banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Volim techno
Volim electro 64%  64%  [ 9 ]
Ne volim seku aleksic 36%  36%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 14
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Mar 2004, 09:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hmm Scooter nije techno ??? momak gdje su tebi usi ?
Scooter jeste techno grupa jest da su komercijalizovani ili k`o sto jedan prije mene rece "za djecu"
inace tech techno je naziv za elektronsku muziku koja ima podzanrove koje sam vec nabrojao pa samim tim i house

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Mar 2004, 10:10 
ma nema shta :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :drinking:


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Mar 2004, 14:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2001, 01:00
Postovi: 271
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
BSE je napisao:
hmm Scooter nije techno ??? momak gdje su tebi usi ?
Scooter jeste techno grupa jest da su komercijalizovani ili k`o sto jedan prije mene rece "za djecu"
inace tech techno je naziv za elektronsku muziku koja ima podzanrove koje sam vec nabrojao pa samim tim i house


Ne bih se slozio ni sa prvim ni drugim. Scooter se moze svrstati kao jedna bransa euro-trancea iz komercijalne VIVA kuhinje ... To se u Nemackoj svrstava u muziku tipa Luna na srpskoj estradi ili Colonia na hrvatskoj, sto samim tim znaci da SCOOTER NEMA VEZE SA TECHNOM koji nije generalni naziv za elektronsku muziku nego jedan od njenih pravaca (kao i house, electro, dnb, jungle itd.). Primeri techno producenata / dj-a su npr. Jeff Mills, Derick May, Umek itd.

Ali moze biti da gresim.

_________________
erga omnes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Mar 2004, 10:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
men` se cini da je Scooter u stvari neki komerc. dance ali moze biti da i ja grijesim

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Mar 2004, 12:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2004, 14:38
Postovi: 119
Lokacija: Banja Luka
je*e nas zapad a nismo ni svesni
ne kazem da treba slusati seku aleksic ali sta fali bori djordjevicu, djordju balasevicu, zdravku colicu
elektronska muzika je prenosnik socijalnih devijacija :2gunfire:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Mar 2004, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
LaShante je napisao:
je*e nas zapad a nismo ni svesni
ne kazem da treba slusati seku aleksic ali sta fali bori djordjevicu, djordju balasevicu, zdravku colicu
elektronska muzika je prenosnik socijalnih devijacija :2gunfire:

Hm .. kao sto sam vec ranije rekao nisam ljubitelj techno i svih gore navedenih pod-zanrova ali mislim da nisi bas potpuno upravu ... zasto bi onda prenosila socijalne devijacije vishe od punka, metala ili neceg treceg ... Pa zar Seka ne vrsi devijacju mladih kad obuce onaj podpicnjak koji vise pokazuje nego sto sakriva? :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2004, 15:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2004, 16:31
Postovi: 74
Lokacija: tamo negdje
Ona vrsi "mladih" kada se onako obuce..:P

_________________
cova, buraz, lik, jarane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2004, 19:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2004, 19:52
Postovi: 378
Lokacija: banjaluka
ne znam da li je ov o pravi post ali ipak..
Dakle ovo je za one koji misle oziljno i koji imaju love.
Carl Cox svira ( pusta ) u Sloveniji 30.5. u Novoj Gorici ( i jos hrpa cool DJova). Mene zanima dali ikoga iz BLa to zanima i da li bi isao sa mnom.

Drugo nemojte protiv Seke Aleksic , nase gore je list a i dobra je u onome sto radi, pijancenja nemogu zamisliti bez nje,

_________________
Sto manje crnaca to manje rasizma!

http://drigi.blogabet.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2004, 13:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Sep 2003, 13:24
Postovi: 88
Lokacija: Banja Luka
Sto se tice Paul Van Dyk, samo napomena da je dobio nagradu za najboljeg DJ. Imas ti vizu za Slo?

_________________
**************************
Move move move a little tigher
Think think think a little sharper
Breath breath breath a little faster
Can you catch yourself


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2004, 19:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2004, 19:52
Postovi: 378
Lokacija: banjaluka
viza sredjena, samo se ceka polazak :)

POGLEDAJ NA http://WWW.RAVESPACE.NET pa na partydayts ostale DJe.

Carl Cox, poslusati i uzivati, vrijedi svih para i muka, Paul Van Dyk-a sam poslusao u SUBURBIJI ( UDINE ) i bio je kul, mada mi je to vece jedna italijanka vise zaokupila paznju:)
lp

_________________
Sto manje crnaca to manje rasizma!

http://drigi.blogabet.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2004, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Citiraj:
U ostalom techno i jeste plod racunara i ritam masina, odnosno sintisajzera (koji se sad i ne korisite zbog prednosti racunara).
Sjecam se sebe kad smo se lozilili na tu novu muziku, koja je vecini bila nepoznata i strana. Ali mi smo se maksimalno zabavljali. Kako rastes tako gubis korak sa tim. I sada kada vidim Mayday, Love Parade ill sl. pozelim da sam tamo i hvata me nostalgija
A rave je techno kultura, nacin i stil ponasanja, oblacenja, interesovanja...
Sjecate li se onoga 'Rave on'?
Ili 'Love, peace & unity'?

Ah ta nostalgija


...hehe,nema sta...ovo si dobro rekao... jebes ga, samo malo grijesis u nacinu razmisljanja...bar sto se tice produkcije... iako su zvjeri, racunari imaju veoma malo primjene u samom toku sviranja... oni sluze najvise za finalne korekcije... sve vise ih upotrebljavaju u komb. sa racunarima....npr. Kupis Reaktor4,mali programcic sa kojim izgradis svoj sintisajzer(oscilatore,filtere,efekte,LFOs i sl.), i onda pribavis neki midi i sviras taj sintisajzer. Ipak....u sve i jednom zanru ili pod-zanru,kako si ih vec svrstao, dominiraju "klasicni" instrumenti(Rhodes Magnetica Pianos, K2000 bass,KORG Ultima,Hammond B4 i sl.)
Sto se tice nostalgije...potpuno si u pravu... oko Maydaya.... to mi je i danas zelja otici, samo da vidim...a Love Parade me nikad nije privlacio. Ne znam zasto...

Rave? Heh.... postoji milion tumacenja koja sam cuo... Najuvjerljivije od njih je ono koje govori da je rave dogadjaj kojom se "nova" (elektronska) muzika promovisala.... To ne mora znaciti da je u pitanju samo techno... moze biti i Breakbeat,Garage,2stepp,ili cak trip hop.

REJV ON!:)

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 07:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Yo! 8)

Eeeeeeeeeeee... Ala zemljo, pa sto ovom [Enterprise]-u dadose Scooter i rekose da mu je to neki tehnac il' neka rejvusa... Zemljo, pa nije ni cudo sto cak i Amerikanci (mainstream, ne pravi ljubitelji) opisuju tehno kao 'pip, pip, pip, pip, dum, dum, dum, dum' (stereotipi: pistanje ko u trance-u, i bas ko u house-u)... Kako ce oni koji to ne slusaju znati ista o onome sto ni oni koji se nazivaju ljubiteljima ne poznaju?! Decko, svakom svoje! I ja licno jako volim poslusati Scooter, al' ne pada mi na pamet da ih nazivam najboljom tehno/rejv grupom, kao ti. Opet moje misljenje: oni to nisu. Smatram da ce se vecina ovih ljudi sloziti da je (na primjer) Plastikman (Richie Hawtin) mnogo veca ikona u tim vodama. Ako ne znas ko je Plastikman zbavi njegov 'Closer,' pa ce ti se neke stvari razjasniti. Njegove stvari nikad neces naci na VIVA CD-ovima. ;) ;) Sto se tice podjele: dzaba nam se svadjati. Ja licno smatram da je techno samo jedan od pravaca elektronske muzike (electronic dance music, po Amerima), kao sto su i house, trance, dance, gabber, hardcore, rave, electro, itd... Meni je licno tech-house najveca furka, pogotovo ako pustaju Carl Cox, Donald Glaude, Tall Paul, Dave Aude, DJ Dan il' ostali... Americka kuca Moonshine izdaje 'Mixed Live' seriju, (2XCox, 2XGlaude, 2XPaul, 1XAude, 1XDan), sto je vjerovatno najkomercijalniji house svih vremena, i to samo zato sto se CD-ovi dobro prodaju. ;) Rave je rijec koju Ameri koriste da opisu rave party, sto je u stvari svaka zurka na kojoj se pusta elektronska muzika, otprilike onako kako mi to dozivljavamo na Blakanu.

Za kraj jedna pouka: pravi postivaoci elektronske muzike ne trose vrijeme raspravljajuci o najvecim legendama te kulture, nego zbave malo opreme pa se bace u svijet stvaranja...

Rave on, like California!

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2004, 08:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
:drinking:

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs