banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jul 2020, 14:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... eta/611092
Policija u RS pojačava kontrolu vozača električnih trotineta

Citiraj:
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, u narednom periodu pojačaće kontrole prema osobama koje koriste električni trotinetom u saobraćaju.

"Električni trotinet kao pojam nije precizno definisan u zakonskim propisima, niti su decidno propisana pravila i uslovi po kojima se može koristiti u saobraćaju, već da se samo pominje u odredbama koje se odnose na pješake, odnosno da se električni trotineti trenutno tretiraju kao sredstva za igru i zabavu. Na osnovu navedenog moglo bi se zaključiti, da su lica koja koriste električni trotinet u saobraćaju dužna da se istima kreću po trotoaru i to brzinom približnoj brzini ljudskog hoda, jer jedino na taj način neće ugrožavati pješake, dok je na kolovozu zabranjena vožnja romobila (trotineta)", saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Iz MUP-a podsjećaju da je proteklih dana na području Republike Srpske evidentirana saobraćajna nezgoda u kojoj je učestvovalo dijete sa električnim trotinetom, koje se kretalo po kolovozu. Maloljetnik je tom prilikom zadobio teške tjelesne povrede.

"Kako bismo spriječili saobraćajne nezgode sa posljedicama po lica, odnosno povređivanje korisnika električnih trotineta, ali i pješaka, apelujemo na građane koji koriste električni trotinet, da do izmjene zakonskih propisa i preciznog propisivanja korištenja ovog sredstva u saobraćaju, isti koriste na prostorima namijenjenim za igru i privatnim posjedima, a izuzetno na trotoaru i to brzinom ljudskog hoda, dok je vožnja kolovozom prekršaj za koji će policijski službenici sankcionisati izvršioce", navodi se u saopštenju.

Ако се ромобили законом сматрају једнаким пјешацима, онда ИМАЈУ право да се крећу по коловозу у случају да тротоар не постоји, и то уз лијеви руб коловоза.
Такође, брзина која им је дозвољена на тротоару је ваљда брзина ТРЧАЊА, јер нигдје нисам чуо да је трчање тротоаром забрањено.

Зар не? Ако гријешим, слободно оплетите :) .

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 15:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Jos registraciju da uvedu :) i polaganje vozackog ispita za romobil

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 15:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne postoji saobracajna infrastruktura za romobile. Preskupa je to zajebancija za jedan cool hit ogranicenog vijeka trajanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Samo kažnjavati. Dosta što biciklisti bezglavo jure trotoarom, sad još gledati ko će te pokupiti sa el. trotinetom ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 16:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 688
Ja ne znam zašto se npr. kroz Gospodsku, i uopšte na tom potezu do pozorišta, tolerišu bicikli i el. trotineti. Umalo mi golub ne iskopa oči nedavno, kad su neki idioti projurili biciklima kroz Gospodsku.
Grad treba da donese zabranu, istakne znak na vidljivo mjesto, i onda fino postaviti dva policajca sa obe strane da kažnjavaju sve redom, dok se svi ne dozovu pameti.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 16:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
@Umetnik
Električni trotineti razvijaju ~40km/h. I sad zamisli nekoga od 100kg koji tom brzinom pokupi dijete na trotoaru...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 16:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ili ako naleti na kamencic. Ko ce da ga krpi? Ko ce to da plati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 16:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Sam pao, sam se ubio.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
mirdza je napisao:
@Umetnik
Električni trotineti razvijaju ~40km/h. I sad zamisli nekoga od 100kg koji tom brzinom pokupi dijete na trotoaru...

Не вјерујем ја да то може повући некога од 100 кила том брзином. Нисам никад возио, али нисам никад ни видио такву брзину. А имам осјећај да је то мало чудо апсолутно несигурнона брзини од преко 15-20 km/h на свакој површини која није равна као кошаркашки терен. Нити сам видио икад икога да вози тако да га ја не могу претећи трчећи. Тако да, колико можеш трчати, том брзином се и вози. Не брже. И такав закон би био у реду. Апсолутно је исто гледе физике ако те неко удари трчећи или возећи ромобил брзином од рецимо 15 на сат. Бар ја мислим.
Volta je napisao:
Ja ne znam zašto se npr. kroz Gospodsku, i uopšte na tom potezu do pozorišta, tolerišu bicikli i el. trotineti. Umalo mi golub ne iskopa oči nedavno, kad su neki idioti projurili biciklima kroz Gospodsku.
Grad treba da donese zabranu, istakne znak na vidljivo mjesto, i onda fino postaviti dva policajca sa obe strane da kažnjavaju sve redom, dok se svi ne dozovu pameti.

Тамо се и не смије бициклом.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 16:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Pogrešno misliš. Udari u zid sa 15km/h pa javi...
Neke zemlje se uvele ograničenje do 25km/h, ali i dalje mogu da se kupe trotineti koji razvijaju 50-60km/h. Desilo mi se nekoliko puta da vozim bicikl (drumaš, relativno brz) i da me prestiže trotinet ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 16:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja sam vozio romobil, opasno je bez zastitne opreme. Previse opasno jer pocece to voziti i alkoholisani i drogirani i ne bas bistri sa glavom. I to sve bez jasnih pravila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Imam jednog starog prijatelja, prije nekih petnaestak godina policija u NS ga kaznila jer je vozio bicikl a bio pod dejstvom alkohola! Kontam da i za ove trotinete treba primenjivati iste metode po tom pitanju...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Poslednji put menjao despot777 dana 17 Jul 2020, 17:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Е зато и треба регулисати закон. Чак је опасније возити то него бицикл, а може да развије брзину већу од 20 km/h, за шта за такав ромобилић треба прибраности.

@midrza, знам да 15 km/h није мала брзина и да је опасно, али кажем да нема велике разлике ударио ти у зид том брзином трчећи или возећи се ромобилом. Чак мислим да је трчећи горе.

А да би са тим неко возио 40-50 на сат, треба бити мало ћакнут и храбар. По нашим тротоарима је бициклом немогуће возити преко 20 на сат ако има умјерен број људи на истом, а за вожњу тротинета додај и фактор рупа и неравнина по нашим тротоарима, гдје једну рупицу за бицикл ће ромобил осјетити као јаму која те пољуља, и по тој рачуници, у таквим условима нема шансе да неко вози брже од 15-20 km/h, и то ако. Може 20 или преко једино ако нема људи, ако је раван потез па не мора да прави слалом и ако је тротоар испеглан. А ни моје искуство што сам их виђао по граду (доста пјешачим и сретнем их и по 10-ак дневно) ми каже да нико није возио па ни преко 15, а просјечна им била мало бржа од хода јер просто не могу брже, нема простора за убрзањем. И то је за сад у реду, не угрожава се нико, надам се да се неће кренути са ромобилским тркама :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 18:06 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 16:23
Postovi: 72
Lokacija: Land of Downunder
Umetnik je napisao:
Е зато и треба регулисати закон. Чак је опасније возити то него бицикл, а може да развије брзину већу од 20 km/h, за шта за такав ромобилић треба прибраности.

@midrza, знам да 15 km/h није мала брзина и да је опасно, али кажем да нема велике разлике ударио ти у зид том брзином трчећи или возећи се ромобилом. Чак мислим да је трчећи горе.

А да би са тим неко возио 40-50 на сат, треба бити мало ћакнут и храбар. По нашим тротоарима је бициклом немогуће возити преко 20 на сат ако има умјерен број људи на истом, а за вожњу тротинета додај и фактор рупа и неравнина по нашим тротоарима, гдје једну рупицу за бицикл ће ромобил осјетити као јаму која те пољуља, и по тој рачуници, у таквим условима нема шансе да неко вози брже од 15-20 km/h, и то ако. Може 20 или преко једино ако нема људи, ако је раван потез па не мора да прави слалом и ако је тротоар испеглан. А ни моје искуство што сам их виђао по граду (доста пјешачим и сретнем их и по 10-ак дневно) ми каже да нико није возио па ни преко 15, а просјечна им била мало бржа од хода јер просто не могу брже, нема простора за убрзањем. И то је за сад у реду, не угрожава се нико, надам се да се неће кренути са ромобилским тркама
Nemoguce je ulicama voziti preko 30km/h bicikl a kamoli el. trotinet.
Trebas bas biti komad budaletine pa voziti mali trotinet preko 25km/h po BL prepunoj rupa i sahtova.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Управо то.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 18:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Karbo81 je napisao:
Nemoguce je ulicama voziti preko 30km/h bicikl

40-45km/h redovno ;) Naravno, ne na trotoaru nego na cesti ili bic. stazi.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 23:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Mene vise brine mogucnost da ja budaletinu na elektricnom skuteru pokupim autom i da zbog toga najebem nego sto me brine sto ce se ta budaletina zakucati u zid ili slomiti vrat kad uleti u saht - sam pao sam se ubio.
Prosle godine su ta govna poceli furati po BG-u. Cudom se nisam mogao nacuditi kad sam vidio klinca kako pici sa tim preko Slavije i to poprijeko kroz onu guzvaru. Nevjerovatno kako ga niko nije pri toj egzibiciji ubio. Problem sa el. skuterima je sto su brzi, maleni, neoznaceni i najgore sto ih voze klinci koji obicno nemaju pojma ni osjecaja o saobracaju.
Naravno da ih treba zabraniti kroz pjesacke zone i na trotoarima ali zabranjeno je i bicikl voziti po trotoaru pa svi voze i nalijecu na pjesake.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2020, 01:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Не волим ни ја те тротинете, баш као неко педерисање, али опет, то је најједноставнији и засад најсавршенији начин да без аута стигнеш негдје. Брже него пјешке, не умараш се, само стојиш у мјесту и крећеш се. Отприлике нешто чему технолошки напредак служи-да олакша човјеку свакодневницу. Савршеније од тога би било једино да можеш купити личну летјелицу чије су предности у односу на ромобил да не мораш ићи путевима већ ваздушном правом линијом од мјеста до мјеста, и при том можеш сједити, не мораш да стојиш. Сљедећи корак је телепорт, али то оставимо у домен научне фантастике.

Елем, бициклисти возе тротоаром јер нема бициклистичких стаза, а које би ишле баш по мјесту гдје бициклисти и возе тротоаром-тротоар би се само подијелио, тј. проширио, па би бициклисти и даље возили туда, истом трасом, можда пола метра у страну у односу на дио тротоара којим сада возе, само што би њихова стаза била означена, ништа више. А треба узети у обзир и пјешаке који воле ходати стазом... Била је недавно слика на форуму (или негдје другдје), усликана не том намјером, али се види како стазом хода 5-6 особа, док тротоаром једна.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2020, 08:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
sve je to zato sto mi nemamo nikakvu kulturu, ni saobracajnu ni nijednu drugu

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2020, 10:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 16:23
Postovi: 72
Lokacija: Land of Downunder
goxon je napisao:
sve je to zato sto mi nemamo nikakvu kulturu, ni saobracajnu ni nijednu drugu
Svaka ti je ko Njegoševa.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs