banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 16:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Best of 2015.
PostPoslato: 08 Dec 2015, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
iako je sam kraj godine dosta filmova koji ce se sigurno naci na top listama najboljih se jos nisu pojavili na netu...bilo da su to 'povratnicki' filmovi provjerenih autori kao sto su Haynes i ''Carol'', novi Kaufman i ''Anomalisa'', dugo ocekivani povratak tajvanskoga bogaoca Hsiao-Hsien Houa i njegov ''The Assassin''... Justin Kurzel ide putem Andrew Dominika i John Hillcoata te ako je vjerovati trejleru (a kad nije?) ''Macbeth'' ima potencijala... ''Spotlight'' ce ispuniti kvotu onoga maloga filma koji ce pokupiti oskarovskih nominacija, nesto kao Alexander Payne filmovi... ja sam se ozbiljno pripremao za novi Mann film i kako stvari stoje umjesto u ''Blackhatu'' novog Manna je snimio Villeneuve u vidi jednoga od iscekivanijih filmova godine, ''Sicario''... kriticari se u sustini slazu oko pojedinih favorita, u hororu to je ''It Follows'', u SF-u to je ''Ex Machina'', visokobudzetna animacija i njeni osjecajni osjecaji u ''Inside Out'', ljetni blok baster ''Mad Max''...

dokumentarci izgledaju jako kao i uvijek...od Oppenheimera i njegovoga ''The Look of Silence'' se mnogo ocekuje....ekipa koja je radila ''Amy'' obecava sama po sebi da ce film biti dobar i ljudima koji i nisu pratili zivot pokojne pjevacice... ''Cartel Land'' je podrobniji pogled u naizgled poznatu tematiku, ''Going Clear'' je spooky uvid kult sajentologije.... ''The Wolfpack'' je bizarna prica za koju se na momente nadam da je donekle fabrikovana...

Evropa ni ove godine nije zakazala....Andersson, onaj evropski, sa dva S, je zaokruzio svoju trilogiju sa ''A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence'', tri filma zbog kojih mi je drago sto su izasli za naseg vremena, prijeko potrebni filmovi u danasnje vrijeme... Ukrajina ima svoj ''The Tribe'', Bela Tarr je odgovoran za pojavljivanje Laszla Nemesa ciji je ''Son of Saul'' smjesten u Ausvic, snimljen pretezno u krupnim kadrovima, na cijoj se tonskoj slici radilo skoro godinu dana... ako je Villeneuve snimio film dostojan Manna, Assayas sa svojim odlicnim ''Clouds of Sils Maria'' je film kakav bi moderni Bergman snimio... Audiard je uzeo Kan sa svojim ''Dheepan'' koji izgleda veoma zanimljivo...Grcka i Italija sa svojim najreprezentativnijim pulenima imaju svoje filmove engleskoga govornoga podrucja u vidu Lanthimosa i Sorrentina tj. ''The Lobster'' i ''Youth''...potonji je veoma stilizovana dobra ideja koja u par navrata upadne u prevelike rupe umjesto da preleti preko njih ali ako nista vrijedi pogledati zbog Maradona scena...

ima tu jos mnogo filmova, ovo su oni koji ce se protezati po vecini TOP lista ali...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 08 Dec 2015, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Me and Earl and the Dying Girl je trebao da bude pametan tinejdžerski film sa dosta tog socijalnog trunja, ali ništa posebno. Turbo kid smeće, dječiji film kakvog bi danas snimio Tarantino. Andresson jak i meni najdraži dio trilogije. Still Allice odigran za sve novce, Clouds of Sils Maria meni među najboljima u ovoj godini. Cartel Land otkriće, čak i Vanji :) :) Ex machinu nisam mogao do kraja pogledati, previše artificijelno. Inside out zabavan, ali ne kao "Up" ili "Wall-e". Film godine za mene Miller sa Hardijem, The Assassin fantastičan, ali bolje da sam ga gledao u januaru, ako uopšte bude snijega.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 08 Dec 2015, 18:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Victoria, deset mjesta prazno, cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 14 Dec 2015, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Da, još je rano, toliko rano, da ima samo tri filma koja bih od srca prepručio:

1. Ničije dete
2. Sicario
3. Insideout

Ako bih u ovom trenutku morao da širim listu tu bi bili: 45 years, Ex machina, It follows ali nijedan ništa posebno ne bih izdvojio.

Inaritu me najviše zanima i mnogi od gorenavedenih.

Mađarski Son of Saul ima zanimljivu temu i gledam i se, ali me nervira što je smejšten u Aušvic. A ne, nema drugih stradanja osim jevrejskih Pa dokle više, aman ljudi! A još me više nerviraju pohvale za Marsovca.

Što se tiče domaće kinematografije, dovoljno od nje i da je snimljeno samo Ničije dete. I Pored mene je solidan, a nisam gledao Panama, Enklava...mada mi se novi Matanić najviše gleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 15 Dec 2015, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
E da, i ja bih dodao "Ničije dete" i izrazio gađenje prema "Ec machine" :)

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 15 Dec 2015, 07:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
A gdje je tu Interstellar ?

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 15 Dec 2015, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Mene samo zanima da li je zaista Creed dostojan najboljih Rocky filmova?
Ako jeste, onda bi def mogao biti najbolji film ove godine.
Mad Max je odličan, Inside out i Martian su comfy, a film kojinje od svih najviše podcjenjen je man from U.N.C.L.E. daleko da je najbolji film, ali je sigurno jedan od najzabavnijih, a to je ponekad bolje od toga da li je film dostojan najviših priznanja.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 16 Dec 2015, 00:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Daljac je napisao:
E da, i ja bih dodao "Ničije dete" i izrazio gađenje prema "Ec machine" :)

Đete je vrh od filma...ex mašina je odličan film ako si ljubitelj naučne fantastike...al ti ne znaš šta je heroic fantasy tako da ti i nisi baš mjerodavan.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 16 Dec 2015, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
zar "Ničije dete" nije iz 2014g?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 16 Dec 2015, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2079
Lokacija: Dystopia
gavranpero je napisao:
A gdje je tu Interstellar ?



U 2014.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 27 Dec 2015, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
u paralelnom univerzumu gdje je mozda dobar film

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 27 Dec 2015, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nolanski rečeno, nema šta.

Evo godina se približila kraju, išlo se u kino, skidali se screeneri, mislim da mogu sastaviti svoju ultimativnu, totalno neobjektivnu listu najboljih filmova u 2015, i pri tom mislim na ove filmove za sveukupni seljast puk, a ne na artsy sranja koje ni porodica glumaca ne gleda.

Spoiler:
1. Star Wars the Force Awakens (ok nije ni blizu najboljeg, ali meni jeste, so fuck you and go fuck yourself with cactus)
2.
3.
4. Creed
5. Mad Max
6. Sicario
7. The Martian
8. Mission Impossible (zar je potrebno reći? Očigledno jeste: Can't bruise the Cruise. Ok nije baš najbolji film, ali meni je drag )
9. Inside Out
10.Straight Outta Compton


Hounorable mentions:
Spoiler:
Spy
Man from U.N.C.L.E.
AntMan


Hype filmovi koji su razočarali ili koje nisam mogao ni odgledati do kraja
Spoiler:
Hateful 8
Age of Ultron
The Revenant
Black Mass (vjerovatno je i dobar film, ali kad Benedict Cumberbatch skrnavi bostonski naglasak, morao sam prekinuti)
Ted 2
Jurrasic world (ne kontam čemu onolika zarada???)

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 27 Dec 2015, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
u paralelnom univerzumu gdje je mozda dobar film


:lol: :lol: :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 28 Dec 2015, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Holy shit totalno sam zaboravio na Kingsman koji je zakon, i koi treba ić u moih 10 najboljih...Nije mi teško priznti kad napravim grešku...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 28 Dec 2015, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2079
Lokacija: Dystopia
Kingsman gowno

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 31 Dec 2015, 15:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2079
Lokacija: Dystopia
Trenutno
1. Star Wars: The Force Awakens
2. Mad Max Fury Road
3. The Revenant
4.The Martian
5. Sicario
6. Ex Machina


Jos da odgledam Spotlight, Creed, Brooklyn i Room.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 28 Feb 2016, 12:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Da zavšimo:

suma sumarum odgledanih filmova 2015:

1.NIČIJE DETE (NO ONE’S CHILD)
2. THE REVENANT
3. (a zapravo broj 1) ANOMALISA
4. INSIDE OUT
5. THE LOBSTER
6. TAXI
7. 45 YERAS
8. SON OF SAUL
9. SICARIO
10. SPOTLIGHT
11.BROOKLYN
Ko o čemu, ja o filmu “Ničije dete”. I dalje mislim da u našoj kinematografiji nije bilo filma koji je podcijenjen kao ovaj i koji je manje promovisan. Zaslužio je mnogo više, ne nagrada, već bolji marketing i distribuciju po kino salama, i reprizire kao “Bolji život”.
Prije nego što opet nahvalim Inaritua (jer je režija zaista odlična), želim svima da preporučim film “Anomalisa”. Odgledao sam ga danas i htio sam ga staviti na broj jedan, ali nisam: iz lokalpatriotizma prema filmu “ Ničije dete” i zbog režije Inaritua (Anomalisa jeste bolji film od Revenanta). Čarli Kaufman je napisao takav scenario da uz rame ide sa “Eternal sunshine of the spotless mind” i “Adaptation” a odluka da svi likovi (osim jednog) imaju ista lica i glasove je odlična uz ovakvu priču. Remek-djelo i prepruka.
“45 years” ima najbolju glumicu iako tako neće biti večeras, “Trumbo” ima najboljeg glumca iako će dati nezasluženo Dikapriju, “The Lobster” i “Taxi” su bolji neamerički filmovi od “Šaulovog sina” (iako je film odličan, a reditelj je postavio kameru na leđa glavnom junaku učinila je film onim što jeste) ali tematika poznata pa se to mora nagrađivati i narednih 5 decenija; “Spotlight” treba podržati jer nijedan film ove kriminalne tematike nije imao toliku medijsku pažnju; “Brooklyn” je simpatičan toliko da ga niko neće pomenuti, a cijela ekipa je odradila dobar posao.
Solidni su bili i “Ex machine”, “Youth”, “Deephan”, “Mustang”, “Star wars 7”, “It follows” ali ne kao “Anomalisa”, “Ničije dete” i “Revenan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 28 Feb 2016, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
nice

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 05 Mar 2016, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Ja moram još da pogledam Son of Saul od ovih viđenijih (naravno Spothlight, Brooklyn i ostale nominovane za Oskara, mada oni nemaju šanse da budu na vrhu moje top liste) ali mislim da će Lobster ostati nešto najbolje iz prošle godine. Takvi filmovi su moja šolja čaja i tako će uvijek ostati. Carol, Anomalisa, Revenant, sve je to super, novi Hou-Hsiao-Hsien je van pameti, ali ovo ipak ostaje na vrhu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Best of 2015.
PostPoslato: 05 Mar 2016, 18:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Son of Saul je dobar, ali ništa više

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs