banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Autoradio
PostPoslato: 23 Avg 2007, 15:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Treba mi preporuka koji player kupiti za nekih 250 KM (najvjerovatnije u Hr) a da ima USB i 4*50W.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2007, 16:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
JVC KD-G631 - JVC KD-G632
PANASONIC CQ-C3355N - CQ-C5355N
SONY CDX GT50 - CDX GT610U

To su ti neki od modela HU koji podrzavaju USB a cenom odgovaraju tvom zahtevu.
Ja bih ti toplo preporucio da izaberes Sony GT610U jer je najbolji omer ulozeno dobijeno,U kolima sam prosao razne modele Sony-a i gotovo da od prvog MP3 nije niti jednom preskocio (a auto je poprilicno spusten,znaci krut i oseti se svaka neravnina),cita WMA,MP3,Atrac Cd-eove,pored toga dobijas i dodatne izlaze za pojacalo,kontrolu sub-a,daljinski ide serijski,ne doplacuje se kao kod nekih proizvodjaca i uopste zavrsna obrada je na najvisem nivou u odnosu na ostale modele (ipak ne treba zaboraviti da se za te pare mogu uzeti tek pocetni modeli renomiranih proizvodjaca)...



P.S. Umalo da zaboravim,ne zanosi se,ti CD-ovi na kojima pise 4x50 pa cak i vise,ako imaju 4x20 RMS-a onda je to zavidan rezultat.Jer 50w sinusa je jos uvek puka masta proizvodjaca HU

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2007, 16:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
To sa snagom mi je poznato a nije mi toliko ni bitno s obzirom da ionako imam pojacalo (ne znam ni zasto sam to napisao ali dobro). E sad, bilo bi pozeljno da je USB port sa zadnje strane (pa da kopcam na produzni i u ladicu) posto mi je bezze da mi stick viri sa panela... Uglavnom sam otprilike te modele i uzimao u razmatranje ali reko pitacu cisto zbog nekih licnih (negativnih i pozitivnih) iskustava. Inace vec 5 godina imam panasonikov mp3 player koji me u zadnje vrijeme zeza tj. nece da cita cd-ove a i kad neki ucita preskace sto me jako nervira. Naravno pokusaji ciscenja lasera su bili neuspjesn...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2007, 17:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
http://www.hgspot.hr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2007, 17:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Bio sam i oni mi i jesu neka referenca sto se tice cijene. Cuo sam da su ovi sonyevi playeri losi. Mnogo ljudi koji se predstavljaju kao neki audiofili su ih popljuvali na forumima. Dali s pravom ili ne, pitanje je sad!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2007, 17:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Kad si ti vidio da je nešto što proizvodi SONY jeftinije od istog tog proizvoda drugog proizvođača? Tu leži odgovor :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2007, 18:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
Pazi,normalno da ce ljudi pljuvati po pocetnim modelima,ali oni ozbiljniji su svakako bolje prihvaceni kod istih,ono sto im niko ne moze osporiti su funkcije koje nude na "komercijalnim" modelima.Ako trazis vrh sto se kvalitete zvuka tice onda uzmi nesto iz ponude ///Alpine-a,sam pogled na te player-e ce ti pokazati da ne pridaju bas puno dizajnu,ali u tome i jeste fora,po tome su i prepoznatljivi,vec na prvi pogled ces skuziti da je rec o tom proizvodjacu,pa taman bio star proizvod i 15god.

Da ne duzim,gledaj to ovako,ako zelis kvalitetniji zvuk od Sony-a uzmi Paju (Pioneer),istina nesto je skuplji,ali ako imas istancano culo sluha i smeta ti razlika,nece ti biti krivo.A opet po meni mnogo lepsi zvuk daje Kenwood,ali ovde ih je tesko naci,ali ne isplati se uzimati modele slabije serije,znaci tek od takozvane "petice" koja se nazalost ne moze naci ispod 350km (i u tu cenu se jos treba uracunati cca50KM za daljinski)...


Koliko znam svi noviji modeli ako imaju USB imaju ulaz spreda,na maski,a ne secam se da sam skoro naleteo na model koji straga ima prikljucak,mada iskreno nisam ni zagledao,to mi ne igra neku ulogu...

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2007, 18:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
E naravno postoji kvaka sa ogranicenim budzetom. Zato Alpine i Kenwood i ne uzimam u razmatranje. Jednostavno su preskupi za mene. To sa polozajem USB porta je samo sitan detalj koji nece mnogo uticati na izbor modela...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2007, 18:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Meni je bilo potrebno samo da ima USB pa sam uzeo u Tehnomagu Daewoo za 140KM. Za standardne potrebe, odličan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 12:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Recimo da sam povecao budzet... Da li je neko koristio KD-DV5300? Jedini problem je sto ovo cudo nema ni USB ni Bluetooth. Al cita DVD-ove...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 12:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
I sta uopste znaci Ipod i Bluetooth ready?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 12:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Znaci da iPod mozes povezati sa playerom .. ali i to da ti nece dati iPod za DZ, ako kupis player ;)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 13:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
To znam, ali kako se uopste povezuje Ipod sa playerom (vrsta dzeka, porta i sl)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 13:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2004, 17:04
Postovi: 1082
Lokacija: Banja Luka - R.S. (BiH)
Koliko ja znam preko AUX-a a to ti je onaj klasican banana dzek.

_________________
Auto Klub Crankshaft - jer MI smo na prvom mestu
http://www.akcrankshaft.com

Prijatelji kluba:
-A3M BANJA LUKA-
-zatamni-auto zatamnjivanje automobila-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 14:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
A Bluetooth ready? Ne znam da se Bluetooth moze povezati na Aux.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 14:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Pa kako se inače koristi bluetooth???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 14:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
Ma kontam ja to ali ne kontam da li bluetooth ready znaci da player ima bluetooth ili mi treba jos neki dodatni device da bi ga imao (pa da povezujem tel, handsfree itd...). I da li Ipod ready znaci da svaki player koji je Ipod ready ima Aux port? I da li Bluetooth ready znaci da player mora imati USB na koji cu kopcati bluetooth stick?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 17:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
iPod ready ne znaci da obicnim RCA konvertorom povezes iPod na AUX, nego da mozes da dokupis dodatak koji ce omoguciti da se na displayu ispisuje naziv "muzickog broja" koji gusli sa pomenutog iPod-a. Taj dodatak se obicno kaci na zadnju stranu i standardizovan je (ubada se tamo gde se bode CD changer ili SAT risiver), a ima vise proizvodjaca koji ih prave. Kod nekih modela moguce je i kontrolisanje iPod-a sa auto-uredjaja.

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 17:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Citiraj:
I da li Bluetooth ready znaci da player mora imati USB na koji cu kopcati bluetooth stick?

Ne, vec ima BT u sebi i moze se povezati na telefon (i druge uredjaje) koji podrzava AD2P profil, odnosno profil za prenosenje muzike preko BT-a, tako sto se jednostavno isti ukljuci na oba uredjaja, ovaj ga identifikuje i pusti muzika sa telefona.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2007, 17:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Jun 2003, 01:17
Postovi: 374
E vidis Sondri da nije sve bas tako crno-bijelo... Ipak postoji razlika izmedju pojma ready kod bluetootha i ipoda. Za ipod ipak treba i nekakav konvertor a za bluetooth ne treba nista dodatno... Jel tako? A to i jeste ono sto me je zbunjivalo.
To sa ipodom mi i nije toliko bitno s obzirom da ga nemam ali bi mi bluetooth i te kako dobro dosao... Nego pitao sam za komentare za navedeni primjerak ali izgleda se niko nije susretao sa njim...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs