banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Maj 2024, 16:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3091 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 155  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 22:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12427
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
epek je napisao:
Pazi... taksisti generalno nisu neke ljudine na cesti. Ima njih jos sa takvim "navikama" on na zalost nije jedini.
Pitaj bilo kog taksistu za njega pa ces cuti price, vecina taksista su normalni likovi, za razliku od njega.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 22:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12427
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Castra je napisao:
Znači, ako se sukobiš sa njim, prvo ga hvataj za kameru, pa onda za gušu?
Šala naravno, ne pozivam na fizički obračun ili nešto slično... :D

Nego, ako naletim na udarnu rupu na cesti i sjebem auto, da li sam kriv ja jer nisam prilagodio brzinu uslovima na putu ili putar zbog lošeg održavanja? :D
Ukoliko je vidjiva ti si kriv, ako se ne vidi tipa ispunjena kisnicom lagano ih dobijas za odstetu. Samo treba stati, pozvati muriju, napraviti zapisnik pa se ganjati...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 22:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17169
Lokacija: Q5HW+6W
Ako je obilježena - ovo prvo, ako nije - ovo drugo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 22:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12124
Znači ne moram imati kanister vode u gepeku za svaki slučaj? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
skypostman je napisao:
epek je napisao:
Pazi... taksisti generalno nisu neke ljudine na cesti. Ima njih jos sa takvim "navikama" on na zalost nije jedini.
Pitaj bilo kog taksistu za njega pa ces cuti price, vecina taksista su normalni likovi, za razliku od njega.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Onda mora da sam imao susrete sa nekom njegovom bracom po oruzju :D A nisu u pezou 508 :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5855
epek je napisao:
https://www.banjaluka.com/drustvo/banjalucki-taksista-nakon-incidenta-pjesak-je-prosao-kroz-crveno-svjetlo-i-on-je-mene-napao-foto/

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Snimak i dovde sve dovoljno govori. Nakon prelaska u desnu traku vraća se bez potrebe, ide autom na pješaka! kako bi se svetio jer mu je "digao živac", dakle ide da ga "nauči pameti". Kakav strah može izazvati auto koje juriša pravo na tebe kao bik, ne treba ni pričati, i do kakve eskslacije to može dovesti, adrenalin u nebesa. Ovo ako nije nasilnička vožnja, ne znam šta je. Apsolutno ima u startu dovoljnu distancu i pregled situacije, da bez obzira na to što pješak krši pravila i prelazi na crveno, potpuno bezbolno riješi situaciju blagim usporavanjem. Ali očigledno traži kavgu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 12:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Pa ocigledno i jeste trazio guzici cepa jer u takvoj situaciji samo iskuliras i nastavis svojom putanjom.

Voznja u gradu je zlo. Jebes ti i 200 kmh na autoputu i 120 kroz naseljeno magistralom nocu, sta jedna banjalucka raskrsnica moze privuci djavola da umijesa prste, ne moze nista. Udesa sto sam za zivota imao je u gradu, od branika do totalke. I onda kazu brza voznja, ovo ono. Heh :roll: Ne bih se slozio.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Castra je napisao:
Laik sam za ove stvari, ali sam mislio da važi ono da se vožnja mora prilagoditi uslovima na putu.
Ako neko kampuje na sred ceste, nemaš pravo da ga udariš, ma koje god da je svjetlo na semaforu.
Jedino ako neko iskoči ispred tebe, pa ne možeš da reaguješ na vrijeme...


Tačno.

epek je napisao:
Pazi, u sustini ne bi smio ali i ako izletis na crveno na pjesacki vozac je opet kriv. Pjesaci ionako idu ko ovce preko ceste i na pjesackom i mimo pjesackog, sto ne znaci da ih mozes gaziti. Jedino kad te sud oslobadja odgovornosti je, cini mi se, kad naletis (ne daj boze) na nekoga na autoputu ili putu rezervisanom za motorna vozila. Ovo govorim sa tacke gledista suda, slazem se sa tobom, i pjesaci bi trebalo da imaju neku odgovornost ali sudu je ovako lakse...boli ih neka stvar i za pravo i za pravdu.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Nije tako. Stvar je prosta. Za nezgodu je kriv onaj ko ne poštuje saobraćajne propise, da uprostim.
Znači ako vozač poštuje propise, a pješak ne, pješak je kriv.
I nema to šta je lakše sudu. Sud sudi na osnovu dokaza koje mu stranke prezentuju u postupku.
Sud ne pribavlja samostalno dokaze (osim u nekim posebnim situacijama), niti traži od stranaka da neke prezentuju a neke ne.
Sudi se na osnovu onoga što je izvedeno tokom postupka.
Ništa manje, ništa više.
Ne moraš mi vjerovati, ali godinama radim u pravosuđu i jako dobro to znam.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 15:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5855
Znam za presudu gdje je žena, nama porodični prijatelj, (od prošle godine, nažalost upokojena) udarila pješaka van pješačkog, i to ne u brzini već prilično bizarno, u start/stop situaciji. Čovjek se provlačio između vozila, ona ga zakačila sa možda 20 na sat, on stariji čovjek, pao i udario glavom da li u ivičnjak, da li u asfalt, glava pukla i preminuo kasnije u bolnici. Ona ispala kriva, na kraju, ne znam kako nije dopala zatvora, da li je bila uslovna kazna ili šta već. Mada iz nekih razloga, da li griža savjesti ili umišljeno nešto, na sudu nije išla sebi u korist, ali to je već druga strana priče... Tako da mi se čini da je pješak prilično zaštićen i da tu vozaču nije lako dokazati u svoju korist.

Što se tiče tih naizgled bezazlenih situacija, uvijek gledam, npr. kad idem jednosmjernom, a s jedne strane parkirana auta, da bukvalno milim, 20-25, da mogu stati u mjestu. Može ker začas da izleti, a kamoli malo dijete da se nekom otrgne od ruke, a ne vidiš ga. Da neko otvori vrata parkiranog auta, ne gledajući... Dakle bez obzira na generalna ograničenja, gledaš trenutne uslove na putu i postavljaš se tako da imaš kontrolu situacije. Imaš zeleno u traci za pravo, a u traci za skretanje lijevo ovi čekaju, ili je crveno, ili se nekom ugasio auto, ili neko gleda telefon, što je popularnije danas... teško da ću proći tuda sa zakonskih 50, nema sile stati šta god da izleti, zakašnjeli pješak ili nešto. Ili kad nekog primam u auto, naučen sam da je to uvijek pod ručnom. Pričao mi drug kako je zamalo, kao mlad vozač, ubio druga autom koji nije bio u pokretu, dakle taj momak je nešto petljao dole oko auta, da li oko točka, i sad šta li je ovaj moj pajdo tačno uradio... uglavnom auto je samo napravio jedan jak cim, ali dovoljno za potencijalni belaj.

Generalno kultura i obrazovanje, kako opšte, tako se preliva i na saobraćaj, su nam na veoma niskom nivou i ne može se silom i nekim istjerivanjem pravde nešto postići, može čovjek samo budala ili kriv ispasti.

Puno bi pomoglo kad bi nadležno ministarstvo imalo u nekim reklamnim terminima, npr. prije centralnog dnevnika na javnom servisu, kratke instrukcione video snimke - npr. pravila ponašanja u kružnom toku, demonstracija posljedica neprilagođenja uslovima vožnje, npr. na prvoj kiši gdje su česti udesi od kvrcanja po raskrsnicama do izletanja van grada, uputstva kako se ponašati kad npr. auto na ledu počne da gubi kontrolu, itd. Bilo je tako nečega, doduše, one reklame "Smanji gas" ili kako već, što je dobro, ali i dosta kratko i vjerujem da se to i kvalitetnije može odraditi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 15:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Dce/02 je napisao:
Castra je napisao:
Laik sam za ove stvari, ali sam mislio da važi ono da se vožnja mora prilagoditi uslovima na putu.
Ako neko kampuje na sred ceste, nemaš pravo da ga udariš, ma koje god da je svjetlo na semaforu.
Jedino ako neko iskoči ispred tebe, pa ne možeš da reaguješ na vrijeme...


Tačno.

epek je napisao:
Pazi, u sustini ne bi smio ali i ako izletis na crveno na pjesacki vozac je opet kriv. Pjesaci ionako idu ko ovce preko ceste i na pjesackom i mimo pjesackog, sto ne znaci da ih mozes gaziti. Jedino kad te sud oslobadja odgovornosti je, cini mi se, kad naletis (ne daj boze) na nekoga na autoputu ili putu rezervisanom za motorna vozila. Ovo govorim sa tacke gledista suda, slazem se sa tobom, i pjesaci bi trebalo da imaju neku odgovornost ali sudu je ovako lakse...boli ih neka stvar i za pravo i za pravdu.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Nije tako. Stvar je prosta. Za nezgodu je kriv onaj ko ne poštuje saobraćajne propise, da uprostim.
Znači ako vozač poštuje propise, a pješak ne, pješak je kriv.
I nema to šta je lakše sudu. Sud sudi na osnovu dokaza koje mu stranke prezentuju u postupku.
Sud ne pribavlja samostalno dokaze (osim u nekim posebnim situacijama), niti traži od stranaka da neke prezentuju a neke ne.
Sudi se na osnovu onoga što je izvedeno tokom postupka.
Ništa manje, ništa više.
Ne moraš mi vjerovati, ali godinama radim u pravosuđu i jako dobro to znam.


Saboldiranim se ne slažem jer prekršajna odgovornost nije i nužno odgovornost za nastanak saobraćajne nezgode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 16:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Rivaldinho je napisao:
Znam za presudu gdje je žena, nama porodični prijatelj, (od prošle godine, nažalost upokojena) udarila pješaka van pješačkog, i to ne u brzini već prilično bizarno, u start/stop situaciji. Čovjek se provlačio između vozila, ona ga zakačila sa možda 20 na sat, on stariji čovjek, pao i udario glavom da li u ivičnjak, da li u asfalt, glava pukla i preminuo kasnije u bolnici. Ona ispala kriva, na kraju, ne znam kako nije dopala zatvora, da li je bila uslovna kazna ili šta već. Mada iz nekih razloga, da li griža savjesti ili umišljeno nešto, na sudu nije išla sebi u korist, ali to je već druga strana priče... Tako da mi se čini da je pješak prilično zaštićen i da tu vozaču nije lako dokazati u svoju korist.

Pjesaku nije zabranjeno da prelazi cestu ako mu je najblizi pjesacki dalji od 50 metara. Dakle, ako je to bio slucaj, kriva je ona u autu.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 17:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
oposum je napisao:
Pjesaku nije zabranjeno da prelazi cestu ako mu je najblizi pjesacki dalji od 50 metara. Dakle, ako je to bio slucaj, kriva je ona u autu.


Neće biti.

Citiraj:
Član 108

(1) Pješak je dužan da prelazi preko kolovoza i biciklističke staze pažljivo i najkraćim putem, nakon što se prije stupanja na kolovoz uvjeri da to može da učini na bezbjedan način.

(2) Za vrijeme kretanja kolovozom pješak ne smije da koristi mobilni telefon niti da ima slušalice u oba uha.

(3) Na putu koja ima obilježene pješačke prelaze ili posebno izgrađene prelaze, odnosno prolaze za pješake, pri prelaženju puta pješak je dužan da se kreće tim prelazima, odnosno prolazima, ako oni nisu od njega udaljeni više od 100 m.


Citiraj:
Član 110

Pješak koji namjerava da pređe kolovoz na mjestu na kojem ne postoji obilježen pješački prelaz ne smije da stupi na kolovoz ako time ometa saobraćaj vozila.


https://www.paragraf.ba/propisi/bih/zak ... ovini.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5855
oposum je napisao:
Rivaldinho je napisao:
Znam za presudu gdje je žena, nama porodični prijatelj, (od prošle godine, nažalost upokojena) udarila pješaka van pješačkog, i to ne u brzini već prilično bizarno, u start/stop situaciji. Čovjek se provlačio između vozila, ona ga zakačila sa možda 20 na sat, on stariji čovjek, pao i udario glavom da li u ivičnjak, da li u asfalt, glava pukla i preminuo kasnije u bolnici. Ona ispala kriva, na kraju, ne znam kako nije dopala zatvora, da li je bila uslovna kazna ili šta već. Mada iz nekih razloga, da li griža savjesti ili umišljeno nešto, na sudu nije išla sebi u korist, ali to je već druga strana priče... Tako da mi se čini da je pješak prilično zaštićen i da tu vozaču nije lako dokazati u svoju korist.

Pjesaku nije zabranjeno da prelazi cestu ako mu je najblizi pjesacki dalji od 50 metara. Dakle, ako je to bio slucaj, kriva je ona u autu.


Ma bilo 15-ak metara svega, ne znam tačno. U svakom slučaju tu blizu. Kakogod proces je bio komplikovan, vještaci iz BG se potezali, vrhunski... Ne bih sad dalje o tome, neka im je pokoj duši oboma.

Poenta je da malo nepažnje fali da se dogodi krajnje zlo. Naročito danas kad svi bulje u smatrfone.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 05 Feb 2022, 20:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
@Filozof, okej, 100 metara, moja greska :) Ali na to sam mislio.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 11 Feb 2022, 23:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka


Evo ga, opet golf cvaja u akciji, ovaj put u kanjonu. I ovome nek je bog na pomoci i nek ga vile i andjeli pricuvaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 12 Feb 2022, 02:44 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9238
Prije nek je na pomoći onima okolo tog golfa cvaje, majmuna za volanom najmanje trebamo žaliti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 12 Feb 2022, 11:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1558
Cvaju uglavnom (ne) vidim iz oblaka dima, dok ga pretičem, jer se vuče 30 na sat. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 12 Feb 2022, 14:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 977
Lokacija: Land of Downunder
munja.alex je napisao:
Prije nek je na pomoći onima okolo tog golfa cvaje, majmuna za volanom najmanje trebamo žaliti...

Upravo tako, nek te vile i andjeli sačuvaju ljude oko njega. Ko se mača lati ili golfa dvićana čepa taj...

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 12 Feb 2022, 15:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2909
Lokacija: još mAlo i tU smo
epek je napisao:


Evo ga, opet golf cvaja u akciji, ovaj put u kanjonu. I ovome nek je bog na pomoci i nek ga vile i andjeli pricuvaju.


Može li se kod nas ovo prijaviti policiji?
Sve fino snimljeno ,jasno kao dan.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 12 Feb 2022, 16:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Ako se ne varam, i dalje video snimak nije adekvatan dokaz. Ako nekim slucajem jeste, onda moze.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3091 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 155  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs