mangia je napisao:
to je trgovacka patka samo. u tim fabrikama samo okace onaj boric za retrovizor, stave gumene podmetace i naduvaju gume mada mislim da gume dobijaju naduvane. i nakon toga citav koncern audi-vw bude oslobodjen carine. to je ono sto su se bunili ostali dileri (peugeot, citroen, ford,...)
tako nekako
misljenja nekih koji rade u vw-u
Citiraj:
U pogonima kompanije "Volkswagen" Sarajevo jučer je počela montaža "audija A3" za tržište Bosne i Hercegovine.
Planirano je da u ovoj godini u Vogošći bude montirano 76 "audija A3", 115 A4 i 90 A6 modela, čija je SKD montaža počela prošle godine.
- A3 montaža znak je povjerenja u pozitivan razvoj države - istakao je Johen Hajcman, člana Uprave "Audija" za oblast proizvodnje.
U izjavi za "Dnevni avaz" ostavio je otvorenom mogućnost da u budućnosti montaža "audija" pređe sa SKD na kompliciraniji CKD sistem.
A. ZEBA
Prelazak na CKD montažu
- Kako se bude razvijalo tržište i rastao volumen SKD montaže, otvarat će se i prostor za prelazak na CKD montažu - precizirao je Hajcman. Naveo je i da, po prodaji, "Audi" na bh. tržištu trenutno učestvuje sa 3,1 posto.
Imamović: Veliki
stimulans za BiH
- Ovo je veliki stimulans za BiH u cjelini, jer samim tim što član Uprave "Audija" presječe vrpcu za proizvodnju jednog automobila, daje se signal da i drugi inopartneri bez problema mogu doći u našu zemlju - kazao je Nihad Imamović, vođa projekta autoindustrije BiH, za "Dnevni avaz".
Citiraj:
Ovo je uvreda za zdrav mozak. SKD montazu par stotina auta nazivaju "stimulans BH industrije". Neka pogledaju koliko se stotina hiljada Renaulta sklopi u Sloveniji godisnje pa nek onda ponove ove kvalifikacije.
Sad ce opet VW koncern imati povlasteni status do kijametskog dana. Sjecam se odlicno dana kad se VW vratio u Vogoscu i kad su prezentirali planove. Do sada smo trebali pokrivati trziste citave jugoistocne evrope ukljucujuci i Tursku.
Citiraj:
PASSAT comfortline 1.8T BH je 38.379
Passat Variant 1.8T comfortline NIJE DOMACI 36.095
Na osnovu cega je domaci skuplji 2500KM? Zar ne bi trebo da bude jeftiniji?