banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Radari
PostPoslato: 17 Jun 2008, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Veceras sam vidio na tranzitu policiju s onim radarom na tronoscu. Znate li da li oni slikaju ili memorisu podatke ili ne tronozac samo sminka :D ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 17 Jun 2008, 23:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
I ja ih vidim cesto na tranzitu, iza onog zelenog kamiona se sakriju :angry4: A neko mi rece da taj radar memorise brzinu tako da nema mita i korupcije :D e sad ne znam koliko je tacna ta informacija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 17 Jun 2008, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
automotive je napisao:
I ja ih vidim cesto na tranzitu, iza onog zelenog kamiona se sakriju :angry4: A neko mi rece da taj radar memorise brzinu tako da nema mita i korupcije :D e sad ne znam koliko je tacna ta informacija...


i ja cuo isto..lafo,nema dogovora :D aj' do prvog puta pa da provjerim,"naletit" cu sigurno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 17 Jun 2008, 23:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Ma sakriju se redovno iza shlep sluzbe :lol: . A sad sam isao iz suprotnog smijera pa vidio, postavili taj tronozac i jaran malo viri iza kamiona :lol:
Jednom se isunjao bas s tog mjesta al s obicnim radarom. Toliko je bio usporen covjek da sam uspio smanjiti sa 90 na ne znam ni ja koliko, al nije me zaustavio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 03:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Komšiju uhvatili! Novčana kazna, mjesec dana vozačka i 2 kaznena boda, bez mogućnosti rasprave :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 03:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
Sondri je napisao:
Novčana kazna, mjesec dana vozačka i 2 kaznena boda, bez mogućnosti rasprave :D


Sto bi rekli oni from Zemun "Znaci gospodjo brate uzas" ... :D evo par likova iz firme popili kazne, bodove i mjesec dana bez vozacke ... (btw dok su bili na "duznosti" ... elem firma platila kazne sad sta ce biti dalje neznam... ) ....

PS.

Mene klepili sa starim pre neki dan 30 i kusur preko ogranicenja ... raskuko se ko ufff i kad sam rekao gdje radim samo me tuzno pogledao i napisao "nezaposlen" i kazna "samo" 50 KM bez bodova i oduzimanja vozacke ....... zato sad po PS-u i ogranicenju :))))

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
rece mi kolega sto studira kriminalistiku, lafo ti radari snimaju 2000 vozila i onda se te kazne salju kucama..
sad ne znam koliko je to moguce, zvuci mi nerealno .

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 08:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2007, 09:48
Postovi: 71
smucek je napisao:
Veceras sam vidio na tranzitu policiju s onim radarom na tronoscu. Znate li da li oni slikaju ili memorisu podatke ili ne tronozac samo sminka :D ?



Radar (onaj na tronoscu) laserski mjeri brzinu, memorise je sa svim podacima, vrijeme i tako to, ali nema slanja kucama, policajac te zaustavi i kazni, nema oprastanja jer mu kontrolisu memorijsku karticu, e ako ne stanes onda je to druga prica.
U svakom slucaju to nije kamera da moze sve odraditi bez zaustavljanja.
Iz prve ruke, zadovoljan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 08:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2007, 09:48
Postovi: 71
XentoniX je napisao:
rece mi kolega sto studira kriminalistiku, lafo ti radari snimaju 2000 vozila i onda se te kazne salju kucama..
sad ne znam koliko je to moguce, zvuci mi nerealno .



Ovaj sto studira kriminalistiku nije jos dosao do tog predmeta.

:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 08:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Pa kamera ti uhvati tablicu, vide gdje je registrovano vozilo, i salju ti na adresu. Samo, problem npr, ako ja vozim tudje auto, ili sluzbeno. Onda moze samo naplata kazne, a ne i oduzimanje vozacke.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 09:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2007, 09:48
Postovi: 71
Tommy Vercetti je napisao:
Pa kamera ti uhvati tablicu, vide gdje je registrovano vozilo, i salju ti na adresu. Samo, problem npr, ako ja vozim tudje auto, ili sluzbeno. Onda moze samo naplata kazne, a ne i oduzimanje vozacke.


Citas li ti sta pisem, nema kamere, nista ne snima, samo mjeri brzinu, i zaustavlja te ili ako neces da stanes mora uspjeti zapisati tablice, nema slike, nema tona, razumio sad!!!! :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Hmm kako to izgleda, a iz price zakljucujem da je taj radar stalno ukljucen sto znaci da bi radar detektor lako rijesio problem.... hmmm... zna li ko gdje ima da se kupi ta sprava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 11:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
- Ka band radari/Superwide band radari u BiH i Evropskim zemljama postoje samo u obliku tzv. Instant On ili Photo radara koji se kod nas popularno nazivaju „Multanova“. Multanova je u stvari samo naziv svajcarskog proizvodjaca radarske opreme. Konkretni aparati koji se koriste u Evropi i u BiH obuhvataju opremu dva proizvodjaca: Multanova model 6f i Traffipax. Princip rada oba radara je priblizno isti i imaju mnoge mogucnosti koje ukljucuju i spajanje na kompjuter te obradu rezultata. Sistem se sastoji od tronosca na kome je smestena konusna radarska antena, elektronike, akumulatora koji napaja sistem i blica za nocno snimanje. Aparati rade na Ka bandu, tačnije na radarskoj frekvenciji od 34.3 GHz i emituju stalan radarski snop vertikalan na put pod uglom od 21 stepen. Automobil ulazi u taj radarski snop i izlazi iz njega, aparat meri vreme ostanka u snopu i „zna“ duzinu snopa.

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 11:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Znaci, radar detektor bi pistao posto su ti radari konstantno ukljuceni?


Poslednji put menjao smucek dana 18 Jun 2008, 11:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 11:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
Nisam napomenuo da je rec o radarima novije generacije,oni takodje u sebi imaju memoriju (koja je zasticena od brisanja) i koja memorise 2000ocitavanja unazad.Stim da u vecini slucajeva rec je o aparatima,znaci koji kao dokaz prilazu sliku vozila i ocitane brzine.Po danu se ne mogu razlikovati puno od obicnih radara,dok po noci razlika je u tome sto koriste blic.
Ako je rec o tim uredjajima,onda su male sanse da se to obori (mada su se pokazali slabi sto se preciznosti tice prilikom naglog ubrzavanja,usporavanja vozila koje se nalazi u laserskom snopu,neki su dobijali takve slucajeve na sudu,mada kod nas ne znam kako bi isti prosli).Ovi radari mogu meriti vozila spreda i odozada,kod nas najcesce spreda ocitavaju brzinu.

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 11:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
zex-tuning je napisao:
Nisam napomenuo da je rec o radarima novije generacije,oni takodje u sebi imaju memoriju (koja je zasticena od brisanja) i koja memorise 2000ocitavanja unazad.Stim da u vecini slucajeva rec je o aparatima,znaci koji kao dokaz prilazu sliku vozila i ocitane brzine.Po danu se ne mogu razlikovati puno od obicnih radara,dok po noci razlika je u tome sto koriste blic.
Ako je rec o tim uredjajima,onda su male sanse da se to obori (mada su se pokazali slabi sto se preciznosti tice prilikom naglog ubrzavanja,usporavanja vozila koje se nalazi u laserskom snopu,neki su dobijali takve slucajeve na sudu,mada kod nas ne znam kako bi isti prosli).Ovi radari mogu meriti vozila spreda i odozada,kod nas najcesce spreda ocitavaju brzinu.


bas neki dan sam citao ovaj tekst o radarima na inernetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 12:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
Najludja fora je sto su ljudi stavljali CD okacen o unutrasnji retrovizor,kao protiv radara,a on samo moze da pospesi ocitavanje.Jer se signal sa starih rucnih lasera odbijao o sjajne sto okomitije delove (tablica,sajba,svetla,pogotovo CD).
Ne znam da li ste znali da npr. laserski pistolj ne moze izmeriti brzinu mat crnom autu niske siluete sa uvucenim farovima bez prednje tablice npr.Mazda RX-7 ili Pontiac Firebird.

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 14:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Jun 2008, 13:01
Postovi: 381
A da li postoji neki site na netu na koje ima raspored radarskih kontrola po gradovima kao sto bude na rtrs?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 15:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
Ja koliko znam samo ujutru izlistaju u jutarnjem programu

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 18 Jun 2008, 16:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
A i to sto izlistaju je samo jedan dio radarskih kontrola tako da ne mozes biti 100% siguran gdje ih ima a gdje ne.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs