banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Maj 2024, 06:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Jan 2015, 09:35 
To u Doboju?

Strahota koji je tamo postotak seljacina...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Jan 2015, 10:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8517
U Doboju,jakako nego!
Postotak je takav da imamo fin broj vicOva na tu temu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9250
Bogam, ni Banja Luka ne bjezi puno, u Pon 27. idem u nabavku ka Tropiku glavnom i na semaforu kod Metala i bivše mljekare ispred nas ide neki A3 ili 4 i umjesto da stane produži ravno kroz crveno. Sve sreća niko bočno sa lijeve strane nije išao da se uključi ka Budžaku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9250
Situacija večeras: iz pravca Stepe Stepanovića (Danka Mitrova) na semaforu na Rebrovcu se uključujem na tranzit. Ide baba bijeli polo "ganz neu" iz pravca Vrbanje i skreće desno. Ima pješaka koji su već na zadnjoj traci do groblja i baba ladno mota pred mene u moju traku. Radi sirena i govorim da sjedne u sanduk pa se vozi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 20:14 
Na tom semaforu redovno mi magarci ne staju kada idem iz pravca kampusa prema rosuljama, mislim na one sto idu od pravca pijace prema rosuljama...njima zeleno i uslovno zeleno isto izgleda...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9250
Dalje, vozi baba ispred pa ga malo centrirala na bijelu liniju, malo joj jedna traka. Blicnem i ona se malo pomjeri nazad u lijevu traku. Obiđem za sekund i vozim dalje. Ide baba iza mene, skrećem ka velikom Merkatoru lijevo a zatvara se semafor. 5 sekundi kasnije prolazi baba ladno kroz crveno i nastavlja banjalučkim poljem, ispratih u retrovizoru. Mislim da bih trebao neko salijevanje strave prije polaska u Bočac sutra na slavu....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Parkiraju se na brzoj cesti
Slika
NIKOLA VIDAČKOVIĆ - 26.01.2015 20:10
Parkiraju se na brzoj cesti
Veliki broj vozača zaustavnu traku na zapadnom tranzitu koristi za parkiranje. Naime, uz kolovoz se nalaze mnoge radnje, među kojima kafić, automehaničarska radnja, mesnica, prodavnica i druge pa nesavjesni vozači traku koja služi za prinudno zaustavljanje koriste kao parking.
Jedna od mještanki koja živi u blizini rekla je da zbog ovakvog ponašanja vozača dolazi i do udesa.
"Jednom prilikom sam prisustvovala udesu zbog takvog načina parkiranja. Jedan vozač se isparkiravao u rikverc sa te trake za zaustavljanje, u tom trenutku je naišao automobil i došlo je do sudara. Tu se nalaze mesnica, kafić, frizerski salon i prodavnica, pa neki vozači izgleda misle da se smiju parkirati, tako da oni koji bi stali samo nakratko ne mogu. Nastaje opšta gužva i cesta uopšte ne liči na tranzitni put", kaže ona.
Dodaje da najviše vozača svoje automobile tu parkira u jutarnjim časovima od osam do devet i poslije podne oko 16, te da u tim trenucima zna da se napravi i prava kolona od desetak automobila parkiranih jedan iza drugog.
"Često se znaju parkirati i na trotoar pa pješaci ne mogu normalno prolaziti, do sada nisam htjela da tako nešto radim, ali sljedeći put ću zvati 'pauk', jer takvo ponašanje stvarno nema više smisla", priča ova Banjalučanka.
Milenko Jaćimović, predsjednik Udruženja za unapređenje bezbjednosti saobraćaja Banjaluka, rekao je da vozači koji parkiraju automobile na tim mjestima čine prekršaj i ujedno ugrožavaju ostale vozače.
"Svaki prekid vožnje duži od pet minuta se vodi kao parkiranje, tako da vozači koji ostavljaju automobile na zapadnom tranzitu, a koji se pritom vodi kao brza cesta duže od tog zakonom propisanog vremenskog roka čine prekršaj parkiranja na nedozvoljenom mjestu. Ono što je još gore ugrožavaju ostale učesnike u saobraćaju takvim činom", kazao je Jaćimović.
Dodaje da bi se takvo ponašanje nesavjesnih vozača moglo riješiti ili bar smanjiti pojačanim policijskim kontrolama.
"Pojačana kontrola od strane policije sigurno bi dosta smanjila broj vozača koji se tu parkiraju, takođe dodatno označavanje znakovima za zabranu parkiranja bi bilo korisno", priča Jaćimović.
Zna da čini prekršaj
Jedan od vozača koji je ulazio u svoj automobil, a koji je bio parkiran u zaustavnoj traci, rekao nam je da zna da čini prekršaj, ali da mu je tako lakše da obavi stvari koje ima.
"Naravno da znam da se ne bih smio ovdje parkirati, ali imam nekih poslovnih obaveza, pa mi je, koliko god ružno zvučalo, lakše da stanem ovdje nekih 20 minuta nego da parkiram skroz u Novoj varoši pa da idem pješke do tranzita", ispričao je ovaj vozač


Ako se zapadni tranzit vodi kao brza cesta, gdje im je saobraćajni znak za to? Ovde se najviše pretrčava i staro i mlado.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ima takvih bisera svaki grad. Najjače je kad se kod nas u centru grada parkiraju na traci za prestrojavanje da bi prešli preko puta u banku. I tako dva tri crvena/zelena svjetla ispratiš dok se uspiješ da zaobiđeš budale.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 21:08 
Samo kazne pucati...

Btw u Doboju je nesto najnormalnije parkirati na trotoar iako je 30 metara dalje parking, jebo ljude u kolicima i zene sto vodaju djecu u kolicima...ne bi to bio problem da oni normalno parkiraju vec je problem sto se parkiraju kao da zele sto vise trotoara da zauzmu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9250
Ključ i obradovati lakirera zakon. Kažu nije auto kriv... Nije auto osoba a ovako mu na bahat način izvališ pare iz džepa pa će razmisliti kako parkira poslije takvih kazni. Znam neke koji su kukali kako na pravdi boga ga izgrebaše, a samo se par puta nađeš sa njim da vidiš kako opet ostavljaju auta gdje ne treba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 21:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17176
Lokacija: Q5HW+6W
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2015, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Ja bih tamo na tranzitu a i drugdje gdje se parkiraju nedozvoljeno samo postavio nadzorne kamere i samo udaro po dzepu... kakav policajac, cim se policajac makne oni opet po starom ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2015, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja bih krenuo sa postavljanjem odgovarajućih saobraćajnih znakova za početak, da raja zna šta smije, a šta ne.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2015, 20:56 
Fiki, idi i popij ljekove pa odmori...


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Jan 2015, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
A ti obnovi znanje iz ZOBSa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2015, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9250
Mirni! Znakovi pa po džepu, najbolja kombinacija i uvesti kamere ko u Rusiji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2015, 07:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Pa nema potebe postavljati znakove, u ovom konkretnom slucaju-zaustavna traka nije parking i tu sva prica zavrsava. Bolje je pitanje ko je dopustio investitoru da zgradu nasadi bukvalno na tranzit. Slicna situacija je i kod integralove zgrade na starcevici-ljudi su napravili zgradu doslovno na ulici a parking sa nedovoljno mjesta iza zgrade pa se dostavna vozila i razne baje parkiraju u desnoj traci gradskog bulevara. 100 metara dalje-vidoviceva zuta zgrada,odmaknuta od ulice a ispred nje parking-na tom dijelu ceste nikad nema guzve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2015, 07:45 
Citiraj:
A ti obnovi znanje iz ZOBSa.


Citiraj:
u ovom konkretnom slucaju-zaustavna traka nije parking



Znaju oni svi da tu ne smiju parkirati, nisu idioti...rijec je o cistom bezobrazluku i nista vise...


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Jan 2015, 10:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9319
Bezobrazluk i bahatost. Neki ocito idu logikom "znam komandira, ako me njegovi budu gnjavili za gluposti koje radim rijesice mi on to". Gledam juce ispred San Rema parkiran bijeli X5 na ulici, a parking od San Rema potpuno prazan, nijednog auta nema. Zar je toliko tesko i nezgodno parkirati 10m dalje?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2015, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Pa jest posto je parking iza kuce a tamo niko ne vidi x5icu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs