banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 250 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jan 2024, 23:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
U onim garazama?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2024, 07:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Meni je kriticno sto je sve manje cetki na samousluznim praonama. Tesko mlaz skine sve ono sto se zalijepi nakon duzeg puta. A uglavnom nemam ni volje da u glupo pranje auta investiram vise od 10 minuta svog vremena :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2024, 08:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Kad smo se vec dotakli praonica, kako perete na samousluzinim, kojim redosljedom, vidim da se dosta hvali aktivna pijena


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2024, 09:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
Ja sam ga juče oribao na Neškoviću kao malo dijete. Zasukao sam rukave, za razliku od nekih ovdje :)
Prvo ga "omekšao" sa klasičnim pranjem pa ga natopio aktivnom pjenom i oprao spužvom. Nakon toga opet pranje, a zatim ispiranje.
Auto je nove boje

P.S. Gore kod kafane MIG ima neka zavučena mala autopraona, mislim da je 1KM 80-90 sekundi. Prao sam trotinet neki dan, nisam ni znao da imao, baš je zavučena. Na neškoviću je 1KM-60sek


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2024, 10:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ozrenx je napisao:
Kad smo se vec dotakli praonica, kako perete na samousluzinim, kojim redosljedom, vidim da se dosta hvali aktivna pijena


Prvo sapiranje jakim mlazom sa deterdzentom, zatim ili pijena ili cetka, zatim sapiranje osmoznom vodom. To je sve.

Za usluzne nemam vremena i zivaca da se cimam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2024, 10:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
Negdje sam vidio tu četku, nisam želio da je koristim. Činila mi se previše gruba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2024, 13:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma ok su ako su u dobrom stanju. Ako je blatnjava onda samo istrljas preko ivice one posude u kojoj bude. Cisto da ne ostane neki kamencic ili pijesak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2024, 16:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
skypostman je napisao:
U onim garazama?


Jeste, ta. Nisam dugo zalazio tu, ali baš me iznenadilo kako je skinulo onu tvrdokornu prljavštinu, čak nisu ostali ni tragovi od kamenca na kraju.

Ja prvo dobro isperem vodom, zatim šampon pa pjena. Na kraju posušim i obrišem ostatke prljavštine mikrofiber peškirom/krpom. Kod mene ima suprotan efekat za razliku od TNS-a, smiruje mi živce. :D

Aikus je napisao:
P.S. Gore kod kafane MIG ima neka zavučena mala autopraona, mislim da je 1KM 80-90 sekundi. Prao sam trotinet neki dan, nisam ni znao da imao, baš je zavučena. Na neškoviću je 1KM-60sek

Na svim je 1 KM bar 80 sekundi, barem ove gdje ja perem. To kod Neškovića je baš nepovoljno, u Tesliću je i dalje 1 KM 120 sekundi. :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2024, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
I u Gradišci 1KM 120 sekundi.
Ja prvo uradim usisavanje za marku, pa 2 KM pranje, i još marka za vosak i ispiranje!
Nemam ni ja živaca za lickanje, pogotovo u ovo doba godine...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2024, 15:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Vi sto trljate cetkom auto, ako je lak tamniji, javite kakvo je stanje sa lakom na proljece kad sunce ugrije...

Kakva je god da je cetka i koliko god mekana, nije za trljanje po laku, ni u kom slucaju, pogotovo ovim sa praona, jer njima ljudi najvise trljaju pragove, tockove, blatobrane koji su sad puni rizle, kamenja i ko zna jos cega.
Znam sigurno u Budzaku prekoputa poljoprivredne skole i u Gradisci kod buvljaka da ima hemija za insekte, masne mrlje, feluge, na to sve aktivna pjena i spada 95%. Iza toga ostaju muzge kao na staklima koje se sa jelenskom krpom skidaju.
Vozim crno auto, znam o cemu pricam.


Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 250 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs