banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 25 Sep 2020, 22:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
blaf77 je napisao:
Sto za kruzne tokove, zbog guzve?

Vecina novih saobracajnica uopste nije ucrtana na google mapsu niti na here maps. Na waze-u ih zajednica vrlo brzo ucrta nakon sto budu napravljeni. Recimo mene Gmaps vode za doboj i dalje preko stare magistrale do prnjavora dok waze prati novi autoput. O banjaluckim kruznim tokovima i da ne pricam....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 25 Sep 2020, 22:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Google, dok je postojao Map Maker, je dopuštao da se ucrtavaju saobraćajnice i objekti, poslije toga se sve ažurira sporo i haotično.
Waze ima odličan editor, te se mape ažuriraju na sedmičnom nivou.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 25 Sep 2020, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да, сад гледам, у БЛ и даље нису уцртани кружни на Алеји, код Ребровачког моста... Иако постоје на сателиту, али и сателитски приказ касни и по годину дана (овај који је тренутни је очигледно сниман током љета 2019. јер ево обрнути примјер: не види се кружни на Малти, али зато је уцртан као саобраћајница. Као и онај код Делте, а оба су новија од ових што сам споменуо у првој реченици.

Аутопут до Прњавора је уцртан.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 26 Sep 2020, 06:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Nije ucrtan do kraja, nedostaje nekih 750 m kod Prnjavora kad ideš iz BL. Kad se vraćaš sve je uredu, ali ovo neće da poprave iako je prijavljeno prije više od godinu dana.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 26 Sep 2020, 18:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Sep 2020, 11:55
Postovi: 11
Drizzt je napisao:
Već sam napisao...Nema dovoljnog broja korisnika da bi te informacije bile ažurne. Cijene goriva su znale biti godinu dana i više stare.
Drugo koncept Waze-a nije klasična navigacija već baš to da se kupe live informacije i zamišljen je da sjedneš u auto s posla, klikneš da te vodi kući i pratiš rutu...tako da u milionskim gradovima možeš naći veliku masu ljudi da koristi waze iako su ljudi koji žive u tom gradu...a u BL da će neko iz BL koristiti navigaciju, jako teško. Zato većina ima offline verzije da se snadju negdje gdje su u romingu.


Waze, Banja Luka 26.09.2020, gužva na putevima https://ibb.co/PhHQgY0, zatvorena cesta, ažurirane cijene goriva https://ibb.co/k9krC0f


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 26 Sep 2020, 18:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Gužva je preuzeta sa Google Mapsa, pošto nema prijave korisnika; zatvorena cesta je zatvorena u editoru; cijenu goriva je neko unio.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 08:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Nije preuzeta sa google mapsa, neko ko koristi waze je par minuta ranije naisao brzinom koja je manja od ogranicenja za tu cestu - zato je i prikazana guzva. Mozes da je prijavis a i ne moras jer cim ukljucis waze on prati tvoje kretanje i prema tome zakljucuje kako se odvija saobracaj. Te podatke koristi za navodjenje drugih korisnika u saobracaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 09:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Mislim da nemaš potrebe da Enteru objašnjavaš kako Waze radi obzirom da je on u top 20 korisnika u BiH.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 09:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
Al' stvarno ga premalo ljudi koristi, nekad mozes dug put odvaliti a da nemaš nikakvo obavještenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 12:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jebi ga, na početku je uvijek loše al valjda će vremenom zaživiti. Meni nije jasno da one viber grupe rade kao lude.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 12:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
Ljudima je vjerovatno lakše tamo, a možda su i lijeni za aplikaciju ili ne znaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Mene te grupe smorise, jednom izdrzao pola dana u jednoj i nikad vise. Da se hoce svi ti ljudi prebaciti na waze koliko bi lakse bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 12:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
epek je napisao:
Nije preuzeta sa google mapsa, neko ko koristi waze je par minuta ranije naisao brzinom koja je manja od ogranicenja za tu cestu - zato je i prikazana guzva. Mozes da je prijavis a i ne moras jer cim ukljucis waze on prati tvoje kretanje i prema tome zakljucuje kako se odvija saobracaj. Te podatke koristi za navodjenje drugih korisnika u saobracaju...

Ako se u Waze Map editoru navede isti naziv ulice kao i u Google Mapsu - povlači podatke od Googlea, pošto oni koriste Andoid telefone za te svrhe. Ovo znam zato što mi je skrenuta pažnja da stavljam iste nazive kao u Google Maps kada se ucrtava nova ulica u editoru.
Što se tiče reporta iz samog Wazea, on kad detektuje sporo kretanje izbaci notifikaciju gdje te pita da li je zastoj u saobraćaju. Ako ne odreaguješ na notifikaciju, smatra da si stao kraj ceste, te ignoriše tvoje podatke, da ne bi greškom napravio "zastoj".

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Mislim da nije bas tako sto se tice guzvi. Npr. Desava mi se da google maps prikazuje vise guzvi nego waze - bas zato sto gmaps i google location services koriste skoro svi a waze ima malo korisnika. Ako korisnik wazea prodje ulicom sa zastojem u saobracaju on ce zastoj registrovati na mapi bez obzira na prijavu...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 13:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Naravno da se uzimaju u obzir podaci od trenutnih voznji, ali Google Maps koristi drugacije kriterijume za prikazivanje guzvi, oni gledaju brzine u odnosu na ogranicenje, dok Waze gleda u odnosu na istorijske podatke.
Kako god, premalo je korisnika da bi se imalo koristi od live podataka, ovako se sve svodi na skupljanje podataka zarad statistike... nije ni to lose.
I sam Maps koristi podatke od Wazea... nerijetko se u inostranstvu vidi prijava guzve ili radova na putu gdje se kao izvor navodi Waze. Isti je gazda, ne vidim sto bi se ogranicavali samo na "svoje" podatke.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 13:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
Ne mogu na waze-u naći da ubacujem međutačke između polazišta i odredišta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 13:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Hm... Bas sad gledam... Porastao sedmicni broj korisnika wazea u bih :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 27 Sep 2020, 14:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
jovic23 je napisao:
Ne mogu na waze-u naći da ubacujem međutačke između polazišta i odredišta...
Imaš prilikom pokretanja putanje da dodaš stajališta, dok je onaj "pregled" putanje na ekranu.

Slika

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 28 Sep 2020, 08:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
https://www.atvbl.com/vijesti/hronika/p ... -26-9-2020

Neki dan sam i ja zamalo zgazio policajca tako na bulevaru D. Maksimovic, pucao je na nekog iza mene ko se navezao al je istrcao ispred mene da ga nanisani, dlaka falila. Garant bi i ja bio kriv kao ovi makedonci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 28 Sep 2020, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Cini mi se da se policija malo normalizovala sto se tice te kontrole brzine i zaustavljanja iza zbunja ali ranije se i meni desavalo da mi iskoci iz zbuna pa da ga zamalo nosim na dusi. Sad valjda nemaju za tim potrebe posto imaju ove mobilne radare i presretace.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs