banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19257 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948 ... 963  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Mar 2021, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Slika

Ne znam kako su uspjeli ali film je totalno drugačiji.

Sve cheesy scene su izbacili, toliko poboljšanje, od muzike, koreografije, nevjerovatno.
Pola filma je totalni Watchmen fazon, a vidi se na momente i Nolanov uticaj.
Jasno mi je da izbace glupe scene, dodaju nove koji zaokružuju priču, ali kako su uspjeli poboljšati vizualizaciju u finalnoj borbi, nikako mi nije jasno.

Nema šta, drugi film totalno, ne samo da je daleko bolji od prve verzije, već je daleko najbolja adaptacija stripa, računajući i Dark Knight trilogiju, bez pretjerivanja.
Ovaj film, ne samo da je poboljšao prvobitnu verziju sebe, već je i BvSu dao mnogo veći smisao.
Ovo će se gledati svakodnevno, over and over again, kao sitkomi...

Naravno, iako je najbolji, ima svoje mane, a to je ponovo Letov Joker, koji, na sreću, nema veliku minutažu i ne utiče na glavnu priču. Jednostavno lik iznosi neku svoju verziju Jokera, koji se nikako ne uklapa u ovu verziju...

Sve u svemu:
Produkcija - 10/10
Fotografija - 20/10
Muzika - 100/10
Priča - 9/10
Gluma - 6/10
Adaptacija stripa - 10/10

Sveukupni doživljaj - 9/10
Ova postava (bez Leto-a) bi slobodno mogla uzeli neku jaču priču, tipa Infinite Crisis ili Flashpoint i napraviti savršen DC film.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2021, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
Quo vadis Aida? (https://www.imdb.com/title/tt8633462/)

prilično linearan i anemičan film, nit smrdi nit miriše. masovne scene karikaturalne, upadi filmskih reminiscencija na srećnu prošlost kičasti, gluma Jasne Đuričić ograničena i, kao takva, ispodprosječna. odličan Izudin Bajrović (koji je i inače vrlo neiskorišćen glumac ovih prostora). Hadžihafizbegović, s druge strane, valjda ponesen unutrašnjim nagonom, overreacted kao srpski zločinac.
iako razumijem da lobiranje i egzistiranje "pravih ljudi na pravim mjestima" ima značajnu ulogu, upad ovog filma u pet za oskara govori da je prethodna filmska godina bila teško sranje na globalnom nivou.
7/10

Dara iz Jasenovca (https://www.imdb.com/title/tt10554232/?ref_=nv_sr_srsg_0)
glavni utisak ovog filma je da je glumačka ekipa iz Republike Srpske briljantno iznijela svoj dio posla. iako su mnogi impresionirani ulogom male Čekić, na mene nije ostavila pretjerani utisak a mislim da joj ni dramaturška razrada nije išla na ruku.
glavna zamjerka filmu je vrlo jeftina i neučinkovita scenografija koja je, uprkos jakim scenama, spustila tonus teme i njenog značaja.
odlično je funkcionisala ideja sa smještanjem ubijenih u svojevrsni "nirvana" vagon ali je ostalo nejasno zašto je na kraju vagon poluprazan. forsiranje drvenog krstića u očevim rukama bilo je kontraproduktivno čime je dio priče nepotrebno odveden u patetiku i holivudski kič.
Antonijević korektan, scenario tako i tako, dramaturgija mjestimično traljava. na kraju - bolje nego što sam očekivao, mnogo lošije nego što je - uzimajući u obzir pompezne najeve - trebalo.
7.6/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 19:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Justice league, skroz drugi film. Mene je oduševio. Traje 4h, ali je podjeljen na chaptere, pa ga je lakše pratiti iz više puta. Priča ima smisao, hronološki je dobro složena, kraj je odličan (pravi uvod u sljedeće nastavak). Sve u svemu, film kakav DC zaslužuje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ja gledao sinoć i dobar je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2021, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
Minari.odlican.
There is no evil..sjajan

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 09:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
Odusevljen filmom na HBO Only the animals.
Francuski,sjajan

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2021, 11:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2020, 17:16
Postovi: 35
NOBODY (2021)

Odlična gluma, kvalitetna priča, topla preporuka.


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
MK

Iskreno, ne znam sta bih rekao... Meni film nije toliko los, ali opet, ima dosta losih stvari u njemu... Pa da krenem... Glumacka postava je jako jako losa... Mislim da mi je jedino dobar Scorpion, Kano i eventualno Kung Lao moze proci... Svi ostali su mi jako jako losi, kako glumom, tako i pojavom (mozda jos Jax)... Ono sto se svima ne svidja, ne svidja se ni meni, a to je pojam Cole Young-a... Citao sam na internetu zasto su to ubacili, ali mi nikako ne lezi, niti je nesto posebno odradjena njegova moc... Arkana... pa sta da kazem, tu i tamo... Htjeli su da malo objasne zasto obicni ljudi mogu bacati magije, i mozda ima smisla... Sto se tice grafike, malo mi je krv nekako cudno odradjena, ostalo je ok (cak i Goro i Reptil, mada mi se Reptil ne svidja sto nije ninja)... Kostimi od Scorpiona i Sub-Zero-a su uzas... Rekao bih da mi je od Kung Lao-a jedini dobar, ovi ostali su srednja zalost... Prica i nije toliko losa, mada bih vise volio da prate turnir... Pogotovo sto nema borbe sa Shang Tsung-om... Nedostatak Johnny Cage-a, Kitane i drugih karaktera mi nije toliki problem, jer se to uvijek moze kasnije ubaciti...

Ako uzmemo da bih MK iz 1995 dao 8.5/10, a MK:A iz 1997 bih dao 7.5/10, onda ovdje ne mogu ici iznad 7/10... (uzmite u obzir da ja nijedan film ne ocjenjujem kao "smece" - bar do sada nisam naisao na takav, a gledao sam Piranha 3DD)...

Iskreno, ja bih to uradio slicno Marvelu... Napraviti jedan film koji obradjuje borbu dva klana (Scorpion i Sub-Zero)... Drugi film recimo obradjuje Jax/Sonya i kako su se upoznali u vojsci ili sl... Onda treci film sa Liu Kang-om i njegovom istorijom... A onda "Avengers" tip filma, gdje ce obradjivati turnir... A onda naredni filmovi ubacuje Johnny Cage-a, Kitanu i njen odnos sa Sindel, pa drugi turnir... Itd... Mislim da bi bilo puno bolje, nego da u prvih 20min filma odrade borbu dva klana, a nemamo pojma zbog cega se bore i sta se desava...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2021, 13:14 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Spiral - bolestan film..ocajna gluma chris rocka..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2021, 00:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Vivarium

Филм без поенте, а опет са вишезначном поруком кад се дубље сагледа, филм који се руга сам својој грани умјетности, који нема класични хепи енд нити ишта што "нормални" филмови имају попут радње гдје главни лик мора да преживи, иако дожовљава неправду, побјеђује, итд, који нема ни крај.
9/10 због таквог приступа, или ајд нека буде десетка, бићу дарежљив, и тако нема много конкуренције и са чим да се пореди. :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2021, 00:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Brazilski film, Bacurau. Neka vrsta metaforicke politicke alegorije na Ameriku, ali i generalno na danasnji svijet. Jedan od boljih filmova koje sam ikad pogledao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2021, 13:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
The Tomorrow War.
https://www.imdb.com/title/tt9777666/

Zanimljiva ideja, relativno dobra gluma ali dosta trivijalnih momenata. Ko ima viška vremena može pogledati. Radnja je puna idiotskih libtardskih koncepata, snažna žena, pametan crnac i sl. Za divno čudo nema nijednog gej lika :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2021, 13:34 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Black Widow - opet tipicno pisanje po rusiji, kako su zlobni prema svojim spijunima, kako ih samo iskoriste, izmanipulisu dok americki spijuni imaju slobodnu volju... :lol:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2021, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Da li te pogodilo pravo u srce?
Mene zanima da li je dobar film (boli me briga za političku notu)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2021, 13:57 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
samo usvojenu djecu i to zensku ovaj film moze pogoditi u srce...takodje, najavljen nastavak sa yelenom (natashina seka) u glavnoj ulozi, sad ona ima priliku ko natasha da pozira i mashe kosicom.. :iconbiggrin:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2021, 08:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Aikus je napisao:
Da li te pogodilo pravo u srce?
Mene zanima da li je dobar film (boli me briga za političku notu)?
Nije, meni je jedan od losijih Avengers filmova uopsteno. Smorio me prilicno. A jesam fan Marvela.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2021, 08:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Tomorrow War - 0/10

Kakva propast od filma.....

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2021, 10:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
seven je napisao:
Aikus je napisao:
Da li te pogodilo pravo u srce?
Mene zanima da li je dobar film (boli me briga za političku notu)?
Nije, meni je jedan od losijih Avengers filmova uopsteno. Smorio me prilicno. A jesam fan Marvela.

Toga sam se i plašio. Pitanje je da li će uopšte nadolazeći filmovi biti dobri kao dosadašnja saga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2021, 11:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Castra je napisao:
Tomorrow War - 0/10

Kakva propast od filma.....
Što? Ja sam pogledao i bio mi je zabavan, sasvin solidan način da potrošim dva sata.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2021, 11:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Aikus je napisao:
Toga sam se i plašio. Pitanje je da li će uopšte nadolazeći filmovi biti dobri kao dosadašnja saga.


Nema Tora = moraju biti lošiji. Ali i takvi su bolji od DC sranja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19257 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948 ... 963  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs