banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 61  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Apr 2018, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ne bi mi bili forumasi kad ne bi predlozili nesto drugo. Znam covjeka koji bar 40 godina zivio u Torontu, i dovezao sebi ovde auto, vozi ga na kanadskim tablicama kad dodje u BiH. Zar ne mozes i ti tako?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 16:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
На каталошку вриједност додај 33% отприлике и то су ти трошкови. Каталошка је неријетко мања него права куповна када се ради о старијим аутима, тако да ти препоручујем да се распиташ код шпедитера (требало би да ти сваки ишчита ову информацију из каталога за пар минута и без накнаде).

Једино што се не уклапа у концепцију је хомологација која вјероватно није 250 марки као иначе, већ више као што Срда напомену. Дакле додај још 750 марки на добијену суму.

Дал се може возити на канадским таблицама ја баш и немам много појма, али ме не би изненадило...

Укупна авантура, чак и ако је мало скупља мени лично није нереална, ако је твоје ауто и ако је у добром стању сигурно ћеш бити срећнији са њим него да овдје гањаш и циркусиш са свиме поготово ако ниси у тим водама.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 17:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2018, 00:03
Postovi: 8
Lokacija: kanada
Neznam po kataloskoj vrednosti sta bi oni stavili ali po mom nekom proseku bi to bilo oko 15000KM sa carinom, prevozom, porezom i homologacijom.
Hvala na podatcima a ja cu uskoro tamo pa cu otici u ovlastene institucije da dobijem tacan podatak pa cu to postirati ovde.

_________________


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 17:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2018, 00:03
Postovi: 8
Lokacija: kanada
Nebih se upustao u avanturu sa kanadskim tablama,vjerovatno je moguce uz neka pravila ali ja namjeravam da se permanentno vratim u Gradisku tako da nebih experimentisao i zezo se sa prasinarima,ionako zaustave svako malo bolje auto a pogotovu sa stranim tablama

_________________


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 08:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
blaf77 je napisao:
Ne bi mi bili forumasi kad ne bi predlozili nesto drugo. Znam covjeka koji bar 40 godina zivio u Torontu, i dovezao sebi ovde auto, vozi ga na kanadskim tablicama kad dodje u BiH. Zar ne mozes i ti tako?


Rade ljudi svasta , ali to je krsenje zakona koje njemu ne vjerujem da je potrebno.
Samo jos jedan od nasih gastosa pametnjakovica koji misle da su izmislili svijet dok se nesto ne desi....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 08:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Kladim se da je neka dresina u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
A to ne rade po Njemačkama,Švicarskama i Kanadama. Kad dođu ovde,zovu policajce prašinarima,ljude seljacima i tako dalje. A ne vide da su seljaci i prašinari upravo oni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Nije les, neka fina toyota ili honda, vec sam zaboravio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 08:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cova je kapacitet.

Preposteni, svasta ljudi rade. Od krivotvorenja plaketa od tehnickog pa na dalje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 17:13 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2018, 00:03
Postovi: 8
Lokacija: kanada
U sta se ovo pretvori???
Naslucujem da me pojedinci prozivaju radi nekih naziva pojedinih organa vlasti ?
Npr u Americi i Kanadi POLICE Officer se zove COP kao kod nas ako cemo pravo sluzbenik unutrasnjih poslova,prasinar je krace i jednostavnije a svi znaju sta znaci,moze se reci i pandur,drot,murija itd,sto se tice automobila kod nas ti takozvani sluzbenici unutrasnjih poslova zaustavljaju pretezno bolja auta odnosno mercedes,audi,bmw,itd.
Za njih je bolje auto i audi star 20 godina i sl.
Vjerovatno ocekujuci baksis za izmisljeno prekoracenje brzine i slicno,kad te zaustave obracaju se kao Djesi ba sta ima kao da se znamo 100 godina,izmisljaju pune linije na cesti gde nema nikakve linije i kaznjavaju ako ne dadnes baksis,tako se radi na terenu a i u samoj policijskoj stanici gde ako ti treba neki papir moras dati baksis da to ubrzas.
Seljaci su za mene najposteniji ljudi,mozda i najpametniji,zato po povratku u nasu bosnu ili RS idem da zivim na Djedovini koja je na selu a ne u gradu,gde ima manje prasinara a vise seljaka koji su jos vecinom neiskvareni.
U kanadi su table po selima za ove koji dolaze malo na piknik u selo gde pise,,Farmers Feed the City,,"Seljaci ili farmeri hrane grad".
Toliko omladine sa fakultetima na birou za rad a njive im zarastaju u korov,,sramota.
Toliko o tome,malo promuckajte glavom .

_________________


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Milorade, ne uzimaj srcu sve komentare, ovo je forum, svašta se piše.
Što se uvoza kola tiče, mislim da ti, kao povratnik, imaš malo drukčiju situaciju. Koliko mi je poznato, povratnici ne plaćaju carinu na imovinu koju uvoze u zemlju prilikom ponovnog useljenja, a koju su posjedovali najmanje 12 mjeseci i to mogu dokumentovati. Nemoj me držati za riječ, ali mislim da je vrijedno da to malo ispitaš, kakva je procedura i slično.
Neka ti je sretan povratak!

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Nije on povratnik, nije on jos za peMzije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2018, 23:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Apr 2018, 22:44
Postovi: 1
Pozdrav svima, planiram da uvezem auto iz Njemacke pa sam malo guglao na internetu oko toga i tako sam stigao do ove teme..

Znaci zanima me koliko bi me otprilike izaslo sve i sta mi treba od papira?

Pežo 307, Dizel, 80kw, 2005 godiste, Euro 4, 1500e.

Poslato sa HUAWEI CUN-L21 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2018, 05:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Прочитај мој пост на претходној страни, све је до детаља објашњено.

Цијена отприлике овако: каталошка вриједност аутомобила + 33% за увозне даџбине. За каталошку цијену твог аутомобила се можеш распитати код било ког шпедитера.

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2018, 17:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 352
Lokacija: Prijedor
Sve skupa na jednom mjestu koji se papiri i procedure plaćaju, hronološki :

U Njemačkoj

1. Isplata automobila
2. Ovjera kupoprodajnog ugovora
3. Цол табле црвене + осигурање аута на одређени период + зелени картон
4. ЕХ 1 / ЕХ А образац -- такозвана извозница, добија се ili se plaća???
5. Prevoz automobila, vinjete, putarina, gorivo

Код нас:

1. Хомологација
2. царињење
3. порез
4. Špediterski troškovi (za kafu..) ???
5. Neplanirani troškovi kojih se neko sjeti usput (šta bi to moglo biti) ???
6. Регистрација


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2018, 18:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Следеће ставке су проблематичне:

- овјера купопродајног уговора у Њемачкој - то ти ријетко ко хоће урадити, или код нотара (а код њих не иде без термина или да ти се неко смилује у општини, а што вјероватно неће).

У Њемачкој се уговори те врсте не овјеравају од стране службеног тијела.

Управо из тог разлога се вади извозница ЕХ1 и она се плаћа око 50 евра.

- код нас ти недостаје овјера ЕХ1 обрасца на излазу из Хрватске
- код нас ће те цариник јебавати јер ти уговор није овјерен и тражити пара јер је тако у могућности. У зависности каква кола гониш, такве апоене и припреми.
- ако којим случајем имаш други сет гума/точкова које си добио уз ауто, припреми онда још истих тих апоена за дотичног смрада, без обзира да ли су их навео у уговор.
- шпедитер не узима за кафу, он наплаћује само своју услугу око 80 марки

Остало је ок чини ми се....

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2018, 08:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
2013 i novije ne placa se carina, jel ovo i dalje na snazi ili sam nabasao na neki stari clanak?

Slika

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2018, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pogrešno si protumačio,od 2013 je na snazi sporazum po kome se,uz odgovarajuću dokumentaciju, oslobađa uvoz plaćanja carine. Ta dokumentacija je uglavnom validan EUR.1 dokument ili izjava na fakturi od ovlaštene auto kuće ako je vrijednost ispod 6000€.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2018, 15:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
mic je napisao:

4. Špediterski troškovi (za kafu..) ???


kad dodje do faze da se vrsi kataloska procjena voz. onda svi vuku za rukav "aj vidi mozel se sta, pocasticu" ,
a kad dobiju papire u ruke: j.... mu mamu speditersku uzeo mi je pare nizasta! :lol: :lol: :lol:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2018, 15:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
Pošteni Srda je napisao:
Pogrešno si protumačio,od 2013 je na snazi sporazum po kome se,uz odgovarajuću dokumentaciju, oslobađa uvoz plaćanja carine. Ta dokumentacija je uglavnom validan EUR.1 dokument ili izjava na fakturi od ovlaštene auto kuće ako je vrijednost ispod 6000€.


za polovne automobile vag- grupacije necete dobiti EUR1/ izjavu o preferencijalnom porijeklu iz eu.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 61  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs