banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1398 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 19:03 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Piro je napisao:
Kolega imao 350km kazni, platio pre 2 godine i sad treba drugo auto registrovati i kazu mu da opet ima 350... Kome da se zali sad, ima uplatnice sve.
Nisu povezane uplate. Mora u mup da mu ih povežu. Možda poziv na broj nije bio dobar.

Edit.
A možda i troškovi kao što pfc reče.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pise na izvodu kao prekoracen rok za placanje sa kaznama i kad se sve sabere dodje na 350.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 19:21 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Imao 700 maraka kazni, zakasnio sa uplatom za cijele-pole, pa mu ostalo da uplati drugu polovinu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 19:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Piro je napisao:
Pise na izvodu kao prekoracen rok za placanje sa kaznama i kad se sve sabere dodje na 350.
Pa logicno... jer je popust 50% ako platis u roku 8 dana. Vjerovatno je promasio rok od tih 8 dana.. neka. provjeri datum na uplatnicama i datum pravosnaznosti kazne(kad je preuzeo kovertu, ili kaznu os policajca)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ne nego je covjek nabio 350km kazni, nije platio tipa par mjeseci i ukupno su mu rekli da ima 350 da plati i to je platio, nema veze sa 8 dana, sad je proslo evo vec 2-3 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
pa onda mu taj neko nije dobro rekao da ima 350 vec je imao 700 :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Podsjeti me na nešto sto sam juce cuo - ako kupis auto a prethodni vlasnik ima neplacenih kazni, ne mozes ga registrovati dok ih on ne plati. Nisam znao da je tako, a to mi je bas glupo. Ganjaj vlasnika, sta ima auto veze sa tim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pa ne mogu izgleda drugacije naplatiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Nema veze sa vlasništvom,to je do IT...svako vozilo koje je odjavljeno a može biti odjavljeno kad se plate kazne može se prijaviti na novog vlasnika i nema tih kaznenih opterećenja...

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Pa kako odjave vozilo ako nije placena kazna... po toj logici se ne moze desiti da kupis vozilo na kojem postoji neka kazna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Ne bi smjelo...e sad oko njihovib IT rješenja ne znam

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Nije to MUP aplikacija vec je u nadleznosti IDDEEA. MUP je samo korisnik. E sada... ako je to pravilo da se automobil moze odjaviti samo ako je korisnik "cist" , onda to moze biti samo ljudska greska. Uplate povlace iz PURS sa danom zakasnjenja, a ako je nekome bas hitno da to odradi isti dan, onda moras predati uplatnicu kao dokaz....toliko ja znam o toj aplikaciji, ali nisam do sada cuo da je neko ganja bivseg vlasnika zbog kazni :/

* ova prica od ranije, oko 350KM, moze biti problem i kod uplata. Mozda nije uplatio na dobru vrstu prihoda, mozda se nesto nije dobro rasknjizilo.. . ali ako je donio uplatnice i ako je problem do toga, to se lako i rijesi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
Pa kako odjave vozilo ako nije placena kazna... po toj logici se ne moze desiti da kupis vozilo na kojem postoji neka kazna?


Možeš odjaviti, ali ne zbog prodaje, već zbog nekorištenja, isteka registracije, tehničke neispravnosti itd...gdje vraćaš tablice.
To ti je i zakonska obaveza na kraju krajeva, pa u tom slučaju ne moraš platiti kazne.

Npr. imao sam jedan slučaj prije par godina, ostalo mi urezano u sjećanju jer mi baš žao čojeka bilo...
Kupio on nekog Audi 80 jaje, top očuvan, validan atest za plin, utegnut ko praćka, odjavljen zbog isteka registracije par mjeseci ranije, table vraćene...jedva skrpio to crkavice na kredit da ga kupi, pa će sav presretan da ga registruje.
Međutim, tu je jedno brat bratu 10 kupoprodajnih ugovora vezanih između isto toliko vlasnika, što je odmah sumnjivo, ali jebeš ga...papirološki sve regularno.
Sve završio, ode u mup, kad hop - prvi vlasnik (onaj u saobraćajnoj) oko 6000 maraka kazne.
Zove on tog lika što mu je prodao auto za 2500 maraka. Kaže dingospo da nema pojma o tome bla bla, odjebe ga (prividno samo - viđeno, kupljeno, jebi se sad)...
Nekako dođe preko informacija do tog prvog vlasnika (neki čiča iz popizdine), a ovaj mu kaže da ga ne interesuje to auto, da ga je prodao pola godine ranije, i da ga ne uznemirava dalje.
Ponovo lik zove tog što mu je prodao, i nakon galame i halabuke (iako je kupac dobar ko 'ljeb), prepredeni prodavac mu kaže ok, vrati mi auto, ali za njega ti dam 1500 maraka. Ovaj sav u šoku, malo se kolebao, i nekako prihvati tu daj šta daš opciju, ostade kratak 1000 maraka, i uz to jedva u zadnji momenat uspio u pošti stornirati naloge za registraciju i vratiti i te pare.
Taj preprodavac je vjerovatno nasankao još ko zna kolilo ljudi kao što je on.
Naravoučenije - provjera i samo provjera, zajebite slatkorječive njuške pogotovo ako vidite odjavu koja nije izvršena zbog prodaje, i pogotovo ako postoji još ugovora između vlasnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Apr 2022, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Piro je napisao:
Kolega imao 350km kazni, platio pre 2 godine i sad treba drugo auto registrovati i kazu mu da opet ima 350... Kome da se zali sad, ima uplatnice sve.

A kako mu nije to prošle godine napravilo problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Apr 2022, 06:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
pilot babo je napisao:
wizzy_bl je napisao:
Pa kako odjave vozilo ako nije placena kazna... po toj logici se ne moze desiti da kupis vozilo na kojem postoji neka kazna?


Možeš odjaviti, ali ne zbog prodaje, već zbog nekorištenja, isteka registracije, tehničke neispravnosti itd...gdje vraćaš tablice.
To ti je i zakonska obaveza na kraju krajeva, pa u tom slučaju ne moraš platiti kazne.

Npr. imao sam jedan slučaj prije par godina, ostalo mi urezano u sjećanju jer mi baš žao čojeka bilo...
Kupio on nekog Audi 80 jaje, top očuvan, validan atest za plin, utegnut ko praćka, odjavljen zbog isteka registracije par mjeseci ranije, table vraćene...jedva skrpio to crkavice na kredit da ga kupi, pa će sav presretan da ga registruje.
Međutim, tu je jedno brat bratu 10 kupoprodajnih ugovora vezanih između isto toliko vlasnika, što je odmah sumnjivo, ali jebeš ga...papirološki sve regularno.
Sve završio, ode u mup, kad hop - prvi vlasnik (onaj u saobraćajnoj) oko 6000 maraka kazne.
Zove on tog lika što mu je prodao auto za 2500 maraka. Kaže dingospo da nema pojma o tome bla bla, odjebe ga (prividno samo - viđeno, kupljeno, jebi se sad)...
Nekako dođe preko informacija do tog prvog vlasnika (neki čiča iz popizdine), a ovaj mu kaže da ga ne interesuje to auto, da ga je prodao pola godine ranije, i da ga ne uznemirava dalje.
Ponovo lik zove tog što mu je prodao, i nakon galame i halabuke (iako je kupac dobar ko 'ljeb), prepredeni prodavac mu kaže ok, vrati mi auto, ali za njega ti dam 1500 maraka. Ovaj sav u šoku, malo se kolebao, i nekako prihvati tu daj šta daš opciju, ostade kratak 1000 maraka, i uz to jedva u zadnji momenat uspio u pošti stornirati naloge za registraciju i vratiti i te pare.
Taj preprodavac je vjerovatno nasankao još ko zna kolilo ljudi kao što je on.
Naravoučenije - provjera i samo provjera, zajebite slatkorječive njuške pogotovo ako vidite odjavu koja nije izvršena zbog prodaje, i pogotovo ako postoji još ugovora između vlasnika.
U sustini, situacija je takva da se ubilo za neku web aplikaciju u kojoj ces ukucati broj vozila i uzivo vdijeti ima li kazni :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Apr 2022, 06:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Neće da može, zbog zaštite ličnih podataka.
Tu je sva apsurdnost propisa, jer "legalno" ne možeš provjeriti kazne za nekog drugog, dok se ne dovedeš pred svršen čin (potpisom kupoprodajnog ugovora).
'Nači preporuka - vidiš auto, sa prodavcem odmah prošetaš do mupa da pred tvojim očima provjeri kazne. Sve drugo je sviranje ćune.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Apr 2022, 07:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jovic23 je napisao:
Piro je napisao:
Kolega imao 350km kazni, platio pre 2 godine i sad treba drugo auto registrovati i kazu mu da opet ima 350... Kome da se zali sad, ima uplatnice sve.

A kako mu nije to prošle godine napravilo problem?


Napisao sam gore, nije 2-3 godine imao registrovano auto na sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Apr 2022, 08:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
pilot babo je napisao:
Neće da može, zbog zaštite ličnih podataka.
Tu je sva apsurdnost propisa, jer "legalno" ne možeš provjeriti kazne za nekog drugog, dok se ne dovedeš pred svršen čin (potpisom kupoprodajnog ugovora).
'Nači preporuka - vidiš auto, sa prodavcem odmah prošetaš do mupa da pred tvojim očima provjeri kazne. Sve drugo je sviranje ćune.
Mislim da dug nije sporan iz ugla "zastite licnih podataka". Kako PURS objavljuje redovno spisak velikih duznika? Cak aplikacija ne mora vracati iznos duga, dovoljno je da dobijes odgovor DA/NE.... ako je DA (ima duga) idi u MUP, ako je NE, ne moras ici u MUP


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Apr 2022, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Nema veze, sve je to lični podatak, pa makar i ta bezazlena informacija ima li ili nema.

A Piro, ti prenesi kolegi da nalog najvjerovatnije nije rasknjižen (možda stvarno nije upisao poziv na broj ili neki drugi đavo kako treba).
Sa nalozima ode u instituciju koja mu je izdala prekršajni nalog (plava zgrada za saobraćajne prekršaje u BL, komunalna, neki sud, indirektno itd...), ili nađe na netu telefon ako je druga opština/entitet/kanton, pošalje mailom, i to se brzo ručno iskopa, rasknjiži i skine.
Čak i ako je u roku plaćeno pola, ali na izvodu im bude koji dan kasnije (možda zakači vikend, račun druge banke i sl.), pa ispadne da nije platio na vrijeme, skinuće drugu polovinu na osnovu datuma na uplatnici.
Zna se potrefiti da budu neke potpuno druge kazne, onda se ne može iščupati :)
Pojede to vrijeme, ali jebiga, samo neka bude uporan i riješiće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Apr 2022, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Nisam bas siguran u to... blize sam misljenju da to nije licni podatak, odnosno da bi se tehnicki moglo realizovati aplikacija koja bi dobila zeleno svjetlo od Agencije za zastitu lp. Lupio sam samo primjer, ali MUP bi vrlo vjerovatno mogao napraviti nesto slicno sto bi gradjanima bilo od pomoci... ako vec postoje ovakve debilne situacije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1398 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs