banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 20:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3091 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4322
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Svoje osiguranje?
E to mi je novo, mislio sam da treba zvati njegovo jer oni treba da isplate štetu.
Guglao sam sada na bajkerskim forumima i svi preporučuju advokata.
Nije to kao kod auta, branik, far, blatobran koji se zamijeni, nego je udarac bio takav da je faktički šteta totalna jer je kriv ram i poremećena je ciklistika.
Ipak ću ja zvati advokata sutra ujutro, pa objasniti i vidjeti šta i kako.. pokriju oni i sebe a i mene i mirna Bačka.
Privatnu tužbu mogu svakako, ali ne bih baš i time da se bakćem.
Ali s obzirom na okolnosti (2 promila, bez vozačke, otpozadi, povrede, velika šteta) bi svaki advokat trebao izvući više nego što bi mi dala "velikodušna" osiguranja.
Hvala na savjetima, apdejtovaću vas kako ide.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Poslednji put menjao Rider on the storm dana 29 Apr 2024, 17:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1444
Volta je napisao:
Aikus je napisao:
Niko se nije obogatio u saobraćajnoj nesreći. Ti budi fin i nemoj previše da odereš lika. Ja da sam na tvom mjestu, ja bih našao advokata mimo odštete i tužio privatno tog lika što te je udario ako je sve tako što kažeš (vjerujem da je moguće podnijeti tužbu)
Dva promila i vožnja pod zabranom, e baš takvog i treba odrati, pa se možda dozove pameti nakon toga.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Tome i tako neces nista dokazati treba izvagati da li se isplati zamlacivati po sudu ako se ne mora i kad ces onda dobiti isplatu. Mada imaju sad i ovi specijalisti za tu vrstu posla pa je valjda jednostavnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 17:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1444
Rider on the storm je napisao:
Svoje osiguranje?
E to mi je novo, mislio sam da treba njegovo jer oni treba da isplate štetu.
Guglao sam sada na bajkerskim forumima i svi preporučuju advokata.
Nije to kao kod auta, branik, far, blatobran koji se zamijeni, nego je udarac bio takav da je faktički šteta totalna jer je kriv ram i poremećena je ciklistika.
Ipak ću ja zvati advokata sutra ujutro, pa objasniti i vidjeti šta i kako.. pokriju oni i sebe a i mene i mirna Bačka.
Privatnu tužbu mogu svakako, ali ne bih baš i time da se bakćem.
Ali s obzirom na okolnosti (2 promila, bez vozačke, otpozadi, povrede, velika šteta) bi svaki advokat trebao izvući više nego što bi mi dala "velikodušna" osiguranja.
Hvala na savjetima, apdejtovaću vas kako ide.


Meni je nesto ostalo svoje ali provjeri bilo poodavno, zbog toga ga valjda i placamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4322
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja ću ipak prvo kontaktirati advokata.
Dva promila, pod zabranom, otpozadi, mogao me ubiti, mogao mi slomiti kičmu daleko bilo.
A motor iskrivio da se jedino maljem može ispraviti, faktički totalka.
Samo te činjenice su dovoljne da se i on i ja pokrijemo, još policijski zapisnik koji potvrđuje to dok dođe i eto.
Jedva čekam sutra pa da vidim.. a i prerarastao sam 250cc odavno, ovo je kao kec na desetku, Honda Varadero XL, ili nešto slične veličine i tipa mi sad treba. 8)

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 17:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11366
Lokacija: PL / BL
OT
Može ram da se popravi, ali nije naivan posao.
EOT

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 18:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17176
Lokacija: Q5HW+6W
Osiguranje koje se plaća prilikom registracije je obavezno osiguranje autoodgovornosti za štete prema trećim licima.
Dakle, tvoje osiguranje plaća štetu koju si ti počinio kao krivac; u tom slučaju, ako nemaš kasko, sam pokrivaš troškove štete nastale na tvom vozilu.
Naravno da treba kontaktirati njegovo osiguranje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 18:41 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Rider on the storm je napisao:
Svoje osiguranje?
E to mi je novo, mislio sam da treba zvati njegovo jer oni treba da isplate štetu.
Guglao sam sada na bajkerskim forumima i svi preporučuju advokata.
Nije to kao kod auta, branik, far, blatobran koji se zamijeni, nego je udarac bio takav da je faktički šteta totalna jer je kriv ram i poremećena je ciklistika.
Ipak ću ja zvati advokata sutra ujutro, pa objasniti i vidjeti šta i kako.. pokriju oni i sebe a i mene i mirna Bačka.
Privatnu tužbu mogu svakako, ali ne bih baš i time da se bakćem.
Ali s obzirom na okolnosti (2 promila, bez vozačke, otpozadi, povrede, velika šteta) bi svaki advokat trebao izvući više nego što bi mi dala "velikodušna" osiguranja.
Hvala na savjetima, apdejtovaću vas kako ide.



to nigdje nema da zoves osiguranje osobe koja te udarila i sa njima pravis racunicu..mozes zapisati njegove tablice, sliakati sta god.. il sa njim ako je moguce razmjeniti ime kompanije kod koje je osiguran..nazoves svoje osiguranje i kazes sta se desilo, da je dosla policija izvjestaj napravljen, das ime kompanije kod koje je auto osigurano..i onda tvoje osiguranje potrazuje stetu od njegovog osiguranja..al ako je on bio pijan, em imo zabranu voznje pitanje jel uopste auto registrovano/osigurano..ako nije, pisi propalo..ostaje ti privatna tuzba..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 18:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1444
Zece je izgleda jos u sumi. Meni je to bila konfuzija kao i rajderu ali mi se cini da tako funkcionise kazem bilo poodavno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 19:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4322
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Registrvovan je i osiguran tj. ima važeću polisu. Ali nebitno je sad koje osiguranje da zovem, mogu bilo koje pa će mi objasniti ali prvo ću advokata kao što je Zoka inicijalno napisao.. slažete se da je to najbolje?

@Mirdža Znam, i to je naravno jedan od planova. Zavisi koliko se isplati i koliko dobijem, ali bar znam dobrog moto majstora.

Ali da vi vidite tog lika.. on ne zna ni šta je uradio, ni odakle sam se ja "stvorio", on mene krivi, doduše nije bio agresivan, ali uopšte nije bio svjestan situacije ni orijentisan u vremenu i prostoru.
Pada, zanosi, zapliće jezikom, otišao da mokri.. onda je malo došao sebi i nudi 200 KM da se "dogovorimo".
I onda mu se ja obraćam kao djetetu od 5 godina (jer je na tom nivou sa toliko promila), da ga malo zapričam dok ne dođe murija, njima svaka čast, bili su profesionalni i brzi.
Čak je rekao da sam ja njega povrijedio.. kako on može biti povrijeđen ako prednjim dijelom auta odbaci motocikl dva metra..

Ovo je mjesto pada, danas uslikao.
Evo koliko je nogostup i/ili poluga nožne kočnice poderala asfalt.
Karter nije oštećen nimalo, ulje je curilo na odušak/iberlauf dok sam se ja kobeljao da uspravim motor.
A možda je curilo iz njegovog auta, ne znam.

Slika

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9319
Definitivno uzmi nekog da te zastupa, razlika izmedju onog što bi sam izvukao i onog sto neko strucan izvuce moze pokriti vrijeme, zivce i hodanje koje bi sam morao odraditi, cak ce ti i vise ostati. I ne budi lud, naplati sto te sljeduje, ne placa on nego osiguranje. Ne moras nista na kvarno i folirati povrede, a ovom sto te udario je svejedno, jednako ce najebati uzeo ti 500 ili 2500KM od njegovog osiguranja. Samo ne uzimaj one agencije za zastupanje u osiguranju nego nekog advokata, provjerenog i od povjerenja. Bila je ona slovenačka agencija sto je to radila, pa naplate tvoju stetu, a tebi nikad ne isplate novac. A za privatnu tuzbu ne vidim potrebe, naplatices sve redovnom procedurom i propisima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4322
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pametno, tako ću.
Neću folirati povrede, mogao sam ja i otvoriti dugo bolovanje i svašta nešto ali ne bih bio kolegijalan prema svom kolektivu.. a opet znam ljude koji su svaka dva mjeseca na "bolovanju", seronje jedne.
Ovo bi za par dana trebalo proći, hajde da ovo uporedim sa umjerenim padom sa bicikla kao dijete ili padom sa drveta, boli sve, ali ništa slomljeno.
Samo jedna ispravka, ipak će njegovo osiguranje naknadno njega oderati zato što je bio pijan kao letva, ali nije mi ga žao, nije ga niko na silu napio.
Osiguranje potražuje pare od krivca ako napusti mjesto nesreće, nema vozačku, nije registrovan, ima promila.. itd.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 19:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39444
Lokacija: Месечева икра
Ideš njegovom osiguranju. Oni izađu, poslikaju i onda možeš popravljati. Imao sam udes prije par godina pa znam. Opet, idi advokatu. I ne razmišljaj o tome kako "dereš" lika nego naplaćuješ štetu od njegove osiguravajuče kuće, a njih treba derati. I nikakvo razvlačenje po sudovima, sve radi advokat, do suda često i ne dođe ali ako dođe ti to i ne osjetiš.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4322
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Osiguranja treba derati, to stoji, a ako osiguranje njega odere, nisam empatičan.. sam je sebi kriv.
Da, tako ću, idem advokatu sutra prvo za savjet, hoće li, neće li, šta se može, šta ne, njemu ne plaćam keš nego dobija dio od isplate, a ne gubim živce i vrijeme kao što kaže @blaf77, jer on radi sve za mene.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9319
Ja sam se kod druge saobracajke koju sam imao sazalio na momka pa pristao da se "dogovorimo", da on plati majstora i popravi štetu. Na kraju sam se pokajao jer nije htio popraviti sve sto je uništio. Ispalo je da ja izmisljam kvarove i da izvlacim pare od njega. A da sam to htio ne bih se "dogovarao". Od tada vise ne razgovaram sa ovima koji su me udarali (a jos 2 puta su se zakucavali u mene). Jedan mi zguzvao zadnji kraj ponovo (bio je jelte vec guzvan pa se opet kao hatmonika slozio). Nudio mi nesto smiješno da namiri štetu, kao toliko ima sad a ostalo kasnije. Pijan vozio, kaze treba mu dozvola zgog posla (radio u Sektoru). Sto si vozio pijan, ko te jebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5861
Не бих пуно да Вилозофирам (осим што ћу рећи да сам ја ишао у његово осигурање, Микрофин било), али мој савјет би био да можда потражиш неки други издувни вентил умјесто мотора. Очас посла инвалид да постанеш. Саобраћај је данас густ, возачи све нервознији. Тим прије што, колико видим, се не устручаваш активније вожње, а самим тим чисто математички повећаваш вјероватноћу да ћеш налетити на неког ко не зна исправно да процијени ситуацију све ако ти и савршено возиш, погријешиће и оста ти сакат (у бољем случају). Вјерујем да је готивно, али знам људе који су на почетку рекли да ништа боље нису пробали у животу, а на крају се оставили тога, кад су видјели шта све и како.
Немој шта замјерити :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4322
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ne zamjerim, ima ljudi koji su ostavili pušenje jer su shvatili da ne valja, ima i ljudi koji su prestali da voze motore jer je opasno, ali eno šta se desilo neki dan na Rebrovačkom mostu..
Hoću reći koliko god neko pazio na to i to, može se desiti nešto drugo nepredviđeno, da li je stvar sreće, sudbine, karme, kakogod da se zove, ali svašta se može desiti.
Motore volim, nisam baš zaluđen kao prije npr. 7-8 godina, stoji da su opasni, ali zasad ih se ne odričem.
Vozim kao što kažeš aktivnije, kao npr. Italijani ili Grci, motor je baš prednost za ovaj gust saobraćaj, ali samim tim i rizik.. doduše u Italiji i Grčkoj su vozači auta naviknutiji na motore, ali i dalje je opasno.
Sve je zapravo opasno na neki način.
Ali eto, sad kad sam bio potpuno opušten, vraćao se kući, išao polako i postupio po propisima (lagano kočenje, lijevi žmigavac i zauzimanje lijeve polovine kolovozne trake) desi se ovo.
Lik je bio iza mene stotine metara, mogao je 5 šlepera zaustaviti, mogao me zaobići, ali on je počeo kočiti 15-ak metara prije i tačno u mene jer je bio pjan kao letva.. zato mi je krivo.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 20:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 593
Meni nema smisla da ideš u njegovo osiguranje. Oni će popisati štetu kako njima odgovara, jer oni plaćaju.
Ja sam imao saobraćajku u julu 2022. i moje osiguranje mi je popisalo štetu. Nisam čekao policijski zapisnik.

Najbolje ti je da uzmeš advokata. Mene zastupa Kevac. Predali smo tužbu u septebru 2022. i nekidan je bilo pripremno ročište (spremi se da se dobro načekaš, ako ti njegovo osiguranje ne bude dobrovoljno htjelo isplatiti štetu). On radi na procenat i uzeo je moj predmet, pregledao za par dana i rekao mi: "ja ovo mogu da dobijem i zastupaću te." Meni je to odgovaralo da ga ne plaćam unaprijed. Ako te zanima procenat koji smo mi dogovorili možemo se čuti putem PP.

Nema potrebe da ga žališ, vozio pjan, svjesno doveo u opasnost druge. Ko ga jebe, neka se opameti.

Jedan kolega mi je rekao da ga je udario drug sa autom sa kojim se aktivno družio i zbog toga je pristao da se dogovore. Kasnije je jedva izvukao svoje pare i to opet bio u minusu. To treba izbjegavati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 29 Apr 2024, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1350
Pusti osiguranja....tvoje, njegovo, ništa od toga. Zoveš advokata koji se bavi tim kao što su ti ljudi rekli. Ako treba broj javi se na PP. Moju suprugu je udarila neka žena u KT. Došla policija, napravila uviđaj. Dobili odmah preporuku, lik došao u roku od pola sata, sve poslikao. Potpisao s njima neki ugovor, dogovorili se za cifru, pare legle za 2-3 dana. Ja dobio kolika je šteta na autu x3 (doduše nije bila neka velika šteta realno) a za njih ne znam niti me zanima. Još je advokat htio da moja žena ide doktoru jer se prepala, ovo ono...da i taj nalaz dobije, ali nismo išli tako daleko :D

I ta žena što je izazvala udes je bila kulturna i sasvim ok, jebiga desi se. Ali nemo to veze, kao što ljudi rekoše to plaća njegovo osiguranje. Posljedica za njega je što će skuplje plaćati registraciju vozila narednih 5 god. A to što je bio pijan i pod zabranom, to će ga država oderati, ti nemaš ništa s tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 30 Apr 2024, 07:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Nema sta biti logicno ili ne, stetu prijavljujes osiguranju ciji klijent ti je napravio stetu. Imas kao rok 3 dana da prijavis stetu (kao jer te u sustini ne mogu ograniciti na tako kratak rok).
Trebas podici zapisnik od policije, uplatnicu koju platis za zapisnik takodje prilazes da ti se nadoknadi. Potom, prikupi sve racune ili predracune za sve sto ti je osteceno odnosno unisteno na motoru. Sve to zajedno prilazes njegovom osiguranju sa zapisnikom na njihovom formularu koji trebas popuniti. Oni ce ti samoinicijativno, po sopstvenom nahodjenju isplatiti iznos stete koji je u prosjeku 1/3 od trazene. Na to se zalis. Ako odbiju i zalbu tek onda ides na sud.
Tako da u sustini mozes bez advokata dok se ne dodje do suda. Mozes i na sudu bez advokata, pogotovo jer si 100% cist, ali ako zelis radi licne sigurnosti onda uzmes advokata. Sto se tice steta, u Bl su se braca Kevac bas specijalizovali za to i dobri su. Ide po principu njihovi su troskovi po tarifi plus procenat. Nemoj me drzati za rijec, da li je 10 ili 15%.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 30 Apr 2024, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4322
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Bio sam jutros kod gosn. Velimira Kevca, tačan kao sat, dolazi u 8h, ljubazan, prijatan. :)
Uputio me šta i kako, faktički mi dao besplatan pravni savjet.
Fora je da cifra nije velika, taj nov motor košta tačno ovoliko: https://olx.ba/artikal/52031236
Star je nepune dvije godine i očuvan, recimo da sad vrijedi 3000 KM.
Moje povrede koje nisam preuveličavao "vrijede" 1000 KM.
Kevac mi je to objasnio i zato nije preuzeo slučaj odmah nego me uputio u osiguranje štetnika (tog koji me udario) da prijavim štetu.
Popunio sam njihove formulare, fotokopirali su sve papire i dokumente koji su potrebni (vozačka, saobraćajna, alkotest, nalaz iz Urgentnog..) i sada čekam da dođu uslikati.

Kada sam pomenuo da sam bio kod Kevca, odmah su promijenili ploču - a ja sam bio jasan, ako ne dobijem koliko trebam dobiti, Kevac će angažovati svog vještaka i tužiti vas, pa vi vidite.
Da, rekoše mi da se čeka i zapisnik policije, da bude jasno ko je kriv, mada je ovdje očigledno ali mora se i to sačekati i onda ću dobiti ponudu.
Znam dalje kako to ide, žalim se ako nisam zadovoljan i tužakam se sa njima.. ali idemo polako.
Neko me je savjetovao da sam trebao odglumiti trzaj vratom, mučninu, povraćanje, znate ono, ali nisam takav da uzimam pare na izmišljenim povredama.
Trebam zahvaliti Allahu, Isusu, Šivi, kome god, što sam dobro prošao, a šteta na motoru koliko god da je velika, ipak nije u pitanju ogromna suma tako da se nadam da ću dobiti.
Meni je žao motora, u tome je fora.
@Blackrose Znači odmah nakon slikanja od strane osiguranja, ja mogu servisirati, popraviti i voziti motor, ali da čuvam račune i priložim osiguranju?

Ako je tako, to je ekstra, da ne moram čekati sedmicama da se završi sav proces, zapravo danas ne mogu adekvatno sjesti i voziti jer sam ugruvan, ali moći ću za par dana.
Dobra stvar je i da sam dobar sa vlasnikom/prodavcem motora, tako da mi on može srediti račun koliko treba.. ne pretjerati, nego koliko zaista treba.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3091 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs