banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 00:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Okt 2010, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
gnusni_snjesko je napisao:
jako volim ALIEN serijal, pa cak i jeunetov (znam da sam ga svojevremeno pogledao 4 puta u kinu iako je dosta, dosta los). za fincherovu verziju sam znao dosta prica ukljucujuci i izjave samog rezisera. 20th Century Fox je izbacio Alien box set na 9 diskova gdje na svaki film dodje disk bonus materijala plus jedan over all bonus. nakon toga mislim da je trica remek djelo u odnosu na ono kako je trebalo ispasti. Finchera su doveli kada je snimanje vec bilo pocelo, tekst se mijenjao u hodu, za vrijeme snimanja i film nikada nije zavrsen nego su ga jednostavno prekinuli snimati, da bi jos na kraju u montazi izbacili masu stvari. jeste los ali ni priblizno koliko ljudi pricaju.

sto se Gilliama tice ako skoro 15 godina ne snimis nista vise od jako prosjecnog filma mislim da se moze reci da je otisao u kurac u odnosu na to sto je nekada bio


Najgore od svega u vezi Aliena 3 jest što su njegovi prijethodnici tako superiorni, Scottov je bio unikatan SF horor, Cameronov je bio dotad neviđeno uzbudljiva SF akcija. U trojci su pobijeni važni likovi Hicks i Newt, ono sa Bishopom 2 čini mi se nerealnim a kraj je, kao i cijeli film, teško deprimirajući. Čitao sam već o tome kakvi su sve scenariji predlagani za Alien 3 (većina ih je toliko banalna da bi radije pristajali nekom novom Heavy Metal animiranom omnibusu), ali opet zbog pojedinih Fincherovih ideja i njegovog kasnijeg ugleda A3 ipak je bolje prihvaćen.
Upropašteni su potencijali za serijal i to su Foxu svi zamjerali, da bi se na kraju Fox pokušao na neki način iskupiti Jeunetovim Uskrsnućem koje je, eto, u granicama nerealnog i pretjeranog ali barem ludo zabavno.
Sad će Scott snimiti nulti nastavak pa možda popravi stvar, no nažalost i to je u opasnosti - koštao bi oko 150 miliona $ i bio bi snimljen u 3D, zbog čega zli Fox traži cenzuru PG-13 :angry4:

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Meni lično je Ženetov Alien mnogo, mnogo gori od Finčerovog.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
jbg za studio su fransize najisplativije. prvi je imao smijesan budzet ali Scott (koliko god da ga ne volim, ovaj film nema greske) je napravio cudo. jedan film ne cini fransizu, tako da je i drugi bio ispipavanje teritorije i Cameron je napravio odlican film. e sada, treci je imao duplo veci budzet nego prva dva zajedno tako da su rizik i kreativna sloboda svedeni na minimum. razlika izmedju Jeuneta i Finchera je bila ta sto je Jeunet bio svjestan da je to samo dobro placena tezga i drzao se pokorno naredjenja i samim tim uspio zavrsiti film.

ideja o nultom Alienu mi se dopada i pogotovo da je rezira Scott. tu pricu su jos od samog pocetka provlacili pored Scotta i oni pametniji producenti. svidja mi se sto ovo nije isforsirani prequel u nedostatku ideja nego jako zanimljiva prica o istoriji Space Jockey-a kojega vidimo u prvom dijelu.
e sada ta druga ostrica...kada imas budzet veci od budzeta Avatara, kada je proslo preko 20 godina od prvog Aliena, kada ce se sve morati uklapati u 3D....

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 18:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
gnusni_snjesko je napisao:
e sada ta druga ostrica...kada imas budzet veci od budzeta Avatara, kada je proslo preko 20 godina od prvog Aliena, kada ce se sve morati uklapati u 3D....


Avatar je imao početni budžet od oko 150 milja, poslije je porastao do 250 pa je u postprodukciji namaknuto do rekordnih 300 (koji su već ove godine zasjenjeni sa Tronom 2 koji je studio Disney navodno stajao do čak 350!).
Alien Zero imaće budžet od 150+ milja i biće sniman u 3D-u, što je odmah riskantno - serijal je poznat po ekstremnom nasilju, izlučevinama, golotinji dok studio Fox, koji inače slovi za beskompromisnu mašinu za zaradu, zasad iz komercijalnih razloga odobrava samo PG-13 proizvod, i umjesto harizmatičnih sporednih glumaca (npr. Ron Perlman koji je igrao u A4, Andy Serkis i slični) traži za glavne uloge traži nježna lica poput Anne Hathaway, Jamesa Franca i Carey Mulligan.

Ja sam za prequel samo pod uslovom da je SF horor s malim fokusom na akciju, i naravno da na neki način oda hommage najslavnijim danima serijala, npr. da Sigourney Weaver posudi svoj glas umjetnoj inteligenciji u svemirskoj stanici (isto je to učinila u Wall*E, jesam filmski znalac :wink: ), ili da se Lance Henriksen pojavi u cameo ulozi kao robot (jer ''pravog'' ljudskog šefa te svemirske korporacije glumio je u jalovom AvP).

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Vratimo se najgorim filmovima koje smo ikada pogledali.
Elem, ovo je jedan od najvećih horora zadnjih godina - The Pacifier
Ovaj film kao i nekoliko pogrešnih poteza uništilo je karijeru nekada obećavajućeg Vina Diesela (Spašavanje vojnika Ryana, Pitch Black, Boiler Room), do te mjere da se sada vraća beznačajnim nastavcima Brzih i Žestokih, xXx-a i Riddicka.
Slika

A što se njegovog novovalnog akcijskog suparnika tiče, Dwaynea Johnsona a.k.a. bivšeg The Rocka tiče, i on je znao snimiti sranja (npr. DooM) ali i dobrih filmova (Grindiron Gang, Get Smart, nedavni The Other Guys), ali kako je dospio u ovo haotično ostvarenje Richarda Kellyja (Donnie Darko) ni njemu nije bilo jasno.
Slika

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2010, 22:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
U moru onih koji su se iz svoje primarne profesije preselili u glumu The Rock mi je definitivno jedan od najzanimljivijih likova.
Vin Diesela gotivim do granice idiotluka tako da mu oprastam i Pacifiera i sve ostale gluposti koje ima u planu da snimi :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 02:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
The Last Airbender .... gledao crtic, bio mi gotivan i ocekivao nesto zanimljivo .... Onom indijskom medjedu bi zabio znakove u selu posred sestog cula dok nesalomljivi i vodena zena piju kafu i cerekaju se .....

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 08:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
V@nja je napisao:
U moru onih koji su se iz svoje primarne profesije preselili u glumu The Rock mi je definitivno jedan od najzanimljivijih likova.
Vin Diesela gotivim do granice idiotluka tako da mu oprastam i Pacifiera i sve ostale gluposti koje ima u planu da snimi :D


U svakom slučaju, i jedan i drugi su žrtve propasti čistokrvnog akcijskog žanra u protekloj dekadi.
Diesel je sam po sebi bio u opasnosti da nakon početnih uspjeha (Spašavanje vojnika Ryana, Pitch Black, Fast & Furious 1, xXx) krene snimati smeća što se i obistinilo (A Man Apart, dosta loši drugi Riddick, slabi Lumetov Find Me Guilty, porazni Babylon A.D.), pa se sad mora vraćati nepotrebnim nastavcima Fast & Furiousa, Riddicka i xXx kako bi sebi uopšte popravio krvnu sliku u Hollywoodu.

S druge strane, bivši ''The Rock'' je imao sreće - uz kretenski Southland Tales nije smio snimiti samo promašeni Be Cool, neuzbudljivi DooM kao i neke Disneyjeve komedijice, ali je zato nagomilao kako kvalitetnih tako i uspješnih i rado gledanih filmova (Rundown, Walking Tall, Grindiron Gang, Get Smart, nedavni The Other Guys...). Srećom, konačno se vraća akcijskom žanru u Faster, Fast & Furious 5 (samo zbog njega ću gledati), Protection i još nekim najavljenim filmovima.

Šta li Jasona Stathama očekuje... :)

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 19:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
The spirit frenka milera- dobro dosao u klub.

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
BoG je napisao:
The spirit frenka milera- dobro dosao u klub.


Slažem se, svaka čast na spominjanju tog nedjela.
Neka vas ne privlače Eva Mendes i Scarlett Johansson na posteru, živi trash.
A i Samuel L. Jackson se osramotio kao onaj kretenski negativac... :confused3:

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 20:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
Nazalost...mene je privuklo :D

Potpisujem te termine - nedjelo i zivi tresh :D

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
BoG je napisao:
Nazalost...mene je privuklo :D

Potpisujem te termine - nedjelo i zivi tresh :D


Razumijem, i mene je.

Miller je fenomenalan strip-autor ali rediteljsku karijeru neće ostvariti nakon ovog neuspjeha. Stvarno i ja sam bio zabezeknut prejadno ridikuloznim Samuelom L. Jacksonom, neharizmatičnim i nezabavnim glavnim junakom Gabrielom Machtom, jedino su dame ok ali treba preživjeti infantilne scene da bi ih vidjeli.
Ružan film, ali baš ružan za razliku od Nicolasa Cagea u plamenu ili unakaženog Josha Brolina.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
Najdebilniji film koji sam gledao je NAPOLEON DINAMYTE. To je toliko retardiran film, nema ama bas nikakvu radnju, toliko je glup da sam se smijao toj gluposti i cinjenjici da se nista ne desava u filmu i smijesno je koliko je glup!!! Procitajte na Wikipedia o filmu ili ga pogledajte i bice vam sigurno najdebilniji film koji ste gledali. :D :lol:

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Mora da ti je baš bio grozan, čim si morao da ponoviš :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 22:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nekidan gledao po šesti put Street Fighter...film je toliko loš i očajan, a ja ga nikako ne mogu prestati gledati kad počnem...A i nevolim tu igru...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5311
Lokacija: HEAVEN
Džontra je napisao:
Nekidan gledao po šesti put Street Fighter...film je toliko loš i očajan, a ja ga nikako ne mogu prestati gledati kad počnem...A i nevolim tu igru...



Sa Van Damom?? Meni je nak... I zasto pocinjes da gledas po sesti put ako smatras da je los i ocajan?!?... Ja cak i filmove koji su mi ok, ne gledam vise od jednom...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 23:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Nov 2010, 20:36
Postovi: 102
Lokacija: Lapish Donji, Tanzania
Domaći film Miris poljskog cvijeća, nešto najretardnije što sam ikad u životu pogledao.

_________________
Ja sam proš'o sito i rešeto, spoznao se s grkijem životom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 15:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Najdebilniji film koji sam gledao je NAPOLEON DINAMYTE

Jao gledao sam to smeće koji je to imbecil dozvolio da se snima :confused3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 20:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
nepokoreni je napisao:
Citiraj:
Najdebilniji film koji sam gledao je NAPOLEON DINAMYTE

Jao gledao sam to smeće koji je to imbecil dozvolio da se snima :confused3:

Hehe, znaci i ti si gledao. :D Pa film je umjetnost, a umjetnost nekada moze biti svakakva... Inace taj imbecilni glavni glumac je reziser i scenarista, samo sto u tom filmu glumi budalu, mozda je on dozvolio da se snima, tj. mozda ga je on i snimio. :D

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 20:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
E danas svak može da bude umjetnik!
I onaj psihopata što je režirao AUGUST UNDERGROUND MORDUM kaže da mu je bio cilj da šokira publiku :shock: ...e pa uspio je ko je gledao sve mu je jasno :-& :puke:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs