banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 20:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 750, 751, 752, 753, 754, 755, 756 ... 807  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 11 Mar 2021, 14:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5671
Lokacija: Banja Luka
Ima li vise informacija o ovom remek djelu?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 11 Mar 2021, 14:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11366
Lokacija: PL / BL
Body kit Prior design, izrada JP Performance, vlasnik iz Poljske :)
Vise informacija nakon:
Slika

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 11 Mar 2021, 14:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 593
Jest da je lada,al vozio bih...http://cloud.tapatalk.com/s/604a2202a244d/Blyatmobile.mp4

Послато са SM-A115F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 11 Mar 2021, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8795
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rider on the storm je napisao:
Vidi sada je u Off topic, napušen sam ja ali ne toliko..... nebitno.
Poštujem prethodni post Entera i mislim da je Enter najnormalniji karakter za diskusiju i najkometentniji za tumačenje pravila foruma i njemu vjerujem.
Dakle, moderator je premjestio u drugu temu i hvala mu a ja sam omašio u postovanju.
Hvala Enteru za razjašnjenje misterije.
Kad je već off topic, zašto svi SUS motori ne koriste lance umjesto zupčastih kaiša (remenja)?
Npr. moj kineski 50cc (zapravo ima 72cc, ilegalno sam povećao klip i cilindar) ima lanac.
Ako se plastični zatezači lanca istroše, stave se novi za par KM i vozi Miško.
Vidi MotoŽeljo, bolje od Golfa, vidi mašine, prelazi hiljade za 2 litra, a samo mijenjam ulje. :D

Ako mislite na lažem, evo lanac da pokažem.
Slika

Ovako izgleda sa sve bregastim vratilom i klackalicama kad je uzupčen.
Slika


Kako misliš Rideru da bi proizvođači opstali kad bi svi ugrađivali lanac umjesto zupčastog remena? Pa još mali i veliki servis, to sve košta i neko mora da plati....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 11 Mar 2021, 22:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Kod mene je "veliki servis" na 175k km, kod novih VW dizelaša 210k km. A lanac kad se otegne i pojebe tajming... ne želim to nikom u životu, pogotovo sa našim mjastorima i "lanac se ne mjenja, nema to veze s tim".

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 11 Mar 2021, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5671
Lokacija: Banja Luka
Najjace je kad na piku ponosno napisu "lanac motor, tako da nema velikog servisa"

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 12 Mar 2021, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8795
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Volim kad se jave forumaši koji znaju više od mene, pogotovo što ama baš nigdje nisam spomenuo ništa o mijenjanju lanca i njegovom održavanju.....

Elem nisam nikad vozio automobil kojem je veliki servis na 175k km, niti ću ga siguran sam voziti......

Prvo novo auto koje sam dovezao do velikog servisa na 100K km a potom po preporuci automehaničara koji su radili u firmi na održavanju , sledeći veliki servis radio na 60k km iako sam naručivao i ugrađivao originalne dijelove.

Kao što su onomad novi opeli dolazili sa servisnim intervalom od 30k km za mali servis pa je prostom narodu trebalo i tri godine da pređu toliko km, pa su nijemci naprasito prepolovili servisni interval na 15k km.....ili što je toyota isto radila u Srbiji gdje su ladno preporučivali da se mali servis radi na upola manjoj km od recimo zemalja zapadne Evrope.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 12 Mar 2021, 10:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Nisi spominjao ništa za lanac, ali si našao za shodno da spomeneš za remen. Po tebi je on uzimanje para od korisnika. OK.
Servisni intervali se uvijek definišu kilometrima i vremenskim intervalom, pa šta se prije desi. Tih Opelovih 30000 km je baš toliko ili godinu dana. Piše u uputstvu, samo treba pročitati.
Toyota skraćuje servisni interval zamjene ulja na tržištima koja imaju lošiji kvalitet goriva. Nije to Srbija ili Bosna, to je preporuka Toyote.
I uvijek mi je super kad majstor zna bolje od "fabrike", jebeš hiljadu inženjera koji su projektovali motor, šta oni znaju...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 12 Mar 2021, 12:13 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8518
<Enter_name> je napisao:
Kod mene je "veliki servis" na 175k km, kod novih VW dizelaša 210k km. A lanac kad se otegne i pojebe tajming... ne želim to nikom u životu, pogotovo sa našim mjastorima i "lanac se ne mjenja, nema to veze s tim".
Teško će neki vw dočekati tih 210k, a da ne procuri vodena pumpa.
A što se tiče inženjera - svako malo su opozivi zbog milion stvari(skoro krenuo Hyundai sa baterijama - mašala iznos).
Lanac će nadživjeti auto ako je kvalitetno napravljen(da nije kao da je s ponija stavljen).
Treće: inženjeri se pitaju vrlo malo u današnje vrijeme. Bean counteri su alfa i omega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 12 Mar 2021, 14:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11366
Lokacija: PL / BL
Današnji lanci traju kao bolji remen, a remeni već imaju servisne intervale po 150-200.000km. Lanac je prije svega teži i samim tim ima veću inertnost.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 12 Mar 2021, 14:22 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8518
Kako koji lanac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 12 Mar 2021, 14:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11366
Lokacija: PL / BL
I glasniji - o tome sam zaboravio.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 12 Mar 2021, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
mirdza je napisao:
Današnji lanci traju kao bolji remen, a remeni već imaju servisne intervale po 150-200.000km. Lanac je prije svega teži i samim tim ima veću inertnost.


Trajali bi i duže da proizvođači ne razvlače toliko servisne intervale na suludih 30000+ km.
Prosječni zapadnjak će se pridržavati propisanih servisa zbog garancije (obično 200000 km ili 5 godina), i zaboli ga neka stvar ako do tada nešto skikne. Svakako ga poslije prodaje i kupuje novo.
Mada i lanci su tanji, zavučeniji, i često nepristupačni (kod bavarskog giganta vadi se kompletan motor), pa je i zamjena daleko skuplja nego kod kaiša. Ali zato te nije briga za godine od zadnje (jedine) zamjene, već samo brojiš kilometre.
Uglavnom, da ne dužim - za dugotrajnost samo redovan servis, kvalitetno ulje, potpuna sigurnost u tačnu kilometražu, lagana vožnja kod hladnih startova i glava (u teoriji) ne bi trebala da boli previše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 12 Mar 2021, 21:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11366
Lokacija: PL / BL
Pogledaj kako je riješen remen kod novog Ecoboost ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 13 Mar 2021, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8795
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
<Enter_name> je napisao:
Nisi spominjao ništa za lanac, ali si našao za shodno da spomeneš za remen. Po tebi je on uzimanje para od korisnika. OK.
Servisni intervali se uvijek definišu kilometrima i vremenskim intervalom, pa šta se prije desi. Tih Opelovih 30000 km je baš toliko ili godinu dana. Piše u uputstvu, samo treba pročitati.
Toyota skraćuje servisni interval zamjene ulja na tržištima koja imaju lošiji kvalitet goriva. Nije to Srbija ili Bosna, to je preporuka Toyote.
I uvijek mi je super kad majstor zna bolje od "fabrike", jebeš hiljadu inženjera koji su projektovali motor, šta oni znaju...



Jebeš i sto hiljada inžinjera koji projektuju motor kad gotovo nikad taj projekat ne zaživi u izvornom obliku, znaju oni znanje ali u konačnom zbiru slabo se šta oni pitaju.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 13 Mar 2021, 13:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Hoćeš reći da je VW napamet napisao 210000 km za interval zamjene remena, tj. da je to rekao neko iz marketinga i prodaje bez da je konsultovao nekog iz tehnike? I misliš da ne bi popasli tužbu za masovno otkazivanje remena (koje se, usput rečeno, ne dešava) prije navedenog roka?
Da se problemi dešavaju nakon dizajniranja, inicijalnog testiranja, korekcija uočenih grešaka, ponovnog testiranja... - dešavaju. Na stolu se pokrivaju standardni scenariji korištenja u kratkom vremenskom periodu, a naknadni problemi se otkrivaju u eksploataciji. I naravno da će svaki ozbiljan proizvođač napraviti opoziv i korekciju; veći bi problem bio da to prećute. U tom i jeste veličina tih firmi.
Kao primjer ću navesti problem sa motornim uljem kod prvog PD motora, problem sa uljem u DSG mjenjaču. A takvih primjera u auto industriji ima bezbroj i uvijek se javljaju u prvim generacijama proizvoda.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 13 Mar 2021, 13:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
...jer je takav pristup jeftiniji, nego da duže razvijaš proizvod i za to vrijeme ništa ne prodaješ na tržištu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 13 Mar 2021, 13:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 513
210 000 da ali do 5 godina.
Remen je od vlakana i gume a svaka guma vremenom gubi svojstva.
Ne bih rizikovao sa tim remenom u sedmoj ili osmoj godini u motoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 13 Mar 2021, 13:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17182
Lokacija: Q5HW+6W
Pa tako i piše u servisnom uputstvu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: off topic
PostPoslato: 13 Mar 2021, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8795
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
<Enter_name> je napisao:
Hoćeš reći da je VW napamet napisao 210000 km za interval zamjene remena, tj. da je to rekao neko iz marketinga i prodaje bez da je konsultovao nekog iz tehnike? I misliš da ne bi popasli tužbu za masovno otkazivanje remena (koje se, usput rečeno, ne dešava) prije navedenog roka?
Da se problemi dešavaju nakon dizajniranja, inicijalnog testiranja, korekcija uočenih grešaka, ponovnog testiranja... - dešavaju. Na stolu se pokrivaju standardni scenariji korištenja u kratkom vremenskom periodu, a naknadni problemi se otkrivaju u eksploataciji. I naravno da će svaki ozbiljan proizvođač napraviti opoziv i korekciju; veći bi problem bio da to prećute. U tom i jeste veličina tih firmi.
Kao primjer ću navesti problem sa motornim uljem kod prvog PD motora, problem sa uljem u DSG mjenjaču. A takvih primjera u auto industriji ima bezbroj i uvijek se javljaju u prvim generacijama proizvoda.


Enter, ništa vw nije napamet napisao ALI ne čini li ti se da je blesavo napisati da je 210000km interval za zamjenu remena ili 5 godina ako u zapadnoj Evropi prosječni vozač prelazi max 15000km godišnje. Za pet godina prosječan vozač će preći trećinu km predviđenih za servisni interval remenja .... koja je to politika predimenzionisanja remena kad nema potrebe za tim jer taj remen nikad neće preći kilometražu od 210k km?

Ja ću u najmanju ruku, bez obzira koji je proizvođač ili vozilo u pitanju, u petoj godini eksploatacije remena sigurno ga zamjeniti....za tako nešto mi ne treba uputstvo.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 750, 751, 752, 753, 754, 755, 756 ... 807  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs