banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 431 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Nov 2010, 11:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Remakeovi:

1998. - Psycho

2001. - Planet of the Apes, Get Carter, Vanilla Sky

2005. - The Longest Yard

2006. - Departed

2009. - Bad Lieuteunant: The Ports of New Orleans, Brothers

2010. - Clash of the Titans, The Wolfman, Death at the Funeral, The Nightmare on Elm Street, The (Das) Experiment, The A-Team, The Tourist, True Grit

2011. - Footloose, Straw Dogs, Red Dawn, Conan, The Three Musketeers, The Girl with the Dragon Tattoo

2012. - Akira, Total Recall, Commandos, Drop Dead Fred

201x:
Videodrome, Papillon, Bullit, The Crow, Excalibur, An American Werewolf in London, The Warriors, Cliffhanger, Red Sonja, Robocop, Escape from L.A., THE BIRDS, Creature from Black Lagoon, Battle Royale, Ghost in the Shell, Paprika, Oldboy, Mr. Vengance, Mrs. Vengance, The Orphanage, Barbarella, Death Wish, Flash Gordon, Dune, Flight of the Navigator, Porky's, Highlander, The Blob, The Black Hole, Yellow Submarine...

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Poslednji put menjao Halpert dana 05 Jan 2011, 17:25, izmenjena 6 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 11:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Prequeli:

2005. - Batman Begins

2007. - Hannibal Rising

2009. - X-Men Origins: Wolverine, Star Trek, Terminator: Salvation...

2011. - The Thing, X-Men: First Class, Rise of the Apes

2012. - Spider-Man, Alien 0...

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Poslednji put menjao Halpert dana 07 Nov 2010, 18:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Bezrazložni nastavci:

1979-1990. - Rocky 2, 3, 4, 5

1975. - The French Connection 2

1978. - Jaws 2

1984-1987. - Rambo 2&3

1987. - The Godfather part 3

1990. - The Two Jakes

1997. - Speed 2

2002. - Analyze That

2003. - Final Destination 2, Fast & Furious 2, Terminator 3 (ispostavilo se na kraju da nije bio potreban)

2004. - The Whole Ten Yards, Meet the Fockers...

2005. - xXx: State of the Union

2006. - Basic Instincts 2, Fast & Furious 3, Final Destination 3...

2007. - Fantastic 4: Rise of the Silver Surfer

2008. - Indiana Jones and the Kingdom of Crystal Skull, The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor...

2009. - Underworld 3, Fast & Furious 4, Terminator: Salvation, Final Destination 4...

2010. - Shrek 4, Predators, Wall Street 2, Little Fockers, The Chronicles of Narnia: The Voyage of Dawn Trader...

2011. - Big Momma's House 3, Pirates of the Caribbean 4, The Hangover 2, Scream 4, Fast & Furious 5, Spy Kids 4, The Ring 3D...

2012. - Underworld 4, The Bourne Legacy (bez Matta Damona!!!), xXx 2 ili Riddick 3 (ovisi šta će Vinko Diesel odabrati), The Lost Symbol, Ghost Rider 2, Superman X,

201x.
Zoolander 2, Anchorman 2, Enchanted 2, Five Brothers (nastavak Četiri Brata), Taken 2, Transporter 4, Crank 3D, Frank Miller's 300 Part 2, Goonies 2, Indiana Jones 5, The Brazillian Job, Ghostbusters 3, The Departed 2, INCEPTION 2 (Nolan ne bi htio, Warner Bros. hoće), Wanted 2, Bill & Ted 3, District 10, Pineapple Express 2, The Blair Witch Project 3, G. I. Joe 2, Night in the Museum 3, Scary Movie 5...

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Poslednji put menjao Halpert dana 05 Jan 2011, 17:32, izmenjena 6 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Halpert je napisao:
1987. - The Godfather part 3

pa sram te bilo

vanji cu ostaviti odbranu Sly-a

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
gnusni_snjesko je napisao:
Halpert je napisao:
1987. - The Godfather part 3

pa sram te bilo

vanji cu ostaviti odbranu Sly-a


DA, Coppolu ću i na haaškom sudu optužiti za taj očajnički pothvat u tada ionako ohladnjeloj karijeri!
Vanja, samo napadaj, Sly nije podcjenjen već je KRITIZIRAN, i to s razlogom! Samo je Reagan ludovao za Rockyjem i Rambom, a za mene postoje samo prvi Rocky i Prva Krv! :D

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 17:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Nevjernice!!! Sve i jedan dio Ramba i Rockya je savrsen!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 18:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
zerocool je napisao:
Nevjernice!!! Sve i jedan dio Ramba i Rockya je savrsen!!!


Bili su savršene mašine ne za nokautiranja (crnaca i rusa) i ubijanje (komunjara) već za pravljenje para, do te mjere da se Sly toliko uobrazio da je uspostavio dominantu u Hollywoodu sa ta dva serijala, odbijao je i napuštao određene njemu namjenjene projekte (Beverly Hills Cop, Die Hard) jer je tražio veću zaradu, A U 1990-TIMA JE TE GOLEME HONORARE DOBIJAO ZA SMEĆA KOJA SU MU SABOTIRALA KARIJERU (Stop ili moja mama puca!, Specijalist, Demolition Man, Judge Dredd, Assassins...)!!! Danas je drukčija situacija u Slyjevoj karijeri, jer je autorski preporođen, ali je cijenu iz 1980-tih i dalje prisiljen plaćati!

Sa druge strane, ilustracije radi, Švarci je uvidio da od Conana bez Milliusa nije bilo vajde pa je odustao od te uloge nakon Crvenokose Sonje (i MGM-ovog gubitka prava na Howardova djela), i tokom cijele svoje daljnje karijere odbijao je, Slyju u inat, da ponavlja uloge u inače planiranim nastavcima Commandosa, Predatora, Crvenog usijanja i ostalih klasika! To je hvalevrijedna karijera, bez nastavaka ili barem sa onim važnijim!

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Poslednji put menjao Halpert dana 08 Nov 2010, 15:32, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 21:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Citiraj:
2009. - Bad Lieuteunant: The Ports of New Orleans, Brothers


Nisam imao pojma da su napravili remake...jos pored svega provjerio na imdb-u verzija nova sa Cage-om ocjena 7.0,stara verzija 6.9 ocjena gdje Harvi glumom cupa panjeve-morat cu pogledat remake iako sam u startu skeptican iako Herzog potpisuje reziju koliko vidim ...dvd originala stoji ko biblija. :)

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Debie Does Dallas

Debbie Does Dallas Again :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Niko ne voli nastavke. Zaboravio si Pirate s Kariba. Prvi dio super, ostali bez komentara.
Ponos i Predrasude film nakon serije nema nikakvog smisla.
Šrek je dobar, al to je ipak crtani. Kao i Ajs Ejdž.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 21:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
zerocool je napisao:
Nevjernice!!! Sve i jedan dio Ramba i Rockya je savrsen!!!

Zna i zero neku poametnu reći...
Meni je bila patnja gledati "Brze i žestoki", a kad sam saznao da imaju nastavci...žalosno

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 22:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Sly je tolika velicina da bilo kakvi ataci na njegov besprijekorni opis jednostavno nemaju smisla :D
Sto se prequela tice, oba Batmana kao i Star Trek su meni fantasticni. Wolverine nije na nivou X-Men serijala, al' daleko od toga da je nezanimljiv.
Sa konstatacijom da je Godfather 3 se ni najmanje ne slazem. Nije na nivou prva dva (a, opet, vrlo je upitno koliko filmova jeste na tom nivou), ali je opet itekako filmcina. Takodje, Transformers 2, bezrazlozan? Postoji 700 miliona razloga zasto je Majkl Bej snimio drugi dio :D Iduci tom nekom logikom, trazeci razlog za snjimanje Transformersa 2 dolazimo do toga da nije bilo razloga ni za Transformers 1 (a samim tim ni za sve ostale Bejove filmove :lol:) s cim se ja tek nikako ne slazem. Pisao sam vec o tome - da se mene pita dao bih mu blanko cek prilikom snimanja filmova i ohrabrio ga da snima jos nastavaka sa tematikom 'kako to mislis staviti toliko eksploziva na zgradu da se eksplozija vidi i iz svemira' :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Zaboravili ste Exorcist The Beginning ili kako već se zove..

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 22:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Samo su dva nastavka i tri prequela meni bitna :D

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2010, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
remake bolji od originala:
The Maltese Falcon, The Thing, The Fly

nastavci bolji od prvog dijela:
Terminator 2, Mad Max 2, Evil Dead 2 (ne spominjem Gospodara i Kuma zato sto ti nastavci nisu ni zamisljeni kao nastavci)

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2010, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Friday 13th, svi nastavci pa i original....

trash

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2010, 14:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
zLo_krme je napisao:
Niko ne voli nastavke. Zaboravio si Pirate s Kariba. Prvi dio super, ostali bez komentara.
Ponos i Predrasude film nakon serije nema nikakvog smisla.
Šrek je dobar, al to je ipak crtani. Kao i Ajs Ejdž.


GaGa Krme, koliko se sjećam svi vi mlađi od 18 jedva ste čekali za Piratima s Kariba 2&3, da bi u konačnici ispali teško podnošljive golgote od filmova.
Ponos & Predrasude iz 2005. je ekranizacija knjige ko zna koja po redu, a serija ima svoj krug obožavatelja, čemu sad vagati između onog što Englezi vole konstantno snimati iznova i gledati?
Za crtane filmove i to one američke CGI odavno me boli briga, prvi Shrek genijalan (i možda drugi) a druga dva su mu umanjila umjetničku vrijednost, ista priča i sa Ajs Ejdž.

Dobro, ovu ću temu još jednom preimenovati i to u 'Smrt filma'.
Mi pričamo o tome šta se Hollywood usuđuje dirati od nedodirljivih filmskih klasika, oni sad siluju naša djetinjstva kad najavljuju remakeove poput Vrane (navodno s Markom Wahlbergom) ili Ratnika Podzemlja!
Da budem još okrutniji, producentski dvojac Kassar & Vajna (čiji je danas propali Carolco studio onomad štancao sve same legende - Terminator, Rambo, Sirove Strasti...) najavljivali su remake Langovog 'Metropolisa'! Da budem iskren, inače me boli briga za taj film kao i veći dio njih ali smatram da je sramota uopšte raditi remake ičega, pa i takvog glasovitog djela!

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2010, 14:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
V@nja je napisao:
Sly je tolika velicina da bilo kakvi ataci na njegov besprijekorni opis jednostavno nemaju smisla :D
Sto se prequela tice, oba Batmana kao i Star Trek su meni fantasticni. Wolverine nije na nivou X-Men serijala, al' daleko od toga da je nezanimljiv.
Sa konstatacijom da je Godfather 3 se ni najmanje ne slazem. Nije na nivou prva dva (a, opet, vrlo je upitno koliko filmova jeste na tom nivou), ali je opet itekako filmcina. Takodje, Transformers 2, bezrazlozan? Postoji 700 miliona razloga zasto je Majkl Bej snimio drugi dio :D Iduci tom nekom logikom, trazeci razlog za snjimanje Transformersa 2 dolazimo do toga da nije bilo razloga ni za Transformers 1 (a samim tim ni za sve ostale Bejove filmove :lol:) s cim se ja tek nikako ne slazem. Pisao sam vec o tome - da se mene pita dao bih mu blanko cek prilikom snimanja filmova i ohrabrio ga da snima jos nastavaka sa tematikom 'kako to mislis staviti toliko eksploziva na zgradu da se eksplozija vidi i iz svemira' :D


Sly je mogao imati takvu karijerinu da je samo stao na prvom Rockyju i prvom (i jedinom) Rambu ( http://www.youtube.com/watch?v=cg7wy4X0Y8c ), i da je birao karakterne uloge pa i da su bez garonje u rukama. Ne napadam ga već mi je žao njega. Kako vam uopšte ne prisjedne gledajući kako mu se iz nastavka u nastavak suši hemija sa Taliom Shire, odnosno primjećujete li zamor na licu Richarda Creene u Rambu 2&3???

A što se nastavaka tiče, kad su ih književni klasici imali morali su ih i filmovi dobiti, samo što je najodgovorniji film za taj holivudski način zarade - Kum 2 :lol: Komercijalni i kritičarski megauspjeh dotičnog ipak nije dobro utjecao na umjetničku industriju pa smo tako imali dosadne nastavke od Prljavog Harryja 2-5 pa sada do Pirata s Kariba 4 koji se upravo snimaju.
Michael Bay je imao samo dva razloga za nastavak TransFormersa - prvi film privukao je nostalgičare pa su u 2. iskorišteni novi likovi, a i Megan Fox se kurvala slikajući se po svjetskim časopisima pa je i tu viđen komercijalni potencijal! Baš da vidimo hoće li trojka sledeće godine doseći barem 300 milja u USA, kad male nema :D
Wolverine je ispao razočaranje ali problem je u tome što se sada planiraju njegovi nastavci!
Batmana i Star Trek nisam pljuvao, pogotovo nisam ST jer Abrams je pokazao kako se prave dobri prequeli, sa starim glumcima kao mirođijom (i Nimoy i Shatner će se pojaviti u predstojećem nastavku u 2012.).

Problem je kad ne uviđaju da je neka franšiza istrošena do kostiju, najočigledniji primjer tome je Terminator.
Prva dva su Cameronova remek djela i klasici sci-fi akcijskog žanra, a treći na kojeg smo čekali 12 godina ispao je pak reciklaža dvojke, usto prilično neukusno okićena lošim humorom i situacijama. A tek Salvation, što su nam to servirali kada smo jasno govorili da nećemo film bez Arnolda, i šta li je to trebalo Christianu Baleu kada je na sve načine pokušavao da se dokaže kao THE glumčina???

I Indiana Jones 4, nisu ga ni trebali snimati jer zadnji je voz za 4. nastavak bio još početkom 1990-tih!!!

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2010, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Razlika izmedju prvog dijela Rocky-a i Ramba te njihovih nastavaka je u jednom: u prvom dijelu oba filma Stalone glumi ( i to dobro) u filmu koji ima pricu i svrhu. U nastavcima samo ubija negativce.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2010, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
ferdinand je napisao:
Razlika izmedju prvog dijela Rocky-a i Ramba te njihovih nastavaka je u jednom: u prvom dijelu oba filma Stalone glumi ( i to dobro) u filmu koji ima pricu i svrhu. U nastavcima samo ubija negativce.


Zato je na iste svršavao Ronald Reagan i dobar dio Amerike koji se liječio od post-vijetnamskih trauma.
Ali to su bile vesele 80-te, i dobro je da smo ih preživjeli.
Šta da je Cobra dobio nastavak-dva? :lol: :lol: :lol:

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 431 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs