banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 07:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 61  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Apr 2018, 00:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Zar vi ne znate za Dragona koji je isao u Njemacku i kupio auto i uvezo i sve objasnio ?
https://www.youtube.com/watch?v=Q8KQDF2tN4w

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 00:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2018, 00:03
Postovi: 8
Lokacija: kanada
Neznam tog Draguna a i nov sam ovde na forumu,,teski laik.

_________________


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 00:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ma dobro ovo sam generalno napisao za sve u ovoj temi, pogledaj njega on ima dosta dobrih klipova o tome, pogledaj sve da znas detaljno svaku racunicu je dao, svaki papir pokazao koji je mogao

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 01:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2018, 00:03
Postovi: 8
Lokacija: kanada
ok hvala

_________________


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ne isplati se uvoz tog auta iz Kanade. Dok poplaćaš prevoze,homologacije je puno skuplja ako je auto za američko tržište,plus carina i pdv...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 13:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Dec 2017, 15:08
Postovi: 33
mislim da se svaki auto tako star i toliko km ne isplati uvoziti iz Kanade...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 12:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Apr 2018, 11:52
Postovi: 1
Lokacija: Gradiska
Pozdrav ljudi,nov sam ovde,imam jedno pitanje.

Zanima me oko uvoza auta iz Srbije u BiH.Ja sam dvojni drzavljanin tih drzava s tim sto imam Srpsku vozacku i auto na svoje ime u Srbiji.E sad uskoro treba da zamenim Srpsku vozacku za Bosansku pa bih uvezao i svoje auto i prebacio na BiH table da se ne mucim dzaba s prodajom auta i kupovinom drugog.E sad me zanima je li tesko uvesti auto tako,kolike li su dadzbine? Ne uspevam naci nista precizno,uglavnom savete da je uvoz iz Srbije isti kao iz EU i da se ne isplati.U tom slucaju ja bih prodao auto u Srb pa kupio drugi u Bosni isplativije je.Ne postoji li neka olaksica nesto,ipak je to moj auto,ne kupujem ga,samo menjam dozvolu pa bih uvezao i njega.Dal to ima uticaja ne znam.Ako neko ima licnih iskustava posluzilo bi mi.Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 12:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Jedno blic pitanje, koliko bi mogli iznositi troskovi uvoza za ova auta 2500-3000€?
I postoji li euro 4 katalog, nekad je bio za euro 3?


P.s. snimak ovog Dragona sam sinoc uzeo gledati ali nikako premotati na dio kad prica o troskovima :D

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 21:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Да мало сумирамо ову процедуру увоза аута из Њемачке нпр. пошто је дискусија стварно дуга и непрегледна, па тешко похватати ствари:

У Њемачкој:

1. Купопродајни уговор - овјерен код нотара или у општини
2. Цол табле црвене (!) - уз њих се подразумијева осигурање аута на одређени период + зелени картон - то најбоље ријешити директно код некога ко се бави само посредовањем, има тих фирмица на сваком ћошку око плацева
3. Власнички лист + саобраћајна (Бриф 1+2) - то се добија од власника након потписивања уговора, исплате и предаје кључева
4. ЦоЦ потврда - нисам сигуран да ли је она стварно неопходна, тражи ли то ко?
5. ЕУР 1 - то се сад свакако не пика код нас, тако да и не треба реално или?
6. ХУ потврда - техички преглед који је још важећи

Код нас:

1. Пријава аута на улазу у Хрватску + пријава на излазу -- јел ово неопходно обоје или је довољна само на излазу?
2. Пријава аута на улазу у БиХ
3. Организовати шпедитера да припреми документацију
4. Хомологација, царињење и порез - рјешава шпедитер
5. Регистрација

Јесам ли шта заборавио, шта траже наши од ових докумената, да не би шта фалило?

Уколико се ауто увози за друго лице, да ли је боље ове све документе урадити лично, па онда код нас преписати ауто на то друго лице (када је за то најбољи тренутак - прије регистрације или?) или од старта све радити директно на то лице (нека пуномоћ је онда контам неопходна?)?

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2018, 01:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2018, 00:03
Postovi: 8
Lokacija: kanada
Boza29 je napisao:
Pozdrav ljudi,nov sam ovde,imam jedno pitanje.

Zanima me oko uvoza auta iz Srbije u BiH.Ja sam dvojni drzavljanin tih drzava s tim sto imam Srpsku vozacku i auto na svoje ime u Srbiji.E sad uskoro treba da zamenim Srpsku vozacku za Bosansku pa bih uvezao i svoje auto i prebacio na BiH table da se ne mucim dzaba s prodajom auta i kupovinom drugog.E sad me zanima je li tesko uvesti auto tako,kolike li su dadzbine? Ne uspevam naci nista precizno,uglavnom savete da je uvoz iz Srbije isti kao iz EU i da se ne isplati.U tom slucaju ja bih prodao auto u Srb pa kupio drugi u Bosni isplativije je.Ne postoji li neka olaksica nesto,ipak je to moj auto,ne kupujem ga,samo menjam dozvolu pa bih uvezao i njega.Dal to ima uticaja ne znam.Ako neko ima licnih iskustava posluzilo bi mi.Hvala unapred.

_________________


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 06:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Допуна поступка од прије два поста, везано за увоз из Њемачке и актуелни поступак:

У Њемачкој:

1. Купопродајни уговор - овјерен код нотара или у општини -- ОК
2. Цол табле црвене (!) - уз њих се подразумијева осигурање аута на одређени период + зелени картон - то најбоље ријешити директно код некога ко се бави само посредовањем, има тих фирмица на сваком ћошку око плацева -- ОК
3. Власнички лист + саобраћајна (Бриф 1+2) - то се добија од власника након потписивања уговора, исплате и предаје кључева -- ОК
4. ЦоЦ потврда - нисам сигуран да ли је она стварно неопходна, тражи ли то ко? -- Не треба
5. ЕУР 1 - то се сад свакако не пика код нас, тако да и не треба реално или? -- Не треба / Не може се добити
6. ХУ потврда - техички преглед који је још важећи -- Не треба код нас, али је неопходна за ставку 2 -- ДА
7. ЕХ 1 / ЕХ А образац -- такозвана извозница, добија се код шпедитера у мјесту гдје је ауто купљено, а овјерава у царинском терминалу у истом мјесту

Код нас:

1. Пријава аута на улазу у Хрватску + пријава на излазу -- само на излазу из ХР
2. Пријава аута на улазу у БиХ -- На нашој царини
3. Организовати шпедитера да припреми документацију -- тзв. пропратни папири (ту су обавезни папири из ставки 1, 2, 3 и 7 из Њемачке)
4. Хомологација, царињење и порез - рјешава шпедитер -- може и у матичном граду, мјесту гдје је ауто пријављено
5. Регистрација -- у матичном граду

Приказана је ситуација приватне куповине аутомобила од приватног лица и лично довожење на точковима, не на шлепи.

Уколико се ауто увози за друго лице, најбоље је све обавити директно на своје име, па након цијелог процеса, а прије регистрације преписати ауто на крајњег корисника/наручиоца (купопродајни уговор и остало).

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 06:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Zašto prepis kada se može uzeti auto na drugo ime uz punomoć ovjerenu u sobi 16 ili kod notara.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 06:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Вјерујем да је и тако могуће, али не видим шта је лоше ни у самом препису...тј. свеједно је, или?

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 07:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Mislim da je prepis oko 30 km. Ovo je besplatno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 08:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
sirco je napisao:
Организовати шпедитера да припреми документацију -- тзв. пропратни папири (ту су обавезни папири из ставки 1, 2, 3 и 7 из Њемачке)

Ovo nikada necu shvatiti... Kakav je smisao i kome je potrebno osim da se nepotrebno komplikuje?
Kupovao sam i ovdje uvezeno auto na privremenim (eksportnim) tablicama iz Holandije. Svu papirologiju i izdavanje tablica sam obavio za nekoliko sati. Jedina nestandardna stvar je rasireni tehnicki pregled, koji kosta ~40€ umjesto 25€ i traje malo duze (provjeravaju neke dodatne elemente). Sve ostalo se obavlja kao kod auta kupljenog u PL.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 09:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Jel ti pričaš o uvozu auta u Poljsku?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 12:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Нисам сигуран да ли је шпедитер обавезан, претпостављам да није ни за увоз у БиХ, нисам се нешто посебно цимао, пошто ми је то некако најлогичније/једноставније рјешење...

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Obavezan je.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 15:43 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2018, 00:03
Postovi: 8
Lokacija: kanada
Mercedes E 320 CDI 2006g. dizel,,190000 kilometara na satu.
Cijena ovog vozila registrovanog i ocarinjenog itd.je izmedju 19000--22000 KM u BiH.

U njemackoj prosjek 14500KM
U kanadi prosjek 9000KM
I morate shvatiti da kad prodajete auto ovde u kanadi necete dobiti onu cjenu kao kad hocete da kupite znaci ako kupujem platicu oko 9000KM a ako prodajem dobit cu mozda 6000KM

Moje originalno pitanje je bilo:koliko kostaju dazbine ako bi se takav auto uvozio u BiH jer vec posjedujem taj auto,neisplati mi se prodavati ovde u Kanadi jer bih dobio mozda 4-5000 $,,, a zasto da kupujem u BiH za 20 000??? Ako su dazbine oko 20% onda bih na ovu cjenu dodao jos 1300 KM ,,ako je 20%???

Nek je transport oko 1300KM i dazbine 1300KM to je meni trosak od 2600-3000KM

Sve cjene su originalno u canadskim $ ili u Euro a ja sam preracunao sve u KM

Znaci postoji otvoreno pitanje kolike su dazbine kod nas carina -porezi razni itd???

_________________


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2018, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
15% carine + 17% pdv. Ali uzima se kataloška vrijednost vozila,a ne tvoja procjena. Trošak prevoza se dodaje na vrijednost vozila i na to se plaća carina i pdv. Ako je vozilo pravljeno za američko tržište,homologacija ti je oko 1000 km.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 61  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs