banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 15:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3343 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 168  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 11 Okt 2008, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
To poskupljuje prirodni zemni plin (braca Rusi) koji do sada prodavan po socijalnim cijenama.
To se kod nas uglavnom ne sipa u auta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 11 Okt 2008, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
mislis da se to nece odraziti i na ovaj plin sto sipamo???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 11 Okt 2008, 21:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
Nebi trebalo jer ovaj plin je naftni derivat i njegova cijena zavisi od cijene nafte. Sa druge strane svi energenti su jako povezani pa tako...

Ali definitvno se nece desiti nista dramaticno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 11 Okt 2008, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Necete vjerovati ja nocas sipo za 8.80dkr litar dizela(to je malo jace od 2.20km)

Ovako niska cjena nije bila od prosle godine :D

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 11 Okt 2008, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Takva je i ovde cijena.

Je l' iko primjetio pad nafte na 77$. A mi smo i dalje na cijenama pribliznim kad je nafta bila 150$. Pala je za skoro 50%, a mi smo dobili pojeftinjenje 7-8%.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 12 Okt 2008, 09:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Cijena goriva moze bez problema biti 1.7, al kad o tome niko ne vodi racuna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 14 Okt 2008, 06:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
u toku ove sedmice se ocekuje jos jedno pojeftinjenje goriva...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 14 Okt 2008, 07:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Nemali pad cijena goriva
Business.hr
13.10.2008 17:10
Noćas od ponoći, pa u idućih dva tjedna, Eurosuper 95 na Ininim će se benzinskim postajama prodavati po cijeni od 8,28 kuna po litri, što je 3,9 posto ili 34 lipe manje od dosadašnje cijene (8,62 kune).

Za 3,9 posto pojeftinit će i Super 95 i nova mu je cijena 8,09 kuna po litri (do sada 8,42 kune), dok će Super plus 98 pojeftiniti za 4 posto, na 8,35 kuna (do sada 8,70 kuna).

Litra Eurodizela od noćas do 28. listopada na Ininim će se benzinskim postajama prodavati po cijeni od 8,43 kune po litri, što je 3,3 posto ili 29 lipa manje od dosadašnjih 8,72 kune, dok će Dizel pojeftiniti za 4,2 posto, na 8,19 kuna (do sada 8,55 kuna).

U postotku najviše pojeftinit će plavi dizel, za 6,1 posto, na 5,26 kuna (do sada 5,60 kuna), te lož ulje kojemu je nova cijena 5,63 kune po litri ili 6 posto manje od dosadašnjih 5,99 kuna.

Cijene naftnih derivata u Hrvatskoj mogu se korigirati svaka dva tjedna, a korekcija ovisi o kretanju cijena derivata na tržištu Mediterana i kretanju tečaja dolara.

Nadam se da ce ove nase gulikoze bar malo pogledati kako se snizavaju cijene goriva u okruzenju :confused2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 14 Okt 2008, 07:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
Tommy Vercetti je napisao:
Takva je i ovde cijena.

Je l' iko primjetio pad nafte na 77$. A mi smo i dalje na cijenama pribliznim kad je nafta bila 150$. Pala je za skoro 50%, a mi smo dobili pojeftinjenje 7-8%.



Jest kod vas ali je ovdje cjena litra dizela bila 10.50dkr i odjedno se spustila na 8.80dkr....to je bas veliki pad odjednom.........

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Okt 2008, 15:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
lakisat je napisao:
u toku ove sedmice se ocekuje jos jedno pojeftinjenje goriva...


Koliko ce sad da pojeftini 2 ili 3 feninga

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Okt 2008, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Mozda...cetiri (4) :D
Ali zbog porasta cijene barela za tri dolara, vjerujem da su se stvoreni uslovi za pojeftinjenje poremetili:))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Okt 2008, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Koja smo mi jadna drzava, ajde sto drze visoke cene, ali sto su na svakoj pumpi razlicite cene to mi nije jasno. Zasto se to ne normalizuje i bude kao i u Srbiji, Hrvatskoj i svugde u svetu. Sve pumpe imaju iste cene samo kod nas razlicite. Ulazim neki dan iz Hr u BiH i na prvoj pumpi cena 2.15 za bezolovni, prodnjem 100m (al bukvalno) i cena 2.06KM. Ja ne znam sta ti ljudi na vlasti rade, do kada misle da sisaju i ovako osisane ovce, da drze visoke cene i da imamo neuredjeno trziste... Pas mater... :angry4: :angry4: :angry4: :fist: :fist: :fist:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 15 Okt 2008, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
I u kojoj zemlji je dizel skuplji od benzina? Bosna, i jos jedna cini mi se...

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 16 Okt 2008, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
ЛОНДОН, 16, ОКТОБРА (СРНА-АФП) - Цијена нафте пала је данас на испод 68 долара за барел, што је најмање у посљедњих 15 мјесеци, усљед смањења потражње за овим енергентом, изјавили су трговци.

Сирова нафта појефтинила је за преко 50 одсто са рекордно високог нивоа од 147 долара аз барел, колико је коштала у јулу

"Брент" нафта за испоруке у новембру продавала се јутрос у Лондону за 67 долара и 17 центи, да би цијена касније ојачала за један долар, што је и даље за два долара мање у поређењу са јучерашњом трговином.

Организација земља извозника нафте (ОПЕК) јуче је смањила процјену раста потражње за овим енергентом у овој години и током 2009. усљед израженог пада потражње у САД.

Картел ће одржати ванредан састанак 18. новембра како би размотрио глобалну финансјску кризу и њен утицај на тржиште нафте.

Неколико чланица ОПЕК-а затражило је да се састанак сазове да би се утицало на јачање цијена "црног злата".


Evo dokle je doslo da se trazi poskupljenje barela, a kod nas laganica. Imamo kesha, sta nas briga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 16 Okt 2008, 19:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2004, 11:10
Postovi: 115
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Nebi trebalo jer ovaj plin je naftni derivat i njegova cijena zavisi od cijene nafte. Sa druge strane svi energenti su jako povezani pa tako...

Ali definitvno se nece desiti nista dramaticno.


Auto plin (tecni naftni plin) je u pravilu naftni derivat ali ovaj sto se kod nas toci je cisti propan-butan. Ja sam neki dan nosio flasu za sporet, lik nakaci crijevo i jos pita koliko hoces. Kaze, sipam ja u nju i po 17 litara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 17 Okt 2008, 12:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Apr 2006, 21:16
Postovi: 592
Lokacija: BL
Klasa je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Nebi trebalo jer ovaj plin je naftni derivat i njegova cijena zavisi od cijene nafte. Sa druge strane svi energenti su jako povezani pa tako...

Ali definitvno se nece desiti nista dramaticno.


Auto plin (tecni naftni plin) je u pravilu naftni derivat ali ovaj sto se kod nas toci je cisti propan-butan. Ja sam neki dan nosio flasu za sporet, lik nakaci crijevo i jos pita koliko hoces. Kaze, sipam ja u nju i po 17 litara.


nije ti palo na pamet da sipa tečni naftni gas (LPG) u bocu?

_________________
Н.У.С.К.Н.В.П.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 17 Okt 2008, 19:10 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
danas je ovaj idiot ministar Inglanda rekao da ce cijene spadati i polako silaze. nafta bila £1.33 pre nekih 2 mje, a sad je vec £1.15 na BP pumpama. negdje je cijena nafte £1.10. e sad on je najavio da ce ici dizel i do £1. mada pre krize kad je barel bio $70, litra dizela je bila £0.80. bilo bi dobro da se vrati na tu staru cijenu.

eh da za Tommy, i ovdje je prijatelju nafta skuplja od petrola. :D petrol je £1.04.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 17 Okt 2008, 19:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Hertzog je napisao:
Koja smo mi jadna drzava, ajde sto drze visoke cene, ali sto su na svakoj pumpi razlicite cene to mi nije jasno. Zasto se to ne normalizuje i bude kao i u Srbiji, Hrvatskoj i svugde u svetu. Sve pumpe imaju iste cene samo kod nas razlicite. Ulazim neki dan iz Hr u BiH i na prvoj pumpi cena 2.15 za bezolovni, prodnjem 100m (al bukvalno) i cena 2.06KM. Ja ne znam sta ti ljudi na vlasti rade, do kada misle da sisaju i ovako osisane ovce, da drze visoke cene i da imamo neuredjeno trziste... Pas mater... :angry4: :angry4: :angry4: :fist: :fist: :fist:


Pa nije to samo kod nas.. U Svabiji je ista stvar.. Pumpa do pumpe.. Jedna Aral druga No Name.. No Name poprilicno jeftinija.. Ulm je skuplji od Augsburga.. Na auto putu pogotovo vise cijene..

Tako da.... opusteno :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 17 Okt 2008, 21:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2004, 11:10
Postovi: 115
Lokacija: Banja Luka
The_One je napisao:
Klasa je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Nebi trebalo jer ovaj plin je naftni derivat i njegova cijena zavisi od cijene nafte. Sa druge strane svi energenti su jako povezani pa tako...

Ali definitvno se nece desiti nista dramaticno.


Auto plin (tecni naftni plin) je u pravilu naftni derivat ali ovaj sto se kod nas toci je cisti propan-butan. Ja sam neki dan nosio flasu za sporet, lik nakaci crijevo i jos pita koliko hoces. Kaze, sipam ja u nju i po 17 litara.


nije ti palo na pamet da sipa tečni naftni gas (LPG) u bocu?


Pa koja je logika naplacivati naftni gas i zemni isto. Toliki bolid mislim da nije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 17 Okt 2008, 22:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
ajkula je napisao:
Hertzog je napisao:
Koja smo mi jadna drzava, ajde sto drze visoke cene, ali sto su na svakoj pumpi razlicite cene to mi nije jasno. Zasto se to ne normalizuje i bude kao i u Srbiji, Hrvatskoj i svugde u svetu. Sve pumpe imaju iste cene samo kod nas razlicite. Ulazim neki dan iz Hr u BiH i na prvoj pumpi cena 2.15 za bezolovni, prodnjem 100m (al bukvalno) i cena 2.06KM. Ja ne znam sta ti ljudi na vlasti rade, do kada misle da sisaju i ovako osisane ovce, da drze visoke cene i da imamo neuredjeno trziste... Pas mater... :angry4: :angry4: :angry4: :fist: :fist: :fist:


Pa nije to samo kod nas.. U Svabiji je ista stvar.. Pumpa do pumpe.. Jedna Aral druga No Name.. No Name poprilicno jeftinija.. Ulm je skuplji od Augsburga.. Na auto putu pogotovo vise cijene..

Tako da.... opusteno :D

Jeste al kada padaju cene u svetu pada i u Nemackoj, a kod nas je slucaj da prate svetsko trziste samo kada treba da rastu cene


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3343 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 168  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs