banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1972 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 99  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 16:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
sirco je napisao:
@мики84

Што се тиче зиме, од тих што си понудио најбоља је Бриџстон ЛМ005. Боља од ње је тренутно само Континентал ТС870П, али то су све нијансе по мом мишљењу.

Цијена јесте мало оштрија, али то је као што рекох, најбоља гума са тог твог списка, а и иначе. До прошле године је она била буквално број 1 на тестовима, сада је 2.
На друго мјесто као јефтинију алтернативу би ставио Хенкок, оне су нека златна средина. Али то је сад до твог избора колико кеша хоћеш да уложиш.


Што се тиче љета, ту би ти препоручио Континентал Спорт Контакт 6 (може и 5 ако нема 6) и онда од ових твојих наведених редом како си и навео: Бриџстон, Пирели и Хенкок. Опет би предност дао Бриџстону па онда Хенкоку, али обзиром да је мала разлика у цијени, онда дефинитивно Бриџстон.

Ласу и Грипмакс заобиђи, претпостављам да возиш џип са том димензијом и те нискобуџетне варијанте немој ни разматрати, кола су ти тешка, једном кад те изда попушио си само тако.


Ја на својим возилима возим тренутно ЛМ005 и ТС850П за зиму, а за љето Континентал Премиум Контакт 6, али ње нема нажалост у твојој димензији, већ само Спорт Контакт (што није мана, Спорт Контакт је боља од Премиум Контакта, само се мало брже троши).

Све гуме које будеш наручивао провјери да буду XL и FR, тј. икс Л свакако све и јесу, али тражи да имају и ову ФР ознаку, то је она гумена ивица/лајсна/усна, не знам како да је назовем, углавном служи да ти заштити фелгу и стоји на самом рубу фелге скроз укруг.

Spoiler:
[img]https://www.skodacommunity.de/attachments/felgenschutz-jpg.54331/


Цијене које си излистао су мање више ок......можда зеру скупље него што би могао наћи у тој димезији са неким бољим рабатом, али није нека сад страшна разлика.

Ако шта запне, пиши......



Nisam ni trazio za sada nigdje nikakav rabat, poslao na par strana upite, pa sam nesto zapisao, nesto ne... U sustini, gotovo da niko nista nema u ovom dimenziji na stanju, ceka se 10-15 dana.
Imas li ti kakvu opciju za povoljnije cijene?
Generalno, nije mi sad ni neki problem platiti nesto, ako valja :)
Spoiler:
Audi A6 S-line novi je u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 17:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ovo što je pisao sirco ima smisla. Postoji opcija all-season ali ne znam da je to rješenje. Komplet je ~1.700€.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 17:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
To je za auta koja se voze u lokalu jer kako inace pravilno odabrati kompromis? Da li da vise naginje ljetnoj ili da vise naginje zimskoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 17:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
@ТНС: јебига, и код мене је слична ствар......Данлоп је голо смеће и њега заобилазим, ”лошија” искуства имам са Мишелином па и њих заобилазим, сигуран сам само у Континентал, а ево овај Бриџстон ми се за сада показао добар. То је увијек индивидуална ствар, коју је доста тешко генерализовати јбг...рецимо да је мој дифолт одговор: Континентал / Хенкок.....

@мирџа: ја нисам лично за ол сизон варијанту, већ за два сета точкова, па редовно мијењати. Ми смо још увијек на терену гдје зима зна бити оштра, тако да у том случају хоћу добру зимску гуму, поготово у класи возила од 2 тоне, а она то не може понудити јбг.... Плус кад је изарчиш након годину двије, она јадна више не зна шта би од себе, ничему не ваља, ко камен буде....

@мики84: свакако питај за рабат, погађај се мало и назови са пика неке веће фирме доле по херцеговини па види може ли се ишта наћи. Референту цијену погледај на њемачким сајтовима за поређење цијена, попут: http://www.idealo.de....ту нађеш ту своју гуму и знај да је јефтиније од тога што је ту најјефтиније нећеш добити. Што се више приближиш, то си боље прошао јбг.....

Мало је дуго 10-15 дана, ал сад и јест сезона јбг......генерално они то већином повлаче са тих великих складишта у херцеговини, па то траје пар дана док стигне одоздо.

Немам никакву паметну опцију, ја већином купујем у иностранству јер су јефтиније, али то није изводиво у твом случају.

Ма кад купујеш у премиум сегменту, мала је шанса да се зајебеш, али опет не смијеш вјеровати никоме, нит рекламама, нит продавцима, то је све марва нерасписана.....ја се зато држим ових пар призвођача из године у годину и најмирнији сам. Кад хоћу добро Конти, кад хоћу јефтиније Хенкок и мирна Босна.....ето прошле године мало промјенио па узео тај Бриџстон ЛМ005 и добро испаде.

Ајој, брате мили, ђе 20ке на шестицу, велике су аман.....ја возим на 18кама и то ми је до сада најбоља варијанта. Мислим пробај, али ако сконташ да ти је много, немој се устручавати и узми мање. Ја сам пробао са 19кама и вратио се опет на 18ке, није ми одговарало.

Позитивне стране већих димензија:

-изглед

Негативне стране већих димезија:

- потрошња и до литар ипо више у односу на мање;
- скупље гуме у набавци;
- тврђе/грубље/круће управљање и огибљење, поготово на нашим путевима, сваки каменчић осјетиш, посебно са С лајн опремом, она је сама од себе тврда ко пашче;
- ужи профил гуме, значи ”дебљина” саме гуме на точку. То ти је јебено кад звекнеш у рупу мало јаче, расијечеш цијелу гуму између рупе и фелге и нема јој лијека, мораш нову куповати. Ово ти из искуства говорим, мени се више пута дешавало. Што је више ”меса”, то је већа шанса да ће гума преживјети такав ударац;

Немој ме погрешно схватити, пробај ти са њима, али имај ове ствари на уму, ако ти се буду дешавале, да знаш да имаш начина да им доскочиш.
На ту твоју димезију паше још доста димензија у 18 и 19 цола, то имаш на поклопцу резервоара већином исписано.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 17:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Elem, ako smijem, preporucio bih Nokian kao marku... Vidio sam neku vece u Delti da sada imaju zastupnika.
Podrzcite bracu Ruje, ovaj, Fince :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 18:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
@sirco
3x s-line je auto, dosle na njemu R20 s-line feluge i ljetne gume, i 17tke + zimske, ali su otanke (vozio ljetne do ovog mjeseca). Generalno, mogu ja opusteno prici sa ovim 17kama ovu zimu, al’ nije to to, drugo auto je :D, a i ne bih se sad bas zaj… sa losim gumama na takvom autu.
Zato gledam da odmah kupim i zimske i ljetne 20tke, mada to nije nista ni neophodno. Vidjecu mogu li se iscjenkati za ista popusta za ove preporucene.

@tns
Pogledacu sutra, nisam cuo za njih.
Ps. Da ne bude zabune, nisam cuo da imaju predstavnistvo kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 18:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Nemoj Nokian. Ozbiljno.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 18:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Tebi je pukla jedna pre 15 godina. Ne luduj :lol:

@Miki, rekao bih SIM Impex, ali nisam siguran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 18:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
sirco je napisao:
- ужи профил гуме, значи ”дебљина” саме гуме на точку. То ти је јебено кад звекнеш у рупу мало јаче, расијечеш цијелу гуму између рупе и фелге и нема јој лијека, мораш нову куповати. Ово ти из искуства говорим, мени се више пута дешавало. Што је више ”меса”, то је већа шанса да ће гума преживјети такав ударац;


Апсолутна истина, са балоњарама 13-ицама сам пар пута на таквим рупама улупио фелугу од ударца, а гуме, наравно, не расцијепих :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 18:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
The_new_Statesman je napisao:
Tebi je pukla jedna pre 15 godina. Ne luduj :lol:

Prije 10.
Sa raznih strana čujem primjedbe na račun Nokian. Identična situacija - pucaju same od sebe.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Sa druge strane ja se ne mogu pozaliti nakon 5-6 potrosenih setova do sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 20:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
Takođe pohvale za Nokian.Vozim već treći set i prezadovoljan

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Nov 2021, 22:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Odlucio sam se za Hankook Winter icept 3 395KM/kom, odbijaju svi dati rabat, a ima ih covjek odmah na stanju pa ih odo’ sutra montirati.
Javim sta cu poruciti za ljetne, kaze ovaj da ce na ljwtne dati neki rabat :D


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 25 Nov 2021, 08:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Вјерујем да ће те добро послужити, она је у оној категорији бест бај мање више.

Ја се никако не могу помирити са том цијеном, али нажалост нема начина да се утиче на то, трговци диктирају и то је то....

За љето тражи опет тај Хенкок (мислим да је модел Вентус Ево 3 или нешто тако слично) и нек ти коригује цијену, јебала га она, не мора се на свакој 100 марака уплусати....

Од марки мимо претходно побројаних добра искуства имам само са Вредештајн гумама, а Нокиан нисам никад возио, нити ме привлачи, тако да не знам јбг...

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 25 Nov 2021, 18:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Montirano juce.
Ne mogu dati nikakav sud, sto b’ se reklo, gume k’o gume :D.
Pa gledao sam i na Idealo da ih nema ispod 196E/kom, tako da je ovo prihvatljiva cijena. Iskreno, nisam se ni cjenkao sa covjekom, mozda bi i neki popust dao (a mozda i ne bi, jer je odmah dao nekih 10% nize od ostalih). Ponudio je besplatnu montazu, sto je nekih 100KM. Ja mu ostavio stare gume i pocastio radnike za kafu i to je to. :)
Ljetne za sada necu uzimati, nemam ih gdje skladistiti. Tj, i mogao bih nesto iskombinovati, ali ne vrijedi cimanja.
Hvala na preporuci/kama.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 25 Nov 2021, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Ja ne bih Continental preporučio. Imaju one odlične vozne karakteristike, ali troše se ko lude. Dvije godine su bile dobre, evo treću sam jedva na njima pregurao. A ja uopšte ne prelazim puno kilometara, maksimalno 10 hiljada godišnje. Još kad se uzme da su korištene samo ljeti jer imam posebno zimske, to je još gore. Baš ovaj model Sport Contact. I na svim testovima su se pokazale vrlo loše što se tiče trošenja.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 25 Nov 2021, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Nego mickey84,

jel realno da si u takvom autu uzeo 2.0 motor :) (cim rece da si imao zimske 17ke).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 25 Nov 2021, 21:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Sim impex je mislim zastupnik za Nokian. Proslu zimu sam kupio kod njih 20".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 25 Nov 2021, 22:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
wizzy_bl je napisao:
Nego mickey84,

jel realno da si u takvom autu uzeo 2.0 motor :) (cim rece da si imao zimske 17ke).
Jbga, ispalo nesto na aukciji, nize od dzabe. :D
Kad sam ga uzeo imao 2 ponude da ga odmah prodam uz bas masnu zaradu, al’ posto nisam preprodavac auta nisam htio :).
Ps. Da, imao ponudu i za zamjenu za S7 3.0 uz 5-6k doplate, ali sam i to odbio :(((.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljetne gume
PostPoslato: 23 Feb 2022, 09:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Sep 2020, 11:55
Postovi: 11
ADAC je sa partnerima objavio test ljetnih guma za 2022. godinu. Testirane dimenzije guma 185/65 R15 VW Polo (test-vozilo) i 215/60 R16 Škoda Karoq (test-vozilo)

Slika

Izvor: ADAC test ljetnih guma 2022


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1972 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 99  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs