banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 00:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 368 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 26 Jul 2015, 01:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
4. veče

Dosta dobrih filmova večeras.

Sve će biti u redu / Everything Will Be OK (Austrija / Austria), 30 min.
Solidan igrani film. Ništa revolucionarno, ali OK. Zanimljivo: Kada nakon razvoda otac dolazi po kćerku da bi navodno proveo s njom dodijeljeno im vrijeme, on i bivša žena ne razgovaraju, ne pozdravljaju se, ne razmijenjuju poglede međusobno. Zatim pokušava kćerku izmanipulisati skupim poklonima, zabavnim parkovima...da bi što neopaženije izveo otmicu. Njega ne zanima kako se ona osjeća. Koliko god da je voli, tako njegov pokušaj otmice "iz ljubavi" ne može biti ni na trenutak dirljiv. Film ima taj neki dugometraški šmek, a i jeste, mislim, najduži na ovom Kratkofilu.
Oda ljubavi / An Ode To Love (Irska / Ireland), 8 min.
Veoma simpatičan crtić o potrebi za kontaktom, uvažavanjem i ljubavlju, čak i na pustom ostrvu. Kada god neko od svog života napravi pusto ostrvo i zauzme niko-mi-ne-treba-stav, možete biti sigurni da to nije tačno.
Prikolica / Caravan (Australija /Australia), 6 min.
Kamp prikolica po kojoj preturaju dva dječaka, bijeli konj pored, rijeka, telefon koji zvoni...tako neke slike.
Brodolom / Shipwreck (Italija, Holandija / Italia, Holland), 15 min.
Uvjerljiv dokumentarac o zajedničkoj nesreći i ljudskosti u tim okolnostima. Veoma upečatljivo pripovijedanje šapatom.
Turista / Tourist (Bosnia and Herzegovina), 13 min.
Drogirani opljačkani njemački turista i sarajevski mangup koji bi ginuo za neznanca. Ta scena kad se poslije tuče smiju zajedno grubo se šaleći na svoj račun još jednom dokazuje da muškarce najbolje međusobno vežu zajednički prebrođene batine.
Donov san / Don’s Dream (Holandija / Holland), 5 min.
Cijelo vrijeme slušamo razgovor psihologa i pacijenta pri čemu se pokušava doći do tumačenja sna. Dok sam san posmatramo. Dobra ideja.
U dobrim rukama / Good Hands (Argentina), 5 min.
One valjda crnohumorne scene su previše za mene. Ne razumijem šta da radim sa tom scenom i gdje da je smjestim u svom životu.
Krotka / The Meek (Australija / Australia), 7 min
Veoma, veoma dobra animacija. Ne naročito izdašna vizuelno, ipak-veoma dobro poetski zaokružena.
Hoću ushićenje, brnjicu i na leđima tetovažu / I would like to be enraptured, muzzled, and on my back tattooed
(Brazil), 15 min

Još jedno lice usamljenosti, još jedno pusto ostrvo, ovaj put u liku mlade, privlačne, senzualne žene.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 26 Jul 2015, 02:01, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 26 Jul 2015, 01:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Nagrađeni:
Citiraj:
Dobili smo pobjednike Kratkofila Plus 2015! Tročlani žiri (Mark Steele, Karen Vazquez Guadarrama i Nikola Majdak) dodijelili su glavnu nagradu -
Grand Prix kratkom dokumentarnom filmu "Brodolom" rediteljke Morgan Knibbe (Italija/Holandija).
Najbolji kratki eksperimentalni film: "Planeta Sigma" Momoko Seto (Francuska).
Najbolji kratki dokumentarni film: "Održavanje ravnoteže" reditelja Bernhard Wegner (Austrija).
Najbolji kratki animirani film: "Mi ne možemo bez kosmosa" reditelja Konstantina Bronzita (Rusija).
Najbolji kratki igrani film: "Turista" reditelja Ariela Shabana (BIH).
Najbolji kratki regionalni film: "Umir krvi" reditelja Senada Šahmanovića (Crna Gora).
Specijalna nagrada žirija: "Radost svakodnevnog života" rediteljke Sanna Liljander (Finska).


Što se mene tiče, OK su nagrađeni filmovi. I lijepo je što smo imali priliku da vidimo obraćanje svih nagrađenih autora koji nisu bili prisutni.
Takođe, pohvala za prezentovanje rezultata akcije jednodnevnog snimanja mobilnim telefonom (lubenica-skretnica-daljinski upravljač) od strane totalnih amatera.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 26 Jul 2015, 03:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Овај посљедњи дан је донекле поправио утисак. Филмови су били много бољи него претходних дана, а и додјела награда је била забавна, нарочито кад је преводитељица (?) почела да преводи с енглеског на енглески :-)

Као и прошлих година, потпуно сам незадовољан главном наградом, мене је Бродолом прилично угњавио. Документарац о бодљикавој жици, који ми је био фаворит ове године, није чак добио ни награду за најбољи документарац :-(

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 26 Jul 2015, 08:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Od nagrađenih filmova, petice su od mene dobili: Održavanje ravnoteže, Mi ne možemo bez kosmosa i Radost svakodnevnog života, ostali su dobili četvorke.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 26 Jul 2015, 09:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Dugometražni Panorama Plus filmovi

10,000 km
Igrani / Fiction
Španija / Spain
Režija / Directed by: Carlos Marques-Marcet

Veoma uvjerljivo prikazano šta se to dešava sa ljubavnim odnosom usljed prostorne udaljenosti...Pa imamo autentično razrađen postepeni prelaz od vođenja ljubavi, velike bliskosti i lepršavog razgovora do grčevitog seksa, izbjegavanja pogleda i napetog ćutanja. U ovom filmu je glavni "lik" odnos, a ne ljubavnici, kao što i jeste u ljubavi. To čini ovaj film odličnim.

Virunga
Dokumentarni / Documentary
Velika Britanija, Kongo / United Kingdom, Congo
Režija / Directed by: Orlando Von Einsiedel

Elvis Presley je napisao:
Virunga je jedan od najboljih dokumentaraca ikada.
E tako nekako. Iz kojeg god ugla da posmatram film, on je prosto fantastičan. Od kamere, režije, montaže, preko aktera sve do same priče koja je naša zajednička životna priča. Gledajući film, vi uspješno tragate za istinom, prisluškujete razgovore, imate uvid u tajne dogovore...i imate pravo na to jer vas se tiče. Sve vrijeme ste nesumnjivo na ulicama i po šumama Konga, osjećate naizmjenično miris baruta i nedirnute prirode, osjećate i odlučnost i strah i nemoć i blaženstvo. I naravno da osjećate jer isto se dešava i vama, na ovaj ili onaj način. Nacionalni park Virunga je idealan reprezentativni uzorak naše planete, a dešavanja tamo idealan reprezentativni primjerak ekonomsko-političkog dešavanja u svijetu. Virunga- sada i ovdje.

Destinacija_Srbistan / Logook_Serbistan
Dokumentarni / Documentary
Srbija / Serbia
Režija / Directed by: Želimir Žilnik

Zanimljivo obrađena aktuelna tema o prolasku ilegalnih imigranata iz Azije i Afrike kroz Srbiju. Dokumentarac se savršeno nadovezao na prethodno pogledani Virunga. Za razliku od Virunge, ovdje se materijal za film ne zasniva prvenstveno na rezultatima istraživačkog novinarstva nego, kroz prikaz svakodnevice prebjeglih ljudi, na posljedicama upravo tih rezultata.
Ovaj film podrazumijeva sve ono što je hrabro obznanjeno u Virungi, brišući zamišljenu liniju između Afrike i Srbije. Između Virunge i ostatka svijeta.

Infinitely Polar Bear
Igrani / Fiction
SAD / USA
Režija / Directed by: Maya Forbes

Zanatski solidno odrađen, površan i na momente možda zabavan film koji se brzo zaboravlja. Film ima taj američki šmek, tu neku svečanost, taj neki začin koji dominira u svakom jelu...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 31 Jul 2015, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Citiraj:
Nagrada publike pripala je animiranom četrnaestominutnom filmu "Mi ne možemo bez kosmosa", reditelja Konstantina Bronzita iz Rusije. Ovaj film proglašen je i najboljim kratkim animiranim filmom na Kratkofilu Plus 2015.

Slika

Bilo je za očekivati.
Odlično.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 03 Mar 2016, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
To je to od Kratkofila. :( A braco moja koje smo mi selo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 03 Mar 2016, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
dugo je trajao za festival kratkog filma

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 06 Mar 2016, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Ovo je za mene najveće razočarenje. Toliko volim ovaj festival i toliko je lijepo ta tri-četiri dana bilo biti na "Kastelu". Neću da pljujem po politici, gradu...sve je to već jasno, a i nismo ni zaslužili bolje, jer nam je svejedno za bilo šta. Počevši od mene.
Govorim kao posjetilac, jer sam godišnji odmor planirao tako da budem na "Kratkofilu".
Draži mi je od "Demofesta" (iako to nije za poređenje) i ne znam kako neko nije vidio da u okruženju nam to treba, jer Sarajevo ima SFF a mi smo mogli imati "Kratkofil". Nadam se da će nakon pauze od jednu godinu zaživjeti.
A imao je publiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 06 Mar 2016, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Steta. Takodje se nadam da ce nastaviti.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 06 Mar 2016, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Nece. Ako je u pozoristu dva dana Etno bal, onda je to putokaz. Nemam nista protiv etno muzike ali mozemo li mi malo da pustimo te opanke i kosovski ciklus i da za promjenu nesto stvorimo, kao sto su nekad stvorili i te pjesme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 06 Mar 2016, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Jebo te Kiš :D :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 09 Mar 2016, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Ima još nade.
Evo, moguć je sastanak sa predstavnicima grada i ministarstva resornoga...

Citiraj:
BANJALUKA - Tim internacionalnog festivala "Kratkofil plus" odgovorio je na saopštenje Ministarstva prosvjete i kulture RS povodom gašenja ovog festivala u gradu na Vrbasu.

Čelnici festivala su istakli da podržavaju inicijativu Ministarstva prosvjete i kulture RS za otvorenim sastankom s upravom grada Banjaluka, kako bi se pokušalo naći trajno i sistemsko rješenje za nastalu situaciju u kulturi.

Ministarstvo prosvjete i kulture RS je u saopštenju navelo da je u periodu od 2007. do 2015. godine "Kratkofil plus" bio podržan iznosom od 540.000 KM. Ovu informaciju čelnici festivala potvrđuju i dodaju da je od tog iznosa 196.000 KM dodijeljeno festivalu 2008. godine, u godini u kojoj je isto ministarstvo dodijelilo i 1.000.000 KM za filmski festival BLIFF, koji je 2008. godine i ugašen. Te godine na "Kratkofilu" je bilo preko 500 filmskih autora, filmskih profesionalaca, predavača i umjetnika iz cijelog svijeta. Podignut je bioskop na otvorenom na terasama Robne kuće "Boska".

U 2015. godini "Kratkofil plus" je, kao prvi na listi raspisanog konkursa, s najvećim brojem bodova, odlukom Ministarstva podržan s 20.000 KM. Prvi dio uplate u iznosu od 14.000 KM ostvaren je u septembru 2015. godine, gotovo dva mjeseca nakon završetka festivala, dok ostatak još nije isplaćen.

"Kratkofil plus" tim u svakom slučaju ističe da će se rado odazvati sastanku s ministrom kulture i gradonačelnikom, kako bi ih još jednom detaljno upoznali sa svim problemima koji su doveli do ovakve odluke, te se nadaju da će iskustvo gašenja "Kratkofila plusa" pomoći da se konačno krene ka stvaranju sistema u kom je kultura zasluženo cijenjena, a film ima svoje jasno definisano mjesto.

Mada, možda i nije moralo doći do gašenja.
Karte su počeli naplaćivati, ima par godina, plus sponzori, plus pivo... plus prosor bio džaba plus volonteri odrađivali masu poslova.
Možda su mogli napraviti par izmjena i opet bi organizatori mogli biti u plusu. Doduše malom, ali plus je plus. K'o Kratkofil plus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 09 Mar 2016, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Festival se treba razvijati.
Karta je koliko bila? 1 km? 3 km?
Koliko je bilo standova za pivo? Jedan ili dva? Vidjeli ste megalomanske standove i kako izgleda stand na Demofestu.

Postoji jedna izreka starih Slovena: po redu ispred Toi Toi wc-a se vidi organizovanost festivala. Na Demofestu niko ne ceka da pisa! To je festival.

Kako god, volim vise Kratkofil i svirke u Secret gardenu i mislim da trebaju dobiti novac, pa zato da ne i da zarade jer je grad ljepsi. Hocemo li i u cemu imati kontinuitet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 10 Mar 2016, 01:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Hoćemo. I ove godine je bio Oskar popularnosti.

Ajd sad zajebanciju na stranu - strategija razvoja kulture od 2010. do 2015. godine je prošla. O novoj se ni ne razmišlja, a ako je i budu uskoro pisali, pisaće je isto kako su pisali i Nacrt o pozorišnoj djelatnosti RS. Ergo, bolje je da je ne pišu. A i kada je napišu to će biti floskule koje se odnose na decentralizaciju kulturnih sadržaja i veću vidljivost istih. Problem je što para nema. Ali problem je i u tome što se pare nađu kada treba da se nađu, jer kako drugačije objasniti otkuda "Banjalučankama" pare svaki put kada idu van na horske olimpijade (i treba da idu) ili odakle pare za Etno-festival u Piskavici? Sve je nakaradno i onda mora ovako. Koliko vidim na stranici Ministarstva nisu objavljeni rezultati konkursa za sufinansiranje potreba u kulturi ni za 2015. godinu, a o ovoj da ne pričamo? Da li su raspisani konkursi? Koliki su grantovi? Ko su članovi komisija? Da li ministar i dalje ima diskreciono pravo da mijenja listu koju predloži komisija? Ako ima, na osnovu čega to radi? Ako ima, koji će mu kurac stručna komisija? Prije nekoliko godina sam i sam bio član jedne te komisije, one za sufinansiranje izdavačke djelatnosti. Dakle - ne finansiranje, nego sufinansiranje. Grant je bio 20... KM, a na konkurs je stiglo preko 80 rukopisa! Neka je 20 zaslužilo da se nađe na konačnoj rang-listi. I neka svaki rukopis dobija po milju maraka. Šta je to? Ništa. To su troškovi štampanja. Gdje je honorar, gdje je lektor, gdje je korektor, gdje je urednik (kako onaj koji će bdjeti nad rukopisom, tako i onaj likovni). A po Zakonu o izdavačkoj djelatnosti RS svaka knjiga mora da to ima, odnosno svaka izdavačka kuća mora da ima te ljude zaposlene. I kako onda bilo ko očekuje da se ovdje održi jedan Kratkofil? Nikako. Banjaluka za to nema ni duha, ni daha. Žao mi je, ali je tako. Da ne idem sad poimence, od ustanove do ustanove, i da ne obrazlažem ko su ljudi koji ih vode i zašto je to loše (dakle - ne personalno, nego sa faktima struke, recimo)...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 10 Mar 2016, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Ako nema ni sluha ni daha onda nam i ne treba. Najgore je muciti ovaj grad koji nema afinitet ni kapacitet za nesto. Kao kad imas debelu cerku pa hoces da bude balerina. Ne mozes cerko, idi na trampolinu! A nije da se nesto i bunimo protiv trampoline.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 10 Mar 2016, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
To je to, mi i nismo za bolje od Oskara popularnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 10 Mar 2016, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
taksi je napisao:
Ako nema ni sluha ni daha onda nam i ne treba. Najgore je muciti ovaj grad koji nema afinitet ni kapacitet za nesto. Kao kad imas debelu cerku pa hoces da bude balerina. Ne mozes cerko, idi na trampolinu! A nije da se nesto i bunimo protiv trampoline.


Pa nema. Eno ti gnusnog koji mi je pričao kako u Kanu ljudi stoje u redovima po dva-dva i po sata samo da uđu i da pogledaju novog Andersona ili Malicka ili ko je već te godine izašao s novim filmom. Postoji, dakle, ta kultura odlaska u bioskop, bez obzira što je riječ o jebenom Kanu; postoji samosvijest, postoji potreba. Ovdje toga nema. Zašto toga nema? Mislim da svi zamo odgovor na to pitanje.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 10 Mar 2016, 12:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Nemam ja problem ni sa Oskarom ni sa Etnobalom. Oskar je u krajnjem slucaju samoodrzavajuca manifestacija. Niko nikog ne tjera, odes i kupis kartu ako ti se neko slusa i gleda.

Cak i da nemamo kulturu odlaska u kino, ili ljubav prema kratkom filmu (a bio sam i znam da ima ljudi sve vise), mora se ulagati u nesto sto ima smisla i povecavati broj gledalaca. Niko mi ne moze reci da u Sarajevu je festival jer tamo ima ljudi u kinu, ali eto, razvilo se. Exit da ne pominjem, pa i Demofest. Znas koliko vjerujem da svi tamo slusaju Darkwood dub. Ma idi molim te. Ali je lijepo, i ponudi se nesto drugacije, druzenje i vremenom se dodje do pola-pola, sponzori, drzava. Valjda treba nesto gajiti.

Evo npr. u Muzeju savremene umjetnosti je neki omaz Damine Hierstu. Vidio sam bilbord. Sjano. Uopste ne razumijem njegovu umjetnost, ali mozda procitam, ja neki srednjoskolac, neka studentkinja, neki covjek...upozna se i slicno. E to je sustina. Besplatan ulaz za edukativni sadrzaj, posmatratio ti to kao presjecenu kravu ili sekciju tijela.

A da ne govorim sjajne teme koje se obradjuju na Kratkofilu. Mali svijet na Kastelu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KRATKOFIL
PostPoslato: 10 Mar 2016, 13:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Tačno, ali SFF je politički projekat ili je bar kao takav počeo, mada vjeruje da je i do danas takvim ostao. Hajde da probam ovako: i RS i FBiH participiraju u Euroimagesu. I RS i FBiH imaju predstavnika svojih resornih ministarstava u Euroimagesu koji je najvažniji fond za sufinansiranje evropske kinematografije. Tim parama filmove zatvaraju Haneke ili Claire Denis. Države koje su članice Euroimagesa plaćaju godišnju kotizaciju od par desetina hiljada maraka, šalju te predstavnike na sastanke i ostale pizdarije. I RS i FBiH su u Euroimages uložile isto para. U RS je iz Euroimagesa ušlo nula maraka, u FBiH 10-11 miliona KM (prije nekoliko godina). Dakle, u RS nije ušlo "nešto malo para" nego ništa, nada! Da ne vadim sada podatke koliko je Euroimageovih para dobila Jasmila, koliko Tanović, koliko neko peti. Dalje: FBiH ima Fondaciju za kinematografiju i tu se okreću milionska sredstva. U okviru toga ova Fondacija (su)finansira visokoškolske ustanove za snimanje studentskih filmova, zaštitu, čuvanja i prezentovanja arhivske i filmske građe, promociju bh. filma, stručno usavršavanje i "druge oblike finansiranja". Samo za ovu godinu odobrili su 363.000 KM do sada. A nama je budžet za film - koliko? Zašto sam sve ovo sad naveo? Zato što tamo postoji ta vrsta prijeko potrebne samosvijesti o filmu kao najznačajnijem propagandnom materijalu umjetnosti današnjice. A ako ne o filmu, onda o festivali sigurno. Oni imaju potrebu za političkom pričom "a la Angelina Jolie" i to će ih vazda ujediniti - i vehabijsko i sekularno Sarajevo uvijek će biti na strani svoje politike koja generiše misao o BiH onakvu kakva se pominje u predizbornim govorima svih vodećih bošnjačkih političara. A u RS je stvar u pilićarenju, jer nema te šire slike, nema nacionalnog programa koji ima jedinstven jezički okvir i koji je potrebno zastupati bez obzira na to kojem taboru pripadali. A s obzirom na to da smo se smijali što Komić pjeva "Soldier of fortune", a odobravali Dodikov šou pod šatorom sa Ćanom - mislim da je naša "nepotreba" za ovakvim sadržajima ipak cerebralna, suštinska.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 368 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs