Whotanoob je napisao:
u nekom ministarstvu.
Jedino ministarstvo koje kod nas može da radi je ovo (iz Monti Pajtona).

Ali eto prije par dana sam na Laušu prošao pored par patrola i to prije podne, neobično.
Mislim da je bila srijeda, dakle prije 4 dana.
Ali mene su dosad zaustavljali i u autu, i na motoru, dobar dan, je li sve u redu, jeste, izvolite dalje, i to je to.
Bez da pokažem dokemente.. ili im se ne da, ili im djelujem normalan/ozbiljan/kulturan/ljubazan pa neće da se smaraju.
Uglavnom, kontrola i prevencija je kod nas nula bodova.
Neki dan sam komentarisao da nema policajaca na motoru.. e sada ima, ovih dana sam sreo dva-tri, a bili su i na MotoFest-u, logično.
Nema više pozornika koji patroliraju gradom kao prije 20-30 godina, a saobraćaj je toliko gust da preventivne kontrole rijetko kada i gdje imaju svrhe (osim u noćnim vikend satima kada testiraju ove koji piju, ujutro su valjda uglavnom trijezni jebiga).
Dakle šta imamo, imamo par policijskih vozila koje sretnemo, idu na burek, idu po neke papire, jedu govna, ništa ne rade, a zarađuju više nego što "rade", i to je to.