banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 25 Jun 2026, 19:13 Danas je 25 Jun 2026, 19:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 9679 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349 ... 484  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Maj 2019, 20:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Ne znam, vozio sam uporedo pasata i 508,pasat djeluje svakako čvršće ako bi trebao udariti u zid u njega, za duze voznje 508 daleko udobniji. Nisam ih dizao na dizalicu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
"Kilav odozdo". To još nisam čuo. Za auto.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 20:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Dakle pasat 2014 dsg 177 konja i peugeot 508 2.0 180 konja automat, probao, vozio, putovao i izbor je 508


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4956
Lokacija: Yugoslavia
Jako je malo modela sa pocinčanom limarijom ali to bi bilo ekstra za zaštitu "odozdo".

_________________
Vi svi pripadnici sekretarijata haškog tribunala možete samo da prihvatite da mi popušite kurac.
Moji pravni savetnici nisu moji branioci i zato ne moraju da ispunjavaju pravilničke uslove koji su predviđeni za branioce.
Oni samo moraju da ispune one uslove koje im ja propišem, a vi samo dalje ometajte pripremu moje odbrane, pa ćete na kraju morati da pojedete sva govna koja ste izasrali.
Jebem vam majku svima, počevši od Hansa Holciusa pa nadalje.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Koja je razlika između DSG i recimo Pežoovih automatskih mjenjača? Neko mi je vikao da su ti pežoovi kao lošiji iz nekog razloga.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 20:55 
pezo kita? :D

https://www.index.hr/auto/clanak/britan ... 85452.aspx


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 20:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 548
Ја сам четири мјесеца гледао разне аутомобиле и 508 ми је био број један.
Погледао сам их седам-осам, провозао два, у сервис отјерао једног(који ми је био избор).
Сви су били редизајн 2014-15, 2.0 хди(блухди).
У вожњи је одличан, оно што ми се није свидјело сам већ рекао.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15166
Pošteni Srda je napisao:
Koja je razlika između DSG i recimo Pežoovih automatskih mjenjača? Neko mi je vikao da su ti pežoovi kao lošiji iz nekog razloga.


Dsg = duplo kvačilo.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 548
Pošteni Srda je napisao:
Koja je razlika između DSG i recimo Pežoovih automatskih mjenjača? Neko mi je vikao da su ti pežoovi kao lošiji iz nekog razloga.

Пежо нема своје мјењаче, него користи јапански Аисин.
Фолксвагенов ДСГ је доста бржи од Аисина.
А ЗФ је тата за обојицу.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Pa nakon s tronika iz a6 i dsg pasata bio sam sumljičav prema peugeot automatiku, ali nemam nekih suštinskih zamjerki, sve ide glatko


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
Ne znam, meni je lično osjećaj u vožnji najbitniji, daleko ispred dizalice ili nekih tv testova


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
ZF Tiptronic koristi pretvarac obrtnog momenta kao i Aisin ali je brzi od Aisina. DSG je tata mjenjaca sa dva kvacila umjesto pretvaraca, brzina mijenjanja brzina je 8ms dok je kod ZF-a oko 180ms

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 548
ДСГ је имао више мушица од ЗФ.
Сви данашњи аутоматски мјењчи су одлични у новим возилима, као половњак ЗФ се добро показао.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ja sam sad na ZF 6HP i odlicno me sluzi

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 3244
Lokacija: još mAlo i tU smo
driling857 je napisao:
Рекох већ, ја не да сам возио оба аутомобила него сам их прегледао до детаља.
Пежо 508 ме је разочарао, 308 је пуууно квалитетнији.
А Октавија је :P

Ti si inspektor (stručnjak) za ocjenu kvaliteta auta metodom pregleda auta?

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 3244
Lokacija: još mAlo i tU smo
DANIJEL BL je napisao:
Ne znam, meni je lično osjećaj u vožnji najbitniji, daleko ispred dizalice ili nekih tv testova

Istog sam mišljenja.Da pojedini brendovi ,kao što nekakvi "stručnjaci" navode ne valjaju , ti isti brendovi bi propali.
Jel" ko bi kupovao auta koja nisu nizašta.

_________________
koga to još ZANIMA


Poslednji put menjao krajo dana 15 Maj 2019, 22:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 21:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 548
Ја сам рекао своје мишљење.
Мени се 508 није допао и то је то.
Давних дана сам прекуцао милион километара за воланима разних аутомобила, што приватних, што службених.
Нисам експерт али нисам ни тараба.
Што се мене тиче, одјављујем се из дискусије.


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2003, 21:53
Postovi: 2144
Lokacija: 9th circle
Milan je napisao:

Smatram da je Peugeot dobro auto, ali ova lista nije bas najmjerodavnija i u tekstu su naveli zasto.
Navedena auta iz liste koja su vise klase (BMW, Audi, Mercedes), nize klase (Fiat, Renault) i Citroena kojeg ima na obe strane, a koja su zavrsila ispod prosjeka su ujedno i auta u koja se trpa najvise dodatne opreme i raznorazne elektronike koja i jeste najpodloznija kvarovima. Zato je npr. Dacia ovako dobra na listi, auta gola ko pistolj i ako ne krepa nesto motor, mjenjac ili kvacilo, nista drugo ni nema da krepa. Ja kada sam gledao auta naisao sam na jednog Sandera, mislim da je bio '08 ili '09 godina nisam sto posto siguran, sa fabrickim kasetofonom unutra. Pogledao sam nove modele i nisu daleko odmakli od tog kasetofona...

_________________
If god sees everything, is he watching child porn right now?


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Slika

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Maj 2019, 22:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11726
Lokacija: PL / BL
nikola29_06 je napisao:
DSG je tata mjenjaca sa dva kvacila umjesto pretvaraca, brzina mijenjanja brzina je 8ms dok je kod ZF-a oko 180ms

Govoriš o porodičnom dizelu i brzini promjene stepena prenosa. Budimo ozbiljni.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
  
 
 [ 9679 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349 ... 484  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs