banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jan 2011, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Pozdrav svima...
Polako pocinjem potragu za autom i trenutno sam u fazi sastavljanja nekih favorita. Auto ne bih kupovao prije aprila-maja, tako da vremena ima da se sve razgleda i detaljno izabere. Za sada budzet je oko 5000-5500KM (mozda se navuce i na 6k). Medjutim, ako bi mi ispalo nesto onda bi se budzet povecao na 8000-8500.

Sad da kazem o cemu sam razmisljao. Za ovaj manji budzet u oko mi je prvo zapao Fiat Punto 1.2 benzin. To bi bila neka kao ekonomicna varijanta, ali to mi ne znaci puno posto ne prelazim puno km, tako da bih radije isao na nesto sa jacim motorom 1.6 benzin i radije sam za benzinca nego dizela, prvenstveno zbog "kako samo dobio saznanja" da su benzinci jeftiniji za odrzavanje od dizela, a i kao sto sam naveo ne prelazim puno km tako da 1-2 litre vece potrosnje ne znace nista.
U toj "jacoj" klasi glavni adut mi je Alfa Romeo 145 1.6 16V (ili 1.8)

U ovom drugom (vecem) budzetu prvo za oko sto mi je zapalo je Alfa Romeo 147 prvenstveno zbog, meni, fantasticnog izgleda. Zatim, alfa 156, golf III, opel astra...

E sad bih ja volio da mi kazete i predlozite sta je to bolje od ovoga sto sam naveo, da upada u budzet (i za manji i za veci) kao i koje su MANE i prednosti ovih navedenih modela u odnosu na konkurenciju. Za alfu mi je poznato da imaju izuzetno mekane prednje trapove i da je to ono sto najvise na njima odlazi, a kakve su (145 i 147) sto se tice motora i globalno za odrzavanje?

Hvala svima i izvinite na malo duzem postu, al nadam se da ce se razviti kvalitetna diskusija i da ce i nekome osim mene biti od pomoci.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 20:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
richa je napisao:
U toj "jacoj" klasi glavni adut mi je Alfa Romeo 145 1.6 16V (ili 1.8)

U ovom drugom (vecem) budzetu prvo za oko sto mi je zapalo je Alfa Romeo 147 prvenstveno zbog, meni, fantasticnog izgleda. Zatim, alfa 156, golf III, opel astra...


ovo dvoje u istoj rečenici zajedno ne idu nikako...

richa je napisao:
Za alfu mi je poznato da imaju izuzetno mekane prednje trapove i da je to ono sto najvise na njima odlazi, a kakve su (145 i 147) sto se tice motora i globalno za odrzavanje?


samo da potvrdim za trap...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 20:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Avg 2009, 18:21
Postovi: 431
Lokacija: Banja Luka
Nisam nikad imao alfu ali kazu ljudi da je ona poskupa za odrzavanje , raspitaj se malo vise ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
BoogiE je napisao:
richa je napisao:
U toj "jacoj" klasi glavni adut mi je Alfa Romeo 145 1.6 16V (ili 1.8)

U ovom drugom (vecem) budzetu prvo za oko sto mi je zapalo je Alfa Romeo 147 prvenstveno zbog, meni, fantasticnog izgleda. Zatim, alfa 156, golf III, opel astra...


ovo dvoje u istoj rečenici zajedno ne idu nikako...

richa je napisao:
Za alfu mi je poznato da imaju izuzetno mekane prednje trapove i da je to ono sto najvise na njima odlazi, a kakve su (145 i 147) sto se tice motora i globalno za odrzavanje?


samo da potvrdim za trap...


Znam da ne idu :D , i nisam neki ljubitelj VW, ali eto neke misli i prijedlozi drugih ljudi dovedose i do tog golfa, za kojeg mislim da ne vrijedi ni pola para koliko ljudi sad traze za njega.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
za 6 uzmi fabiju 1, neces naci bolje auto. Ako navuces jos koju hiljadu vidi da uvezes nesto vece, mladje-isplati se, sad kad moze euro 3.
Ja ti licno nisam ljubitelj italijana i francuza, ali to je vec od covjeka do covjeka. Par mojih drugara je vozilo ili vozi 156.
Neko bi je gurno u Vrbas neko je kuje u zvijezde. Isto tako sa 307, meganom ili nekim c3-c4. Znaci ima i od auta do auta.
Isto tako moras da razmisljas kako ces da prodas auto kad dodje vrijeme za to. Buraz mi je bezuspjesno pokusavao godinu dana prodati alfu i na kraju je dao za kombi W lubenicar.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Poslednji put menjao dtkbl dana 17 Jan 2011, 22:20, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne prelazis puno km, omladinac si, uzmi AR 147... AR156 je vec nesto ozbiljnija igracka za kojom nemas potrebe... Fabia jeste ok auto i to dosta bolje od Punta. 1,2 motor je gadan, ali se moze drljati po gradu...

I da, nema novog auta kome je jeftino odrzavanje, jos ako je dizel... Prici nikad kraja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Za koju Alfu komplet svjecica kosta preko 150KM?
Mislim-za koji motor u Alfi, da ne zvucim kao moji starci kad pitaju: " Je li Skoda dizelas ili benzinac?" i "Ima li Fabija 3 ili 5 vrata?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A u Alfu idu neke svijecice iz trece galaksije? A u nekog dizela dizne dzabe?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
A, ne ne ne, u mog Forda idu iz druge galaksije (60KM komplet), a u Alfu iz ne znam ni ja koje, ali znam da su skupe u p.m. Prijatelj ima neku 156 ali ne znam koji je motor, i rece mi posto je platio svjecice...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cuj, ne znam tacno sta se stavlja, ali ne bih rekao da mi je ikada stavka za svijecice bila tolika...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Nisi ni znao koliko si imao srece.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
twin spark... komplet NGK 8 komada (ev' na ebay-u od 94 ojra pa na vise) al koliko sam skontao mjenjaju se na 100000 km... tako da i nije nesto "skupo" :S

elem skoro sam se raspitivao za vel'ki servis, dijelovi izadju oko 260-70ak KM (franko)... + ruke

PS
cuo sam da imaju i jeftinije... :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zato i nije skupo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 22:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
al ajd sad ti to objasni likovima koji mjenaju svakih mjesec dana svjecice od par maraka :/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Nisam znao da se tako rijetko mijenjaju. Onda su jeftine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 23:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Pa ako je momku prvo auto mislim da ne treba da gleda tu Alfu pogotovo ne Twin Spark, ako je tanak sa budžetom biće problem i za održavanje, što se tiče dijelova Alfa je tek malo jeftinija od BMW i Audija , ne treba da ga zavara niska cijena.
Ako uzme JTD trebaće mu 800KM samo za servis motora.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 23:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Pazite ovako, trenutno vozim fiat tempru 1.9td-90ks (od starog je, ali ja je drljam najvise) i ja na to auto nemam ni jednog jedinog prigovora, toci ulje (i to onaj Titan) i gorivo i vozi. Slaba tacka su joj kugle (ali to uzimam sa rezervom jer kad ih mjenjam uglavnom su to fuserske pa i ne traju dugo), i iz tog razloga nisam uopste iskljuciv ni prema jednom proizvodjacu automobila, ali sad bih volio benzinca malo da vozim. :D

Rekao sam da mi se alfa 147 izuzetno svidja, odrzavanje nije problem i nisu upitna sredstva ako je to u granicama normale kao kod vecine auta. Alfa 147 dolazi u obzir ako sve bude islo po planu sto se tice budzeta.
Konkretno sam ove dve gledao i zaista odaju utisak ocuvanih auta, ali nista dok se ne vidi uzivo i dok je ne pregleda neki doktor.
http://www.pik.ba/artikal/853636/alfa-romeo-147/
http://www.pik.ba/artikal/872763/alfa-romeo-147/

E sad mene konkretno interesuje da li je bolje da idem na 1.6 ili 1.8, posto sam nacuo da su 1.6 motori "slabi" za nju, i u principu koji su se bolje pokazali.

Druga stvar sto se tice ovog manjeg budzeta kakvo je misljenje o ovoj 145 posto vidim da se one mogu naci do 5-6k u veoma dobrom stanju i relativno mladje godiste 97-00?
Ova korektno izgleda http://www.pik.ba/artikal/439134/alfa-romeo-145/

I da napomenem jos jednom da nisam iskljuciv ni prema jednom proizvodjacu tako da svaki prijedlog je dobro dosao, pa na kraju kad se sve stavi na papir i vide se prednosti i mane jednog, drugog itd. modela vjerujem da ce biti lakse donijeti odluku.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 23:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Алфа 147 је фин аутић за око колико сам читао тестове супер је и у вожњи (нисам возио). Али гледао сам прије неке листе о поузданости ,кварљивости аутомобила и сјећам се да је 156-ица скоро на свим листама била најгоре пласирана ,а алфа као произвођач такође на дну листе. Видим да је скоро џабе код нас и код шваба , да ли је то ауто стварно толики ђубар или можда нису довољно лобирали за бољи пласман на тим листама.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 23:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
kod alfe zaboravi na mjenjanje kugle :S... ide komplet sa ostatkom lafete (papci) tako da ako ti rikne kugla onda ide komplet lafet... dok se seleni mogu mjenjati (ja nisam nikako :S kad su otisli dosla je nova lafeta :D )

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2011, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Nema 1.8 TS u 147, ima 1.6 u dvije varijante od 105KS i 120KS sa varijatorom. Takođe ima i 2.0 ali su one rijeđe.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9184 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs