banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 13:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3099 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 155  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2255
Lokacija: Trn
Megabyte je napisao:
Znači on kad ima kriznu situaciju ne gleda da je u ublaži/izbjegne nego pusti da se desi.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Izgleda. I non stop se parniči sa osiguranjima. Ne znam koliki mu je uspjeh u sporovima, ali evo i iz članka se vidid a fino inkasira.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4355
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pruga: https://www.facebook.com/blhronika/vide ... 289828018/

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 14:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4355
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Megabyte je napisao:
Znači on kad ima kriznu situaciju ne gleda da je u ublaži/izbjegne nego pusti da se desi.
Da, evo pogledao sam mu FB profil i imaju dva snimka.
Bukvalno se zalijeće da udari iako ima vremena da reaguje i onda zakoči u posljednjoj stotinci i gunđa (a nekad očigledno i ne koči nikako), ali samo kada je u pravu da bi mogao potraživati naplatu.

https://www.facebook.com/sasa.cerketa/v ... 046250060/
https://www.facebook.com/sasa.cerketa/v ... 989962636/

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Dce/02 je napisao:
epek je napisao:
Upravo tako, bio bi taksista kriv. Obojica su prosla kroz crveno ali pred sudom - auto je jace od kostiju i mesa tako da iako je mozda i pjesak majmun odgovarace samo taksista.


Ne, pitanje se odnosilo na situaciju da je taksisti bilo zeleno i ako je regularno išao unutar ograničenja. Zašto bi u toj situaciji on bio kriv?
Opet je taksista kriv - ne smijes gaziti ljude.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 16:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
I kod nas je naplatio mislim tri štete što za auto što za trzajnu povredu vrata.I kod ovih nabrojanih nezgoda iz članka sa osiguravajućim društvima treba napomenuti da su u najvećem broju slučajeva nezgode u kojima je on kao naglo zakočio zbog moguće prepreke a neko udario u njega zato je kao stalno oštećeni a to namjerno radi ,naglo kočenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 16:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2255
Lokacija: Trn
epek je napisao:
Dce/02 je napisao:
epek je napisao:
Upravo tako, bio bi taksista kriv. Obojica su prosla kroz crveno ali pred sudom - auto je jace od kostiju i mesa tako da iako je mozda i pjesak majmun odgovarace samo taksista.


Ne, pitanje se odnosilo na situaciju da je taksisti bilo zeleno i ako je regularno išao unutar ograničenja. Zašto bi u toj situaciji on bio kriv?
Opet je taksista kriv - ne smijes gaziti ljude.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Ne smiješ, ali isto tako ne smiješ izletiti na pješački ako ti je crveno, a vozilu zeleno. U takvoj hipotetičkoj situaciji, vozač nije niti može biti kriv.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 16:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12135
Laik sam za ove stvari, ali sam mislio da važi ono da se vožnja mora prilagoditi uslovima na putu.
Ako neko kampuje na sred ceste, nemaš pravo da ga udariš, ma koje god da je svjetlo na semaforu.
Jedino ako neko iskoči ispred tebe, pa ne možeš da reaguješ na vrijeme...

Opet kažem, laik sam i ne znam ništa o pravu u saobraćaju... Ne zamjerite, nego me ispravite.. :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 17:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 268
Gdje se kupuju ove kamere za auto i koliko koštaju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5696
Lokacija: Banja Luka
Pik, Aliexpress, Ebay.
Zavisi od modela i proizvodjaca.


Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 18:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Jbg, dobro i kaze, lik predje 60000 km godisnje, ako ne i vise, nekoliko udesa na toj kilometrazi zaista nije nista cudno. Sjecam se prije nekoliko godina u roku godinu dana dozivio 3 udesa, za to presao mozda nesto vise od 15000 km... Znam i lika koji (nije nikakva lovacka) svako mjesec-dva nesto napravi s autom, da li skrene s ceste, udari u nesto... Ali napravi.

A s druge strane imas i te sto voze po 10 godina bez nesrece. Kako se kome Bog nasmijesi, tako bude. Takav je saobracaj.

Takodje, poznata stvar sa "pravljenjem" udesa namjerno kad vidis da si u pravu, pogotovo sa sluzbenim skupljim autima, ne budu krivi, naplate stetu, da li na licu mjesta, da li preko zapisnika i osiguranja, ali naplate, novac za popravak, koji se ne desi, njima u dzep, a auto se voza i dalje takav ogreban/ulupljen...
A mozes to i sa privatnim ako ti nije bitno, tipa neko manje kvrckanje, trazis od lika na licu mjesta 100-200 KM i razlaz, a ti ne popravljas, ne lakiras nista.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1565
Ilija Čvorović je napisao:
Gdje se kupuju ove kamere za auto i koliko koštaju?


70mai (podbrend Xiaomija) je najbolje što možeš kupiti u budžet klasi, nekih 70-ak maraka

https://www.aliexpress.com/item/4000995 ... mainSearch

imaš i noviji model (m300), sa 2K rez, ali skuplji je, a ne dobijaš nešto posebno. Ima još parking mod, pa ako ti se isplati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 18:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 593
Rider on the storm je napisao:
Da, evo pogledao sam mu FB profil i imaju dva snimka.
Bukvalno se zalijeće da udari iako ima vremena da reaguje i onda zakoči u posljednjoj stotinci i gunđa (a nekad očigledno i ne koči nikako), ali samo kada je u pravu da bi mogao potraživati naplatu.


Ma imaš ti debila koji koče u zadnji momenat, ti nikad ne znaš hoće li on stati ili ne. I onda kad ti ukočiš, on ukoči i kao maše ti rukom, ajd prođi i mislio sam ti stati. To često može da se vidi na pješačkom, hoće čovjek da kao u akcionim filmovima čim ti pređeš pješački on prođe tebi iza noge u slowmotion-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Dce/02 je napisao:
Ne smiješ, ali isto tako ne smiješ izletiti na pješački ako ti je crveno, a vozilu zeleno. U takvoj hipotetičkoj situaciji, vozač nije niti može biti kriv.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока


Pazi, u sustini ne bi smio ali i ako izletis na crveno na pjesacki vozac je opet kriv. Pjesaci ionako idu ko ovce preko ceste i na pjesackom i mimo pjesackog, sto ne znaci da ih mozes gaziti. Jedino kad te sud oslobadja odgovornosti je, cini mi se, kad naletis (ne daj boze) na nekoga na autoputu ili putu rezervisanom za motorna vozila. Ovo govorim sa tacke gledista suda, slazem se sa tobom, i pjesaci bi trebalo da imaju neku odgovornost ali sudu je ovako lakse...boli ih neka stvar i za pravo i za pravdu.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Posto vidim da nema edit posta da dodam:
Lik je taksista sto ce reci puno kilometara predje (kao sto je nego gore vec i rekao) i nije ni malo cudno da se s toliko predjenih km godisnje napravi udes... jbg. Sa te strane mislim da su ga malo uzeli na zub, ako ima pravo na isplatu odstete zasto to pravo ne bi iskoristio... ako je nekog ostetio to su onda osiguravajuce kuce sto mi licno nije ni malo zao.
Ova dva videa sto ste postavili... u prvom istina je mozda mogao i zakociti, mada ove kamerice imaju sirok ugao snimanja i pitanje je da li je na vrijeme uocio auto koje je skretalo lijevo - sve je stvar perspektive. Da je doslo do udesa jasno je ko bi tu bio kriv.
Drugi video je jasna stvar - octavia prosla kroz crveno - opet ne njegovom krivicom.
S obzirom da je profi vozac i da je to uglavnom voznja po gradu vjerujem da se svakakvih budala nagledao, razumijem da se covjeku u takvim situacijama malo skrati fitilj ali ipak treba imati strpljenja i zivaca... ma ko da bude kriv i ko god placao stetu na autu uvijek je bolje izbjeci udes nego da se udes desi pa makar i najmanje cukanje. Nikad se ne zna sta se iz tog cukanja moze izroditi i ko je u drugom autu... tako da samo pamet u glavu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Da bi shvatili plastično ću objasniti....ja vozim npr.BL-Omarska i u jednom trenu udarim pješaka...negdje na putu koji je hodao ili prelazio ulicu...ja sam kriv.Zašto, jer sam trebao prilagoditi vožnju iznenadnoj prepreci u uslovima slabije vidljivosti.Dalje idem i udarim jelena a na putu bio znak divljač na putu...ja dam kriv....idemo dalje pješak na pješačkom bez obzira na signalizaciju ,horizontalnu i vertikalnu i ja ga udarim...šta mislite ko je kriv

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Da, ti si kriv. U slucaju udaranja jelena platices stetu na svom autu i platices kaznu zbog udaranja zivotinje. Za pjesake necu ni komentarisati.
Za sve gore navedene slucajeve zakonodavac u krajnjoj liniji ima vrlo zgodan termin a to je "prilagodjavanje brzine uslovima na putu". U prevodu na prijedorskoj cesti je ogranicenje 80 van naselja i 50 u naselju ali ako uslovi ne dozvoljavaju moras smanjiti brzinu tj. prilagoditi je uslovima na cesti a sve sa krajnjim ciljem da na vrijeme mozes uociti pjesaka, zivotinju, kamen na putu.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 21:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12565
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Lik je debil klasicni, blica ti da ti daje prednost i onda naglo krene , ti se zabijes i kriv si, naglo koci i ti se zabijes u njega nazad i opet si ti kriv, na te dve fore uzeo je pare. Cifra koju je "zaradio" je mnogo veca od pomenutih 40 hiljada u clanku.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2309
Lokacija: banjaluka
Pazi... taksisti generalno nisu neke ljudine na cesti. Ima njih jos sa takvim "navikama" on na zalost nije jedini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4907
Lokacija: 78000
Mislim da ne treba komentarisati vozacku kulturu naseg stanovnistva,95 % ih je “ nepismeno” i to jako.
Ja sam juce svjedocio za potencijalna 2 udesa u nekih 150 m od iste osobe. Dve trebe u autu, prvo uletise na semaforu covjeku sa djetetom, ovaj jedva zakocio.. nakon toga obilaze auto i ulikecu u drugu traku, mislio sam gotovo, udes 1/1. Treba naglasiti da ima P nazad. Ali kad ona kao pocetnik to radi, sta ce biti kasnije…

_________________
U životu je važno biti BORAC!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 04 Feb 2022, 22:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12135
Znači, ako se sukobiš sa njim, prvo ga hvataj za kameru, pa onda za gušu? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Šala naravno, ne pozivam na fizički obračun ili nešto slično... :D

Nego, ako naletim na udarnu rupu na cesti i sjebem auto, da li sam kriv ja jer nisam prilagodio brzinu uslovima na putu ili putar zbog lošeg održavanja? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3099 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 155  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs