banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 20:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 460  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Apr 2012, 04:05 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ma nije problem da li se ovdje prave km vec sto ne znas koliko je tamo negdje bilo. volvo u UK ima jedinstvenu bazu u svojim servisima, tako da samo se usetas i trazis da ti isprintaju service history.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 07:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Ma auto kuce vode evidenciju o odrzavanju vozila. Znaci pored tvoje servisne knjige, imaju i svoju bazu podataka u kojoj se tacno vidi sta je i kada radjeno. Tako je bar kod Hondi. E sad problem nastaje ukoliko auto nije odrzavano na jednom mjestu, ali opet... Sve se da provjeriti.

Uostalom, kao da je knjiga jedino mjerilo stanja vozila :) Dzaba ti i dva servisa godisnje i mala kilomteraza ako ne znas ljudski prebacivati brzine. Ili ako vozis kao Mirdza ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 07:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11367
Lokacija: PL / BL
Ebo te Mirdza 8)
E kad bi svi pazili auto kao gore spomenuti ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
BSE, mislio sam na ovo što ti je mirdza rekao - karavan je često i kraći od sedana, kod Volva znam da je to slučaj sa S90 i V90.
Inače, to bi vjerovatno, uprkos godinama, bio medju najboljim izborima, ali nećeš ih naći.

Onaj S80 je, bar po oglasu, odličan. Registracija će te izaći, mislim, 980KM, ali to je jednom godišnje, a idu i na rate svi sad...
A motor je pravi za putovanja.
Mada bih ja, sad će me razapeti, Volva prije uzeo sa D5 dizelom.
Ili Osmicu 2.5TDI...

@spavac....
S/V40 za puta? Malko malen...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 09:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11367
Lokacija: PL / BL
E . je napisao:
Osmicu 2.5TDI


A8 D1 mi je, uz RS6 C5 i RS2, jedini zanimljiv Audi - pogotovo S8 sa manuelnim mjenjacem 8)
Ali zasto 2.5TDI? Pa i 2.8 je bolja opcija, a bice daleko jeftiniji u nabavci ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 10:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
stvarno sam mislio da su karavani produzene verzije osnovnih modela
et` naucih nesto novo :)

uzecu spomenuti Volvo u razmatranje, mada cu najvjerovatnije ganjati nesto sa manjom kubikazom
btw dobio sam jos nekih prijedloga, pa cisto da vidim kakve reakcije imate na njih:
bmw 320d, skoda octavia/superb, mb c220, ar 156/147

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
147 ti i nije nesto za duzeg puta, 156 i moze proci, a ovi ostali tesko da ces naci do tih 7-8k KM...

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 11:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11367
Lokacija: PL / BL
@ BSE

Koji 320d? Po meni, najbolje izbor od svih do sada pogotovo ako je E90 (mada ne u tom budzetu...). Nema bas mjesta na zadnjem sjedistu, ali ne znam koliko ces cesto nekoga voziti.
Za duza putovanja najbitnija je pozicija za volanom - udobno sjediste, preglednost, itd. I auto mora da bude relativno jako, sto je po meni bitnije nego dimenzije ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Citiraj:
bmw 320d, skoda octavia/superb, mb c220,


Gdje ove nadje za 7.000 ziv bio?

Koliko si ono visok, ja sa svojih 190cm u BMW-u ne mogu naci dobru poziciju za sjedenje. U pitanju su obicna sjedista, e ako nadjes (u sta sumnjam) sa SPORT sjedistima onda je druga prica. Bucan je. Po pravilu, nema ih ocuvanih bez gomile kilometara.

Oktavija... Pa... Sta znam... Dobro drzi cijenu. Odrzavanje je doooosta jeftinije nego kod BMW i Merca. Moze da posluzi. Udobnost nije neka...

Mercedes, razmisli... Ali dobro razmisli pre nego sto ti nesto slicno ponovo padne na pamet :) Trune u katalogu, potrosnja mu nije mala, odrzavanje skupo, po pravilu tovar kilometara imaju iza sebe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Mirdza, pobogu, nisam siguran da ima E46 za taj novac. Osim ako nije grob, ali i za grobove ladno traze 5-6000. Evra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 11:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11367
Lokacija: PL / BL
Znam, kasno sam skontao koliko para ima za to zadovoljstvo...
Honda Accord?

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Hah, zaboravi, u rangu trojke. Nerijetko i skuplja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 11:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Mazde (ali zbog trulezi iz Italije) i Lagune... Ali kada se sve sabere, ovaj Volvo je najbolja opcija :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 13:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Mirzda, ne A8, Volvo 850 aka "Osmica"...znaš da se ja furam na Švede.

147 je za grada u najbolju ruku.
U 156-ici 1.9-16v JTD sam napravio dosta dugih relacija, auto em je bučan, em motor drnda kao IMT, em, najbitnije, tri seta bubrega mi je odbio. Jedino što lijepo ide, ali ostalo ga ukopava.

BMW...neeee.znaam...

Mercedese zaobidji, sve što bi ti mogao/htio uzeti je trulo, razdrndano i skupo za održavanje, a ta C-klasse nije za puta, pogotovo ako imaš preko 167cm.
To ti govorim kao neko ko se cijeli život kune u Mercedese...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 16:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
@Euroth

moze v40 na dug put, isao cimer do srbije sa svojih 120 kg i tu negdje je oko 190 visok, a sjedista su udobna.ponekad sam ga vozio kad je on moj auto pozajmljivao..BSE sam vidio tako da nije on problematican po pitanju v40 moje misljenje..jedino sto nisam skontao njegovu navedemu kilometrazu da li bi to bila dnevna il sedmicana il mjesecna.. mada ja bi mu preporucio malo ludju varijantu c70.. :D Slika ovaj je oko 3199 eura.

The_new_Statesman je napisao:
Ma auto kuce vode evidenciju o odrzavanju vozila. Znaci pored tvoje servisne knjige, imaju i svoju bazu podataka u kojoj se tacno vidi sta je i kada radjeno. Tako je bar kod Hondi. E sad problem nastaje ukoliko auto nije odrzavano na jednom mjestu, ali opet... Sve se da provjeriti.

Uostalom, kao da je knjiga jedino mjerilo stanja vozila :) Dzaba ti i dva servisa godisnje i mala kilomteraza ako ne znas ljudski prebacivati brzine. Ili ako vozis kao Mirdza ;)


ovo podvuceno volvo nema problema u UK..recimo ja vidim auto u Mancesteru a zivim u drugom gradu..meni je dovoljno uzeti njegove tablice, odem do najblize volvo garaze i zamolim da mi isprintaju service history..2 auta sam uzeo slupana, osigaravajuce kuce bace sve knjige kad auto daju aukcijskim kucama, i otisao u volvo garazu trazeci service history..
slazem se da knjiga nije mjerilo jer garaze svasta napisu na papir a na zapadu ljudi su ubjedjeni da ovi rade 100% posteno..medjutim englezi su navikli da traze service history kad gledaju auto i postoji razlika u cijeni ako prodajes auto sa il bez history.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
Koliko je podnosljivo voziti volvo S40 ili S60 2.4 uz ugradnju plina? Vidim da se mogu naci do 4000 ojra sto je neki burazov budzet (ne placa carinu i porez) ali ne znam kakve su cijene dijelova, kakva je limarija, registracija. Ima li nesto pametnije za te pare?
Prekjuce ispred nosa umace Leon 1.6 sa sekvent plinom 2006. godiste za 8200 KM.
Edit: moze i neki drugi volvo, manji, sto slicniji oktaviji, 1.6 benzinac bi bio idealan, samo ne karavan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 16:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Volvo ti je dobar izbor auta doduše održavanje je poskupo, ali je zato kvalitet i pouzdanost na visokom nivou dizeli pogotovo.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 17:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Nepokoreni, na osnovu cega to tvrdis?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 17:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Zet mi ima V70 i zadovoljan je.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2012, 17:35 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
de napisi koliko ga kosta registracija, zamjena ulja, filtera, cisto da se ima neka orjentacija..da li ima dobrog majstora u BL il da li ima volvo predstavnistvo u Bl.znam za Sa i Ze al se pitam jel sta otvoreno u Bl.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 460  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs