banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jul 2010, 09:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Apr 2009, 14:07
Postovi: 14
Ljudi, ne idite u Union auto.

Kakvo lose iskustvo sam dozivio. Kupujici polovnog clia, otjeram kod njih da ga pregledaju da nije lupan i sl., kazu sve ok! Kad ono poslije par dana, malo kise na cesti - auto seta lijevo desno, umalo glavu da izgubim. Otjeram opet kod njih - kazu - jesi li corav, vidis da je zadnji most kriv, sva konstrukcija pomejrena - rekoh, pa prije par dana ste rekli, na pregledu, da je sve ok. Kazu, nisi rekao da majstori obrate paznju na zadnji most, nije se vidjelo izvana i sl.!!! Zato su uredno naplatili 30 KM za pregled, (kad sam im tjerao na pregled pri kupovini), bili su ga digli na dizalicu (odzod se vidi rupa ko saka, od loseg peglanja) ali eto ja sam kriv sto ima nisma rekao sta da gledaju. Ne mozes vjerovati!!!

Poslije sam imao srecu, uvalio sam tog clia drugim likovima, al sam naravno rekao da je udaren, i naravno pao sam lovu, al ne puno i bar sam ga se rijesio.

Poslije mi je jedan lik pricao da je imao isto iskustvo sa Unionom - tjerao na pregled, rekli mu auto je ok, al je bio malo pametniji od mene i otjerao je auto jos kod jednog majstora - kad ono -pomjerena prednja konstrukcija, skroz!

Dakle drugovi, savjet - ne idite u Union. Mozda u Klindic, ko ima Renola.
Ja Renola- nikad vise!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
RenoL?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 14:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Apr 2009, 14:07
Postovi: 14
E, jbg, drugar, misli se renault, naravno.
Kao sto rekoh, nikad vise renault, i ne idite u Union, oderace vas. Pozzz!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
javu je napisao:
E, jbg, drugar, misli se renault, naravno.
Kao sto rekoh, nikad vise renault, i ne idite u Union, oderace vas. Pozzz!


Pa dečko, nije to samo u Union-u.

Tako ti je kod svakog ovlaštenog dealer-a

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Nikad vise reno zato sto je bio udaren? :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 14:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Apr 2009, 14:07
Postovi: 14
Pa nije mi prvi renault i sa prethodnim je bila frka kod ovlastenog Union-a kad god sam isao na redovne servise.

Vozio sam megana sedana, 1.5 dci, na 22000 predjenih km mjenjano remenje, spaneri, vodena pumpma... Na clio, ovaj sto sam pisao o njemu, do 30000 km, vise puta mjenjane bobine (ja sam licno promjenio jednu na 32000, par dana posto sam ga kupio). Je l to kvalitet?

Kako se ponasaju i sta rade ovlasteni u Unionu, mjerilo je koje pokazuje kakvi su im i automobili :wink: .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Otkud ja znam da si ti mijenjao remenje, samo si napisao da si kupio udarenog klia i zakljucio nikad vise reno.
Za sad nisam imao problema s njima. Malo su zaboravni, ali dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 14:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Apr 2009, 14:07
Postovi: 14
Cekaj, doces i ti na svoje snjim :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Kupi ti sebi golfa II.

oni se ne kvare a i troše samo 1,7 l dizela po gradu... :roll: :roll: :roll:

Samo mi navedi jedno auto koje se ne kvari.

To što si ti imao peh... to ništa ne znači.

Ja kad sam sebi kupio auto svi su mi govorili ''pa što Fiata''... Do sada (već je četvrta godina kod mene) skoro nikakvih problema, osim redovnog održavanja...
Problem nisu sijalice koje promjenim tu i tamo ponekad....

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2010, 09:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Apr 2009, 14:07
Postovi: 14
Alo, drugar, ne lupetaj...

Auto koje novo kosta 32000 KM, taj megan sedan, ne bi trebao da se kvari, tj da ima takav kvar na 22000 predjenih km. Shvatas li sad poentu price sa renaultom? Koje auto je imao kvar na toliko predjuenih km a da toliko kosta, nevedi mi jednog proizvodjača?

Sto se tice fiata, mozda si imao srece, al poznata je prica da se majstoiri uvijek obraduju kada vidi da je neko sebi kupio neki od model Fiata, ne kontam zasto :)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2010, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
javu je napisao:
Alo, drugar, ne lupetaj...

Auto koje novo kosta 32000 KM, taj megan sedan, ne bi trebao da se kvari, tj da ima takav kvar na 22000 predjenih km. Shvatas li sad poentu price sa renaultom? Koje auto je imao kvar na toliko predjuenih km a da toliko kosta, nevedi mi jednog proizvodjača?

Sto se tice fiata, mozda si imao srece, al poznata je prica da se majstoiri uvijek obraduju kada vidi da je neko sebi kupio neki od model Fiata, ne kontam zasto :)?


A šta kažeš za Mercedesa 270CDI 2005. godište, kojem je poslije 14000 KM crkao motor??? (Fabrička greška)
Desilo se čovjeku koji auta mjenja svakih 5 godina i zadnjih 5 auta su mu mercedesi...

Kao što rekoh ne možeš nakon samo jednog problema reći ovako auto je smeće.

Da si otišao u Union i rekao da si kupio polovno auto pa da želiš da se auto pregleda (motor karoserija i ostalo) sigurno bi i oni našli da je auto udaran.

Al dobro....

Kao što rekoh na pijacu i Golfa II diesel OBAVEZNO (nemoj da te neko navuče na tanak led pa da kupiš benzinca). Cijene su oko 4000-6000 KM za 88.-90 godište.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2010, 11:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Apr 2009, 14:07
Postovi: 14
A jbt, kojim jezikom ja pisem...
Dakle, bio u Unionu, rekao da kupujem polovno, lik koji me je nasukao bio sa mnom, rekao sam da pregledaju auto jer se radi o kupoprodaji istog... Al su likovi, prodavac i majstori iu Uniona, bili u semi...

Da vozis renault i da si bio u Unionu, vjerovatno bi shvatio zasto su vlasnici ogorceni na Union. Malo ko, koje imao posla sa njima, ima dobro mislejnje..

Posto ocito obozavas golfa, kupi sebi jedan, a vidim i da znas da ih ima na pijaci, pa kad ti se toliko svidjaju, nacrtaj se na pijaci... Kako kupi Fiata, to mi ne ide u glavu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2010, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
javu je napisao:
A jbt, kojim jezikom ja pisem...
Dakle, bio u Unionu, rekao da kupujem polovno, lik koji me je nasukao bio sa mnom, rekao sam da pregledaju auto jer se radi o kupoprodaji istog... Al su likovi, prodavac i majstori iu Uniona, bili u semi...

Da vozis renault i da si bio u Unionu, vjerovatno bi shvatio zasto su vlasnici ogorceni na Union. Malo ko, koje imao posla sa njima, ima dobro mislejnje..

Posto ocito obozavas golfa, kupi sebi jedan, a vidim i da znas da ih ima na pijaci, pa kad ti se toliko svidjaju, nacrtaj se na pijaci... Kako kupi Fiata, to mi ne ide u glavu...


Očigledno si nasukan pa ti krivo....

Nije ti Union auto kriv... nasukala su te dvojica likova.

Ako misliš da si u pravu idi pa se žali šefu. Donesi im onaj papir na kojem su ti napisali da je auto ispravno.


Opet kažem, ako su te zaebali u jednom Renoovom servisu to ne znači da je svaki Renault auto loš...

Shvatam te, ljuti si pa si slijep.... odrasti i nastavi sa životom....

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2010, 15:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Jun 2009, 22:46
Postovi: 474
Kad je vec tema o losim iskustvima kod mehanicara: Jaranu jednom mehanicar slabo pricvrsti onaj maticoliki dio, pozadi u dobusu sto drzi zadnje pakne. Mijenjao ih je i to slabo stavio nazad.

Rezultat price: Prijatelj se vozio na putu otvorenom, gasao auto podobro, taj dio ootpadne i zakaci se izmedju dobosa i pakne i zablokira mu zadnji lijevi tocak. Covjek se par puta okrenuo piruetom na sred puta. Srecom bez ikakvih posledica. Velikom srecom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2010, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Citiraj:
Kad već pričamo o tome šta se radi u servisu sa automobilima, pogledajte snimak iz Beograda iz 2009. godine, kada je serviser iskoristio performanse Opel Corse OPC za divljanje po gradu. Ipak, on nije mogao ni da sanja da je domišljati vlasnik pre toga ugradio kamere.

B92


:D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WzpdefAccQE[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2019, 20:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2009, 12:30
Postovi: 310
Lokacija: Banja Luka
Zna li neko nekog automehaničara da je dostupan nedeljom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2019, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sta treba raditi?

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: boroiswanka i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs