banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 16:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1685 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 85  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2003, 14:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Hmmm. :roll:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2003, 09:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Svetska premijera trećeg dela "Gospodara prstenova" u Velingtonu
Svetska premijera trećeg dela filmskog serijala "Gospodar prstenova", pod nazivom "Povratak kralja", ipak će u decembru biti održana u Velingtonu, rodnom gradu Pitera Džeksona, režisera trilogije. Nakon što je prošle nedelje formalno odbila da preuzme troškove kompletnog renoviranja 74 godine starog bioskopa "Embasi tijeter" u glavnom gradu Novog Zelanda, u kome je planirano održavanje premijere, skupština Velingtona u sredu je, na hitnom sastanku, otklonila neizvesnost pristavši da za ovaj projekat izdvoji oko 2,5 miliona američkih dolara, što je, doduše, manje od prvobitno planiranih 4,2 miliona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2003, 12:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Ma niko neda lovu.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2003, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Richard Gere glumiće mesečara
Američki glumac Richard Gere u svom novom filmu "Sleepwalker" glumiće mesečara koji sumnja da je odgovoran za iznenadan nestanak cele svoje uže porodice. Magazin "Variety" u zadnjem broju piše da će Gere tumačiti glavnog lika koji, kako bi rešio misteriju, sebi za rame veže video-kameru koja snima dok on hoda u snu, ali umesto da mu to pomogne, sve se dodatno zakomplikuje. Pre "Sleepwalkera", čija se premijera planira za proleće 2004, Gere će sa Jennifer Lopez glumiti u rimejku filma "Shall We Dance". Nakon toga, počeće da snima "Emperor Zehnder", film o zaljubljeniku u pingvine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2003, 08:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nikol Kidman najavljuje kraj glumačke karijere
Nikol Kidman je ponovo očarala sve u Kanu. Izgleda fenomenalno, vrlo je prijatna i najavljuje povlačenje sa filmske scene. Slavna glumica je spremna da zbog ljubavi ostavi film. U svom prvom susretu s novinarima u Kanu Kidmanova je izjavila da će najverovatnije prestati da se bavi glumom kada pronađe muškarca svoga života i zaljubi se. "Verujem da više neću glumiti kada uđem u ozbiljnu vezu, jer će mi prioritet biti ljubav. Želim da se skrasim i posvetim porodici i muškarcu kojeg volim?, izjavila je 35-godišnja Kidman.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jun 2003, 22:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bič u rukama po četvrti put?
Harison Ford je godinama prelazio preko zvezde sa svojim imenom na trotoaru holivudskog "Walk of Fame" i ne znajući da ne pripada njemu, već glumcu istog imena koji se proslavio u eri nemog filma i umro još 1957. godine. No, 30. maja ove godine "Indijana Džons" konačno je dobio zaista svoju počasnu zvezdu. Među prijateljima koji su prisustvovali svečanosti našao se i Stiven Spilberg, koji je izazvao euforiju pomenuvši prisutnim obožavaocima da uskoro počinje produkcija četvrtog "Indijane Džonsa". Doduše, sam Harison Ford bio je nešto rezervisaniji kasnije, odgovorivši radoznalim novinarima kako očekuje da vidi scenario tek kroz nekoliko nedelja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2003, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Gregori Pek preminuo u 87. godini
Gregori Pek, jedna od poslednjih istinski velikih holivudskih legendi iz tzv. "zlatnog doba", preminuo je juče u 87. godini. Markantan i dostojanstven, ostvario je niz uloga koje se pamte. Dobitnik je Oskara za ulogu Atikusa Finča u filmu "Ubiti pticu rugalicu". Sticajem okolnosti, upravo je ta uloga pre samo nedelju dana izabrana kao portret najvećeg filmskog heroja u istoriji američke kinematografije, od strane Američkog instituta za film.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2003, 17:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Sta bi bilo kad bi bilo..mozda Kidmanova nikad ne pronadje ljubav svog zivota,pa cemo je gledati na filmu dok je zdravlje ne izda.
A eto,recimo da je Keanu Reeves konacno kupio kucu u L.A.-u (Holivudu..).Jedan od rijetkih glumaca A produkcije koji se sve do sad smucao po hotelima,iako je imao pristojnu zaradu i sve preduslove da ima sve...no covjek ne pati izgleda od nekretnina i glamura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2003, 17:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
U sidnejskom "Fox" studiju počelo je snimanje "Star Wars: Episode III". Budžet filma je 173 miliona dolara, a biće angažovano oko 1000 ljudi u produkciji. Pored šezdesetak australijskih glumaca, učestvovaće još nekoliko stotina statista. Nažalost, svi koji rade na filmu potpisali su poseban ugovor kojim su im "zapušena usta" i ne smeju obelodaniti nijedan detalj sa snimanja. DžordžLukas je tek pre nekoliko dana završio scenario, dug 102 stranice. Ono što se pouzdano zna je sledeće:

U centru priče je razlaz između Obi Van Kenobija i Anakina Skajvokera, koji do kraja filma postaje Dart Vejder (glumac Džejms Erl Džons angažovan je još jednom da svojim sonornim glasom oživi Vejdera); Lukas je na pres konferenciji pre početka snimanja prokomentarisao da ovde svakako nema hepienda, jer začeta Imperija mora trijumfovati, a svi Džedaji izginuti (izuzev Jode i Obi Van Kenobija); šuška se da će Čubaka imati zadatak da spase decu Anakina i Amidale, potonje Luka i Leju, i preda ih Obi Van Kenobiju na čuvanje; Joda i grof Duku neće dobiti priliku za revanš, ali će svojim svetlosnim mačevima ponovo učestvovati u džedajskim duelima; fotografija će biti značajno tamnija u odnosu na prethodne nastavke, u skladu sa sumornim tonom cele priče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2003, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Umro Bušman iz filma "Bogovi su pali na teme"
Južnoafrički pastir koji se proslavio ulogom Bušmana iz pustinje Kalahari u filmu "Bogovi su pali na teme", umro je dok je sakupljao drva u šikari u blizini svog sela Cumke, u Namibiji, piše u petak dnevnik Beld. N!xau, za koga se veruje da je imao oko 50 godina, otišao je u utorak da skuplja drva i nije se vratio. Članovi porodice su otišli da ga traže i u četvrtak ga pronašli mrtvog. Veruje se da je umro prirodnom smrću, naveli su u producentskoj kući koja je 1980. snimila film "Bogovi su pali na teme". N!xau je u tom filmu igrao Bušmana Xi koji u pustinji pronalazi flašu Koka kole bačenu iz aviona, i veruje da je to dar s neba. On tada kreće "na kraj sveta" da je baci. Komedija je postala svetski hit, a N!xau filmska zvezda koja je posetila Evropu, SAD i Aziju. U Hongkongu je posle toga igrao u više kung-fu filmova. "Bio je u Americi, Parizu, Japanu. Bio je svetska zvezda ali se vratio kući, svojim korenima", rekla je predstavnica producentske kuće. (Beta)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2003, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Preminuo tvorac "Enterprajza" iz "Zvezdanih staza"
U 81. godini preminuo je Volter "Mat" Džefris, tvorac legendarnog svemirskog broda "Enterprajz". Njegov neobični, ali prepoznatljivi dizajn, postao je jedan od zaštitnih znakova ove svemirske sage. Pored makete "Enterprajza" koja je korišćena u seriji, Džefris je radio i scenografiju za unutrašnjost svemirskog broda. U drugom serijalu, "Star Trek The Next Generation", samo njemu u čast bili su prikazani pogonski delovi broda nazvani ´Džefrisove cevi´.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2003, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Maraja Keri peva za sledećeg "Bonda"
Pevačka zvezda Maraja Keri prihvatila je ponudu da uradi glavnu pesmu sledećeg filma o tajnom agentu 007. Njen jedini uslov je da dobije tzv. "kameo" ulogu u filmu, isto onako kako je to imala Madona u najnovijem nastavku, "Die Another Day". Još se ne zna zaplet filma čiji je radni naziv "Bond 21", niti iko od glumaca. Jedino je poznato da će u njemu Pirs Brosnan poslednji put nastupiti kao Džems Bond. Scenario će početi da se radi čim se završe pripreme za snimanje filma "Džinks", posvećenog liku koji će ponovo igrati Hali Beri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2003, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Gledaoci tražili smrt Bena Afleka i Dženifer Lopez :D
98% gledalaca koji su prisustvovali probnim projekcijama debakla "Gigli" ("Džili") u kojem glume Ben Aflek i Dženifer Lopez, upisali su na anketnim listićima nakon filma da bi najbolje bilo da oba glavna lika budu brutalno ubijeni na kraju. Producenti ih, nažalost, nisu poslušali, a rezultat već sada nazivaju jednim od najvećih promašaja u istoriji Holivuda. Neki od komentara pokazuju sa koliko pažnje su pojedini gledaoci pristupili problemu: "neka se ubiju istovremeno lovačkom puškom za slonove", "izbušeni rafalima i uz trzanje kao Boni i Klajd", "neka se izbodu noževima", "da izgore u kolima i to uz slow-motion", "kupkom od kiseline u kadi", "od udara groma", pa čak i "dotući ih maljevima".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hmmm...
PostPoslato: 12 Avg 2003, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Vader, bacas me u depresiju s ovim topicom. LJudi kao Gregori Pek (i nesto ranije Rod Stajger, Stenli Kjubrik, Dzejms Koburn...) umiru, a treba da ih zamijeni Ben Aflek. Tuzno...

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Avg 2003, 22:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2003, 21:02
Postovi: 296
Lokacija: banja luka
stvarno shteta sto ih nisu poslusali...to bi bas bilo zabavno :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opet
PostPoslato: 15 Avg 2003, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Kad smo vec kod losih vijesti, Charles Bronson ima Alzheimerovu bolest i zivjece jos svega nekoliko dana.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Avg 2003, 07:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Na LOTR slike i wallpapers-i za treci deo, pa nalavite ko nije video.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Avg 2003, 12:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tomi Li Džons snima komediju sa nestašnim navijačicama
Početkom oktobra počinje snimanje komedije "Cheer Up" u kojoj Tomi Li Džons glumi teksaškog rendžera čiji je zadatak da štiti ekipu navijačica (cheerleaders) Univerziteta u Ostinu, koje su svedoci jednog ubistva. Tomi Li će morati da se pretvara da je njihov trener, a nestašne devojke će učiniti sve da ga izbace iz ravnoteže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2003, 10:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Film o Vasi Ladačkom
Glumac, reditelj i producent Ljubiša Samardžić sprema novi film po motivima poznate pesme Đorđa Balaševića o Vasi Ladačkom. Snimanje, u produkciji "Sinema dizajna", treba da počne već u septembru, a ovih dana su u toku finalne audicije za izbor glavnih glumaca. Koscenaristi su Đorđe Milosavljević i Tonči Matulić, od koga je potekla ideja da se ekranizuje čuvena Balaševićeva balada. Milosavljević, jedan od najzaposlenijih scenarista i reditelja mlađe generacije, sarađivao je sa Samardžićem u filmovima "Točkovi", "Nebeska udica" i "Nataša", dok je Matulić u bogatoj karijeri direktora filma i producenta radio sa "Sinema dizajnom" na projektima "Nataša", "Nebeska udica" i "Ledina". U izjavi za "Glas javnosti" Samardžić je rekao da priprema veliku konferenciju za novinare povodom novog projekta, na kojoj će nastupiti i Đorđe Balašević.



Glumci bojkotuju snimanje serije "Svi vole Rejmonda"
Izgleda da ipak ne vole svi Rejmonda ? skoro kompletna glumačka postava danima izbegava da se pojavi na snimanju, izgovarajući se na bolest. U pozadini svega se, ipak, najverovatnije krije nezadovoljstvo zbog plate. Situaciji je prethodilo basnoslovno povećanje koje je (samo) sebi obezbedio glavni glumac Rej Romano ? za celu novu sezonu dobio je skoro 50 miliona dolara, čime je postao najbolje plaćeni TV glumac do sada. Poređenja radi, Bred Garet koji glumi njegovog brata u seriji, dobija svega 160.000 dolara po epizodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2003, 10:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Najbogatije holivudske zvezde prema "Ginisovoj knjizi rekorda"
Ginisova knjiga rekorda objavila je listu najbolje plaćenih glumaca u Holivudu. Kameron Dijaz je rekorderka sa zarađenih 42,2 miliona dolara čime je srušila sa trona dosadašnju rekorderku Džuliju Roberts. Džulija je u prethodnom periodu zaradila "svega" 21 milion dolara. Na muškoj strani novi rekorder je komičar Adam Sendler sa 49,5 miliona.


Na pomolu nova trilogija "Highlander"
Piter Vingfild nagovestio je u jednom intervjuu mogućnost nove trilogije "Highlander" ("Gorštak"). Producenti trenutno pregovaraju sa kućom "Miramax" o bar još jednom filmu, a spominje se i varijanta da se istovremeno snime tri priče, po ugledu na "Gospodar prstenova", koje bi mogle da se prikazuju zasebno, ali bi u konačnom zbiru otkrivale znatno širi zaplet.


U pripremi film po "Alhemičaru" Paula Koelja
Lorens Fišbern (najpoznatiji gledaocima po ulozi Morfeusa u "Matriksu") priprema scenario za film "Alhemičar" prema sada već kultnom delu Paula Koelja prodatom u 27 miliona primeraka širom sveta. Paulo Koeljo je izjavio kako je Larijev scenario prvi koji mu se istinski dopao, a već deset godina razni scenaristi pokušavaju da ga prenesu na veliko platno. Fišbern će i režirati film za "Warner Bros", a glavne uloge imaće Džeremi Ajrons i Madona. Snimanje bi trebalo da počne u Jordanu kraje ove godine.


Preminuo Čarls Bronson
Čarls Bronson, protagonista brojnih akcionih filmova, umro je u 81. godini od upale pluća. Nekadašnji rudar iz Pensilvanije proslavio se ulogama žilavih i prkosnih boraca za pravdu. Bio je mnogo popularniji među evropskim gledaocima nego američkim, delom zato što je više učestvovao u filmskim projektima u Italiji, Francuskoj i Španiji, a delom i zbog toga što je njegov način glume "iskakao" iz holivudskih stereotipa. Naša publika upamtila ga je po ulogama u filmovima "Sedam veličanstvenih", "Dvanaest žigosanih", "Bilo jednom na Divljem Zapadu" i "Death Wish" serijalu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1685 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 85  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs