banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jun 2017, 00:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
U firmi imamo dvije pande 1.3 4x4, tu negdje oko 50-60 hiljada imaju obe. Jedna je izrazbijana do bola i radi bez problema. Drugu smo svi pazili i prije nekoliko dana se počela sama gasiti i onda neće da se upali itd. Bez nekog pravila. Sve redovno održavano, ovlašteni servisi, garancije itd. Jbg.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 00:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Izrazbijajte i nju i popraviće se.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 01:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
To je bila i moja ideja isto. Needless to say, downgrade-ovan sam na punta.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Pala je odluka, Scenic 2006, 1.5dci 78kw. Prešao 220 hiljada, vjerovatno par puta do sad :D Čitao sam sve što postoji na internetu vezano za ovaj sklop na srpskom i engleskom i čini se da ne bi trebao imati onih poznatih problema. Što zbog Siemens pumpe, što zbog redizajna kojim su rješavali sve te probleme. Nije imao problema sa ručnom i strujom, radi normalno u leru i kod ovog čovjeka je zadnje 2 godine, nije uvoznik i sl.
Sve radi kako treba, malo trap treba pretresti ali ništa posebno ni hitno. Volio bih dobiti preporuku za servis gdje bih mogao odvesti na pregled i dijagnostiku.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sretno sa novim kolesima!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cui, srecno. Mada realno, mnogo je to preslo. Ne brini, nije vise nego sto pise. Ne more to nekoliko puta toliko :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
The_new_Statesman je napisao:
Cui, srecno. Mada realno, mnogo je to preslo. Ne brini, nije vise nego sto pise. Ne more to nekoliko puta toliko :-D


JBT pa sta sam trebao da pozelim!!!!

Pozelio sam mu srecu i da ga posluze..... :roll:

Il ja nisam u toku :-?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja njemu kazem srecno, a ne cudim se tebi :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 15:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
GTK_Marko je napisao:
Pala je odluka, Scenic 2006, 1.5dci 78kw. Prešao 220 hiljada, vjerovatno par puta do sad :D Čitao sam sve što postoji na internetu vezano za ovaj sklop na srpskom i engleskom i čini se da ne bi trebao imati onih poznatih problema. Što zbog Siemens pumpe, što zbog redizajna kojim su rješavali sve te probleme. Nije imao problema sa ručnom i strujom, radi normalno u leru i kod ovog čovjeka je zadnje 2 godine, nije uvoznik i sl.
Sve radi kako treba, malo trap treba pretresti ali ništa posebno ni hitno. Volio bih dobiti preporuku za servis gdje bih mogao odvesti na pregled i dijagnostiku.

Kod Mise u Klasnicama, samo sto je covjek pretrpan, ali on ce ti najbolje reci sta i kako. Vrhunski majstor.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2017, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Što ne probaš kod Voxa, potraži Gidru dobar je lik...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 17:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Evo da se ja vratim sa svojim ganjanjem citroena c4 i sumnjama da je bio teretni ili ne i placem u ljubuskom pod nazivom autocentar ZELIC.

Znači planirao sam kupovinu citroena c4 ili reno megana trojke od 2011 godine ili eventualno malo noviji ukoliko to cijena dozvoli. Odlučio sam se za ove modele jer sam htio da jednom kupim relativno mlado auto sa što manjom kilometražom koji po mom ukusu fino izgledaju i zadovoljavaju potrebe prosječnog vozača sa normalnim potrebama za autom i po mom mišljenju ta dva auta za te novce dolaze u obzir. Audi, VW i ostale "bolje" marke su daleko skuplje ili daleko starije sa većom kilometražom.

Više sam navijao za C4 jer od ranije imam xsaru picasso sa kojim sam zavolio citroene a i sam c4 mi je lično ljepši od megana III. Pregledao sam sa prijateljem majstorom u nekih 2 mjeseca pomenuta auta (najviše u banjaluci) što privatnih - što sa placeva.

Totalno sam se razočarao da ne kažem sje*ao i umalo odustao od kupovine čega sam se sve nagledao. Znam da ko prodaje pokušava što bolje uvaliti, a ko kupuje što manje platiti a da je auto u što boljem stanju, ali...

Privatna auta sve kanta do kante, što lupano, što razdrndano, što fali plastika, što zafarbani kederi, što lupka, što trese, trza kad kreće, kvačila u očajnom stanju... bože sačuvaj. Nije mi bilo jasno da je moguće da tako mlada auta budu u tako lošem stanju. Na placevima slična stvar, s tim da su auta ušminkanija pa je potrebno bolje pogledati, a cijena je prilicno paprena. Na jednom c4 na placu hit auto motor totalno zahrdjao, ja ono nisam vidio ni na golf dvojci, keder od vozacevih vrata totalno izderan i istrugan kao da se preko njega ulazilo 20 godina. Svako staklo ima drugačiju šifru itd.

Solidna su auta u auto djukiću ali poskupa, i uljudna su auta u kramaru ali baš poskupa. Kroz silna raspitivanja došao sam do navodno sigurne informacije da kramar ne vaća kilometre jer ugl kupuju auta sa lizinga, koja ušminkaju, prelakiraju sitna oštećenja i manje više to je to, ali cijena im je za jednu do tri hiljade veća nego bi trebala biti.

U medjuvremenu naletim na povoljan plac u ljubuškom AUTO ZELIĆ. Čujem se sa ljudima koji su mu baš zvučali korektni i uljudni i dogovorim da pogledam jednog c4 koji po opisu, slikama i kilometrima izgleda isto kao i kod kramara, samo za oko baš tih hiljadu dvije povoljnije čak i do 3 hiljade na nekim autima (i sa ostalim autima na tom placu je ista stvar). Trebao sam pogledati auto u roku od par dana i ne stignem otići iz nekih razloga i ljudi prodaju auto. Kažu mi da im stiže slično u roku od 7 - 15 dana i ako hoću da kaparišem šta sam i uradio.
Kako to hoće biti nešto mi se iskomplikuje i zatreba mi auto "odmah" a ovi mi još jave da će kasniti auto još dodatnih 7 dana pa ja posumnjam da nešto nije uredu sa autom, da je teretno, da je u lošem stanju da ga krpe (što sam pisao u par postova prije) i ja se zaletim u kramar i kupim jednog c4 2012 godina sa srednjim paketom opreme koji na satu ima 150 000 (malcice vise nego sto sam htio) ali u dobrom stanju. Nije mi se svidjelo što u kramaru ne daju da se auto izvozi sa placa, ne možeš ga ni provozati niti odvesti na pregled. Možeš dovesti koga hoćeš da vidi auto ali od probne vožnje (osim 5 metara po placu ništa) pa šta skontaš skontaš. Da zaviriš ispod njega jedino da legneš.
Kažu mi da imam pravo u 7 dana nakon kupovine da ga svega ispregledam izvozam i ako bude bilo kakvih problema većih oni će to navodno riješiti ili pomoći u rješavanju... garancija 6 mjeseci (ali samo na neke stvari za koje je ionako jako mala sansa da crknu ali ajde...) Pošto sam našao poznanika koji je jako dobar sa momkom koji radi na placu, ovaj je navodno garantovao da je auto u super stanju i ja ga tako kupim na sljepo. Koštao je 15 000 hiljada tj toliko je pisalo na njemu ali je otišao za nekih otprilike 13.500 na kraju - skoro 14 hiljada (zahvaljujuci malo i tom momku i prijatelju)
Kasnije ja pregledam auto detaljno i stvarno sve je ok i uredno, i sad za sad ide kao ladja ako ne bi šta počelo zezati, evo već je skoro mjesec dana kod mene.

Igrom slučajeva prije par dana taj isti majstor prijatelj kojeg sam pominjao zatreba nešto u mostar i zovne me da idem sa njim i ja ga nagovorim da svratimo na plac auto zelić u ljubuški i pogledamo auta. Tamo onaj "moj" c4 i još jedan u ekstra stanju (isto kao i ovaj iz kramara) - detaljno ga pregledamo, sve utegnuto. Auto sa na satu 105 000 km za 14900 maraka i jedan sa osnovnim paketom opreme i sa 135 000 km za 13330 maraka. Prozovemo ovlašteni servis i pokušamo provjeriti kilometre i po ispisima to bi moglo biti to. Čovjek mi kaže ide to i malo jeftinije.
Da napomenem u kramaru sam auta sa tom kilometrazom gledao za oko 16 000 KM(i više). Ljudi mi čak vrate i kaparu koju sam bio uplatio iako auto nisam ni pogledao ni kupio.

Eto hoću da kažem u kramaru jesu izgleda stvarno dobra auta ali je malo poskup, pa ko nema živaca da traži luta i zajebava se po par mjeseci može dati hiljadu - hiljadu i po više i mislim da neće pogriješiti sa kupovinom auta, ali ja svakako preporučujem da se pogleda ovaj plac zelić jer su momci najuljudniji i najsustretljiviji od svih sa kojima sam pričao u toku ovih dva mjeseca koliko sam tražio auto i auta su im povoljna i u dobrom stanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 18:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mi smo kupili 2 auta kod Kramara i mislim da ih ne lakiraju jer su oba imala sitnih tragova korištenja na laku. Do sad smo stvarno zadovoljni sa oba...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 18:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Priznali su meni momci da lakriaju ali SAMO tipa branike i pragove (nikada vrata i ostalu limariju, takva auta ne kupuju) branike i pragove cisto radi ogrebotina od kamenčića i sitnica jer su skontali da im kupci bježe od auta koji imaju takve tragove na sebi (iako je nemoguće naći auto staro 4-5-6-7 godina koje izgleda kao iz tvornice)
Sitne parnice ne diraju i ovaj moj ima par jedva vidljivih


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 18:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Nisam to znao...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ima auta i sa drugom bojom vrata, kolega razbio auto koji je kupljen kod njih. Zadnja vrata druge boje. Bio udaren. Tako da o poštenju nemojte

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Kod kramara kupio drug merca e220 2013. God. Sa 165k na satu. Na 200k mu rikne egr i u servisu mu skontaju da je regeneracija dpf-a radjena na 235k. Ode u kramar sa garancijom na kilometre i ovi kao skontaju pricu to mi kad uvozimo dignemo kilometre zbog manje carine bla bla bla. I ovaj to popusi i prodje. Tako da ni kramar kao ni ostali nije svetinja samo on to bolje prikrije.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 21:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne vjerujem ja u te priče. Dok neko ne napiše meni se desilo, to su sve priče znam ja lika...
Mi smo dobili servisne knjižice u kojima piše šta je sve rađeno. U servisu smo provjerili sve bez servisnih knjiga i ono što smo dobili se poklapalo sa servisnim knjižicama.

Auto staro 3 godine, a prešlo skoro 150 000 kilometara.
Ako uzmemo da su 3 godine 1000 dana, to znači da je dnevno prelaženo 150 kilometara. Svaki jebeni dan!

Tako da...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ima auta koja su prelazila 200 000 za 3 godine. Pa se vrati na 150 ili 120. Uglavnom svi varaju

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 23:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ma ne možeš varati kad u servisnoj knjižici piše isto kao što ti i u servisu kažu...

Ja bih volio vidjeti auto koje nije službeno, da je staro 3 godine i prešlo 200000 hiljada. To je znači svaki dan prelazilo 190 kilometara...

365 dana u godini...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2017, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Možeš i te kako. I servis i knjižicu.
Ko vozi dizela po DE on prelazi ogromnu kilometražu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs