banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 20:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Mar 2006, 16:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
da, to je to. zivis u beogradu i nemas pojma da se grbavica prikazuje na dodatku festa.

i vidite sta se desilo. nekoliko pojedinaca je na pocetku vikalo, ali je na kraju dvije i po hiljade ljudi aplaudiralo. dvije i po hiljade. ja se zaista vjerujem da je i ovdje narod takav, mislim da je ogoromnoj vecini dosta prepucavanja i da samo hoce da se priblize jedni drugima i da ne zive u strahu. ali ti pojedinci koji vriste su doveli do toga da u repoublici srpskoj nece biti prikazana grbavica. jel vidite sta je napisala ova djevojka? ma film ce sad vjeroavtno ici i u distirbuciju u srbiji. mislim da bi distributerima najbolje bilo da progutaju ponos i kazu da su pogrijesili i puste film. glupo je da pricam o tome bez da sam pogledao film, ali se nadam da ima snagu da srusi granice i podjele. to sam zakljucio na osnovu onih koji su pogledali film. jedna prijateljica mi je rekla da je jasmila bilo mnogo zao zbog ovoga sto se desilo u nasem entitetu. svi sa kojima sam pricao, a koji su pogledali film, kazu da ima snagu da promjeni. zbog toga mi je samo gore, jer da je film prosjecan ili los, uopste mi ne bi bilo lose. ovako je... grozno. ozbiljno, distributeri treba da se izvine i puste film u distribuciju.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Mar 2006, 21:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2006, 18:58
Postovi: 443
Lokacija: Vidikovac,Beograd
Citiraj:
da, to je to. zivis u beogradu i nemas pojma da se grbavica prikazuje na dodatku festa.

i vidite sta se desilo. nekoliko pojedinaca je na pocetku vikalo, ali je na kraju dvije i po hiljade ljudi aplaudiralo. dvije i po hiljade. ja se zaista vjerujem da je i ovdje narod takav, mislim da je ogoromnoj vecini dosta prepucavanja i da samo hoce da se priblize jedni drugima i da ne zive u strahu. ali ti pojedinci koji vriste su doveli do toga da u repoublici srpskoj nece biti prikazana grbavica. jel vidite sta je napisala ova djevojka? ma film ce sad vjeroavtno ici i u distirbuciju u srbiji. mislim da bi distributerima najbolje bilo da progutaju ponos i kazu da su pogrijesili i puste film. glupo je da pricam o tome bez da sam pogledao film, ali se nadam da ima snagu da srusi granice i podjele. to sam zakljucio na osnovu onih koji su pogledali film. jedna prijateljica mi je rekla da je jasmila bilo mnogo zao zbog ovoga sto se desilo u nasem entitetu. svi sa kojima sam pricao, a koji su pogledali film, kazu da ima snagu da promjeni. zbog toga mi je samo gore, jer da je film prosjecan ili los, uopste mi ne bi bilo lose. ovako je... grozno. ozbiljno, distributeri treba da se izvine i puste film u distribuciju


Ja ti bre kazem da je Vranes(Direktor Bioskopa na Banjici) zabranio prikazivanje....a to me jedino zanima...eto pogresio sam sto se tice celog BG...ipak ga je neki Sonjo prikazao u ebenom Sava Centru....!!!!

A sto se tice distribucije.....to je sad stvar pojedinca oce li da dozvoli produkciju...!!!

_________________
GESTAPO SS,WAFFEN SS - WHITE PRIDE -

- WHITE POWER -


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Mar 2006, 23:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
neki sonjo nije pojedinac, nego cijeli organizatorski tim festa, dakle najvecef festivala u gradu u kome zivis. ti ljudi su se svojski potrudili da za sedam dana dovedu grbavicu na fest, pa makar i na dodatak, a uz grbavicu i jasmilu zbanic i cijelu ekipu. nemoj da omalovazavs one sa cijim se misljnjem ne slazes.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Mar 2006, 23:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2006, 18:58
Postovi: 443
Lokacija: Vidikovac,Beograd
E nemam vremena za tebe....ja sam se izjasnio sta mislim o tom nacionalistickom smecu...i dosta vise bre...!!!!

_________________
GESTAPO SS,WAFFEN SS - WHITE PRIDE -

- WHITE POWER -


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Mar 2006, 10:52 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2005, 09:59
Postovi: 57
Ovaj film nema veze sa umjetnoscu a da o dobronamjernim porukama ne priamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Mar 2006, 11:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2005, 10:49
Postovi: 105
Lokacija: Europa
U ovoj bi diskusiji trebali ucestvovati ljudi koji su film pogledali a ne ovi nadrkani balavci koji su,po onoj rekla-kazala,izvukli neke zakljucke o filmu.
Pogledaj pa reci:"Sranje je iz tog i tog razloga" .
Ovako...nigdje veze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2006, 00:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
upravo tako. ne optuzujte bez gledanja. to je najopasnije. netrepeljivost zasnovana ni na cemu, nju nista ne moze ni zaustaviti i ponistiti. jer je zasnovana ni u cemu. kao u ovom slucaju.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 09 Mar 2006, 01:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Brbljate, brbljate, to je sve što znate da činite. Evo, ja nisam pogledao film (mada planiram), a ipak ću da učestvujem u diskusiji. Naime, potrebno je biti totalan idiot pa tvrditi kako je ovo "univerzalna priča" ili nešto tome slično. Dovoljno je samo da se prisjetimo Jasmilinog bulažnjenja iz Berlina, a sad i ovog iz Beograda (usput, koliko znam, u Sava Centar može da stane 8000 ljudi ili tako nešto, pa zašto se toliko busaju u prsa sa ovih 2000?). Kao i obično, Karadžić i Mladić su jedini ratni zločinci, Srbi su genocidan narod, Republika Srpska genocidna tvorevina koja treba da se ukine, itd... Nimalo me ne čudi što tako priča nekakva Jasmila iz Sarajeva, jer je opšte poznato da su svi Bošnjaci (bez obzira na pol, starost, obrazovanje i ostalo) programirani da misle na potpuno isti način, a to je ovaj što sam sročio gore. Čudi me da ti isti Bošnjaci očekuju da baš svi Srbi budu imbecili kao Nataša Kandić, Sonja Biserko i njima slični, pa da se uvlačimo Jasmili i ostalima u analni otvor kad god pronađemo priliku.
Da se vratimo na film. Zašto znam da je Grbavica smeće, a da ga nisam ni pogledao? Dva su razloga: Prvi je već pomenuti užasan islamsko fundamentalističko srbofobični ambijent koji vlada u Sarajevu i iz kojeg svi ovi filmovi i potiču. Kao što lijepo piše u Bibliji, zlo drvo rađa zle plodove. Sve što se radi u Sarajevu, pa tako i snimanje ovih filmova, jeste u službi politike koju vode SDA i njima slični (mada, kao što sam već napomenuo, svi Bošnjaci misle potpuno isto, pa iz toga neposredno proizlazi da sve bošnjačke stranke imaju potpuno istu politiku, ali to je već druga tema). Mislim da nema potrebe da sad pojedinačno u svakom filmu navodim konkretne antisrpske elemente, oni su očigledni, a to možemo i na nekim drugim diskusijama. Potvrda ovoga se vidi već na sajtu filma Grbavica. Tamo npr. možemo da saznamo da je Grbavica predgrađe Sarajeva (što je netačno, jer je u pitanju dio grada koji je vrlo blizu najužem centru Sarajeva) i da je tokom rata pretvorena u koncentracioni logor gdje su mučeni i ubijani ljudi (ovo je već tolika smijurija da se to ne može riječima opisati). Daklem, u filmu se radi o BOŠNJAKINJI koja je silovana u SRPSKOM logoru, kao dio opšte kampanje za silovanje 22000 BOŠNJAKINJA od strane RATNIH ZLOČINACA KARADŽIĆA I MLADIĆA koji su sprovodili VELIKOSRPSKU AGRESORSKU POLITIKU. I gdje vam je tu ta vaša "univerzalnost" i slično?
Drugo, film iz Bosne ne može da bude dobar i iz prostog razloga što su svi mladi režiseri školovani upravo u Sarajevu (kod Ademira Kenovića, jel) i prema tome nisu ni vidjeli nekog kvalitetnijeg filmskog obrazovanja (za razliku od npr. poznatijih srpskih ili hrvatskih režisera koji su završili studije u Pragu). Naravno, sve ovo ne mora ništa da znači. Sasvim je moguće da je Grbavica najbolji film svih vremena, ali nešto čisto sumnjam u to. Jedva čekam da stigne kakav piratski DVD da ga pogledam i da mogu natenane i argumentovano da ga ispljujem.
Inače, ako je vama Bošnjacima stalo da vidite PRAVI antiratni i neutralni film, pogledajte ŽIVOT JE ČUDO. Znam da ne podnosite Emira Kusturicu i da vaše tate i mame ne žele da vidite ovaj film jer je ono što on govori malo drukčije od onog što kažu Sulejman Tihić, Senad Hadžifejzović i drugi, ali ipak malo se potrudite.
Kako sada stoje stvari, Bosna je i dalje najzatucanija i najprimitivnija zemlja na kugli zemaljskoj i to nastavlja da se reflektuje (nažalost) i kroz filmove. Čak i Hrvatska je daleko ispred. Recimo, prije izvjesnog vremena gledam intervju Aleksandra Stankovića sa Hrvojem Hribarom, koji je režirao film Što je muškarac bez brkova. Nakon što se emisija završila, kažem samom sebi "Moram da gledam ovaj film". Oću da kažem, i u Srbiji i u Hrvatskoj često možete da naletite na inteligentnu osobu i da sa uživanjem ispratite štaima da kaže, jedino u ovoj Bosni je sve sam idiot do idiota i nije ni čudo što su nam (tj. vam) filmovi ovakvi kakvi jesu.
Inače, samo da ne bude zabune zbog ovoga što sam prije rekao, vrlo poštujem našeg generala Ratka Mladića i naravno da ne smatram da je ratni zločinac.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2006, 01:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
samo cu reci da je kapacitet sava centra 4000 mjesta zajedno sa balkonom koji se rijetko otvara. 2500 ljudi moze da ispuni znaci cijeli sava centar. oni koji su ijednom bili u toj dvorani mogu to vrlo lako zakljuciti. sto se tice ostalog, osjecam se kao ona junakinja persone.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2006, 08:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Harvester,

Razlog sto Sarajlije govore na isti nacin o pokusaju unistenja grada u trajanju od gotovo 4 godine, nije bilo kakva politika, vec iskustvo. E sad ti mozes prosipati iz supljeg u prazno do plus beskonacno, s tim sto to apsolutno nista ne mijenja.

Nadam se da ce uskoro neko od sarajevskih pravoslavaca koji su ostali u gradu u tom periodu objaviti knjigu. Iako je onima koji su na svojoj kozi dozivjeli nesto sto se moze opisati samo kao pakao, poprilicno svejedno.

I striktno govoreci, Grbavica je gradsko predgradje, jer se centralni dio grada zavrsava sa Marindvorom.

pozdrav

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2006, 10:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2005, 09:59
Postovi: 57
AGNOSTIC FRONT je napisao:
U ovoj bi diskusiji trebali ucestvovati ljudi koji su film pogledali a ne ovi nadrkani balavci koji su,po onoj rekla-kazala,izvukli neke zakljucke o filmu.
Pogledaj pa reci:"Sranje je iz tog i tog razloga" .
Ovako...nigdje veze.


Pa prva scena u filmu koju sam video je o tome kako su cetnci nekog zaklali na Zuci, pa s obzirom na ostale "uspjesne" BiH filmove sve mi je jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2006, 16:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2006, 18:58
Postovi: 443
Lokacija: Vidikovac,Beograd
Citiraj:
I striktno govoreci, Grbavica je gradsko predgradje, jer se centralni dio grada zavrsava sa Marindvorom.


E nek si ti nama rekla....:D:D

_________________
GESTAPO SS,WAFFEN SS - WHITE PRIDE -

- WHITE POWER -


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2006, 22:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
I striktno govoreci, Grbavica je gradsko predgradje, jer se centralni dio grada zavrsava sa Marindvorom.

Jesi li ti ikad bila u Sarajevu?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hm...
PostPoslato: 10 Mar 2006, 01:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Kid_A je napisao:
samo cu reci da je kapacitet sava centra 4000 mjesta zajedno sa balkonom koji se rijetko otvara.


My bad. Velika dvorana Sava centra (valjda je tamo igrao film) ima nešto manje od 4000 hiljade mjesta, tj. valjda oko 3600. Ali to ne mijenja fakat da je dvorana bila daleko od ispunjene. U milionskom gradu kao što je Beograd sigurno nije problem da se nađe 2000 ljudi koji će da gledaju film. Mada opet, ovo što pričam zapravo nema nikakve veze ni sa čim, jer i ja planiram da pogledam film prvom prilikom.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2006, 18:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
ovo je iz kritike vladislave vojinovic koja filmu dala ocjenu 3 od mogucih 10. film joj se nije svidio i u prvoj recenici ga ja nazvala pamfletom. ovo je rekla na kraju.

Citiraj:
Dokazivati danas da su srpski vojnici počinili mnoge zločine izgleda kao pucanje u mrtvu ribu – za čitav svet, Evropu i veliku većinu onih koji su aplaudirali Žbanićevoj u punoj sali Sava centra. No, da vrati dignitet i smisao, i filmu i ljutoj rediteljki koja nam je poklonivši se otkrila toplu vodu da je „scenario za njen film pisan u Beogradu“, pojavila se grupa mladih odevena u majice na karadžiće i mladiće! Ovi mudraci, ah, tako hrabri da se šetkaju među građanski orijentisanim neistomišljenicima, na početku su pravili buku i zviždali, a jedna ženu popela se na binu i pokušala da kaže nešto, ali su joj isključili mikrofon. Pretpostavljam da se njeno izlaganje, pre nego što ju je obezbeđenje izvelo, odnosilo na čuveno, maligno „i oni su nama“ i „nismo mi toliko“!

Nažalost, i pun Sava centar predstavlja malu, malecnu, najmanju manjinu Srba, svesnih da svako treba da počisti pred svojom kućom. Frenetični aplauz i lica uplakana zbog patnji koje smo drugima naneli, pa makar nam se to traljavo i tendenciozno prikazivalo kroz kvaziumetnost, nisu dovoljni. Današnje stanje srpske svesti o svemu što se dogodilo, što se događa i što treba da se dogodi takvo je da se čini da su oni koji nam rade o glavi – naši saveznici. Tek kad se u školama bude učilo da smo izgubili rat, da smo činili zlo i da nam je zbog toga žao, imaćemo šanse. Dotle, nadvija se nad nama realna mračna prognoza koju je pre neko veče, u foajeu Sava centra, posle projekcije izrekla istoričarka, gospođa Latinka Perović: „Pa neće Srbi biti prvi narod u istoriji koji je zbog sopstvene nevitalnosti nestao.“

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2006, 22:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2006, 18:58
Postovi: 443
Lokacija: Vidikovac,Beograd
Citiraj:
ovo je iz kritike vladislave vojinovic koja filmu dala ocjenu 3 od mogucih 10. film joj se nije svidio i u prvoj recenici ga ja nazvala pamfletom. ovo je rekla na kraju




A moze li 0 da se da...???

_________________
GESTAPO SS,WAFFEN SS - WHITE PRIDE -

- WHITE POWER -


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2006, 11:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2005, 09:59
Postovi: 57
Film je cista patetika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2006, 11:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
laoce je napisao:
Citiraj:
I striktno govoreci, Grbavica je gradsko predgradje, jer se centralni dio grada zavrsava sa Marindvorom.

Jesi li ti ikad bila u Sarajevu?


:banghead: :laughing5: :laughing5: :iconbiggrin: :sign3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2006, 11:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2006, 11:54
Postovi: 60
Lokacija: Novi Sad,Seher BL,i ostale mahale u BiH
Fim je jako zanimljiv :o

_________________
Bok
Dok je druga Tita,bice i Banjaluke . (neko rece `69)
Bosno moja,divna mila ljepa gizdava,u tebi je Banja Luka izvor sevdaha

http://www.geocities.com/Eureka/Park/73 ... is_jus.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Mar 2006, 15:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
E, dovoljno je reci 22.000 silovanja. Jos jednom ponavljam - ispada nekih 20 silovanja dnevno, ma koga vi to zajebavate?

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs