banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 802, 803, 804, 805, 806, 807, 808 ... 829  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Avg 2022, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
NoSmoking je napisao:
Šta ako ostaneš na autoputu u FBIH, a imaš paket od AMSRS? Da li te oni mogu izvući sa autoputa ili moraš zvati svejedno BIHAMK?
Ma svi oni zovu iste lokalne slep službe, na isto ti dodje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2022, 16:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
NoSmoking je napisao:
Šta ako ostaneš na autoputu u FBIH, a imaš paket od AMSRS? Da li te oni mogu izvući sa autoputa ili moraš zvati svejedno BIHAMK?
Kontaktiraju najbližu škep službu sa kojom imaju ugovor i oni dolaze po tebe.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2022, 17:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Mislio sam da BIHAMK ima ekskluzivno pravo za djelovanje na tom autoputu, tj. da niko osim njih ne smije da šlepa auta na tom putu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 21:29 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Nektar je napisao:
Pasat 7, prednji branik, nosac senzora izgleda pukao popustio sta li, uglavnom senzor je upao unutra i radi i dalje i stalno pisti.
Gdje zavariti, zaljepiti sta je najbolje rjesenje?
Ja sam kod sebe lijepio superlijepkom. Godina druga , i dalje drži, ni praona i pritisak mu ništa ne mogu. Zajebano je samo pristupiti, mora se skinuti maska prednja i još nekih fazona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Da li mi možete reći koliki protupozarni aparat moram imati zakonski u autu (lpg)?
Kada ga kupim, da li on vec ima važeći atest, rok trajanja ili sta vec? (da ga ne moram odmah nositi u vatrogasno na atestiranje,)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2022, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
NoSmoking je napisao:
Mislio sam da BIHAMK ima ekskluzivno pravo za djelovanje na tom autoputu, tj. da niko osim njih ne smije da šlepa auta na tom putu.


Ne, svi oni djeluju na na području cijele države, tj regije, tj Europe (zavisno od paketa koji imaš)
Imao sam i AMSRS ali mi se Bihamk doima daleko daleko ozbiljniji i profesionalniji. Kada su mi dali neke kupovne na papirucu u AMSRS, kao one stare autobuske karte kada ti otkine, tačno sam se sjebucnuo. Bihamk koristim vec 3.ugodinu, 2 puta ih zvao I sve extra. Ako se registruješ Online imaš i popust


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Kakva su pravila kod nas za prevoz djece u autu, koliko znam do 5 godina mora obavezno dječija sjedalica a onda može onaj podmetač. Prijatelj me uvjerava da već od 3 god može podmetač ako se ispunjava kilaža.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 16:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Voliš svoje dijete? Vozi ga i sjedalici barem do 7-8 godina, pogotovo ako idete negdje dalje.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 17:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Kakvo je to pitanje? Naravno da volim svoje dijete. :) A i vozim je u sjedalici nevezano za to. Taj prijatelj ne vozi pa me zanimalo to jel to ok po zakonu. Mislim da nije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 17:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Citiraj:
Član 34.
(1) Vozač motornog vozila i lica koja se prevoze tim vozilom dužni su koristiti sigurnosne
pojaseve za vrijeme dok se vozilo kreće u saobraćaju na javnom putu.
(2) U putničkom automobilu na prednjem sjedištu do vozača ne smije se prevoziti lice koje je
očigledno pod uticajem alkohola ili opojnih sredstava.
(3) U putničkom automobilu na sjedištu suvozača ne smije se prevoziti dijete mlađe od 12
godina.
Član 34a.
(1) Izuzetno od člana 34. stav (3) ovog Zakona, u putničkom automobilu vozač može
prevoziti dijete mlađe od dvije godine na prednjem sjedištu vozila ako vozilo nema suvozački
zračni jastuk ili je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj
sjedalici postavljenoj suprotno od smjera kretanja vozila, a koja je pričvršćena za sjedište
pomoću sigurnosnog pojasa u tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu. Dijete u
sigurnosnoj sjedalici mora biti vezano.
(2) U putničkom automobilu na zadnjem sjedištu vozač smije prevoziti dijete mlađe od pet
godina samo kada je dijete ispravno vezano u sigurnosnoj sjedalici koja je za sjedište
pričvršćena pomoću sigurnosnog pojasa u tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
(3) Vozač u putničkom automobilu smije prevoziti dijete starije od pet a mlađe od 12 godina
na zadnjem sjedištu samo kada dijete sjedi na posebnom podmetaču prilagođenom njegovoj
visini koji omogućava upotrebu sigurnosnog pojasa i kada je ispravno vezano sigurnosnim
pojasom, ili je ispravno vezano u sigurnosnoj sjedalici koja je za sjedište pričvršćena pomoću
sigurnosnog pojasa u tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
(4) Načine i uslove prijevoza djece mlađe od 12 godina posebnim pravilnikom detaljnije
propisuje ministar nadležan za poslove saobraćaja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 18:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
"Smije", a ne "mora".
Citiraj:
(3) Vozač u putničkom automobilu smije prevoziti dijete starije od pet a mlađe od 12 godina
na zadnjem sjedištu samo kada dijete sjedi na posebnom podmetaču prilagođenom njegovoj
visini koji omogućava upotrebu sigurnosnog pojasa i kada je ispravno vezano sigurnosnim
pojasom, ili je ispravno vezano u sigurnosnoj sjedalici koja je za sjedište pričvršćena pomoću
sigurnosnog pojasa u tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.

Podmetač ne daje bočno držanje i ako dijete spava u toku vožnje, npr. noću, sjedalica je daleko bolja opcija.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 19:07 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
A ako je dijete fizički preraslo sjedalicu a nema godina?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 19:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
To onda nije odgovarajuca sjedalica, uzmes drugu koja je predvidjena za taj uzrast. Ja imam ovu Britax Romer, to je od 9 do 36kg.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Slika

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Citam ovu temu, odem na fb kad mi iskoci jedan post....
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ma samo nek nije srpsko i iz Republike Srpske..... :lol: :lol: :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Kolega s posla ima Bihamk, ne znam koji paket, nesto oko 35KM. Njegovom drugu stalo auto, on ih nazvao i rekao da je on vozio, i bez problema dosli i odslepali auto. Dobro, u medjuvremenu je i on otisao do tog auta, i nikakvih problema. Svakakvih iskustava ima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ma naravno Blafe, niko idealan nije, imam kolegu na poslu koji puno putuje, i znam da je otkazao jedne a uzeo druge....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2022, 23:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Sta je uzeo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2022, 06:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Bihamm nije vezan za auto već za vozača, tako da ti šlep važi za bilo koje auto koje voziš u tom trenutku.
A sto se tice sjedalica, dijete ne samo da kora imati kila, nego mora biti i fizički spremno za sjedalicu. Ako beba ima kila, a nije sposobna da dobro drži i kontroliše glavu (vrat nema snagu), ne bi trebala da prelazi u veću sjedalicu. Isto tako, booster služi samo da pojas djetetu pravilni legne preko ramena jer u tom periodu dijete nije dovoljno visoko. Uvijek bih prije boostera uzeo sjedalicu do 36kg (III kategorija) jer čuva dijete i od bocnih udara i puno je sigurnija (maxicosi, britax ili cybex) ali de ti objasni našem selji da treba kupiti sjedalicu od 300-400-500KM. Moze I ona od 100KM.
Kada me prijateljica pitala za savjet, i izabrali smo sjedalicu Britax od 300KM, njoj se njihovi prijatelji smijali i rugali kako su dali tako puno para za sjedalicu. Ona ti treba jednom ili nijednom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2022, 07:59 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Bolje nijednom. Inače sjedalica je zakon, ali je dijete sa 4.5 do 5 preraste visinski, pa se mora onaj buster koristiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 802, 803, 804, 805, 806, 807, 808 ... 829  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs