banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 04:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16596 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 659, 660, 661, 662, 663, 664, 665 ... 830  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Avg 2019, 09:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Euromotorio Sarajevo, najpovoljniji su... Imaš i na pik i na fb...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2019, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
i nisu Kina? hvala

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2019, 12:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Ima li ovde elekticara :D
Primjetih na autu (Laguna 2 ph2) da mi ne radi lijevo stop svjetlo koje se nalazi na vratima gepeka ili ponekad radi ali kao da gubi kontakt. Kada dam lijevi zmigavac sijalica zmigavca radi na pola, kao da dobija pola napona, te naizmjenicno se pali/gasi zajedno sa ovom sijalicom na vratima. Vadio sam stopku iz vrata, pregledao sijalice, kontakte, sve se cini urednim. Moze li biti da je do instalacija, ili je samo neka sijalica za mjenjanje? Napominjem, sve sijalice su ispravne i da: ponekad je dovoljno da otvorim vrata gepeka i da proradi...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2019, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pa prvo promjeni sijalicu to ti je najmanje posla, ako to nije onda kako si opisao da ti radi kad otvoris gepek, ako imas na autu onaj buzir gumeni sto vodi instalaciju od vrata gepeka do ostatka auta, mozda ti se tu gubi kontakt, onda to sve treba raskopati pa popraviti zicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2019, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Loša masa najvjerovatnije. Mislim da kod tebe masu dobija preko šarki pa ako na spoju ima korozije eto uzroka. Najlakše provjeriti tako da uzmeš komad žice, spojiš negdje "pod šaraf" u gepeku i provučeš na stopicu mase na štopki.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2019, 12:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Prije nego sto pocnem sa zamjenom i ispitivanjem samo da napomenem da sam prije 6-7 mjeseci ugradjivao rikverc kameru, pa sam kod zadnjih lijevih vrata ispod tapacirunga sa zice od rikverc svjetla "posudio" 12v za kameru, a masu sam spojio na prvi slobodan saraf. Moze li biti da se tu nesto pomrsilo. Ugavnom, nisam sjekao nista, samo sam brifericom ubo pravu zicu i na nju zalemio nastavak...

Edit: duz cijele instalacije a i na stopki nisam nigdje vidio da ima korozije, cak i prasine prakticno da nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 07:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Kupio sam onu OBDII dijagnostiku i skopčao na auto.
Dijagnostika je pokazala grešku P0380 Glow Plug / Heater Circuit "A".

Auto je bio prije mjesec dana u ovlaštenom servisu, tamo su ga kopčali na dijagnostiku i nisu ništa spominjali. Isto tako, auto ne pokazuje nikakvo upozorenje ili grešku na tabli. Ne kontam zašto pokazuje grešku na dijagnostici, a ne i na komandnoj tabli... :D

Ja sam ispitao grijače, tri izgleda da su potpuno u redu (otpor 0.7 oma), a četvrti je loš (otpor preko 80 oma).
E sad, da li se mijenja samo taj jedan grijač ili sva četiri u kompletu? Koji brendovi grijača su dobri? Koji brendovi su prva ugradnja u Renou?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 07:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Uvijek na svakom autu imaš nekoliko grešaka, a ne pali se nijedna lampica. To su povremene greške, ili kako ih očita dijagnostika "pending fault".

Neko mijenja samo jedan, ali su i ostali u sličnom stanju, stari nekoliko godina i vjerovatno će brzo crkavati kad krenu minusi pa se budu duže koristili.

Uzmeš sve, primijeniš i riješen problem. Ja sam prije ugrađivao bosch, beru, sagem, zavisi šta se nađe. Na ovom sad je prethodni vlasnik mijenjao tri, a četvrti je ostao vjerovatno jer se majstoru nije dalo skidati nosače okolo jer je malo nezgodan za prići. Neda se ni meni dok rade svi. :lol:

Kad se skidaju, obično ide malo teže. Zapeknu, cimneš i polomi se taman koliko treba da dio ostane u glavi. Preporuka je da ne siliš previše (kao onda kad si cviknuo šaraf od točka) ili da pustiš nekome ko ima iskustva pa ako polomi neka on rješava problem.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 08:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Here we go again...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 09:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
goranagf je napisao:
Prije nego sto pocnem sa zamjenom i ispitivanjem samo da napomenem da sam prije 6-7 mjeseci ugradjivao rikverc kameru, pa sam kod zadnjih lijevih vrata ispod tapacirunga sa zice od rikverc svjetla "posudio" 12v za kameru, a masu sam spojio na prvi slobodan saraf. Moze li biti da se tu nesto pomrsilo. Ugavnom, nisam sjekao nista, samo sam brifericom ubo pravu zicu i na nju zalemio nastavak...

Edit: duz cijele instalacije a i na stopki nisam nigdje vidio da ima korozije, cak i prasine prakticno da nema.
Provjeri taj spoj kamere da li dodiruje masu. Ako je ok. Onda uzmi masu dovedi negdje ispod sarafa. Ili ocisti kontakte na dzeku na stopki. Zna oksidirati od kondezacije.

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 09:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Philby je napisao:
Neko mijenja samo jedan, ali su i ostali u sličnom stanju, stari nekoliko godina i vjerovatno će brzo crkavati kad krenu minusi pa se budu duže koristili.

Uzmeš sve, primijeniš i riješen problem. Ja sam prije ugrađivao bosch, beru, sagem, zavisi šta se nađe. Na ovom sad je prethodni vlasnik mijenjao tri, a četvrti je ostao vjerovatno jer se majstoru nije dalo skidati nosače okolo jer je malo nezgodan za prići. Neda se ni meni dok rade svi. :lol:

Kad se skidaju, obično ide malo teže. Zapeknu, cimneš i polomi se taman koliko treba da dio ostane u glavi. Preporuka je da ne siliš previše (kao onda kad si cviknuo šaraf od točka) ili da pustiš nekome ko ima iskustva pa ako polomi neka on rješava problem.


Ok, imaću na umu da zamijenim i ostale onda...
U ponudi sam vidio NGK (75€), Bosch (60€) i BERU (80€).

Neću se zajebavati sa zamjenom. Nit imam alat za to, nit mi se da razmišljati da li ću napraviti belaj ili ne... :)

Hvala puno!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
zimnica je napisao:
Kupio sam onu OBDII dijagnostiku i skopčao na auto.
Dijagnostika je pokazala grešku P0380 Glow Plug / Heater Circuit "A".

Auto je bio prije mjesec dana u ovlaštenom servisu, tamo su ga kopčali na dijagnostiku i nisu ništa spominjali. Isto tako, auto ne pokazuje nikakvo upozorenje ili grešku na tabli. Ne kontam zašto pokazuje grešku na dijagnostici, a ne i na komandnoj tabli... :D

Ja sam ispitao grijače, tri izgleda da su potpuno u redu (otpor 0.7 oma), a četvrti je loš (otpor preko 80 oma).
E sad, da li se mijenja samo taj jedan grijač ili sva četiri u kompletu? Koji brendovi grijača su dobri? Koji brendovi su prva ugradnja u Renou?



Uvijek mijenjaj sve grijace zajedno bez obzir koliko su dobri.

Jel OBDII obavezna oprema na Renou?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 10:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Neki_to_vole_vruce je napisao:
goranagf je napisao:
Prije nego sto pocnem sa zamjenom i ispitivanjem samo da napomenem da sam prije 6-7 mjeseci ugradjivao rikverc kameru, pa sam kod zadnjih lijevih vrata ispod tapacirunga sa zice od rikverc svjetla "posudio" 12v za kameru, a masu sam spojio na prvi slobodan saraf. Moze li biti da se tu nesto pomrsilo. Ugavnom, nisam sjekao nista, samo sam brifericom ubo pravu zicu i na nju zalemio nastavak...

Edit: duz cijele instalacije a i na stopki nisam nigdje vidio da ima korozije, cak i prasine prakticno da nema.
Provjeri taj spoj kamere da li dodiruje masu. Ako je ok. Onda uzmi masu dovedi negdje ispod sarafa. Ili ocisti kontakte na dzeku na stopki. Zna oksidirati od kondezacije.

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka
Gdje ima kupiti kontakt sprej?
Neki dan sam skinuo stopku i na konektoru bas na masi sam vidio malo istopljene plastike. Nisam imao cime u tom trenutku to fino ocistiti, pa kontam to srediti kad nadjem sprej...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 11:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
motozeljo je napisao:
Jel OBDII obavezna oprema na Renou?


Ma kupio kad je skoro džaba, pa da budem i ja IN. Ko bi rekao da će biti neke koristi od tog čuda... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
goranagf je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
goranagf je napisao:
Prije nego sto pocnem sa zamjenom i ispitivanjem samo da napomenem da sam prije 6-7 mjeseci ugradjivao rikverc kameru, pa sam kod zadnjih lijevih vrata ispod tapacirunga sa zice od rikverc svjetla "posudio" 12v za kameru, a masu sam spojio na prvi slobodan saraf. Moze li biti da se tu nesto pomrsilo. Ugavnom, nisam sjekao nista, samo sam brifericom ubo pravu zicu i na nju zalemio nastavak...

Edit: duz cijele instalacije a i na stopki nisam nigdje vidio da ima korozije, cak i prasine prakticno da nema.
Provjeri taj spoj kamere da li dodiruje masu. Ako je ok. Onda uzmi masu dovedi negdje ispod sarafa. Ili ocisti kontakte na dzeku na stopki. Zna oksidirati od kondezacije.

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka
Gdje ima kupiti kontakt sprej?
Neki dan sam skinuo stopku i na konektoru bas na masi sam vidio malo istopljene plastike. Nisam imao cime u tom trenutku to fino ocistiti, pa kontam to srediti kad nadjem sprej...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Česta pojava. Labava stopica mase, spoj se grije i onda otopi plastiku dok ne zalije kontaktne površine. Rastavi konektor, ako možeš očisti stopicu i malo stegni da bude tijesna.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
goranagf je napisao:
Neki_to_vole_vruce je napisao:
goranagf je napisao:
Prije nego sto pocnem sa zamjenom i ispitivanjem samo da napomenem da sam prije 6-7 mjeseci ugradjivao rikverc kameru, pa sam kod zadnjih lijevih vrata ispod tapacirunga sa zice od rikverc svjetla "posudio" 12v za kameru, a masu sam spojio na prvi slobodan saraf. Moze li biti da se tu nesto pomrsilo. Ugavnom, nisam sjekao nista, samo sam brifericom ubo pravu zicu i na nju zalemio nastavak...

Edit: duz cijele instalacije a i na stopki nisam nigdje vidio da ima korozije, cak i prasine prakticno da nema.
Provjeri taj spoj kamere da li dodiruje masu. Ako je ok. Onda uzmi masu dovedi negdje ispod sarafa. Ili ocisti kontakte na dzeku na stopki. Zna oksidirati od kondezacije.

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka
Gdje ima kupiti kontakt sprej?
Neki dan sam skinuo stopku i na konektoru bas na masi sam vidio malo istopljene plastike. Nisam imao cime u tom trenutku to fino ocistiti, pa kontam to srediti kad nadjem sprej...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Nemoj drzati kocnicu na semaforu nego povuci rucnu i nems problema. Ili ubaci led sijalice. Vecina auta ima problema jer veliki potrosac a stopice los kvalitet.

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 13:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Nisam ni znao da se i te sijelice mogu zamjeniti sa LED. Dajte neki link za nesto sto valja sa aliexpressa.
Na vratima sam one ambijentalne zamjenio sa led jer je bas bilo neko sra*e oko otpora, nije detektovao kad se otvore vrata. Sa LED sijalicama sve sljaka...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 13:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Kad se već spominju elektro potrošači u autu. Koliko alternator igra ulogu u potrošnji automobila? Tipa što je diskusija prije bila vožnja sa upaljenim svjetlima i bez...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 14:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Kod trkačkih auta utiče na performanse, ali kod civilne upotrebe razlike su marginalne.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ali kad se uzme u obzir pun grad vozila koji u po bjela dana voze sa svjetlima onda se to nakupi, i zagadjenje i trosenje goriva :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16596 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 659, 660, 661, 662, 663, 664, 665 ... 830  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs