banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 18:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 16:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 18:07
Postovi: 164
znaci nisam uspio da rijesim ler gas na pezou 306!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 17:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
djavolji_doktor je napisao:
znaci nisam uspio da rijesim ler gas na pezou 306!


Ler gas?

Ja sam imao problem sa ler gasom na 306-ci. Nakon voznje po auto putu, prilikom zaustavljanja auto se jednostavno gasio.

Ovi gore kod Zike su jednostavno raskolopili ulaznu granu karburatora, skinuli ler diznu, produvali je komprimovanim vazduhom i problem rijesen..

Evo vec dvije godine, da kucnem u drvo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 17:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 18:07
Postovi: 164
meni je ler gas bio na 3000 obrtaja...pa nakon par dana se stabilizuje, pa onda auto krene da pushi...i to ogromne kolicine dima...pa sutradan radi kao nov(shapthe sto bi se reklo) i tako dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 19:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
protokomjer ili lambda-sonda - iz iskustva znam da se pezoi tako ponasaju kad im crkne lambda ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 19:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 18:07
Postovi: 164
ne nije bilo to u pitanju...isao sam selektivno i mijenjao dijelove...samo sam bacio novac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 19:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 18:07
Postovi: 164
sve sam mu zamijenio sto se moglo zamijeniti....jedina stvar koja je ostala su kablovi i konektori od instalacija...ali onda bi morao rastaviti kompletno auto da pronadjem gdje prekida...u svakom slucaju obisao sam SVE servise u gradu i nisam pronasao rjesenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2007, 23:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Ja održavam Renoa u Union Autu, i nisam imao nekih problema, ima dosta momaka koji rade i stručni su...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2007, 09:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
U ovlastenom servisu VWa u SA vozilo stoji vec mjesec dana jer nema dijela, lezaj za prednji lijevi tocak. Na kraju gazda htjeo da skine sa svog, ali ne odgovara drugi model. Kazu da nema u glavnom skladistu u Italiji, jer inace ga oni po narudzbi dobijaju najkasnije za 7 dana.
Mozes da se zalis na servis, oni kazu zali se direktno VW, a VW kaze zali se svom serviseru.
Sve u svemu odrzavanje automobila, bio on nov ili polovan je jedna velika glavobolja.
Najsretniji bih bio da imam garazu pa da ga sam radim.

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2007, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cujem da je Vidovic izgubio licencu za VW servis? Navodno zbog opsteg nemara u istom. Tako se prica, zna li neko vise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2007, 17:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
ja nisam u BL vec duze vrijeme ali sam tu pricu cuo jos ljetos ;) a i ranije su se svi zalili na njega...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2007, 18:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
The_new_Statesman je napisao:
Cujem da je Vidovic izgubio licencu za VW servis? Navodno zbog opsteg nemara u istom. Tako se prica, zna li neko vise?

Navodno predstavnici VW-a zatekli neoriginalne rez.dijelove u njihovom skladištu.
A zna se da su uvijek nudili "skuplju" i "jeftiniju" varijantu istog rezervnog dijela, pa šta klijent izabere...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2007, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
M-da, elixir ti si u toj prici, pa vjerovatno cujes da ni kompletna ASA nije nish bolja. Culi smo sta su uradili u Sarajevu sa tamosnjim Sajmom. Mislim :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2007, 11:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2004, 13:21
Postovi: 143
Lokacija: Banjaluka
mirdza je napisao:
pistanje nema veze sa tim da li je fusara ili ne ;)
ili si ustaklio pakne (plocice) ili su od tvrdog materijala i moraju dobro da se ugriju da bi pocele normalno da rade.



Kako nema? Prije sam promjenio plocice u Auto citu i presao nekih pedesetak hiljada pa tek onda pocele pistati kad su se vec istrosile.... Jeste da je cijena malo veca ali isplati se!

_________________
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2007, 20:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
pistanje pocne kad se pakne istrose do metala koji drzi sloj ferode i onda pocne da struze metal od metal - sa tim se slazem!
e, sad, ako kupis tvrde pakne (vecina sportskih pakni je recimo tvrda, kao i pakne za alu felne koje manje prljaju) one ce da piste...kada postignu radnu temperaturu (a to je za njih cesto debelo preko 100'C) prestanu da piste ali koce odlicno. cinjenica je da ubijaju diskove ali nema "i pare i jare".
ako su ti pakne kratko trajale to znaci da su mekane sto je opet dobro za diskove (ne ostecuju ih). kao sto rekoh - ne moze da dobro koci, da dugo traje i da malo kosta ;)
over & out

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Maj 2007, 15:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 21:41
Postovi: 79
Lokacija: Borik
Vozio sam bmw-a 524 td i počeo je gubiti vodu.Odvezao sam ga kod Marka(ne znam kako se preziva)ima radnju na Petricevcu,rekao je da nije ništa strašno.Auto je bio kod njega skoro mjesec dana,nema šta nije radio.Utrpao sam 600km na djelove i ruke i auto je bio sjeban.Malo je falilo da govno ubijem ali suzdržao sam se.Znači Petricevac,"majstor" Marko nikako!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Maj 2007, 17:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 18:07
Postovi: 164
sta ja znam meni je marko EKSTRA majstor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2007, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Petar je napisao:
Vozio sam bmw-a 524 td i počeo je gubiti vodu.Odvezao sam ga kod Marka(ne znam kako se preziva)ima radnju na Petricevcu,rekao je da nije ništa strašno.Auto je bio kod njega skoro mjesec dana,nema šta nije radio.Utrpao sam 600km na djelove i ruke i auto je bio sjeban.Malo je falilo da govno ubijem ali suzdržao sam se.Znači Petricevac,"majstor" Marko nikako!


Auto Đene negdje na prelazu Budžaka i Zalužana. :wink:

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2007, 13:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2007, 09:29
Postovi: 431
ima dobar majstor za ford vozila. zeljo se zove. ulica momcila popovica. covek ti lepo kaze sta je problem i cenu. ako hoces odradi to u roku od 24h, ako neces nikom nista. ali, ako sam pocnes da izmisljas kvarove-nema problema,odradi to i lepo ti naplati pa se ti zajebavaj drugi put. ja sam imao jednom problem sa motorom - poceo da se pregrijava nakon par minuta i da kljuca voda iz rezervoara za vodu. ja kod jednog majstora: dihtung glave motora, termostat, crijevo. bilo kako bilo to sve - 280 KM + ruke. ja u fordov servis - samo dihtung glave, ali nemaju delove ispod 95 godista. ok. sierra 93' tako da nemam zamerki.
odem na kraju kod njega: covek ga provoza sa mnom 3 puta do paprikovca kod bolnice, jednom po gradu i lepo kaze: crijevo te zajebava (ne znam koje - zaboravio sam). to ti je 15 KM + 10 ruke. proslo od tada skoro godina dana i nije bilo problema, a onda me sleper na malti pokupio ko vrecu paprika.

_________________
ako ne znaą ąta pričaą onda ne laprdaj!!!
kaľe naą narod


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2007, 16:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E pa znas, ovo sa sleperom je jako bitan momenat :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jun 2007, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Samo da napomenem da sam veoma zadovoljan ovlastenim serviserom Lade u Banja Luci. Naime, prije nekoliko dana sam radio redovni servis na 30.000 km, momci su sve odradili za peticu, a i razjasnili su mi nekoliko nepoznanica u vezi nekih stvari na Kalini.

Ponudili su mi ugradnju vucne kuke za prikolicu, sto sam odmah uradio jer je cijena iste sa ugradnjom, kao i nabavna cijena na jednom slovackom sajtu koji prodaje kuke.

Ukratko, momci su veoma profi, usluzni i nisu skupi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: laoce i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs