banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Maj 2024, 20:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Nov 2013, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
EFA se dodjeljuje vec 25 godina pa kad vec imamo temu za Oskar, neka bude i ovo... ne toliko glamurozno kao sto je to slucaj sa Amerikom ali nivo nepotizma i povladjivanja jako slican Oskaru.

elem, nominacije za najbolji film:

The Broken Circle Breakdown

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3a50DJkCxqw[/youtube]

pored glavne nominacije, nominovan jos za:
Felix van Groeningen za reziju
Veerle Baetens za zensku ulogu
Johan Heldenbergh za musku ulogu
Felix van Groeningen i Carl Joos za scenario

----------------------------------------------------------------------

Adele: Chapter 1 & 2 (Blue Is the Warmest Color)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y2OLRrocn3s[/youtube]

pored glavne nominacije, nominovan jos za:
Abdellatif Kechiche za reziju

----------------------------------------------------------------------

The Best Offer

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zJGleGyahC8[/youtube]

pored glavne nominacije, nominovan jos za:
Giuseppe Tornatore za reziju
Giuseppe Tornatore za scenario

----------------------------------------------------------------------

Blancanieves

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HanTDiiZLpg[/youtube]

pored glavne nominacije, nominovan jos za:
Pablo Berger za reziju

----------------------------------------------------------------------

La grande bellezza (The Great Beauty)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fJfvX6zPAuQ[/youtube]

pored glavne nominacije, nominovan jos za:
Paolo Sorrentino za reziju
Toni Servillo za glumca
Paolo Sorrentino i Umberto Contarello za scenario

-----------------------------------------------------------------------

Oh Boy

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s9GOvKPAy1g[/youtube]

pored glavne nominacije, nominovan jos za:
European Discovery
Tom Schilling za glumca

-----------------------------------------------------------------------

ima tu i ovaj novi nesretni Almodovar, Vinko Bresan se uglavio sa svojim ''Svecenikova Djeca'', Anna Karenina, vjecna nada Francuske François Ozon i jos ponesto... 20ak dana ima jos do dodjele, ''Broken Circle Breakdown'' je najveci favorit.

Slika

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
skinuo sam sve osim Blue Is the Warmest Color, jer još nije procurio torent, čisto da vidim da li je The broken circle i zaista najbolji

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 18:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Broken Circle je dobar,a to mu odlicna montaza prvenstveno daje posto je prica relativno jednostavna...i gluma je dosta, dosta dobra pogotovo Veerle koja igra za sve pare... tacno je sve to rezirano, nema sta ali samo na momente izgleda kao da je htio pokazati sve sto zna i sve ubaciti u jedan film sto mi je znalo na momente zasmetati...

Tornatore i Sorrentino me nesto preterano i ne interesuju, kontam ih pogledati cisto da bi pogledao ali o tom potom.

Blancanieves je jako dobar i lijep film i daleko najinteresantniji od svih.

Svabe su odavno postale dosadne, ni Fatih Akin ih vise ne moze iscupati...od mejnstrima sto je bilo zanimljivo u zadnjih X godina su mozda 3 filma...

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 10:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
ma, sve je u tom filmu jednostavno, ali bolno jednostavno. u posljednjih nekoliko godina sve više je filmova čija se priča namotava oko smrti djeteta - Malik, fon Trir, čak i Golubović na toj matrici pravi "Klopku", ali meni je ovo ponajbolje iz te plejade, jer naprosto ovaj Groningen snima život, bez ikakve stilizacije u kojoj se može i sam izgubiti (Malik), bez teško objašnjivih, perverznih celuloidnih buncanja (fon Trir). Ona scena kad Didijer uđe u sobu i zatekne mrtvo dijete - to je to, brate, ona leži, glava na ruci, bose noge preko stomaka, kao da spava. bolno jednostavno, kao što rekoh, udara u stomak, ali je tako.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
meni iako po svim pravilima ne bi trebala da bude dobra, jako mi se dopala ona zadnja scena kada Didijer sa laznim Bad Seedsima svira i pjeva kraj bolnickog kreveta!

u svakom slucaju, dobar film

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
realno, tu je sve moglo da padne, ma koliko mrzio taj kliše po kojem zadnja scena zna sjebati film. da su zasvirali "tijo noći, moje zlato spava" sve bi otišlo u kurac. ali taj brzi ritam - koliko je to dobro urađeno i koliko je on dobro odglumio to uživanje u muzici i boli, pa to je strašno.

mislio sam da ćeš reći da je film golo govno, ali dobro je, nisu te utukli na kursu :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
ne,ne, film je dobar, I give credit where credit is due.

na kursu mogu samo u tuki da me cmoknu...sad su isli da gledaju Vojnu Akademiju 2 :lol: da je izasao film ranije mogao je i on biti nominivan za EFA u zasebnoj kategoriji kao jedini film koji je prvi u serijalu,a nastavak je :scratch: ovako je ostavio mogucnost ako snimi i drugi film pod uslovom da bude prequel moze da ga nazove Vojna Akademija 1

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2013, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
:lol: :lol: :lol:

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2013, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Broken circle breakdown je solidan film, koji je imao materijal da bude dobar ali to nije.

Ovaj film boluje od toga da puno "kaže" ali to čini pogrešnim načinom. Riječima to može samo roman. Film NE! Pokušaj da se prikaže i ljubav i bol i bolest i tugovanje i problem bogatih desničara prema nauci i religija i mijenjanje odnosa nakon smrti i muzika, i...i.....Previše! Ta želja za sveobuhvatnošću je uništila film. Djeluje prentrpan, kičast. Lijepe scene i lijepe melodije se gube u mnoštvu. Čak i ono što se moglo skratiti, nije se skratilo. Primjer: gledaocu ne treba pojašnjenje u smislu "da vam nacrtamo". Snimak Buša na televiziji jasno ukazuje čiji stavovi se kritikuju, ali scenarista je prvo morao prikazati Buša, pa onda monolog oca piublici, pa onda razgovor roditelja o istoj temi i tu se gubi vrijeme i dragocijeni minuti, tako da lijepo započeto udvaranje dvoje ljude biva prekinuto scenama bolesti, koje opet nisu imale vremena da dobiju na kvalitetu, već su prekinuti pjesmom, a onda ta pjesma scenom u bolnici Gledajući ovaj film na čas se učini da gledam Blue Valantine, pa onda neku kvazi Murovu propagandu, pa opet neki film gdje dijete umire kojeg se više i ne sjećam itd. U toj ljubavi, bolu, roditeljstvu i čemu još sve ne nisu imali vremena da me uvjere da se zaista vole, ili da im je zaista teško. Taman da im povjerujem, ubaci se nova radnja. I pretjeraše sa onim predoziranjem.

Najveći kvalitet filma je fantastična gluma dvoje glavnih glumaca. Savršeni. Oni su u svojoj glumi ono što film nije - nenapadni, svedeni, iskreni. Gluma bez patetike i prenaglašavanja.

Muzika je zanimljiva, nekada neskladna sa scenama.

Žao mi je što se nije zadržao samo na njihovom upoznavanju, ili samo na njihovoj boli, ili samo na njihovoj ljubavi prema muzici.

Filmovi koji obrađuju teme kao što je bolest djeteta lako pređu u loš film. Sama po sebi tema je "teška" i onda misle da to dovoljno da bi izazvali emociju. To je mislio i Gibson u Pasiji, da je dovoljno 40 minuta šibati čovjeka da se neko sažali, to su mislili i ovi što snimaju Game of thrones da je dovljno hodati hodati malo se jeb..., malo se boriti i eto kultne serije. Nije. Meni je bolja scena kada Toni Soprano gleda bika kako umire u štali (u vezi sa cijelom pričom o padu Soprana) nego četiri zmaja Daneris Tangerijan koji lete i bljuju vatru.

Zadnja scena u filmu je odlična i efektna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
A meni je, sa druge strane, jedna od najboljih stvari u filmu to što je sve u savršenoj mjeri, a ona opet nije u potrebi da se toliko toga "kaže" već da se samo ispriča i da se sve te stvari koje pominješ - ljubav, bolest, bol, tugovanje, muzika - prožimaju sa čudesnom osjećajnošću. But than again, ja sam prilično osjetljiv na filmove i knjige sa ovakvom tematikom, ali ne dam reći da je ovo mogao da bude dobar film, ali nije.

Na tvoju tvrdnju da Broken circle mnogo toga pokušava da kaže riječima ja velim da to baš i nije tako. Izuzmemo li onu scenu u kojoj Didijer lupa po ušima starog licemjera Jehovu, usputno lijepeći plesku i bogatim desničarima, u filmu velikih riječi zapravo i nema. Tako da tu scenu gledam kao na pet grama onog neophodnog angažmana, koji film možda ne čini boljim, ali ga svakako ne čini ni gorim. Ionako je Jehova dobio više packi od sirotog Buša.

Meni film naprosto teče od prvog do zadnjeg kadra, bez suvišaka, bez mucanja u ritmu, bez problema u kompoziciji. Prelazi iz veoma problematičnih "durskih" pasaža u "molske" dijelove filma i održavaju apsolutno nivo budnosti. Mogući višak u filmu je ona scena pred kraj kada ona ustaje i k'o duh Hamletovog oca hoda po bolničkim hodnicima, e da bi saznala kako zaboga umire. To je zaista nepotrebno. Film ne gubi time što ona ostaje uskraćena za saznanje da umire, pogotovo ne time da mi vidimo kako je ona spoznala taj fakat. To je pad, dobar pad, ali nedovoljan da uništi film. Ali, dobro, Broken circle nije tvoj film i to je to, šta da se radi, i ranije se postavljalo pitanje tvog sumnjivog ukusa, sada su samo dileme otklonjene :D

Blue Valentine? Pročitao sam neku kritiku na Broken circle u kojoj se ovaj film poredi sa Blue Valentine, pa daj rekoh da skinem i pogledam. Svi problemi koje si ti imao sa Broken circle, ja imam sa Blue Valentine, od kojih je navjeći vjerovatno ni po čemu zanimljiva monotonija koja brate ubija. Ko je krvi? Ribice su krive.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Nisam rekao da je Blue Valantine idealan film, ali to je taj stil.
A sto se tice mog ukusa
http://www.youtube.com/watch?v=Q-srqJtOAFA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Citiraj:
Previše! Ta želja za sveobuhvatnošću je uništila film. Djeluje prentrpan, kičast. Lijepe scene i lijepe melodije se gube u mnoštvu.


gnusni_snjesko je napisao:
na momente izgleda kao da je htio pokazati sve sto zna i sve ubaciti u jedan film sto mi je znalo na momente zasmetati...


Citiraj:
Najveći kvalitet filma je fantastična gluma dvoje glavnih glumaca.


ne smije se zaboraviti ni curica koja je sa svoje tri replike tacnija od vecine balkanskog glumista!

Citiraj:
to su mislili i ovi što snimaju Game of thrones da je dovljno hodati hodati malo se jeb..., malo se boriti i eto kultne serije. Nije. Meni je bolja scena kada Toni Soprano gleda bika kako umire u štali (u vezi sa cijelom pričom o padu Soprana) nego četiri zmaja Daneris Tangerijan koji lete i bljuju vatru.


=D> (prvenstveno da ne ispadne kako jedino ja 'serem' :) )

i dalje sam negdje izmedju vas dvojice...i dalje mislim da je najznacajnije za ovaj film upravo to sto pokazuje u kakvom je stanju Evropski film...ako mogu povuci paralelu tamo gdje se ne moze povuci,a kada me je to sputavalo, ovo mi je slicno filmovima Christophera Nolana (pogotovo ranim) gdje je bilo dovoljno samo ne napraviti glup film da bi se proglasio odlicnim, u nedostatku dobrih.

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 11:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
gnusni_snjesko je napisao:

i dalje sam negdje izmedju vas dvojice...i dalje mislim da je najznacajnije za ovaj film upravo to sto pokazuje u kakvom je stanju Evropski film...ako mogu povuci paralelu tamo gdje se ne moze povuci,a kada me je to sputavalo, ovo mi je slicno filmovima Christophera Nolana (pogotovo ranim) gdje je bilo dovoljno samo ne napraviti glup film da bi se proglasio odlicnim, u nedostatku dobrih.


Moram priznati da evropski film pratim onoliko koliko ga festivali promovisu. Ne stizem vise. Nisam te razumio da ovaj film pokazuje stanje evropskog filma? mislis po kvalitetu ili problematici sa kojom se film suocava? Meni se Haneke i dalje svidja. Mun]iju ne razocarava, (sada Daljac neka ne gleda) Hunt je odlican. Pokusacu pogledati i ostale nominovane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
mislim da pokazuje u smislu sto ovakav film ovoliko prasina i hajpa digne...bolji ili losiji, moze se raspravljati ali nista ovdje novo i epohalno nema...

ima Evropa i dalje onih teskasa koji se ne dovode u pitanje i cije filmove uzimamo vise zdravo za gotovo nego sto bi trebali tipa Haneke, Tarr, Sokurov...

ima i dalje onih koji prave filmove na osnovu stare slave i velikog imena tipa Kusturice, Almodovara, Godard, Resnais....

ima i dalje onih koji su safe bet da neces pozaliti sa skoro svakim filmom tipa Audiard, Ceylan, Vinterberg, Desplechin, Dardenne, Seidl

i sto je najvaznije pojavljuju se 'mladi' iz uslovno neocekivanih zemalja tipa Mungiu i Lanthimos sa filmovima koji su medju najvaznijima koje Evropa ima da ponudi

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Haneke je mudo, Munđiju takođe, "Hunt" je prvorazredna besmislica.

Ne bih smio da kažem da ovo ide u red najboljih filmova, ali definitivno ide u red filmova koji su me provukli kroz aristotelovsku centrifugu. Elem, dosta je sranja moderni (ili postmoderni?) film trpio na račun toga da se bude nov i originalan, da se prave filmovi koji se prave za to da bi išli u udžbenike i pritom se zaboravilo da je ponekad važno snimiti nešto na bazi hlorovodoničnih kiselina. Uostalom umjetnost je tamo gdje su suze i/ili smijeh, sve ostalo je poigravanje između.

"Blancanieves" je zanimljiv, jer uspjeva da ispriča hipereksploatisanu priču tako da ona nije dosadna. I tu, kao i u Broken circle, montaža igra na sve, koja je zaista ponekad izvanredna.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 12:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
gnusni_snjesko je napisao:
mislim da pokazuje u smislu sto ovakav film ovoliko prasina i hajpa digne...bolji ili losiji, moze se raspravljati ali nista ovdje novo i epohalno nema...


i to je možda nešto najtačnije što bi se o ovom filmu moglo reći? pitanje je: mora li da ima nešto epohalno i novo pa da bude odlično? ne mislim samo na ovaj film, naravno, pitanje je opšteg karaktera :)

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 12:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Jan Zelezni je najbolji bacac koplja svih vremena ali to ne znaci da je najbolji sportista ikada, a sa druge strane jedan od najboljih sportista ikada je u Ceskoj,sto mu opet ne pomaze kod ljudi koji iskljucivo prate sport sa loptom :)

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
tako da se ne kraju vratimo na objektivni kvalitet koji se utvrđuje subjektivnim doživljajem :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
precisely

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2013, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Mislim da nikome nije jedini cilj biti "nov". Teme se ponavljaju, i tu nema niceg lose. Bitno je pokazati vjestinu da se prikaze ta ista prica. Opet cu pomenuti "Plavo" jer sam skoro gledao. Zena izgubi u saobracajnoj nesreci muza i cerku. Ali cijeli film sa detaljima boje, muzike, idejom ujedinjenja Evrope, rusenje mita idealne porodice i zivotom covjeka u novonastaloj situaciji je prikazan maestralno. Dakle, nista novo, nikaakva nova tema, ali odlican.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs