banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 06 Jul 2020, 00:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
107 bodova za lika koji se prestrojio iz lijeve u desnu traku, pa onda ušao u KT...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 06 Jul 2020, 09:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Umetnik je napisao:
Паметни су, снађу се. Индија принцип саобраћаја. Али да су безобразни и преко тих 100 бодова, као и неуки што се тиче оваквих ствари, то јесу.

Iz lijeve naglo u desnu preko pune, pa preko barijera pravo.... Pamet im je do jaja.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 06 Jul 2020, 10:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ima ovdje i zanimljivih pješaka.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 11 Jul 2020, 13:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
A dobro skoro je promjenjeno. Ranije je iz desne trake se ulazilo u kružni tok, ovi iz lijeve se prestrojavali, pa neki po automatizmu navikli desnom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 10:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Zdravo braco i sestre, imam pitanje jer mi nije jasno nesto.

Vise puta vozim u kruznim tokovima vanjskom trakom i cesto ispred mene izleti ili krene u mene da se zaleti automobil koji zeli da izadje iz kruznog toka, usporava ili staje i vozac mi svira i jebe sve po spisku.

Koju on sad logiku ima u glavi, ne znam ali me interesuje zakonski kako se postupa ?

Da li ja, auto u vanjskoj traci treba da stanem i pustim auto u unutrasnjoj traci da se iskljuci iz kruznog toka ili ipak auto u unutrasnjoj traci treba da saceka da ja prodjem ?
Sta kaze zakon u slucaju da se on zabije u mene tokom pokusaja da izadje iz kruznog toka ?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 11:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ti imaš prednost ali nijedno vozilo NE TREBA da staje u kružnom toku nego da produži kretanje i napravi onoliko krugova koliko mu je potrebno da na siguran način napusti kružni tok. Ovo što se tebi dešava ne bi se dešavalo da se vanjska traka koristi samo za prvi izlaz.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 11:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
makibruz456 je napisao:
Zdravo braco i sestre, imam pitanje jer mi nije jasno nesto.

Vise puta vozim u kruznim tokovima vanjskom trakom i cesto ispred mene izleti ili krene u mene da se zaleti automobil koji zeli da izadje iz kruznog toka, usporava ili staje i vozac mi svira i jebe sve po spisku.

Koju on sad logiku ima u glavi, ne znam ali me interesuje zakonski kako se postupa ?

Da li ja, auto u vanjskoj traci treba da stanem i pustim auto u unutrasnjoj traci da se iskljuci iz kruznog toka ili ipak auto u unutrasnjoj traci treba da saceka da ja prodjem ?
Sta kaze zakon u slucaju da se on zabije u mene tokom pokusaja da izadje iz kruznog toka ?


Po pravilu, ti u vanjskoj traci treba da izađeš na prvom izlazu. Samim tim ne bi dolazilo do tih problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 11:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Vanjska traka ne treba da se koristi samo za prvi izlaz, nije to pravilo. Nema matematike da ti jedna traka služi za jedan izlaz, a druga za ostala tri.

Što se tiče situacije, ti si u prednosti dok god si u svojoj traci. Što je zapravo malo nakaradno jer ti da obiđeš čitav krug u vanjskoj traci i da ti neko presječe put, on je kriv, bez obzira što si nepotrebno blokirao kružni tok.

Logika nalaže da, ukoliko se uključuješ u vanjsku traku a ideš pravac, da obratiš pažnju i na unutrašnju traku. Odnosno da li ima auta i ako ih ima, malo ih propustiš ispred sebe kako bi mogli da skrenu u tvoje desno odvajanje. Na kraju krajeva, imaš znak ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza, tako da ti svakako ne bi smio da se uključuješ dok ne obratiš pažnju na obije trake, a ne samo na svoju u koju se uključuješ. Onako ljudi ulijeću u vanjsku, ne gledajući 5 metara unaprijed kakav krkljanac mogu napraviti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 11:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 853
Ima pravo da ti svira (uslovno receno) onaj iz unutrasnje trake samo ako se vec krenuo iskljucivati, dakle ukljucen desni zmigavac, na pola je puta do izlaza, a ti ulazis u KT i njega time zatvaras. Cesta situacija, skoro sam isto dozivio kod Delte i cura koja se ukljucila u KT, meni svira... :lol:
Dakle, kao sto _zoka rece, nije na odmet provozati se jos jedan krug da se saobracaj ne bi zautavljao, ne znam zasto se ljudi boje toga...
Najprostoje receno, KT gledati kao brzu cestu, ako si u lijevoj traci (ili ti unutrasnjoj u KT) i zelis se iskljuciti, valjda je normano da ces se prvo prestrojiti u desnu pa onda izaci, samo je u KT kraca putanja pa se to vrijeme prestrojavanja desi prakticno u par metara prije samog iskljucenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 11:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ilija Čvorović je napisao:
Vanjska traka ne treba da se koristi samo za prvi izlaz, nije to pravilo. .

Ni stavljanje ruke na usta kada kišeš nije pravilo ali je lijepo ponašanje koje svima olakšava život.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 11:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
_зока je napisao:
Ilija Čvorović je napisao:
Vanjska traka ne treba da se koristi samo za prvi izlaz, nije to pravilo. .

Ni stavljanje ruke na usta kada kišeš nije pravilo ali je lijepo ponašanje koje svima olakšava život.


Kakvo ima veze lijepo ponašanje? Matematiku sam spomenuo. Da jednu traku koristiš za jedan izlaz, a drugu za ostala dva ili čak tri ne bi nikome olakšalo život.

Baš da vidim na šta bi ličilo da na onom kružnom kod Centruma, svi koji idu pravac prema gradu od Trna prestrojavaju se u lijevu traku, a da desna služi samo za skretanje na Petrićevac. Za sat vremena bi napravio kolonu 3 kilometra... Na stranu što bi tom logikom napravio krkljanac sa Petrićevca.

Dole sam napisao šta je rješenje i lijepo ponašanje. Ovo tvoje nije sigurno ni jedno ni drugo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 11:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Mar 2018, 10:39
Postovi: 8
Ilija Čvorović je napisao:
Vanjska traka ne treba da se koristi samo za prvi izlaz, nije to pravilo. Nema matematike da ti jedna traka služi za jedan izlaz, a druga za ostala tri.

Što se tiče situacije, ti si u prednosti dok god si u svojoj traci. Što je zapravo malo nakaradno jer ti da obiđeš čitav krug u vanjskoj traci i da ti neko presječe put, on je kriv, bez obzira što si nepotrebno blokirao kružni tok.

Logika nalaže da, ukoliko se uključuješ u vanjsku traku a ideš pravac, da obratiš pažnju i na unutrašnju traku. Odnosno da li ima auta i ako ih ima, malo ih propustiš ispred sebe kako bi mogli da skrenu u tvoje desno odvajanje. Na kraju krajeva, imaš znak ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza, tako da ti svakako ne bi smio da se uključuješ dok ne obratiš pažnju na obije trake, a ne samo na svoju u koju se uključuješ. Onako ljudi ulijeću u vanjsku, ne gledajući 5 metara unaprijed kakav krkljanac mogu napraviti.
Потписујем.

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 11:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ako imaš muda, voziš unutrašnjom; ako si pičkica, voziš vanjskom. Ni u kom slučaju nisi napravio saobraćajni prekršaj.
Ako mudonja udari u pičkicu, kriv je. I to je sva matematika.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 11 Jul 2010, 19:09
Postovi: 1554
Kako uopste dodjes do te situacije da nekome zasmetas prilikom izlaska iz kruznog?
Ocigledno pri ulasku u kruzni tok ne gledas u unutrasnju traku, vec samo svoju vanjsku.
Tako da do tebe je. :D
Propusti vozila iz obe trake i onda gass :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 12:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Do te situacije dođe jer su ljudi panjevi. Eto kako. Kao što zoka reče, da se vanjska traka kjoristi za prvi izlaz, saobraćaj bi tekao skoro pa nesmetano kroz kružni tok, manje bi se čekalo na uključenje i definitvno bi se lakše isključivalo. U Holandiji sam vidio da su taj problem riješili sa postavljanjem pune linije u vanjskoj traci. Uđeš u kružni tok i puna linija te odmah vodi na prvo isključenje.

Sada će se neko javiit i reći nije to pravilo bla bla bla. Razmisli malo svojom glavom pa vidi šta je pravilo, šta je lakše i logičnije.

Najgore mi je čekati bolide da prođu u vanjskoj traci da se ja mogu uključiti u unutrašnju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 12:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ilija Čvorović je napisao:
_зока je napisao:
Ilija Čvorović je napisao:
Vanjska traka ne treba da se koristi samo za prvi izlaz, nije to pravilo. .

Ni stavljanje ruke na usta kada kišeš nije pravilo ali je lijepo ponašanje koje svima olakšava život.


Kakvo ima veze lijepo ponašanje? Matematiku sam spomenuo. Da jednu traku koristiš za jedan izlaz, a drugu za ostala dva ili čak tri ne bi nikome olakšalo život.

.


Kakve veze ima matematika sa vožnjom? Za konkretan kružni tok koji si spomenuo rješenje bi bila odvjena traka za skretanje kao što su je napravili za pravac prema Tropiku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 12:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Neko je spomenuo da ne bi došlo do situacije da se poštuju pravila pre ulaska u kružni tok. Mislim da u BL svi imaju znak za ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza, i ako ide auto unutrašnjom ti se ne uključuješ. Ovo sve pada u vodu kad je gužva, onda se nikad niko ne bi mogao uključiti u kružni.
Ima li igdje u zakonu da piše da se ne smiješ zaustaviti u kružnom toku? Kružni tok nije ništa nego obična raskrisnica sa kružnim kretanjem saobraćaja, pa pretpostavljam da važe ista pravila kao u raskrnici. Tako ako neko želi da ide bilo gdje drugo osim pravo uzima unutrašnju traku.
Nekad je bilo u nekim medijima da bi se trebala napraviti edukacija naroda, jer je previše kružnih napravljeno a nema nekog jasnog uputstva kako se ponašati unutra. Sve što sam ja vidio su strani video snimci, ima i neki od bihamka na yt.
Edit: ovo sve izgleda jednostavno, kako se dalje ponašati u kružnom sa više od 2 trake?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
lako. Traka za prvo isključenje, traka za drugo isključenje traka za treće i četvrto. kod nas je problem štoi dosta kružnih tokova ima 2 trake a samo jednu za uključenje tj isključenje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 12:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
A peto, šesto i sedmo, kao što je, na primjer, Slavija u Beogradu?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 12:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Aikus je napisao:
...kod nas je problem štoi dosta kružnih tokova ima 2 trake a samo jednu za uključenje tj isključenje...

Upravo tako, kod nas se kružni pravo samo da se napravi, a ne vodi se računa je li to ispravno. Onaj kod delte je jedan od glupljih što sam vidio, u 16h kolona prema zgradi vlade je ogromna...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs