banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Casovi gitare - Gdje?
PostPoslato: 12 Apr 2011, 20:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
Dakle, gdje se u BL moze (povoljno) nauciti svirati girata (akusticna)? Ja sam totalni "noob" za gitare i znam tek neke osnovne stvari, ali mi je velika zelja nauciti svirati gitaru.

Hvala unaprijed

Synonym


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2011, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Roni je držao časove u centru "Zdravo da ste", subotom i nedjeljom oko 12, ona baraka kod restorana "Vrbas". Bilo je 10 maraka mjesečno, mislim. Ne znam ima li to još.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2011, 23:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
Aha, pa to mi zvuci poprilicno povoljno. Oticu tamo da se raspitam. Hvala za informaciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 00:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2011, 10:23
Postovi: 800
Lokacija: U ljubavnom gnezdu!
Mogu ti ja davati casove.. sviram gitaru od 13 godine! Znaci ako budes aktivno vjezbao i ucio. Mozes nauciti profesionalno svirati gitaru ( e ne sad kao Jimmy Hendrix ) ali ces nauciti bruku dobro sve sa akordima, notama, rifovima, uhvati dobar ritam i przi.. za 90 dana mozes nauciti bas dobro svirati :)

Doduse nebavim se tim profesionalno vec cisto rekreativno, ono kad si u dobrom drustvu, na derneku, na plazi, na izletu.. Malo gitarica neka baladica..(Neznam zasto ali cure to strasno vole)- A volim i s vremena na vreme u svojoj sobi skinuti neki rif cisto onako za svoju dusu :)

_________________
Moji radovi u PS Slika Slika Slika Slika Ocijeni Avatar osobe iznad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 11:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Takodje, mogu ti i ja davati casove ali razmisli malo, zasto nekome placati ono sto ti je servirano na tanjiru?

Uzmes knjigu sa osnovama gitare, skontas sta prvo trebas da naucis i kako da vjezbas, onda lagano na YouTube i vjezbaj do mile volje.
Casovi su bili nekada, kada nije bilo interneta, kada si morao i u drugu zemlju ici da bi nesto naucio.
To vrijeme je proslo.

http://www.gitare.info/ ti je odlican pocetak, sve sto vidis na sajtu ce ti reci i onaj sto ti uzme pare.

I 'ladno mozes poceti odmah, ako gdje zapnes mozes se slobodno javiti na ovu temu da ti pomognemo i to je to.

Srecno, gitara je instrument koji ima muda!

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ako imaš nekog od raje ko već svira gitaru, gledaj kako on radi, pitaj malo pa probaj sam, većina raje je ranije tako naučila (uključujući i mene). Mada i ovi drugi primjeri su dobri, u stvari od tebe sve zavisi, ako hoćeš da naučiš svirati, prosviraćeš, stvar je volje za vježbanjem. Sve ostalo dođe s vremenom.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 12:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Super su ti tutorijali na netu i sve to, ali to je sve "jednosmjerno" učenje. Niko ti tu ne može reći koliko si dobar, da li negdje griješiš ili ne, odnosno oslanjaš se samo na sopstveni sud o samom sebi.
To je dobro za sticanje neke osnove, ali za dalje nadograđivanje je uvijek bolje raditi sa nekim.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Moze i kod mene na casove.
Mali klinac od 9 godina ide na casove kod jednog ok ucitelja gitare, pa taman bi mogao uz njega kad on odradjuje svoje lekcije.
Trenutno je na bare hvatovima sus, diminished i ostalih jazz brljavina.
Kontam da mali ne bi nista da naplacuje, mozda neku cokoladu ponekad ili orbit. :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Složio bih se sa ges huom, na netu ima gomila toga, ali neko ko ne zna ništa o sviranju će se prosto izgubiti u svemu tome. Poželjno je da te bar u početku neko iskusniji nauči osnovima sviranja, da objasni neke nejasnoće, kasnije već možeš i sam ako te i dalje bude interesovalo. A uz dobrog učitelja se mnogo brže napreduje.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Pocinju casovi gitare u Ghetto-u (Nova Varos ako se ne varam), pa ako budes htio, prijavi se tamo...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 13:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2011, 13:16
Postovi: 79
Sam uzet gitaru u ruke i svirat.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Ako si solidan sa engleskim, http://www.justinguitar.com. Potpuno besplatne lekcije, tekst i Youtube video, a možeš dobiti i u PDF formatu za štampanje. "Učitelj" je Justin Sandercoe, gitarista, "kantautor", producent, itd. Pohvaljen od Brajana Meja i Stiva Vaija, to valjda dovoljno govori.

Ja sam tu počeo učiti i ne ide loše, mada nemam baš previše vremena za vježbanje. Inače, on drži i privatno časove (to naplaćuje) pa je iskustvo iz toga pretočio u sajt. Obavezno pogledaj.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 20:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2011, 10:23
Postovi: 800
Lokacija: U ljubavnom gnezdu!
Archangel je napisao:
Pocinju casovi gitare u Ghetto-u (Nova Varos ako se ne varam), pa ako budes htio, prijavi se tamo...


Geto je rupa..

Ako zelis nauciti svirati gitaru onda ti trebaju profesionalci:

Imam broj telefona Doktora za gitaru na nasim prostorima, 5 KM je cas... Ali covek zna znanje i od njega mozes svasta nauciti! mogu ti ga dati njegov kontakt broj telefona ako zelis, javi mi se na PP!

Pozdrav..

_________________
Moji radovi u PS Slika Slika Slika Slika Ocijeni Avatar osobe iznad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
cobraunited89 je napisao:
Mogu ti ja davati casove.. sviram gitaru od 13 godine! Znaci ako budes aktivno vjezbao i ucio. Mozes nauciti profesionalno svirati gitaru ( e ne sad kao Jimmy Hendrix ) ali ces nauciti bruku dobro sve sa akordima, notama, rifovima, uhvati dobar ritam i przi.. za 90 dana mozes nauciti bas dobro svirati :)

Doduse nebavim se tim profesionalno vec cisto rekreativno, ono kad si u dobrom drustvu, na derneku, na plazi, na izletu.. Malo gitarica neka baladica..(Neznam zasto ali cure to strasno vole)- A volim i s vremena na vreme u svojoj sobi skinuti neki rif cisto onako za svoju dusu :)



svaka cast...u sta sam ja vrijeme izgubio ](*,) ](*,) ](*,)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 22:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
:lol: :lol: :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ja sviram 10 mjeseci, pa ne znam dobro svirati. Nakon 3 mjeseca nisam znao 10 pjesama. Naravno, nisam išao na časove. Jedan moj snimak, pa ocijenite da valja li ili ne :)

http://www.box.net/shared/6a1ldsz8iz

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 23:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ma sve zavisi šta čovjek hoće. Ako hoće da zasvira oko logorske vatre, na plaži, ili nekoj žurci, to se da prilično brzo naučiti, izvježba osnovne akorde te kasnije samo uči nove pjesme. Na taj način, može čak i za spomenuta tri mjeseca naučiti solidno da svira. Međutim, ako ga interesuje ozbiljnije sviranje, to je već druga stvar.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2011, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Inace neko rece da je Geto rupa........e pa nije vise........sredili su ga cakum pakum moram priznati.
Veceras sam imao probu sa bendom tamo i odlicno izgleda Geto u odnosu na to kako je nekad izgledao.
Cuo sam da sad tamo i neke plesne grupe odrzavaju probe kao i da postoje casovi bubnjeva.
Za gitaru ne znam ali moguce je da se daju i gitarski casovi.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2011, 10:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2011, 13:16
Postovi: 79
Stratovarius je napisao:
Inace neko rece da je Geto rupa........e pa nije vise........sredili su ga cakum pakum moram priznati.
Veceras sam imao probu sa bendom tamo i odlicno izgleda Geto u odnosu na to kako je nekad izgledao.
Cuo sam da sad tamo i neke plesne grupe odrzavaju probe kao i da postoje casovi bubnjeva.
Za gitaru ne znam ali moguce je da se daju i gitarski casovi.


Znaci dobro je sad u getu...
Meni nije potreban sad ne znam ni ja kakav zvuk...
Samo nek se ruka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2011, 12:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Prva i osnovna stvar - izučiti sviranje ritam gitare, bez obzira o kom se stilu radi, tako da se čuju "muda" kad je ožežeš :turn-l:. Dalje, naštelovati sluh (pjevanje uz tamburu, "skidanje" na sluh itd...Recimo, slušanje bas dionica u reggae-u je meni naštelovalo sluh), pa tek onda glumiti virtouza. Ovi novi u-sobi-pred-kompjuterom-solo-gitaristi što miluju žice i kod kojih se više čuje šum magneta nego vibracija žica su postali alarmantno zabrinjavajuća pojava.

P.S. Više željeti da sviraš kao, recimo, Karlos Santana, a manje kao onaj Malmstin i slični. :lol:

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs