banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 26 Maj 2023, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Jbg, u Hrvatskoj računaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 26 Maj 2023, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Ja znam za samo jedan Lug i jedan Brod,za Lug nisam siguran da ima samo jedan,a za brod sam poprilicno siguran, da ne kazem Bosanski :wink:.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 26 Maj 2023, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
laoce je napisao:
Ja znam za samo jedan Lug i jedan Brod,za Lug nisam siguran da ima samo jedan,a za brod sam poprilicno siguran, da ne kazem Bosanski :wink:.

Slavonski Brod? Zaboravio na njega? ;)
A što se tiče Luga, imaš 15-20 sela/naselja sa tim imenom. Mahom po BiH, HR i SRB.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Poslednji put menjao Rider on the storm dana 26 Maj 2023, 16:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 26 Maj 2023, 16:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3054
laoce je napisao:
Ja znam za samo jedan Lug i jedan Brod,za Lug nisam siguran da ima samo jedan,a za brod sam poprilicno siguran, da ne kazem Bosanski :wink:.


Zato me začudi, otkud u ovom kraju. Opušteno, nema kazne osim ako nisi naletio na 1 od 3 stuba do Broda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Maj 2023, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Ima i Martinbrod....,ali samo je jedan Brod( Bosanski ,bez Bosanski,sa Bosanski :D)

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 17 Jun 2023, 13:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Feb 2020, 20:37
Postovi: 172
Nakon koliko vremena se oduzima vozačka za prekoračenje brzine 23 km/h, tačnije 123 brzina uslikana kamerom u zaslužanima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 17 Jun 2023, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Nakon navedenih sati u nalogu, od dobijanja istog, u kom piše da se dozvola preda nadležnoj stanici saobraćajne u određenoj PU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 17 Jun 2023, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
laoce je napisao:
Ja znam za samo jedan Lug i jedan Brod,za Lug nisam siguran da ima samo jedan,a za brod sam poprilicno siguran, da ne kazem Bosanski :wink:.


Taj je bio bosanski do 26/27.marta 1992. i ratnog zločina u Sijekovcu kada su Srbi pobijeni ili protjerani. A od 6.oktobra 1992. se definitivno zove Brod.
Mada postoji Brzi Brod kod Niša, a ima i Brod kod Brčkog.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 17 Jun 2023, 14:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Feb 2020, 20:37
Postovi: 172
Imao sam prije 3 i po mjeseca po prvi put takvu sličnu kaznu 72 vozio gdje je ograničenje 50, platio sve, ali još uvijek nije stigao nikakav nalog da se preda dozvola, a danas stigla još jedna čestitka koja se desila prije 4 mjeseca, a za koju se ne zna sa sigurnošću ko je vozio niti se išta vidi na slici, vjerovatno je stari, ali vjerovatno ću ja morati preuzeti na sebe.
Da li će mi u tom slučaju doći 2 mjeseca odjednom? I postoji li mogućnost da mi za prvu kaznu uopšte ne bi stigao nalog za oduzimanje vozačke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 28 Jun 2023, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kud se dede ona stacionarna kamera kod Suzuki centra (zapadni tranzit, Artist, Petrol, Nešković, od Kramara sjeverno, eto vam opisa, ako ne uspijete otvoriti moj Pin na Google Maps.
Bila je kod Suzuki znaka, egzaktno ovdje: https://www.google.com/maps/place/44%C2 ... ?entry=ttu
Danas sam prolazio i nema je a bila je godinama (nije crni valjak nego bijeli kvadar/kocka).
Nisam primijetio kada je dobila noge.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 28 Jun 2023, 17:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Nema je već dve sedmice. Kad su je skinuli tačno - nemam pojma.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 28 Jun 2023, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Hvala, nije ni bitno tačno, ali znači ipak je relativno skoro, moj me insekt nikada ne vara.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 28 Jun 2023, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Prebačena u Glamočane, kod svadbenog salona Lukas, ali još nije u funkciji.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 28 Jun 2023, 20:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Tačno druže, još ne idem tamo tako često ali opet kontam otkud tu kamera a đe ona prethodna nestade..
Išao sam do Grada Laktaša (LoL) brzom cestom, a vraćao se starom polako i opušteno.
I vidim kameru.. kontam otkud tu ali eto imamo informaciju od tebe.
Evo sad gledam snimak, išao sam 42 km/h a i svejedno motori nemaju prednje tablice pa me mnogo boli patka.
Ti is pravnik, je li zakonski dozvoljeno, legitimno, ustavno, (LoL) da oni premjeste kamere a ne obavijeste javnost (a kako sam vidio nije bilo ni oznake "Radarska kontrola")?

Evo ovo je egzaktna lokacija, preko puta pumpe Dragstes (a tu je i Lukas): https://www.google.com/maps/place/44%C2 ... ?entry=ttu

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 08 Jul 2023, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Kod lukasa lokalci nenormalno voze tako da je kamera tu sasvim ok odluka. Bojim se da ce zbog nedostatka kamere kod petrola sad na tranzitu nastati haos. Ionako tamo svaki drugi dan neka saobracajka a sad ce potencijalno biti mrtvih glava. Ja sam tek danas skontao da kod Petrola nema kamere a prolazim tuda skoro svaki dan.
Ustvari sad kod petrola ocekujte tronosce i ramere tako da se u sustini ovo vise isplati drzavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 09 Jul 2023, 07:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Danju je gužva, može biti samo manjih čukanja ali noću može biti svašta ako se zalete kao majmuni.
Nedavno je lik smrskao Porše i ubio dvojicu momaka suvozača (da li su mu sinovi ili rođaci, ne znam) kod prijedorske petlje: https://srpskainfo.com/detalji-nesrece- ... dva-brata/
Ne vjerujem baš da je vozio po ograničenju ako je onako isprevrtao auto, ima i slika: https://srpskainfo.com/skupocjeni-porse ... sobe-foto/
Ja sam davno rekao da na tim dionicama treba biti više kamera/stubova jer je jeftinija kamera od života.. ne na *ebu narod na 40 km/h nego 60-80-100 km/h zavisno od lokacije da bi se spriječila divljanja.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 14 Jul 2023, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Eto maloprije prosao kraj Artista - cukanje dva ili tri auta, nisam siguran... bukvalno kod kamere. Vikend ide vidjecemo sta ce biti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 14 Jul 2023, 19:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Philby je napisao:
Ne zajebavaj Rajderu, ajde zamisli prosječnog policajca da preračunava procente i koliko si pretjerao? Ne ide.

Nekaznjavanje za do 10 iznad ogranicenja je zbog greske mjerenja kod mjernih uredjaja tj. radara. U sustini da bi smanjili broj osporavanja kazni na sudu. Kod nas je tolerancija +/- 3 na sat tako da eto... stavili su 10 sto je ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2023, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ima li ko iskustva sa onim novijim presretačima, da li na svaki saobraćajni znak automatski prilagođavaju granicu. Kakve sam kurate sreće, sretnemo se na mjestu gdje ograničenje prelazi sa 50 na 30.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2023, 12:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Kolegu je snimio na potezu BL - PD, na onom djelu gdje je zbog autobuske stanice spušteno ograničenje na 50 km/h, regularno mu naplatili kaznu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs