banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3339 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 167  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 18:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
wizzy_bl je napisao:
Ne kontam sto bi neko bojkotovao pumpe, kad oni ni najmanje nisu krivi za cijenu goriva, tj marza im je fiksirana. Vise smisla ima protest ispred zapadnoevropskih ambasada jer su oni i napravili ovo sranje sa cijenama goriva, cackajuci mecku na istoku.


A vlada možda nešto da učini? Sve vlade u regionu su intervenisale samo naši ne mogu ništa, jadni.

Drugo, to da naftaši ne mogu ništa je takođe nebuloza. Pa kad je inspekcija ono nešto malo čačkala na početku našli su bruku nepravilnosti, povećavali su cijenu dva puta na dan, išli preko propisane marže, lažno prikazivali ulaz/stare zalihe itd. Lovili u mutnom maksimalno. Šta bi bilo da inspekcija radi (da joj je dopušteno) kako treba?

Treće bilo kakav oblik pritiska je dobar, makar i ovo. Najbolje da ćutimo i gledamo kako nam dižu cijene svaki dan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 18:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ako je ovo najbolje što znamo smisliti, i treba nas jebati. Ideja je, realno, retardirana.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Danchi je napisao:
wizzy_bl je napisao:
Ne kontam sto bi neko bojkotovao pumpe, kad oni ni najmanje nisu krivi za cijenu goriva, tj marza im je fiksirana. Vise smisla ima protest ispred zapadnoevropskih ambasada jer su oni i napravili ovo sranje sa cijenama goriva, cackajuci mecku na istoku.


A vlada možda nešto da učini? Sve vlade u regionu su intervenisale samo naši ne mogu ništa, jadni.

Drugo, to da naftaši ne mogu ništa je takođe nebuloza. Pa kad je inspekcija ono nešto malo čačkala na početku našli su bruku nepravilnosti, povećavali su cijenu dva puta na dan, išli preko propisane marže, lažno prikazivali ulaz/stare zalihe itd. Lovili u mutnom maksimalno. Šta bi bilo da inspekcija radi (da joj je dopušteno) kako treba?

Treće bilo kakav oblik pritiska je dobar, makar i ovo. Najbolje da ćutimo i gledamo kako nam dižu cijene svaki dan.
Pa da si rekao da treba proteste odrzati ispred zgrade Vlade, niko ne bi rekao da je retardirana ideja, jer Vlada, Vlade ove ebene drzave mogu ukinuti akcize, bar to. Pumpadzije ne mogu raditi bez marze i tu se sva prica zavrsava. Ok... mozes ispred Vlade traziti i pojacane inspekcijske kontrole.

Napisao sam ti direktne krivce gdje se treba ici i protestvovati i to ne samo mi, vec svi gradjani u Evropi.Za pocetak otici ispred kancelaroje PDP i zvizdati onom gradjaninu Smitu. Debili najveci koje Ameri prilocno jako drze za jajca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 18:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Znači Šmit je kriv za visoku cijenu goriva? :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 19:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Inspekcije ne rade ništa, to je očigledno. Pumpa koja mi je blizu je u 5 dana 3 puta povećala cjenu, nije sigurno 3 puta nabavila novo gorivo, pogotovo jer nije nešto prometna pumpa.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Znam ja šta je najbolje rješenje, nisam glup. Ali na bilo šta što iziskuje da se izađe iz kuće i odvoji malo vremena neće pristati niko, mi samo po internetima se bunimo, ostalo mrka kapa. Tako da i ovo ako uspije u nekoj mjeri, od koga je, i previše je. Mada čisto sumnjam da ima od toga išta.

Slažem se da to nije nikakvo posebno rješenje ali da se malo uzdrma kavez. Bar to ako nismo u stanju ništa smislenije uraditi. A nismo.

Inače, ako se dobro sjećam, prije nekog vremena je sličan, samo masovan oblik protesta, bio i u Australiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 20:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
I jel pala cijena goriva u Australiji?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Nemam pojma, nisam ispratio. Nekog učinka je možda imalo, a možda i nije. Ali o tome se pisalo čak kod nas. Neko je možda reagovao. Štetiti ne može.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 21:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 171
Sto se tice pumpadzija oni rade kako se dogovore sa inspekcijom
Inace ni njima ne odgovara ovako nagal skok cijena jer je potrebno imati velika sredstva za nabavljanje robe a sa druge strane rizik je nabavljati skupu robu jer postoji mogucnost smanjene potraznje i pada cijena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
<Enter_name> je napisao:
Znači Šmit je kriv za visoku cijenu goriva?
Ma nije on kriv, vec oni koji su ga postavili i doveli ovdje. On je kriv jer vjeruje tim istim budalama :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Sad sam provjerio cijene barela nafte i vidio da je 2012 i 2013 bila oko 110 dolara,kolika je i trenutna cijena. Ako se ne varam, bila je i mnogo visa(periodično), a pritom cijena benzina nikad nije bila preko 1,70., ako i toliko.
Sad je 2,10 e, toliko o utjecaju cijene nafte na cijenu goriva

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Trebaš gledati prije svega cijenu Ural nafte, koju nabavljaju/nabavljali OMV, MOL, NIS...

Spoiler:
Slika

Samo što NIS sve teže...

Što se tiče trenutnih 110 je drugi tip

Spoiler:
Slika

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 23 Jun 2022, 22:31 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Pri poređenju sa periodom 2000-ih vjerujem da treba uračunati i inflaciju od tada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 24 Jun 2022, 08:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Sad vidim da je bojkot kopija amera i engleza sa TikToka... nema šta, dostigli smo vrhunac razmišljanja :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 24 Jun 2022, 08:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Bojkot pred ambasadama? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 24 Jun 2022, 09:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
<Enter_name> je napisao:
Sad vidim da je bojkot kopija amera i engleza sa TikToka... nema šta, dostigli smo vrhunac razmišljanja :-?


Koji je tvoj prijedlog? Ozbiljno pitam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 24 Jun 2022, 10:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ja prelazim malo km i ne sipam gorivo toliko često. Kad dođem u situaciju da ne mogu nasuti rezervoar goriva - parkiraću auto.
Činjenica je da je svijet otišao u tri lijepe, a mi u devet lijepih... zavaravati se da ću besmislenim bojkotom od dva dana nešto promjeniti - nema smisla.
Da mi kao obični građani možemo nekom akcijom promjeniti cijenu goriva - mislim da ne možemo.
Dakle, ne spadam u tu interesnu grupu, ali da se može uraditi nešto što može napraviti stvarnu promjenu - podržao bih to.
Malen je moj mozak za smišljanje mastermind planova... pomirio sam se s tim. Ali to ne znači da ne vidim da je neka ideja retardirana, kao što je ova.
Pošto imam još pola rezervoara goriva, recimo da učestvujem u bojkotu. Eto, dočekaćemo i ponedeljak, pa da vidimo te promjene...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 24 Jun 2022, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Pitati Viskovica sta je sa robnim rezervama, hrana, goriva, ozbiljna drzava ih treba imati za najmanje 6 mjeseci.
Tako se rijesava problem, sve ostalo je palamudjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 24 Jun 2022, 10:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
i je l' na kraju neko utvrdio zašto je nekada davno i sada cijena barela bila skoro pa ista a gorivo sada puno skuplje??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cijena goriva
PostPoslato: 24 Jun 2022, 10:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Moguće da je razlog, veća potražnja iz bojazni nestašice, to je moje razumijevanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3339 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs