banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 15:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 129  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 21 Avg 2017, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Rider, kmečiš bez potrebe-nije ovo bilo gadno.
Jeste blizu ali vi ovako prolazite između vozila non stop.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 21 Avg 2017, 10:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5618
Lokacija: Banja Luka
Slazem se, bespotrebno ti je ovo.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4240
Lokacija: Little Rock, Arkansas
motozeljo je napisao:
Imam druga koji je tako vozeci izmedju dve kolone vozila naletio na "slucajno" otvorena vrata
Evo jedna slična opasnost, onaj osjećaj kada automobil glumi motor i hoće da se pruvuče isto kao ja. :)
Btw, sada ne kmečim i ne krivim nikoga, sve je bilo pod kontrolom, samo pokazujem, a moglo je biti opasno da imam više kubika i da sam se zaletio. :D https://youtu.be/bboKf3k7dDI

[video]https://youtu.be/bboKf3k7dDI[/video]

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Hahahha pa brate motoristo pobogu....
Krivis ga za nesto a isto to pokusavas ti da uradis. Preticanje sa desne strane.
Zbog takvih ljudi i ne vole motoriste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4240
Lokacija: Little Rock, Arkansas
ferdinand je napisao:
Krivis ga za nesto
Napisao sam i naglasio da nikoga NE KRIVIM, a ti ipak napišeš da nekoga krivim..... :)
Ja samo pokazujem koja opasnost (osim pomenutih otvaranja vrata) prijeti motociklistima, ali i biciklistima, kada filtriraju, pogotovo sa te desne strane, toliko.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4240
Lokacija: Little Rock, Arkansas
ferdinand je napisao:
Zbog takvih ljudi i ne vole motoriste.
Kad si već to pomenuo, ja bih da primijetim da ljudi u svakom slučaju ne vole motoriste. :D
Ako vozi sportaka, onda je ludak koji divlja po gradu.
Ako vozi kruzer/čoper, smeta im glasan auspuh.
Ako vozi skuterčić, smeta im što je spor i koči saobraćaj.
Ako vozi po kiši i hladnoći, vidi ga vozi po kiši i hladnoći!
Ako obilazi kolonu sa lijeve strane, smeta im jer je puna linija (npr. 20-ak metara ispred semafora, ili bilo gdje drugdje).
Ako obilazi kolonu sa desne strane, smeta im jer se ne smije obilaziti sa desne strane.
Ako mi kažemo da je to filtriranje (lane splitting), onda kažu da kod nas nije eksplicitno dozvoljeno pa je samim tim i zabranjeno (jedna traka - jedno vozilo).
Ako mi kažemo da se to toleriše i da niko nije kažnjen zbog toga (kao što je napisao @davorr), onda kažu da ne smijemo krojiti pravila i da zakon važi za sve.
Pa jbt, u normalnim zemljama zakoni dozvoljavaju filtriranje sa svih strana, čak je i poželjno, jer smanjuje zagađenje i gužvu, pogotovo u velikim gradovima.
Ali ne, naši zakonodavci znaju najbolje. Sjedi u gužvi i znoji se ispod kacige jer tako treba.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 20:00 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2192
https://youtu.be/VN5WB8mVnlo Frustracije :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Prije neki dan čekam prva na semaforu da se isključim lijevo u Rosulje sa tranzita. Znate kolika je kolona od kružnog do tamo u 16h.
Taman očekujem zeleno, kad s desna ulijeće lik na motoru i staje ispred mene, utom zeleno. On skida prašinu sa ramena, popravlja rukavice, ne mrda. Svirnem mu da krene, on se demonstrativno okreće i mlati rukom, ja pokazujem semafor, te on kao popravi još jednom rukavice i lagano krenu.
Znači zakočio je kolonu, bar 5 auta je još moglo proći, ali ta veličina ne ostavlja prostora drugima.
:-D

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 20:51 
tu bas kratko traje zeleno za skretanje prema rosuljama, jednom sam setao kada su se neka trojica potukla zbog toga :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 20:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Najgora je napisao:
Prije neki dan čekam prva na semaforu da se isključim lijevo u Rosulje sa tranzita. Znate kolika je kolona od kružnog do tamo u 16h.
Taman očekujem zeleno, kad s desna ulijeće lik na motoru i staje ispred mene, utom zeleno. On skida prašinu sa ramena, popravlja rukavice, ne mrda. Svirnem mu da krene, on se demonstrativno okreće i mlati rukom, ja pokazujem semafor, te on kao popravi još jednom rukavice i lagano krenu.
Znači zakočio je kolonu, bar 5 auta je još moglo proći, ali ta veličina ne ostavlja prostora drugima.
:-D

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Ma dobro, isto tako je neko u autu mogao čačkati nos... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Rider...filtriranje sa lijeve strane nekada i jeste ok. Sa desne nikada ali kada.
I u rijetkim zemljama gdje je filtriranje dozvoljeno, zabranjeno je sa krajnje desne strane.
Kad vozim motor pazim sledece: nikada filtriranje sa desne, nikada filtriranje ni sa lijeve ako nije sigurno.
Nikada se ne ubacujem na semaforu ispred svih ako stoje 2 auta. Zasto bi to radio?
Uvijek ako se ubacim okrenem se i rukom mahnem covjeku i zhjvalim se sto me trpi. Isto tako procjenjujem koliko ima do paljenja zelenog. Ako ima jako malo ne ubacujem se upravo zato sto mozda necu biti odmah spreman da krenem. Neki dan vozim auto i stajem na semaforu na banjaluckom.
Ja prvi. Ispred mene se neki majmun na skuteru ubacuje a ima i suvozaca. Zasto majmun....zato sto jebeni skuter sa dva idiota ne moze da predje 40 na sat. I tako idiot zacepi saobracaj da bi ispao faca.
Procijeni brate da li mozes nesto i da li smetas nekome.

Moras shvatiti da je potrebno vremena da se vozaci naviknu na motore kojih je sve vise.
U bl je jos i ok. Otidji malo po manjim mjestima pa ces vidjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4240
Lokacija: Little Rock, Arkansas
To je to, saglasan sam sa svime.
Ali definitivno fali saobraćajne kulture prema motociklistima.
Ni ja ne filtriram ako je samo par auta ispred semafora, ili ako neću stići da se ubacim.
I uvijek mahnem onom iza kada se ubacujem, pogotovo ako je malo mjesta.
Ne filtriram na bržim ulicama, to radim jedino gdje znam da sam brži od ostalog saobraćaja.
I ne obilazim sa desne, ovo iznad je bio izuzetak jer je ispred bilo samo jedno vozilo i dosta mjesta.
Malo ko gleda desni retrovizor, a i uvijek neko može otvoriti vrata prema trotoaru.
Btw, šta voziš? :)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 28 Avg 2017, 21:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Previse drame zbog cekanja na svoj red.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Avg 2017, 08:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1081
Motocikliste svakako vozači doživljavaju u stilu "ma ko ga jebe, kreten, ubacuje se svugdje, a startniji je i brži od automobila, nemam ga šta puštati, svakako će stići prije mene".

Da li barem trećina motociklista ovako vozi? Da. Da li je to dovoljan postotak pa da vozači automobila generalizuju? APsolutno.

Drugi par opanaka je što je ogromna većina motociklista kod nas upravo neiživljena balad na prdavcima od 14-20 godina koja ne jebe žive sile i ubacuje se gdje može i ne može, i po trotoaru i po kolovozu, i to naravno stvara loš imidž motociklista. Drugi dio su majmuni na "japancima", koji projure što brže mogu i dižu što više buke mogu, opet samo pozitivni bodovi i kod vozača i pješaka...

Tendencija da je sve više normalnih vozača motora, je i dalje prespora da bi se išta u narednih par godina promjenilo.

Ovo o čemu Najgora priča je veoma uobičajeno, tako ti se samo niotkuda pojavi automobil ispred nosa u semaforu, pa zajedno sa vama glupanima, čeka zeleno... Što bi on u kolonu i čekao svoj red?

Vidim da je ove godine trend da majmuni parkiraju gdje stignu, pa kada osvanu na portalima ili fejsbuk stranicama koje kritikuju bahato parkiranje, još se sami javi, svadjaju i ponižavaju ljude koji im ukazuju na očigledno kršenje zakona i ugrožavaanje pješaka i invalida.

Mislim da se tu ništa neće mijenjati dok narod malo ne uzme u svoje ruke stvar, i krene materijalno uništavati tako parkirana vozila.

Kočiona tečnost, ključ, nož, krpa u auspuhu, odvaljen brisač/retrovizor, ili barem skroz benigno ali iritirajuće - izduvati majmunu sve 4 pa nek gmiže do prve pumpe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Avg 2017, 08:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ima kasko, tako da kad mu odvališ nešto neće se previše nasikirati. Veći mu je belaj kad u 3-4 ujutro ne može mrdnuti autom sa trga Krajine zbog izduvanih guma... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Avg 2017, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Nije to posao nas obicnih smrtnika. Kad odgovorne sluzbe pocnu raditi svoj posao mi o ovom necemo ni pricati.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Avg 2017, 09:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1081
Upravo si potvrdio da to jeste posao za običan svijet, jer nadležne naprosto zaboli za tim, često ne smiju, ponekad ne stižu, a najčešće im baš puca patak i čekaju u gotivi kraj smjene i da dobiju svoju platu.

Generalno smo jako neučinkoviti u vožnji. Neka moja opažanja koja mi mogla saobraćaj učiniti daleko tečnijim i bržim:

- Na semaforu pola vozača zvrlji negdje sa strane ili u telefon, pa se na semaforu najčešće izgubi mnogo vremena, jer svako čeka da onaj ispred krene, pa onda tek kreće i on, umjesto da se kreću kao kolona, i da onaj prvi krene čim vidi narandžasto, a ne tek kad mu trube odzada.

- Kada ideš u susret i hoćeš da nekog propustiš da skrene lijevo, da otčepiš kolonu koju pravi iza sebe, najčešće ne konta, pa tvoje blicanje i usporavanje budu jalovi. Da vozači prate situaciju, bilo bi dovoljno da sasvim malo usporiš, ili da samo dodatno ne ubrzavaš, pa da se bezbijedno skrene i "otčepi".

- Vozači koji se "ubacuju", vrlo često to rade rizično, umjesto da dodaju jak gas i što prije izjednače brzinu sa automobilom/kolonom iza sebe kojima su se "uvalili" i oduzeli prednost, njima je cilj samo da se dokopaju trake, pa onda crvuljaju dalje 30-40 na sat...

- Plašljivi vozači koji pred raskrsnicom bez semafora ili kružnim tokom čekaju da nema nikog na 200 metara (čak i kad su na glavnoj ulici), su priča za sebe i treba ih u auto školu na časove "how to grow some balls", o trošku grada

Ima tog koliko hoćeš...


Inače očekujem veliko veselje na potezu bulevara Desanke Maksimović, jer se neka velika pamet našla da ne proširi ulicu sa ukupno 2 trake, a da izgradi par desetina povelikih zgrada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Avg 2017, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4240
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Zastoj na kružnom kod Gimnazije, udes vozila auto-škole i to za vrijeme obuke.
Jadna djevojka koja je vozila će sad sigurno imati traume na početku svoje vozačke karijere: https://youtu.be/LbIqVBZ0uRo

[video]https://youtu.be/LbIqVBZ0uRo[/video]

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Avg 2017, 09:51 
Slazem se sa ovim sto zidar kaze, kod nas su vozaci ili mutavi ili sporti...ja sjednem u auto jednom u mjesec dana pa se samo nerviram kada vidim kako aljkavo ljudi voze...

@rider
sta je ovo bilo? Prelazila iz trake u traku, a nije pogledala pa dupetom opalila ovog iza?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Frustracije.
PostPoslato: 29 Avg 2017, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
zidarR je napisao:

- Na semaforu pola vozača zvrlji negdje sa strane ili u telefon, pa se na semaforu najčešće izgubi mnogo vremena, jer svako čeka da onaj ispred krene, pa onda tek kreće i on, umjesto da se kreću kao kolona, i da onaj prvi krene čim vidi narandžasto, a ne tek kad mu trube odzada.

.


Ovo,ovo. Pogotovo na semaforima gdje ima odbrojavanje. Ne, nego. Gleda u auto ispred sebe, pa kad on krene, on tek ubaci u prvu. Skoro mi se desilo prvi put da je cijela kolona istovremeno krenula i bas je super. Puno auto i proslo kroz zeleno.

Moja frustracija je vezana za raskrsnicu kod Lesnine. Kad ides prema gradu iz Budzaka, pa kako nisu iscrtane trake, ljudi se malo gube koja je traka njihova, jos kako je za one u lijevoj traci nezgodno ono ostrvo, oni bjeze desno ili ovi desno samo predju u lijevu. Cirkus.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2576 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 129  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs