banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2006, 17:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
U „Nedjeljom u 2“ kad je gostovala doticna, izjavljeno je da su silovanja od strane Srba bila PLANSKA I SISTEMATSKA ?!
i kako mi u RS (koja je genocidna tvorevina i prosto je nevjerovatno da ona postoji – toliko o nepostojanju politicke angazovanosti kod Jasmile) kao zivimo u nekom vakuumu??!!


Poslednji put menjao Frieda dana 25 Mar 2006, 12:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2006, 19:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
ti mislis da ovo za vakum nije tacno?

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2006, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
Kid_A je napisao:
ti mislis da ovo za vakum nije tacno?


jeste tačno. ali zar je federacija u drugačijem položaju? i ko je, uopšte, ona da to komentariše? da li živi u RS? da li komunicira sa RS na bilo koji način? pa zašto je onda zaboli patka? kao, ona bi narodu u RS da OTVORI OČI, šta li, kanda su svi slijepi? dokle, brate, ovo ... citiram prijatelja - muka mi je više od prošlosti.

mirjana karanović je, gostujući u emisiji sanja na erteelu hrvatskom, rekla da je sva halabuka nastala, parafraziram, ZATO ŠTO JE JASMILA KOMENTARISALA ONO ŠTO JOJ NIJE POSAO I ŠTO NIJE TREBALA. tako nešto, otprilike ... ova je sjedila odmah do nje, i nije ništa rekla na to.

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Mar 2006, 19:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2004, 20:09
Postovi: 375
Citiraj:
„Nedjeljom u 2“ kad je gostovala doticna, izjavljeno je da su silovanja od strane Srba bila PLANSKA I SISTEMATSKA ?!

dali je ikada dostavljen tacan broj silovanih. cini mi se da je jedna organizacija ako nije crveni krst izjavila, slagat cu, da su 2 bosnjakinje silovane u srpskim logorima.

_________________
Banjalucanin-to je zanimanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 00:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Jasmila je pokazala koliko gluposti moze reci,na srecu novinar joj je postavio super pitanje:zar nije naivno razmisljati da ce u Republici Srpskoj biti bolje ako uhapse Radovana?Pogledajte smrt Milosevica i njegovih pristalica.
A jos joj je bolja izjava:svi Muslimani koji su cinili zlocine su u zatvoru a Srbi nisu.
Voditelj:Lepa sela lepo gore su dobar film
Jasmila:Znatski su dobar film,ali su manipulativno los film sto Grbavica nije,ja nikoga ne prozivam za zlocine,nego pricam o svim silovanim zenama.
Ja bih joj postavio pitanje:zasto postoji samo jedna prica,zasto nema jos jedna paralelna sa silovanom Srpkinjom???
Boli beep Jasmilu za Radovana,nasla je nacin kako da dobro proda film svijetu,i kako da dobije lovu za naredni film od Federacije.
Onda je postala konradiktorna:
Voditelj:kako ste uspjeli se zadrzati na temi o samo silovanim zenama a ne optuziti Srbe
Jasmila:moja prva verzija je bila puna mrznje i onda mi je moj profesor rekao :Jasmila,necemo mi terorisatinasu publiku,vec cemo za razliku od njih pokazati ljudsku pricu :mad:
Kakvo licemjere...zar se ne hvali kako njen film je bez mrznje a vidi sta joj je bila prva verzija.Ma uzas.Ja nisam htio bojkotovati film ali zaobicu ga u sirokom luku.I jos kaze nije manipulativan,a Hrvati se bune kako je Jasmile previse u eteru.
Onda ide prilog o silovanim Muslimankama,nijedna Srpkinja opet...
I slag na tortu ,2 gradjana BanjaLuke:zasto nam nisu pustili film,treba mi da prosudimo.
Mislim da su prilog snimali 5 dana dok nisu dosli do ta 2 odgovora.
I onda zakljucak i Banjalucani zele vidjeti film...

ZASTO NIJE PRIKAZANA DRUGA STRANA PRICE,GDJE SU SILOVANE SRPKINJE,GDJE SU MISLJENJA DRUGIH BANJALUCANA,GDJE SU LJUDI KOJI SU PROZIVJELI ISTO DA KAZE DA JE RANO ZA OVAKVE TEME I DA NEKE RANE NE ZARASTU LAKO,DA RAT NIJE CRNO -BIJELI ,DA JE SILOVANJ BILO I SA JEDNE I SA DRUGE STRANE,DA NE POSTOJI DOBRA I LOSA STRANA????

UH...ljut sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 24 Mar 2006, 00:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Kladim se da bi Grbavica u banjalučkim bioskopima prošla isto kao i ostali bošnjački filmovi, i.e. trajala bi tri dana, niko je ne bi gledao i onda bi je skinuli. Ovako, Muslimani mogu da bulazne o tome "kako se mi bojimo da se suočimo sa istinom" i slične idiotizme kojima nas svakako već odavno dave. In reality, vjerujem da u Republici Srpskoj taj film malo koga zanima. (Ja bih npr. volio da pogledam dotični film čisto zbog toga što sam za vrijeme rata živio baš na Grbavici, pa da vidim šta je draga nam Jasmila baljezgala o mom naselju.)

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 01:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
Citiraj:
I slag na tortu ,2 gradjana BanjaLuke:zasto nam nisu pustili film,treba mi da prosudimo.
Mislim da su prilog snimali 5 dana dok nisu dosli do ta 2 odgovora.


ovo je taj vakum.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 02:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
iskreno, sarajevo je grad za koji bi se najmanje moglo reci da je u vakumu od svih ovih glavnih u okolini. njima su suzan zontag, kler deni i zan lik godar dolazili svake godine. u sarajevu sam vidio virasetakula. u sarajevu sam pricao sa rejgadasom. ne u zagrebu. ne u beogradu.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 02:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
i samo jedno pitanje: ko je na ovom forumu citao sumskog duha gorana samardzica i sta misli o tom tekstu?

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 10:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2005, 09:59
Postovi: 57
Ma ta Jasmila je je jedna ruzna iskompleksirana krava koja nema pojma ni o filmu ni o zivotu.

Treba je samo pogledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 10:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
Devilson je napisao:
Ma ta Jasmila je je jedna ruzna iskompleksirana krava koja nema pojma ni o filmu ni o zivotu.

Treba je samo pogledati.


ma samo ti nastavi spanske glumice i filmove gledati, i nije za tebe nesto bolje.. razumijem u potpunosti tvoj stav, s obzirom kakve zanrove pratis :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Kid_A je napisao:
Citiraj:
I slag na tortu ,2 gradjana BanjaLuke:zasto nam nisu pustili film,treba mi da prosudimo.
Mislim da su prilog snimali 5 dana dok nisu dosli do ta 2 odgovora.


ovo je taj vakum.


Ako ti mislis da je dobar prilog-anketa-sa 2 ucesnika,ne prikazavsi drugi stranu price onda svaka cast.Hrt ekipa dodje u Banjaluku i u ulici Veselina Maselse snimi 2 prolaznika koji zele da vide film,a prilog ide poslije pljuvanja po Srbima????
Menij e to manipulativno.
Anketa je trbala da ima bar 10 ispitanika a onako uradjen prilog je jadan i za tv Simic a ne za Aleksandra Stankovica.
A da,zaboravio sam reci da je Bjelogrlic imao super komentar:film kao film je dobar ali rediteljka siri anti-ratni profiterizam
Jasmili to nije bilo jasno,kako moze se profitirati anti-ratno?
Jasmila draga:medo,100 000 gledaoca,pozivi sa festivala,jos ubaci pricu da ti je mama silovana i da pored svega toga ne mrzis Srbe...

and the Oscar goes to Grbavica.

Steta za film ali ako joj je toliko stalo da se prikaze u RS mogla je kontrolisati svoje krajnje nepromisljene izjave,jer film nisam gledao vec me ona svojim izjavama zacudjuje,koliko kontradiktornosti moze reci.A sve mi smrdi na politiku.
Za Sarajevo se zna da nije vakumski grad,bar nekada,ali se najvise u taj grad i ulaze.To sto im se desio SFF jenesto najbolje za grad,ali pare se prvo izdvajaju za taj grad,a ono sta ostane ide dalje.
I da...lako je kad te mediji naprave najvecim pacenickim gradom na planeti...nije ni cudo sto je Rs u vakumu.Ljudima je dosadilo da ih nakon 10 godina prozivaju po ratu,silovanjima...mislim stvarno.Ima li negdje sredina ili smo samo mi agresori?Kad vidim tu sredinu(kao u Svjedocima Vinka Bresana) onda cu reci svaka cast.To je hrabar film.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
Kid_A je napisao:
njima su suzan zontag, kler deni i zan lik godar dolazili svake godine. u sarajevu sam vidio virasetakula. u sarajevu sam pricao sa rejgadasom. ne u zagrebu. ne u beogradu.


dolazili, kao što se i bono iz ju tu (i tebi sinko) ljubio sa muhamedom šaćirbejom, osvjedočenim lopovom i kriminalcem, kojem se sudi za milionske pronevjere. elem, vrli intelektualci svjeCki dolazili u sarajevo iz istog razloga zbog kojeg peter handke dolazi u beograd na sahranu miloševića. ako znate ko je handke, dalja objašnjenja nisu potrebna. primjera intelektualnog kurvanja još koliko ti duša želi ... na svim stranama.

ovi koji dolaze na festival, njih ne računam u kurvanje. oni dolaze poslom. valjda kao što vim venders dođe na fest u beograd. nego, mene sad interesuje još jedna stvarčica usko vezana za intelektualne krugove i rat na balkanu. ko je od njih digao glas protiv suludog bombardovanja srbije? protiv milosrdnog anđela?!

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 19:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
ko je od njih digao glas protiv suludog bombardovanja srbije?

pinter. on je bio prilicno glasan.

handke

koji je, cini mi se, izolovan slucaj. on jeste savrsen pisac.
jednostavno, u sarajevu ima mnogo vise intelektualnih aktivnosti nego u zagrebu i beogradu.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 19:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
i da. kler deni nije dolazila na festival, nego da drzi seminare. totalno nevezano. a ona je meni najdrazi reziser na svijetu. a godar je snimio dva filma u sarajevu, od kojih ovaj posljednji jedna od pametnijih stvari napravljenih o ratu. pogotovo ona scena sa indijancima ispod mosta u mostaru.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2006, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
Kid_A je napisao:
pinter. on je bio prilicno glasan.


jeste. hal pinter. koji je, čini mi se, izolovan slučaj. :wink:
i ko još? sonik jut? i portished, čini mi se. još neko?

šta, u sarajevu više intelektualnih aktivnosti nego u beogradu ili zagrebu? ti ili si rođen juče, ili si prespavao neko vrijeme. u sarajevu ima intelektualnih vehabističkih aktivnosti, to je sigurno.

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 01:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
Jasmila draga:medo,100 000 gledaoca,pozivi sa festivala,jos ubaci pricu da ti je mama silovana i da pored svega toga ne mrzis Srbe...


Otkud tolika kolicina sarkazma u tebi ? Mislila sam da si razumniji lik i da shvatas da su generalizacije uvijek pogresne .

U kompletnoj ovoj prici nema neke velike misterije. Oni koji su silovali djevojke i zene u toku rata su razulareni, pijani, kriminogeni likovi ( od kojih su neki bili otpusteni sa psihijatrijskih klinika i sa sluzenja dugotrajnih zatvorskih kazni ). Normalna osoba to nikada ne bi bila u stanju uciniti. Po ovome sto si napisao ispada da se ti ipak negdje identifikujes s njima. :roll:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 01:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Japanese_rose je napisao:
Citiraj:
Jasmila draga:medo,100 000 gledaoca,pozivi sa festivala,jos ubaci pricu da ti je mama silovana i da pored svega toga ne mrzis Srbe...


Otkud tolika kolicina sarkazma u tebi ? Mislila sam da si razumniji lik i da shvatas da su generalizacije uvijek pogresne .

U kompletnoj ovoj prici nema neke velike misterije. Oni koji su silovali djevojke i zene u toku rata su razulareni, pijani, kriminogeni likovi ( od kojih su neki bili otpusteni sa psihijatrijskih klinika i sa sluzenja dugotrajnih zatvorskih kazni ). Normalna osoba to nikada ne bi bila u stanju uciniti. Po ovome sto si napisao ispada da se ti ipak negdje identifikujes s njima. :roll:


Ne nikada,ali mrzim kad neko kroz temu o kojoj si rekla politizuje i okrivljuje jedan narod.
Zbog njenih izjava je film o silovanju postao film o Srbima koji to cine i takva vrsta skrivene politike me ljuti.
Daleko od toga da se poistovjecujem,cak i osudjujem ali kad neko tako tesku temu politizuje i skriveno okrivljuje i jos se time hvali po svijetu,pa kako da reagujem.
Nije ni cudo kakvo svijet ima misljnje o nama kad se oni koji treba da pokazu istinu ovako grijese:u ratu su bili dobri i losi.Ma uzas.Samo zelim da se prikazu obe strane,silovatelji svih nacionalnosti i naravno kazne.
Njene izjave su mnogo pristrasne,ali mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 07:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
taksi,

Nemam pojma sta Jasmila prica, ali znam da bi trebala biti izuzetno pazljiva u izjavama prije svega radi zrtava silovanja.

Mislim da cemo tacan broj onih koje su silovane tesko saznati. Prije svega zbog toga sto neke zene o tome ne mogu i vjerovatno nikada nece moci progovoriti. Ali poznato ti je da je zbog velikog broja silovanih zena sa srpske strane, ovaj zlocin po prvi put u istoriji uvrsten u zlocine protiv humanosti. Vrapcima na granama je jasno da je u pitanju bila direktiva sa viseg nivoa, opet zbog toga sto se ove stvari nisu u tolikoj mjeri desavale u ranijim ratovima.

Sto se tice silovanja sa druge stane, bilo ih je ( na srecu da se razumijemo ) neuporedivo manje.

A ako se vratis malo unazad na ovoj temi, lik ima toliko drskosti da kaze da je jedna medjunarodna organizacija nasla 2 !?! silovane zene.

Ja poznajem 3 ( s politikom inace imam veze koliko i ti sa Afganistanom ). Zbog izjava poput gorepomenute je izuzetno vazno saznati istinu, jer ima likova koji su u stanju apsolutno sve relativizovati.

Grbavica je osvijetlila pricu jedne od tih zena, ni manje ni vise.

Nezavisne organizacije su radile i rade na skupljanju statistickih podataka i prije ili kasnije cemo saznati barem priblizan broj zrtava. Jasmila se ne bi trebala ufuravati da je narodni heroj zbog ovog filma i opet kazem da ako daje politicke izjave, onda samo cini medvjedju uslugu zrtvama ovog zlocina.


_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Poslednji put menjao Japanese_rose dana 25 Mar 2006, 13:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2006, 12:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
U svakom slucaju, mislim da nam je svima, bez obzira na to da li zivimo u vakuumu ili ne, preko glave ove antisrpske propagande. Ja licno vise ne mogu da gledam hrt jer oni u svakoj emisiji ( pa i u onoj o ekologiji ) moraju spomenuti cetnike i srpsku agresiju na hrvatsku. I onda mi tu jos samo fali neka Jasmila da zacini.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs