banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1972 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 99  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 13 Apr 2021, 23:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Castra je napisao:
Joj, jebote, jest komplikujete.

Ko preporučuje da se bolje gume stave nazad?
Continental
Uniroyal
Kumho
Michelin
... i vjerovatno svi ostali proizvođači...
... al' šta oni znaju, vaše iskustvo je...



Pozdravi ih sviju i reci im da ću bolje(novije) gume UVIJEK staviti na prednju osovinu dok god vozim automobil sa prednjom vučom.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 00:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pa da, bolje metar u guzicu, nego centimetar u glavu... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 07:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
Da li je neko u skorije vrijeme vozio na ovim ljetnim Tigar HP gumama i kako su se pokazale?
Konkretno nezahtjevan sam vozač, preko 80% mi je gradska vožnja, i godišnje ne prelazim vise od 5000 km.
Konkretno trebaju mi gume za Reno clio 3, 1.2b, koriste neke dimenzije koje nisu bas rasprostranjene pa nema velik izbor guma a samim tim su i skuplje. Auto sam uzeo prije 15 dana, na njemu su došle zimske Vredstein u dimenziji 165/65 R15, nisu potrošene ali su jako stare, starije nego auto :roll:
Druga dimenzija koja može da ide je 185/60 R15, a njih i ima nešto malo više u ponudi pa to i gledam. Posto taj profil 185/60 nije bas tako čest, uglavnom su ove bolje gume skuplje nego neke od 16 cola.
Takođe gdje u BL mogu još da pogledam gume osim ovih većih radnji tipa Merkur, ASD, Guma M, Total Trade, Kemoimpex...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Castra je napisao:
Pa da, bolje metar u guzicu, nego centimetar u glavu... :lol:


Onomad dok se bilo mlađe/luđe , pa i da kažem da se vozilo brže i prelazilo više km i sebe dovodilo u opasne situacije brzom vožnjom(nekad se za Novi Pazar stizalo i za 8 sati neprekidne vožnje) . Jezdio sam najlošijim putevima Srbije (uključujući Kosovo i Metohiju) i Republike Srpske/FBiH, naplaćao se kazni i nagledao udesa i svakakvih saobraćajnih gluposti. Servisne intervale od 15000km sam znao preći za manje od 40 dana.......
Sada vozim em manje em smirenije, znam šta mogu/nemogu i privatno i službeno prometalo, svjestan sam mana i prednosti pneumatika na vozilu i u skladu sa tim se i ponašam u saobraćaju. U ovom momentu (bez obzira na razne tutorijale sa net-a), na mom privatnom prometalu bolje/novije gume su na prednjoj/pogonskoj osovini. Isti takav slučaj je i na službenom.
Dovoljno sijedih imam na glavi i priličan broj pređenih kilometara da sebi ne dozvolim slučajno zanošenje zadnjeg kraja u saobraćaju. Neki će reći da je to penzionerski stil ali puca mi ona stvar ko će šta reći, cilj je stići na odredište u jednom komadu a sad da li 15 minuta ranije ili kasnije.....

Ako mi je želja da divljam otići ću negdje na parking ili u Zalužane pa da vozilo eventualno dovedem u neku ekstremnu situaciju, a ovako u saobraćaju sigurno ne.

Zato savršeno mi puca kurac na takozvane tutorijale šta eksperti za gume govore, jer sebe sigurno neću dovesti u situaciju kao sa tutorijala.

Svima vam želim milione kilometara bez udesa i kvarova a dežurnim Šumaherima sve najbolje.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 08:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
gagi je napisao:
Da li je neko u skorije vrijeme vozio na ovim ljetnim Tigar HP gumama i kako su se pokazale?
Konkretno nezahtjevan sam vozač, preko 80% mi je gradska vožnja, i godišnje ne prelazim vise od 5000 km.
Konkretno trebaju mi gume za Reno clio 3, 1.2b, koriste neke dimenzije koje nisu bas rasprostranjene pa nema velik izbor guma a samim tim su i skuplje. Auto sam uzeo prije 15 dana, na njemu su došle zimske Vredstein u dimenziji 165/65 R15, nisu potrošene ali su jako stare, starije nego auto :roll:
Druga dimenzija koja može da ide je 185/60 R15, a njih i ima nešto malo više u ponudi pa to i gledam. Posto taj profil 185/60 nije bas tako čest, uglavnom su ove bolje gume skuplje nego neke od 16 cola.
Takođe gdje u BL mogu još da pogledam gume osim ovih većih radnji tipa Merkur, ASD, Guma M, Total Trade, Kemoimpex...


Pogledaj šta nudi

https://energydoo.com/ , možeš obići i vulkanizere , svaki od njih ima bar nešto u ponudi.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 08:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
@gagi
Za tvoje potrebe moze bilo sta krsteno. Ozbilljno.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 08:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
motozeljo je napisao:
gagi je napisao:
Da li je neko u skorije vrijeme vozio na ovim ljetnim Tigar HP gumama i kako su se pokazale?
Konkretno nezahtjevan sam vozač, preko 80% mi je gradska vožnja, i godišnje ne prelazim vise od 5000 km.
Konkretno trebaju mi gume za Reno clio 3, 1.2b, koriste neke dimenzije koje nisu bas rasprostranjene pa nema velik izbor guma a samim tim su i skuplje. Auto sam uzeo prije 15 dana, na njemu su došle zimske Vredstein u dimenziji 165/65 R15, nisu potrošene ali su jako stare, starije nego auto :roll:
Druga dimenzija koja može da ide je 185/60 R15, a njih i ima nešto malo više u ponudi pa to i gledam. Posto taj profil 185/60 nije bas tako čest, uglavnom su ove bolje gume skuplje nego neke od 16 cola.
Takođe gdje u BL mogu još da pogledam gume osim ovih većih radnji tipa Merkur, ASD, Guma M, Total Trade, Kemoimpex...


Pogledaj šta nudi

https://energydoo.com/ , možeš obići i vulkanizere , svaki od njih ima bar nešto u ponudi.


Hvala drug, bas cu pogledati, mada mislim da sam gledao i njih, uglavnom najvise imaju premium guma i onda ove kineske.
Koje vulkanizere treba da pogledam? Jesmo li se mi možda čuli preko pika za ratkape :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Imaš bar tri vulkanizera na Tranzitu, imaju na stanju jeftinije gume tipa Sportiva. Nismo se čuli preko pika za ratkape 8) Nisam primjetio kineze na sajtu Energy-ja.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 09:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma sve OK moto, nema potrebe da se žestiš.

Ja i nisam kačio tutorijale ili "eksperte", već proizvođače guma.
Teško da iko može znati bolje od njih, bez obzira da li voziš kao penzos ili kao Šumaher. Jednostavno, oni kažu šta je bolja i sigurnija opcija, a na tebi je da to usvojiš ili ne...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Castra je napisao:
Ma sve OK moto, nema potrebe da se žestiš.

Ja i nisam kačio tutorijale ili "eksperte", već proizvođače guma.
Teško da iko može znati bolje od njih, bez obzira da li voziš kao penzos ili kao Šumaher. Jednostavno, oni kažu šta je bolja i sigurnija opcija, a na tebi je da to usvojiš ili ne...


Ne žestim se, samo sam rekao šta mislim. Sve OK.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 09:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Meni je gore što mi ne stežu točkove moment ključem nego koji par ide na koju osovinu :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 14:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
mirdza je napisao:
@gagi
Za tvoje potrebe moze bilo sta krsteno. Ozbilljno.



X2

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 14 Apr 2021, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Volta je napisao:
Bogami po ovim prognozama, ljetnje će sačekati maj. :D

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока

Па и не морају, зимске су боље у ситуацијама када је снијег, поледица, ниске температуре. Ако настави само са кишом, могу се комотно љетне стављати.
Castra je napisao:
Bolji par guma ide nazad, ne naprijed..

Ако је бољи пар напријед, пали гуме у мјесту неких 5 секунди и одмах ће ти боље гуме бити назад :lol: :evil3:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 18 Apr 2021, 18:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
<Enter_name> je napisao:
Pričati o bočnom držanju ljetne gume zimi je ćorav posao... a vi se ubjeđujte šta je bolje staviti naprijed, a šta nazad.

Kad smo već kod bočnog držanja, u ponedjeljak mi se desilo (a bilo je toplo inače) da mi se na zimskim gumama aktivirao ESP pri skretanju (smjer od zgrade Vlade prema PMF-u) i to pri umjerenoj brzini i gasu. Ne bih baš želio da saznam šta se dešava pri obrnutim uslovima.

Umetnik je napisao:
Volta je napisao:
Bogami po ovim prognozama, ljetnje će sačekati maj. :D

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока

Па и не морају, зимске су боље у ситуацијама када је снијег, поледица, ниске температуре. Ако настави само са кишом, могу се комотно љетне стављати.

Pa jesu li još uvijek niske temperature? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 19 Apr 2021, 08:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Whotanoob je napisao:
Meni je gore što mi ne stežu točkove moment ključem nego koji par ide na koju osovinu :D

Ne mijenjaj vulkanizera...neka se pati sledeći put.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 19 Apr 2021, 08:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Umetnik je napisao:
Volta je napisao:
Bogami po ovim prognozama, ljetnje će sačekati maj. :D

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока

Па и не морају, зимске су боље у ситуацијама када је снијег, поледица, ниске температуре. Ако настави само са кишом, могу се комотно љетне стављати.
Castra je napisao:
Bolji par guma ide nazad, ne naprijed..

Ако је бољи пар напријед, пали гуме у мјесту неких 5 секунди и одмах ће ти боље гуме бити назад :lol: :evil3:



Nažalost velika većina nas nije u stanju da kupi skuplje(nazovimo to i kvalitetnije) pneumatike, mislim na sva četiri istovremeno i svi se snalazimo kako umijemo.
Lično, zimske gume sam kupio sve četiri nove i one koje su zimu provele na prednjoj osovini sledeće zime će biti prebačene dijagonalno na zadnju osovinu, isto tako će se desiti i sa ljetnim gumama. Prednje gume se više troše(bar na vozilima sa prednjom vučom) i po meni je logično da bolje gume zbog te potrošnje budu naprijed. Kada dođe nova sezona se prednje osovine gume idu na zadnju osovinu i obratno. Time pokušavam makar malo da im produžim životni vijek i smanjim potrošnju profila na istim.
Tako radim i na privatnom i na službenom prometalu.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 19 Apr 2021, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Moram sa zakasnjenjem ostaviti antipreporuku za onog vuklanizera preko puta vrtica u Mejdanu (ima i autopraonica u sklopu radione) i preko puta kioska Ciciban. Prica je druze, brate, kolega, a zakida na svemu sto moze. Bas klosarski radi, dogovorio jednu cijenu, kad sam dosao sutradan kaze brate za tebe... par maraka skuplje od dogovorenog. Ventile koji su inace 2KM racunao mi po 5KM. Neces mi vise ni šliku viđeti, druže, jebem ti obraz kad ga za par maraka izgubis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 19 Apr 2021, 08:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
blaf77 je napisao:
Moram sa zakasnjenjem ostaviti antipreporuku za onog vuklanizera preko puta vrtica u Mejdanu (ima i autopraonica u sklopu radione) i preko puta kioska Ciciban. Prica je druze, brate, kolega, a zakida na svemu sto moze. Bas klosarski radi, dogovorio jednu cijenu, kad sam dosao sutradan kaze brate za tebe... par maraka skuplje od dogovorenog. Ventile koji su inace 2KM racunao mi po 5KM. Neces mi vise ni šliku viđeti, druže, jebem ti obraz kad ga za par maraka izgubis.


Ne dozvoljavam im uopšte da čačkaju ventile, za moje pare radiš ono što ja kažem.....
Ja se provozam do Klašnica, znam ih jer tamo vozim službeno a onda i privatno prometalo.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 19 Apr 2021, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Ma trazio sam ja da se zamijene ventili jer je neki puštao, ali me nervira sto naplati po 5KM ono sto je inace 2KM, i to sve sa smjeskom i druze, komsija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 19 Apr 2021, 09:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Očekuj da će ti taj puštati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1972 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 99  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs