banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 28 Jun 2026, 05:01 Danas je 28 Jun 2026, 05:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 19341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 968  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2007, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
1408 - SAVRŠEN FILM ZA MENE! Uživala sam od početka do kraja :)

http://www.filmski.net/filmovi/recenzije/3565

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2007, 11:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
nerevar je napisao:
K-PAX predobro, 9/10


Fenomenalan film


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2007, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
takođe sam nedavno pogledala i planet terror, znači brutalnost do maximuma 8)

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2007, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
K-PAX ... mnogooo dobar film.
kakav kraj filma. :)


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2007, 19:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2006, 21:07
Postovi: 403
Hearts Of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Dokumentarac, o filmu Apokalipsa danas (po mom skromnom mišljenju pretcjenjen film ali, ...). Film je sniman na Filipinima, ako se ne varam. Snimanje je tarajalo oko 1 1/2 godine. Kopola je prvo htjeo da snimi film koji će trajati 5-6 sati, ali se ipak predomislio, prepao se da će propasti na kino-blahajnama.

Nedostatak finansijskih sredstava (Kopola ulaže svoje pare; da je film propao on bi bakrotirao), teška politička situacija u zemlji u kojoj snimaju, vremenske nepogode, umišljeni Marlon Brando, glupi Dennis Hopper, srčani udar Martina Sheena (prvo je Hravey Keitel trebao igrati ali ga je Kopola zamjeno nakon samo par sedmica snimanja) i ni šta sve još nije snašlo Kopolu, ali on je ipak uspio snimiti ovaj film.

Dokumentarac otvara Kopola riječima: "Ovo nije film o Vijetnamu, ove je Vijetnam." i još nešto kao: Imali smo previše para, previše svega, i umalo nismo izludjeli. (nisam ovo najbolje zapamtio)

toplo vam ovo preopručujem

_________________
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.


Poslednji put menjao High7ander dana 02 Nov 2007, 02:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2007, 22:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007, 23:45
Postovi: 726
Lokacija: trapped in the space-time comatorium
slayerized je napisao:
1408 - SAVRŠEN FILM ZA MENE! Uživala sam od početka do kraja :)

http://www.filmski.net/filmovi/recenzije/3565


dobar brutalan nema sta ,ali sam ocekivao mozda jos brutalnije i mozda nesto novo nesto divlje, oni duhovi(zena sto iskace kroz prozor) malo je prevazidjeno al ok ajd trznulo me samo ono kad Samuel na retrovizor pogleda a ne mogu se nikako sjetiti filma slicnom ovome znam da ima nesto bar po necemu slicno,i Cusack je pravi izbor on je medju rijetkim sto valja u tom holivudu


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Nov 2007, 00:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12475
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Goal! Dobar, imam i Goal II pa nastavljam :)


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 01:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6871
Lokacija: BL / London
High7ander je napisao:
Dokumentarac, o filmu Apokalipsa danas (po mom skromnom mišljenju pretcjenjen film ali, ...)

Slazem se.

Kod mene, posljednje u komadu (bilo je par koje nisam do kraja stigao):

Nebo iznad Berlina* (u originalu: Der Himmel über Berlin) - iako nisam dosta toga dobro razumio, jer je film bio na njemackom sa par engleskih upadica, film je ostavio prilicno pozitivne utiske.
Fotografija u filmu je brrrrr. Toliko mi se dopala da bih neke scene isjekao i stavio na zid. :)
Film svakako vrijedi odgledati.
*Na engleski preveden kao: Wings of Desire

9/10

http://imdb.com/title/tt0093191/

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 01:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
nikako da pogledam :(

evo sutra cu

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 02:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2006, 21:07
Postovi: 403
Idi I Smotri (1985) remek-djelo
II svjetski rat, sovjetski film je u pitanju; Bjelorusija. Definitivno jedan od najboljih filmova sa ovom tematikom, možda čak i najbolji (ne mogu se sjetiti koji još imaju slični filmovi). Više nego realno dočarana grozota II svjetskog rata. Zadnjih 40 minuta filma nisam ni trpnuo.

P.S.
Spilberg se može sa svojim Rajanom sakriti u mišju rupu, a o smeću zvanom Pearl Harbor, porediti taj film sa ovim bila bi velika sramota.

_________________
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 12:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10487
Lokacija: Banja Luka
Frequency - nije los

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
Frequency ... simpatican triler sa blagim primjesama SF-a.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 23:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
bez rezervacije
samo zato sto nije bilo nista drugo u kinu... jedina stvar koja je gora od romanticne komedije/drame jeste romanticna komedija/drama sa ketrin zitom dzons...

_________________
...na sjeveru smrtno je zima l na jugu pingvini jedu ljude l na zapadu ljudi ljude l a istok se trudi da kao zapad bude...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2007, 00:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2004, 09:35
Postovi: 1010
descent :D uuuuuu hororcina i po :wink:

obavezno pogledati

_________________
Red bull - daje ti krila!
Rakija - pogon na sve četiri!


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2007, 01:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2002, 22:53
Postovi: 178
bijeli prah... dobaar 8)

_________________
:]


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2007, 00:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6871
Lokacija: BL / London
Mulholland Drive - Odgledao ga iz 3 dijela.
Prvi put odgledao do 1:00 i - zaspao.
Drugi put do 1:25 i - zaspao. :)
Treci put do kraja. 8)

Ovo sve + prica + Lynch + nepovezanost i zapetljanost + neobracanje paznje na detalje = totalna konfuzija oko price => citanje sadrzaja filma na netu, da bi se skontala poenta.

Sve u svemu, dolazimo do ocjene:

7/10

Filmovi gdje trebas traziti objasnjenje na netu i nisu narocito privlacni, iako barem nece biti zaboravljeni na prvu.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2007, 00:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007, 23:45
Postovi: 726
Lokacija: trapped in the space-time comatorium
Mr.Dreamy je napisao:
descent :D uuuuuu hororcina i po :wink:

obavezno pogledati


podrzavam, gledo ga u prvoj polovini godine a film je iz 2005. ,oni smeagoli u pecini su zanimljivi kao i curke i napetost u filmu a i kraj je freaky


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2007, 12:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
EDISON
Žanr:
drama, triler

Uloge:
Kevin Spacey, Morgan Freeman, LL Cool J, Justin Timberlake


7.2/10

_________________
Slika
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2007, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Perfect Stranger sa Bruce Willis i Halle Berry 4/10

Meni nista posebno, jeftina radnja i nekako losa gluma Hollywood trash :)


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2007, 20:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Nov 2007, 19:46
Postovi: 23
Dark Is Rising

Dobro snimljen... radnja nula.. ne isplati se gledati

_________________
Osmjeh je jedna kriva linija koja moľe da ispravi mnoge stvari:)


Vrh
  
 
 [ 19341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 968  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs