banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 03:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16606 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533 ... 831  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Avg 2017, 14:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
posljednja 2 puta sam isao do dna samo da vidim da nije ranije ostajalo dosta goriva u rezervoaru, ali nije
a to za tzv. odusak znam, ali sumnjam da pjena moze da zauzme zapreminu od nekih 16 litara kolika se razlika javlja

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Mozda je neki od vlasnika malo pregradio...
Jbg, teska su vremena a jesti se mora

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
BSE je napisao:
posljednja 2 puta sam isao do dna samo da vidim da nije ranije ostajalo dosta goriva u rezervoaru, ali nije
a to za tzv. odusak znam, ali sumnjam da pjena moze da zauzme zapreminu od nekih 16 litara kolika se razlika javlja


Koje je auto u pitanju???
Stavi se na mjesto radnika koji sipa gorivo na pumpi. On nema vremena da sipa polako gorivo ili nece... Ti kazes do cepa on postavi pistolj na maximum i ocas posla ti naspe "pun" rezervoar ....a problem je sto se pjena pojavi na vrhu rezervoara i simulira senzoru na pistolju da je rezervoar pun( a nije ) i pistolj automatski prestaje sipati gorivo .


Da bi napunio rezervoar gorivom do cepa , iz rezervoara treba da se istjera(istisne) vazduh. Problem je sto pistolji vrlo brzo sipaju gorivo koje pjeni i samim tim simuliraju pun rezervoar pa ispadne da je rezervoar pun a u principu nije ...a vazduh ne moze tako brzo da napusti rezervoar kroz malu cijevcicu koja sluzi kao odusak. Zbog toga ,kao sto sam vec napisao, pritisne se ta sisica i pistolj ne prebaciujes na auto mod da sipa maximalnom brzinom nego ga drzis na pola i ti regulises jacinu protoka goriva kroz pistolj.
Elem , pritiskajuci sisicu pistoljem(tada je odusak otvoren), drzeci pistolj na polovini sporije punis rezervoar , gorivo manje pjeni i zauzima prostor u rezervoaru , malom brzinom sipanja goriva vazduh polako napusta rezervoar ....A ako bas hoces da auto naspes do cepa prilikom polaganog tankovanja zaljuljaj auto ......vise puta.

Ja sam tako tankovao auto i uvijek sam sipao 60L+ goriva ..... 8)
Probaj ovako i garant ce ti vise stati goriva nego inace.... 8)

I jos jedna ISKUSTVENA opaska...kad god sam nasuo gorivo do cepa (ovako kako sam napisao gore) kazaljka za gorivo na komandnoj tabli je bila ZAKUCANA na maximumu i pomjerala se se prema minimumu tek kad predjem 250-300km. Znaci predjem skoro 300km i kazaljka se onda malcice pomjeri sa maximuma.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Druze pa nije sredstvo za pranje sudja da pjeni toliko. Ima pjene garant al da zauzme zapreminu i da laze od 16l to je nemoguce. Ja kod sebe kad sipam naspem po punim gasom pistolja do cepa u pravom smislu rijeci. 58-60l pod punim gasom i onda ga izbaci. Na rezervoar od 63 i nesto l.
I to za kazaljku nije mjerodavno i nije kod svakog auta tako.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 19:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
JASNO, sta svasta ljudi pisu hahaha

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
motozeljo je napisao:
BSE je napisao:
posljednja 2 puta sam isao do dna samo da vidim da nije ranije ostajalo dosta goriva u rezervoaru, ali nije
a to za tzv. odusak znam, ali sumnjam da pjena moze da zauzme zapreminu od nekih 16 litara kolika se razlika javlja


Koje je auto u pitanju???
Stavi se na mjesto radnika koji sipa gorivo na pumpi. On nema vremena da sipa polako gorivo ili nece... Ti kazes do cepa on postavi pistolj na maximum i ocas posla ti naspe "pun" rezervoar ....a problem je sto se pjena pojavi na vrhu rezervoara i simulira senzoru na pistolju da je rezervoar pun( a nije ) i pistolj automatski prestaje sipati gorivo .


Da bi napunio rezervoar gorivom do cepa , iz rezervoara treba da se istjera(istisne) vazduh. Problem je sto pistolji vrlo brzo sipaju gorivo koje pjeni i samim tim simuliraju pun rezervoar pa ispadne da je rezervoar pun a u principu nije ...a vazduh ne moze tako brzo da napusti rezervoar kroz malu cijevcicu koja sluzi kao odusak. Zbog toga ,kao sto sam vec napisao, pritisne se ta sisica i pistolj ne prebaciujes na auto mod da sipa maximalnom brzinom nego ga drzis na pola i ti regulises jacinu protoka goriva kroz pistolj.
Elem , pritiskajuci sisicu pistoljem(tada je odusak otvoren), drzeci pistolj na polovini sporije punis rezervoar , gorivo manje pjeni i zauzima prostor u rezervoaru , malom brzinom sipanja goriva vazduh polako napusta rezervoar ....A ako bas hoces da auto naspes do cepa prilikom polaganog tankovanja zaljuljaj auto ......vise puta.

Ja sam tako tankovao auto i uvijek sam sipao 60L+ goriva ..... 8)
Probaj ovako i garant ce ti vise stati goriva nego inace.... 8)

I jos jedna ISKUSTVENA opaska...kad god sam nasuo gorivo do cepa (ovako kako sam napisao gore) kazaljka za gorivo na komandnoj tabli je bila ZAKUCANA na maximumu i pomjerala se se prema minimumu tek kad predjem 250-300km. Znaci predjem skoro 300km i kazaljka se onda malcice pomjeri sa maximuma.
Dok sam vozao dizel skodu tako sam radio, odem do mora u cg kazaljka se jedva pomerila :) i upravu si kad se sipa sporije naspe se do 10 litara vise
richa je napisao:
Druze pa nije sredstvo za pranje sudja da pjeni toliko. Ima pjene garant al da zauzme zapreminu i da laze od 16l to je nemoguce. Ja kod sebe kad sipam naspem po punim gasom pistolja do cepa u pravom smislu rijeci. 58-60l pod punim gasom i onda ga izbaci. Na rezervoar od 63 i nesto l.
I to za kazaljku nije mjerodavno i nije kod svakog auta tako.
Jesi ti kad drugar sipao gorivo u kanister? U 10 litara kad sipas mozes natociti plafon 6l ostalo bude pjena. Pogotovo benzin kad se sipa.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
richa je napisao:
Druze pa nije sredstvo za pranje sudja da pjeni toliko. Ima pjene garant al da zauzme zapreminu i da laze od 16l to je nemoguce. Ja kod sebe kad sipam naspem po punim gasom pistolja do cepa u pravom smislu rijeci. 58-60l pod punim gasom i onda ga izbaci. Na rezervoar od 63 i nesto l.
I to za kazaljku nije mjerodavno i nije kod svakog auta tako.


Ti ne citas sta sam je uopste napisao. NIGDJE NISAM NAPISAO da je u svim vozilima tako nego sam spomenuo vw i skodu.
Sirina cepa tj. cijevi rezervoara gdje postavljas pistolj za punjenje gorivom je oko 4-5 cm , cijev pistolja za dizel je tu negdje a za benzin je nesto manja , cijevcica oduska je sirine oko 5 milimetara. Zdravom logikom se vidi da nema teorije da u rezervoar ne mozes utjerati , kao sto ti tvrdis skoro 90% zapremine istog bez da pjena ne zaustavi pistolj i protok goriva.
Rezervoar se pri cepu smanjuje i to jos vise utice na pojavu pjene koja onemogucava sipanje goriva jer pistolj automatski prekida dotok goriva cim pjena ispliva do usta pistolja.
Uostalom na kanisteru je najlakse provjeriti teoriju o pjeni koja se javlja prilikom sipanja ..... pusti pistolj na max i mozda u kanister stane izmedju 6-7 L i pjena izbije na vrh kanistera i zaustavi pistolj da i dalje sipa gorivo.

To sto si ti naveo da mozes utjerati toliko goriva u rezervoar cisto sumnjam ali neka ti bude .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Tako je kako sam rekao. Nisu svi rezervoari istog oblika, a jos manje je bitno poredjenje sa kanisterom od 10l. Normalno da ce u manjim zapreminama biti toliko pjene, u rezervoaru koji su uglavnom nepravilnog i pljosnatog oblika se ne moze stvarati tolika pjena kao u kanisteru da je ne znam ti sta. Zamisli da se tako pjena stvara u rezervoarima kamiona koliko bi njima trebali da se napune na pola pistolja ili koliko bi se moralo dezurati pored pistolja i tako po malo stiskati pistolj da se stvara pjena kao u kanisteru!?

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 21:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Vizuelnim pregledom ne skontah tu "sisicu". Jbg probaću lično da sipam idući put, čini mi se da se može na Gazpromovim pumpama.
Btw jedan drug reče na tu temu da on u svog pasata kad sipa gorivo max jačinom kad se pištolj zaustavi da ga on okrene za 180 i naspe još 10-ak litara, mada mi to zvuči malo čudnjikavo, da ne kažem sf

Ps. neko je pitao koje je auto - u pitanju je touran 2005.g.

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Skoda fabia mk1 ima odusak oko 13litara tako da je moguce da i pasat ima oko 8 do 10. Mozes na svakoj pumpi da tocis sam.

Kakve veze ima zapremina sa pjenom? I kod kamiona ako se toci 150 litara, uspije da natoci 120 pa onda malo uspori pa se natoci ostatak. Dizel malo manje pjeni. A takodje kod kamiona cijev gdje se toci je ogromna Slika

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Da nije zacepljen odusak, mada ja sam skoro skontao da mi je bio zacepljen jer sam stao po noci da sam naspem i cuo sssssssssss kad sam odvrnuo cep, ko zna koliko sam tako vozio a nisam skontao, kompresor je rijesio problem

Nego BSE, a mozda ti naspes pun pravo a brojac laze, aj na pp koja je pumpa u pitanju da povezem bacve :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2017, 22:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Sipam na Gazpromu već pola godine, a ova posljednja 2x sipam onaj njihov G drive i zato sam praznio do kraja rezervoar. Kako da provjerim je li odušak začepljen?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 05:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Otvori negdje gdje je tisina rezerervoar, ne smije se cuti da je napravilo vakum
Ako jest, dignes auto i vidjeces na toj strani cijevcicu ili crijevo, i ispiris je kompresor, pazi mora ti biti otvoren cep na rezervoaru

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 06:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
richa je napisao:
Tako je kako sam rekao. Nisu svi rezervoari istog oblika, a jos manje je bitno poredjenje sa kanisterom od 10l. Normalno da ce u manjim zapreminama biti toliko pjene, u rezervoaru koji su uglavnom nepravilnog i pljosnatog oblika se ne moze stvarati tolika pjena kao u kanisteru da je ne znam ti sta. Zamisli da se tako pjena stvara u rezervoarima kamiona koliko bi njima trebali da se napune na pola pistolja ili koliko bi se moralo dezurati pored pistolja i tako po malo stiskati pistolj da se stvara pjena kao u kanisteru!?


Slazem se da se ne slazemo.
Na donjoj slici imas rezervoar i vidi se koliki je malim promjer cijevi za odusak.

Vjerujem da jesi sipao gorivo u kamion i primjetio si da je rupa na kamionskom rezervoaru jedno 3-4 puta veca nego na automobilu , cak toliko veca da mozes minimalno uglaviti tri pistolja da sipaju odjednom......
Vjerujem i da znas da ima razlike i u pistoljima , da je za kamion pistolj veceg promjera i da sipa gorivo bar tri puta brze nego za auto....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 07:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
veljo1981 je napisao:
Otvori negdje gdje je tisina rezerervoar, ne smije se cuti da je napravilo vakum
Ako jest, dignes auto i vidjeces na toj strani cijevcicu ili crijevo, i ispiris je kompresor, pazi mora ti biti otvoren cep na rezervoaru

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


otvarao sam juce poslije posla i ne cuje se da je vakumirano, normalno se otvara

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 08:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
motozeljo je napisao:
richa je napisao:
Tako je kako sam rekao. Nisu svi rezervoari istog oblika, a jos manje je bitno poredjenje sa kanisterom od 10l. Normalno da ce u manjim zapreminama biti toliko pjene, u rezervoaru koji su uglavnom nepravilnog i pljosnatog oblika se ne moze stvarati tolika pjena kao u kanisteru da je ne znam ti sta. Zamisli da se tako pjena stvara u rezervoarima kamiona koliko bi njima trebali da se napune na pola pistolja ili koliko bi se moralo dezurati pored pistolja i tako po malo stiskati pistolj da se stvara pjena kao u kanisteru!?


Slazem se da se ne slazemo.
Na donjoj slici imas rezervoar i vidi se koliki je malim promjer cijevi za odusak.

Vjerujem da jesi sipao gorivo u kamion i primjetio si da je rupa na kamionskom rezervoaru jedno 3-4 puta veca nego na automobilu , cak toliko veca da mozes minimalno uglaviti tri pistolja da sipaju odjednom......
Vjerujem i da znas da ima razlike i u pistoljima , da je za kamion pistolj veceg promjera i da sipa gorivo bar tri puta brze nego za auto....

Veca rupa veci pistolj vise pjene, pa opet nema toliko problem kakvim ga predstavljate da 1/3 rezervoara zauzme pjene. Al ajd raspravljamo o glupostima, o pjeni

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
vala bas

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2017, 07:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
Ima li neko iskustva sa Pežo automatskim mjenjačem? ...konkretno onim koji se ugrađuje u 3008.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2017, 08:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Na poljskim stranama citam uglavnom dobre recenzije korisnika. Navodno je prilicno pouzdan.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2017, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
enc0re je napisao:
Ima li neko iskustva sa Pežo automatskim mjenjačem? ...konkretno onim koji se ugrađuje u 3008.
ima ga moj zet, predobaaar...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16606 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533 ... 831  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs