, a klima da pirka na ugodnih 22.5C, dok autopilot sam vozi.
Poslije izađe na pljugu i kaficu, lagano se trese se kao prut u tankoj košuljici dok se baterija puni, a prepun emocija i ljubavi mazi kera. U većini slučajeva neka pudlica.
Uhh muke i teška patnja je to. Neopisivo.
(opis prosječnog vozača takvog vozila)

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 07:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
Castra je napisao:
Doduše, svi nude neke mjesečne planove ili pakete, pa tako bude nešto povoljnije.
Ali da, ako nemaš dvorište ili parking sa utičnicom, cijela ova priča je besmislena...

Da li BiH daje ikakve podsticaje za kupovinu električnih auta? Ima li nekih olakšica ili prednosti?

Na cijenu auta treba još dodati barem 500-1000 € za punjač, ali je zato struja u BiH skoro pa džabe... :D


Mislim da je bila neka priča ove godine na nivou BiH da se električni automobili mogu uvoziti bez carine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2022, 08:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ma to je samo za lokala i ako imas dostupnu uticnicu kod kuce/na poslu. Ponajbolje je ako imas solarne panele. Dobro, kod nas je struja jeftina tako da je ugradnja solarnih panela besmislena.
Za sve drugo je teska patnja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2022, 01:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Slika

Dizel i dalje šljaka kako treba, nema nekih iznenađenja... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2022, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
5,2 l/100km
Citroen C4 2011. godište 2.0 hdi 120kW


Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2022, 12:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Prijedor-Beograd-Prijedor (preko Hrvatske)

690km 49.7l tj. 7.2l na 100km

Insignia 2.0cdti 96kw automatik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1551 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs