banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 20:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 61  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jun 2008, 11:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
ronny_legenda je napisao:
Citiraj:
Ronny sestro, brate sta ce ti taj GL? Pa to ti dodje taman lijepo kao onaj Tam 4x4 autobus sto se pravio za JNA :roll:


Uhhh brate sta rece i osta ziv... :angry4: ;) hehe....Daleko najbolje i najsigurnije auto u klasi,a uz to jedan sam od onih koji samo vjeruju u Mercedesa :D...BTW. imam sad ML-a tako da znam sta pricam :D ;)


Imase i mozese :wink: :wink: :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2008, 11:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
Vidi ovoga sta prica a X5 bi uvozio....joj joj :D ;) hehe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2008, 11:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
ronny_legenda je napisao:
Vidi ovoga sta prica a X5 bi uvozio....joj joj :D ;) hehe


Ponovo kazem`imase i mozese` :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2008, 12:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
e e upravo tako.... :wink: :wink: 8) 8) :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2008, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Nije uvoz, ali da ne otvaram džaba temu. Ako moderator bude smatrao...

Dakle, stari je našao u Sloveniji od poznatog slovenskog mehaničara za Mercedese W123 280TE '83. I sve je super, što se tiče auta, skoro je džaba, manje od 1000E ali:

Prvi vlasnik je neki nemački doktor, koji ga je vozio do pre nekog vremena, a ovaj mu ga je servisirao, pa mu ga je doktor skoro poklonio... Ovaj ga sad prodaje. Papiri su još na doktora, ali to se može srediti, nije problem.

E, sad:

Stari ga je mislio voziti na Slovenskim tablama, (bar sledećih 5 godina, dok ga ne bude bilo moguće uvesti kao oldtimera, 2013, ako ga tad još bude imao...) jer je dosta godina radio u Sloveniji, sad je rešio i njihovu penziju, a u procesu je sad slovensko državljanstvo... E, pošto ga trenutno nema, ali će ga dobiti uskoro (par meseci, max)
pitam se da li se može to vreme voziti na neku punomoć ili tako nešto, da ne leži bezveze tamo, jer ćemo ga morati udmah uzeti, jer ima još zainteresovanih...

Zna li iko?

M.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2008, 13:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Zna iko?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2008, 20:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
On moze voziti u BiH bilo koje auto registrovano u Sloveniji ukoliko ima prijavljen stalni boravak gore. A vjerovatno ida ma...

E sad, kazes auto se vodi na njemackim tablicama? U SLO se mislim mogu uvesti i prijaviti samo auta koja imaju EURO 2, te se najvjerovatnije iz tog razloga ta mecka jos vodi na onom doktoru. Mada nisam bas siguran u ovo ali eto...

Sta mislis pod sredjivanjem papira?

Ronny, GL nije isto sto i ML. Ma reci ce ti se samo... 8) Da nije za USA/AU trziste?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2008, 13:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
E moj pajdo...znam ja dobro sta je GL....sve sam stavio na papir..probao...vidio kako sta i na kraju skontas da je to ipak najbolji model u klasi....i naravno necu ga nabavlajti iz USA nego iz Svabije.....!!! 8) :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2008, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
ronny_legenda je napisao:
E moj pajdo...znam ja dobro sta je GL....sve sam stavio na papir..probao...vidio kako sta i na kraju skontas da je to ipak najbolji model u klasi....i naravno necu ga nabavlajti iz USA nego iz Svabije.....!!! 8) :lol: :lol:



Ako ti zatreba uniforma iz 2. Svjetskog ( da budes u full fazonu) samo javi 8)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
The_new_Statesman je napisao:
On moze voziti u BiH bilo koje auto registrovano u Sloveniji ukoliko ima prijavljen stalni boravak gore. A vjerovatno ida ma...

E sad, kazes auto se vodi na njemackim tablicama? U SLO se mislim mogu uvesti i prijaviti samo auta koja imaju EURO 2, te se najvjerovatnije iz tog razloga ta mecka jos vodi na onom doktoru. Mada nisam bas siguran u ovo ali eto...

Sta mislis pod sredjivanjem papira?

Pošto još nema SLO državljanstvo, ne verujem ni da je mesto boravka tamo... ali to će uskoro biti rešeno. Pod sređivanjem papira mislim da se može prevesti na koga već, u svakom slučaju, ništa ilegalno. A, auto je, koliko znam na slovenskim tablicama, registrovan u Ljubljani, kako se onda na nemcu vodi, nemam pojma, u svakom slučaju, vidio sam LJ tablice na njemu...

Pitanje je može li ga on bez njihovog državljanstva voziti, na neku punomoć ili tako nešto dok ne dobije državljanstvo?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Carina na uvoz auta iz EU manja za 50% od danas...oleee

Znaci sa 16% na 8% , a sledece godine 0%. :)

da je jos para za novo auto....

E sad naravno kao i uvijek ima mala kvaka, carina na polovna auta se smanjuje samo za 10%, znaci na 13.5%...+ sto u aneksu nista ne pise za polovnjake i sledecu godinu...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2008, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Jun 2008, 13:01
Postovi: 382
Frenki je napisao:

E sad naravno kao i uvijek ima mala kvaka, carina na polovna auta se smanjuje samo za 10%, znaci na 13.5%...+ sto u aneksu nista ne pise za polovnjake i sledecu godinu...


Kako sam ja cuo na tv-u plan je da se kroz nekoliko godina cini mi se 5 skroz ukine carina na polovnjake,ali ce to ici postepeno,pa su tako za pocetak ukinuli 1.5% pa ce progresivno da napreduju...nadamo se...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2008, 09:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 13:31
Postovi: 25
Imam osjećaj da je samo pitanje vremena kada će se smanjivanje carinskih stopa kompenzirati uvođenjem nekih drugih posebnih poreza (trošarine, akcize i sl.). Već u nekim novinskim člancima iz Uprave za indirektno oporezivanje najavljuju uvođenje akciza na određene robe, mada nije rečeno koje.

Ako pogledamo Hrvatsku koja odavno ima nultu carinsku stopu za automobile iz EU, oni imaju fiksnu trošarinu (od 6500 kuna do 98000 kuna za najskuplje automobile) plus varijabilno oporezivi dio iznad određene osnovice (od 13% do 48%). Sve u svemu, njihova davanja su bila viša od naših čak i prije ovih smanjivanja carinskih tarifa od 1. jula.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2008, 11:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
ajkula je napisao:
ronny_legenda je napisao:
E moj pajdo...znam ja dobro sta je GL....sve sam stavio na papir..probao...vidio kako sta i na kraju skontas da je to ipak najbolji model u klasi....i naravno necu ga nabavlajti iz USA nego iz Svabije.....!!! 8) :lol: :lol:



Ako ti zatreba uniforma iz 2. Svjetskog ( da budes u full fazonu) samo javi 8)


A ocemu ti???Uniforma ima veze sa autom ovim???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2008, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Zar nema? :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AUTA U GRADU?
PostPoslato: 02 Jul 2008, 22:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
zex-tuning je napisao:
Mislio sam na automobile uopste,ne samo americke proizvodnje.
Primera radi kolega iz kluba uzima Audia A4 1.8T iz SAD-a i izace ga jeftinije (sa prevozom i svim mogucim dazbinama,znaci na cesti) od istog tog modela iz npr Nemacke.


devalvacija :)

do 11. septembra 2001. isti taj auto je bio daleko jeftinij u Germaniji nego SAD-u...ali s obzirom da dolar konstantno pada... Recimo ford koji je tada bio 40k$, kod nas je u to vrijeme bio 80k km, dok je dolar bio jak, sada auto od 40k$ kod nas 50+k km....

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2008, 09:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006, 14:28
Postovi: 980
ajkula je napisao:
Zar nema? :)



Pa ja ne znam da ima...ako ti znas reci mi?! :P :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2008, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Jel ima još onaj zakon da se na osnovu totaliranog auta može uvesti isti?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2008, 20:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2007, 22:28
Postovi: 19
Lokacija: FR
evo ovako ja bi trebao uvesi auto iz francuske i nista ne razumije mozeli neko da mi objasni kako sve ide jer ja necu da vozim nego moj rodjak koji zivi u francuskoj a auto je za moga tatu koji zivi u RS .......PITANJE NA CIJE IME DA STAVIM AUTO OVDJE U FR KAD KUPIM NA RODJU ILI NA TATU..... hvala unapred......... :roll: :roll: :roll: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2009, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
I sta se desilo na kraju sa ovim? Cuo sam nesto da je 2-3 dana prije NG trebala biti skupstina, na kojoj bi se i o ovome odlucivalo, pa ako je ko upucen da da info?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1204 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 61  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs