banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 10:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16591 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735 ... 830  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Sep 2020, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Provjeri kutiju osiguraca i ECU.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 13:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
U jebote, ne zvuči dobro...
Šta si prao, kuda si prao? Da li si mogao kompjuter sjebati? Možda i neki džek natopiti vodom?
Probaj ga ostaviti nekoliko dana, malo luftati, pa vidjeti šta je i kako je. Sreća pa je suho vrijeme...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 13:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 513
Зона сумрака строга.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 13:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
@Sondri
Koji auto?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
I mene zanima je li benzin ili dizel, jer mi je prvo palo na pamet "runaway diesel" kada si napisao da ga nisi mogao isključiti osim zatvaranjem dovoda vazduha.
Ali očigledno nije bio "runaway" jer bi to naglasio, a sa sadašnjom elektronikom može biti i dizel i benzin koji može postati neposlušan (mada je ovo kod tebe stvarno bizarna pojava).
E zato ja ne perem auto jer ga gledam spolja samo par sekundi dok mu prilazim i boli me kita kako izgleda, ali zato održavam unutrašnjost jer tu obitavam.
Zapravo ne perem ga spolja jer sam lijen, to je istina. :D
Naravno perem šajbe i signalizaciju, ali zaključak je da nije preporučljivo prati aute.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 14:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Isto se desilo i kod mene na astri H (taj light show sa lampicama) na kraju se ispostavilo da je vrisnuo ECU jer se kutija nalazi ondje iznad točka pa je vremenom popustila i najvjerovatnije vlaga ušla u nju.

Sjedeš u auto svijetle sve lampice, ne možeš ići više od 20, bio raspad sistema.

I da, i kod mene je to sve svijetlilo, ostavim da prenoći, sutradan sve ok. Tako par dana i onda opet light show.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
Zna li neko ima li negdje u BL kupiti JLM valve saver fluid, ako neko kojim slučajem koristi?
goxon je napisao:
bas taj? to je sredstvo za ciscenje dizni, bar po njihovom sajtu
Rider on the storm je napisao:
Ne, pa i samo ime kaže, služi za podmazivanje i hlađenje ventila i sjedišta ventila kod vozila na LPG, nije apsolutno neophodno, ali kad je auto već došao sa instaliranom JLM "kapaljkom", neće škoditi, međutim vidim da i mnogi drugi proizvođaći imaju isti proizvod (Liqui Moly, INA Maziva, itd), tako da ne mora baš taj, uzeću koji nađem.
Ovako izgleda to čudo i troši litar ulja na 10k km, ukapava povremeno u usisnu granu i prvi put vidim to (inače Mazda L 2.0 motor je u pitanju).
Slika
blaf77 je napisao:
Neki kazu da je to obavezno, a neki kazu da je lose, jer samo malo umasti i sakuplja prljavstinu, i cini gore nego da ga nema. Ta sredstva su oko 10KM po litri.
mirdza je napisao:
Dora (plinadžija iz NS) je jednom prilikom spominjao da je obavezan za neke motore (HEMI, V-tec) a kod drugih nema potrebe.
Zaboravih napisati, nabavio sam, nisam JLM, nego Liqui Moly, ali ista je stvar.
Obišao sam par mjesta.
Neki prodavci nemaju, neki nisu čuli za to, čak i mnogi majstori, a neki prodavci su me uputili u jednu radnju u Trnu.
Došao tamo, nema na stanju, naručio, dolazi za dan-dva, našao sam i jednu radnju u Budžaku u kojoj se isto tako može naručiti.
Na kraju našao u AutoStilu, prodavac kaže da mu kolega ima auto (mislim neki Audi, moj mu naudi) koji NEĆE da radi na plin dok nema te tečnosti.
Dakle, zavisi, plin je "suv", neki motori ga podnose dobro, neki lošije, a neki nikako bez aditiva, nesam školovala, tako su mi rekli.
I da, kad sam kupio, pogledao sam, nije ulje, providno je, žućkasto, slično WD-40, ili nekom razređivaču.
Teoretski jeste ulje, ali niske viskoznosti.
Navodno je svrha toga da hladi ležišta ventila, nije obavezno, ali kad je prethodni vlasnik već ugradio to, što da ne.
Motor je Mazda L/Hyundai 2.0, nije zahtjevan, može bez toga, ali opet, što da ne, nije gusto, tamno, ne djeluje da može napraviti neki belaj, neka ga.
Plinski sistem ga ukapava iz malog rezervoara ("kapaljke"), ne znam kako, vakuumski vjerovatno i ide u usisnu granu, ali jako malo se troši.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 06:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Renault Scenic II, 2004. godište, 1.5dci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 07:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
ECU je, koliko vidim, pod maskom. Jbg, izgleda da si ga zalio :(

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 07:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Pogledaj osigurace pod haubom, buraz je skinuo poklopac kutije osiguraca jednom prilikom i zaboravio ga vratiti ili ga nije vratio da legne kako treba i kad se pokvasilo slicna situacija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 07:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Kad sam htio vijdeti kakvo je stanje s osiguračima, vidio sam da nije dobro onaj poklopac nalegao... Katana mi je u komšiluku, otiću pitati šta mi je činiti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 07:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Tu se promijeni ta kutija sa osiguracima, ide druga sa otpada ako je to i gas, ne bi trebalo biti skupo
Obrisati greske, provozati pa opet pregledati jel se sta pojavilo
Sretno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nije bas tako jednostavno tu kutiju samo nabaciti drugu i gas, jer ima razlicitih auta sa razlicitom opremom i nije isti raspored osiguraca. Bolje je rastaviti i ocistiti sa kontakt sprejom, ako nema vidljivih ostecenja probati onda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 10:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Bas je tako jednostavno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 15:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Veljo jesi li to ti? :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
novi je napisao:
Bas je tako jednostavno


Kolega vozi Saab-a 9.3 i izgorile mu neke komponente na kutiji osiguraca, vjerovatno zbog vode isto, narucio drugu, pola stvari na autu nije radilo od tipa xenon-a, prskalica do elektronike u enterijeru i stalno je bio u safe modu, bila je potrebna dijagnostika da se upari kutija sa autom koju je jedva nasao za to auto ili rucna zamjena eeprom cipa na kutiji osiguraca sa starom.

Ne znam kako je na tom renou, ali je novije auto, vjerujem da ima nesto digitalno. Mozda "novi" vozi Golf 2, u tom slucaju ni ne trebaju osiguraci :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 16:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11339
Lokacija: PL / BL
:lol:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 18:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2020, 18:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Piro je napisao:
novi je napisao:
Bas je tako jednostavno


Ne znam kako je na tom renou, ali je novije auto, vjerujem da ima nesto digitalno. Mozda "novi" vozi Golf 2, u tom slucaju ni ne trebaju osiguraci :D


Možda još samo velik kanister da nakupi gorivo koje cvaja proizvede...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2020, 07:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nisam imao vremena da 2 dana da odem do Katane, juče spojim akumulator nazad, upalim auto, sve normalno... Odem do druga u Budžak, ugasim, opet normalno, bez ikakvih grešaka... Nakon pola sata, krenem kući, pali normalno, ide normalno, pred kućom ugasio normalno... Jutros malog odvezao u vrtić, radi... Regeneriše se ko jetra :lol: Vidjeću par dana kako se ponaša, ako opet nešto zaglupi, električaru direkt... Uglavnom, izgleda da se osušio :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16591 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735 ... 830  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs