banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 01:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Feb 2011, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Ostatak posta objasnjava boldovano.
Danas su mi dva auta izletila i jedan pjesak. Covjek hoda po sred ulice koja ima trotoar, pa krenu desno da se skloni pa se naglo predomisli i ode lijevo, sve to ispred kola. Sta hocu reci, ova crna statistika je nista kakva bi mogla biti i bilo bi dobro kad bi se malo suzdrzali inata u saobracaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2011, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Panzer je napisao:
Na velikoj raskrsnici kod knjižare Centar, jedno 200 metara prije Gimnazije ulicu prelazite na vlastiti rizik. Ako vas neko od vozača pusti to je ravno dobitku na kladionici, bukvalno morate gaziti na svoju ruku pješački kada nema nikog i nadati se da će neko stati kada vas vidi. Tako sam i ljetos prelazio i sastavilo se da me niko nije htio pustiti i odjednom uhvatim priliku, sa lijeva nema nikog jedno 30-ak metara i ja nagazio na pješački, a riba u autu ne koči i kad mi je prišla gleda u mene i samo prođe ispred mene. Da, imala je onaj pogled i gestikulaciju i licem i rukama u fazonu "Pička ti materina gje ćeš ti?! Jesi normalan, vidiš da ja neću da stanem?!", kad je prošla ispred mene skontao sam da gleda u retrovizor i ja fino stanem na sred pješačkog i dignem srednjaka, malo reći da sam pobjesnio! Nešto je kao kasnije svirala ona, pizdila, izbacivala ruku kroz prozor, jela govna...



Potpis!

Neki dan me neki lik umalo ne zgazi. Ja prelazim, stala mi neka teta u prvoj traci a on kreten ide iz suprotnog smjera i jedva se zaustavi. I jos mi kao nesto dobacuje z autoa. Ma mrs, konju jedan. Mrzim onu raskrsnicu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2011, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Kad sam u BL tu raskrsnicu prelazim jedno 3-4 puta dnevno. Jednom je drugu i meni lik svirnuo nakon što smo prešli onaj mali pješački u jednosmjernoj, a bio je isto nekih 20-30 metara od nas. Tad sam bio izuzetno nadrkan i nisam iskulirao nego se vratio i sasuo majmunu sve čega sam se sjetio. Inače bio je iz Austrije ali ne obraćam pažnju na to toliko...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2011, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ma mrzim onu raskrsnicu. Ne zna se ni ko pije ni ko placa. Samo gledas kad ce te neko pokupiti. I ako ti neko stane, ne znas hoce li stati onaj u drugoj traci. Ma uzas! Fuj! ja je moram preci par puta dnevno i to me izuva iz cipela, majke mi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2011, 22:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Не возим сваки дан, иначе кад возим трудим се да поштујем прописе посебно пазим на пјешаке , бициклисте и ове клинце на скутерима. Пошто сам већину времена пјешак често се нађем у ситуацији да ми неко свира или псује на пјешачком , прво у том тренутку помислим што немам неко оружје да убијем кретена или тражим неки камен у близини али тад је већ касно. Највише ми смета што поједини возачи немају ни мало осјећаја кад пада киша ,а ови наши путеви пуни локвица тако да је купање неминовно.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2011, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
углавном поштујем већину ствари, и пуштам пјешаке и веома сам сталожен у вожњи с обзиром да овако у осталим животним ситуацијама лако планем. једино што се ограничења брзине не придржавам, али и кад возим мало брже то је само тамо гдје могу возити брзо.

мрзим возаче у БЛ, јер су углавном шабани и сељачине, ал баш оне тешке сељачине(част изузецима)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2011, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Sta mi se desava u zadnje vrijeme, stanem na pjesackom, i signaliziram pjesaku da predje, a on meni odvrati u fazonu: "ajd ti prvi", sta cu prodjem, dzaba kocio. A ove bahate kad vidim da mi izlecu pred auto, i kilave na 20m od pjesackaog, onda samo po gasu, da ih malo ubrzam. Da ima i jednih i drugih bezobraznih, nepotrebno je govoriti.
Prije par dana u po Gradiske, od prelaza 200 metara, ide njih 20 iz skole, i samo se dvojica izdvojise i krenuse prelaziti ulicu, sa glavom okrenutom ostatku grupe, niti gledaju da li ima auta. Sreca njihova i moja sto je lijeva traka bila slobodna, pa sam se uspio "prestrojiti".

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2011, 17:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2009, 19:48
Postovi: 362
Lokacija: Banja Luka
Juce idem autom ulicom prema PIO, da parkiram auto preko puta Hitne pomoci.

uvijek mi upadne u oci ona auta koja se parkiraju na cesti poslije ulaza na hirurgiju, 5-6 auta u koloni sa upaljeni cetiri migavca, vjerovatno nesto obavljaju kratko , ovjeravaju knjizice i sl. ... samo mi nije jasno kako im to dozvole, zamislite kad je neki hitan slucaj ... tamo se bukvalno vozi jednom stranom ulice .... gdje je policija, kome to prijaviti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2011, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
A sta je sa 500 mil neprijavljenih Kineza?
Slika

Slika

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2011, 17:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Danas se covjek parkirao "na kant" na ulazu na taj parking(tu desno :) ). Ja bio u Varteksu, izlazim, sjedam u kolesa i ne mogu izaci sa parking jer je debil parkao golfa 2 jednim tockom na trotoar, a ostatak mu "visi" u "mojoj" traci i na pjesackom; ljudi ulaze na parking a ja zapeo iza njega... On sjedi i ceka nekoga... Ccc... Konjina.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2011, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
ajkula je napisao:
A i po gradu vidjam te slucajeve. Lijevom trakom i lagano :roll:

Nema autoputa u ovoj drzavi (jos), a po gradu su valjda obe trake ravnopravne. Fer je skloniti se iz lijeve ako smetas, mada ne sporetam lijevom nikada (ali necu da idem preko ogranicenja ni lijevom ako se ne mogu skloniti u desnu a neko mi iza blica). Ali nikad se ne sklanjam kad mi idiot ne ostavi ni sekunde vremena da mu se sklonim nego pocne divljacki blicati cim me vidi. U Zagrebu mi se nikada nije desilo da mi neko blica ako sam malo sporiji od njega u lijevoj traci, skrenu ljudi u desnu i prodju me. A ovde...

Ovog rekordera sam prije par dana uslikao u Trapistima - ljudi ginu za parking mjesto, a ovaj ukosio i 3 mjesta zauzeo. Nervira me ovakva bahatost.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2011, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
pa nema lijeve i desne u gradu obe trake su ravnopravne nema preticanja na 50 km/h izuzev ako ne pretices nekog pijanog blentu u fici

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2011, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Patrol taxi(onaj sminkeraj u kravatama)zaista su smireni i fini vozaci :roll:

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2011, 19:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2009, 13:02
Postovi: 718
ja sam imala situaciju da sam sa drugaricom prelazila ulicu kod dvorane borik..lik nam fino kulturno stao ,a idiot iza njega udario po gasu i krenuo da ga obilazi ,malo falilo da nas pokupi,onda nas skontao-naglo zakočio i njega stigao lik odzada koji je takođe krenuo za njim
ima pravde :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2011, 08:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Avg 2009, 18:21
Postovi: 431
Lokacija: Banja Luka
Uglavnom nije dobro a pomaka na bolje nema na vidiku . Parkiranje nam je katastrofa a pauk nije odvezao auto skuplje od 20000 km tj bar ja nisam vidio . Jos dugo dugo saobracajna kultura ce nam biti nula bodova :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2011, 11:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
то је тај неки наш балкански менталитет...

мада нема код нас ни закона, јебеш ти све менталитете кад неког опалиш по џепу, како се онда придржава прописа :evil3:

а овдје курчиш се по граду са аутом и на крају најгори могући прекршај можеш се договрити са већином цајкана :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2011, 11:39 
Citiraj:
јебеш ти све менталитете кад неког опалиш по џепу, како се онда придржава прописа

Udri tamo gdje najvise boli... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Feb 2011, 11:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Spoiler:
Slika

:lol:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2011, 12:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11377
Lokacija: PL / BL
mi@86 je napisao:
lik nam fino kulturno stao ,a idiot iza njega udario po gasu i krenuo da ga obilazi ,malo falilo da nas pokupi


Nesto slicno mi se desilo prosle godine, ali za volanom.

Izlazim iz naseljene zone na obilaznicu, i vidim ljude koji idu ka pjesackom prelazu, koji se nalazi na njenom pocetku. Ogranicenje je 50 (jos nema znaka kraj naseljene zone) a vozio sam ~70, ali nije bilo problema da stanem bez divljeg kocenja. Pustam ljude i vidim auto iza mene koje dolazi sa ~100 i pocinje da me obilazi kad je vidio da stajem. Zaustavio se u lijevoj traci, jedno 50cm na pjesackom. Ali, iza njega baja raspalio Golfom II (svugdje su isti, jbt...) i ne pomislja da zakoci. Kad je vidio da u obe trake stoje auta, poce da koci, tako da su mu se gume zadimile. To sve, od moga propustanja pjesaka, trajalo je nekih 5-10s. Vidim da ce baja da mi uleti u gepek i ubacim u brzinu i stisnem sirenu da otjeram pjesake. Iskocio sam nekih 2-3m naprijed (usao na pjesacki) a Golf mi je zakocio iza gepeka - bukvalno. Da nisam gledao u retrovizor, ugurao bi me u pjesake...

A onda me prestize, kad su pjesaci prosli, i poce da se dere kroz prozor koji qrac kocim :angry4:

Da sam bio sam u autu (bio sam sa mladom) imam osjecaj da bih ga zaustavio i polomio mu ruke i noge :mad: Zato sam samo kulturno zovnuo Policiju i objasnio sta se desilo, a oni su rekli da salju patrolu da ga zaustave 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2011, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5209
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Nekad i ne pustim pjesake upravo iz razloga da ih neko ne pokupi ili me ne "nabaci" na njih. Tacno u retrovizor vidim da mi kreten prifurava veeelikom brzinom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs