banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 18:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2006, 22:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
he , he pa nije vrag da imate(revolt) keca naravno sto vise utoliko bolje 8) pa ovo je pank he , he .
sto se tice recall vrlo dobro znas da ne slusam muziku kavu svira recall (istina ima snimke nekih 15 ak stvari ali ih ne slusam ) mislio sam generalno na nastup i zvuk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2006, 23:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Malo da spamujem, ja sam otvorio temu, valjda mogu i ja malo spamovati ;P

Damire, tvoja predrasuda o panku kao "nemuzici" je jednako glupa kao predrasuda nasih baba da je svaki kosjaner narkoman ili barem satanist. Prvo, u savremenom punku imas bubnjara koje sviraju i bolje i brze nego sto si ti ikada svirao, ili ces svirati. (nije da vrijedjam tebe, vec isticem koliko su oni dobri!) Takodje imas i gitarista/basista koji pojedose svoje instrumente. Naravno, to je manji broj bendova, veci broj su nalozeni klinci koji se izdrkavaju po instrumentima, ali oni obicno i ne potraju duze od 2-3 godine.
Druga, jako bitna stvar, je negacija same muzike koju si nesvjesno ucinio. Muzika je umjetnost, u tome se svi slazemo. Umjetnost moze da uzme minimalisticku formu, sto dalje namece logicki zakljucak da i muzika moze biti minimalisticka, u ovom slucaju, dio punk bendova. Bas se veceras pricalo o white stripes-ima, eto ti susti minimalizam, ali je i dalje to muzika, koliko god gadno nekom bilo! Ako porices punk kao muziku, onda zajedno sa njime porices i svaki zvuk koji insturmenti proizvedu, svaki rif (bilo da ih je u pjesmi 2 ili 22), svaki ritam na bubnju, i svaku ispjevanu rijec u bilo kojoj muzici. Jednostavno, muzika moze ponekad biti i minimalisticka.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2006, 00:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Draco_O'Reily je napisao:
AntiDope je napisao:
To, to, sa proba te piratske paparazzo... :) jebi ga, ako mozemo slusat metalikine pjesme sa proba koje nisu ni izasle na albume onda moze i Revolt, iako je Revolt malo bolji od metalike. :wink:


Evo AntiDope samo za tebe: djelic sa probe. Ali pozuri, nakon probijanja download granice server brise fajl...

Fak yeah! Toooooooooo! :lol:

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2006, 13:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
monstrum je napisao:
Malo da spamujem, ja sam otvorio temu, valjda mogu i ja malo spamovati ;P

Damire, tvoja predrasuda o panku kao "nemuzici" je jednako glupa kao predrasuda nasih baba da je svaki kosjaner narkoman ili barem satanist. Prvo, u savremenom punku imas bubnjara koje sviraju i bolje i brze nego sto si ti ikada svirao, ili ces svirati. (nije da vrijedjam tebe, vec isticem koliko su oni dobri!) Takodje imas i gitarista/basista koji pojedose svoje instrumente. Naravno, to je manji broj bendova, veci broj su nalozeni klinci koji se izdrkavaju po instrumentima, ali oni obicno i ne potraju duze od 2-3 godine.
Druga, jako bitna stvar, je negacija same muzike koju si nesvjesno ucinio. Muzika je umjetnost, u tome se svi slazemo. Umjetnost moze da uzme minimalisticku formu, sto dalje namece logicki zakljucak da i muzika moze biti minimalisticka, u ovom slucaju, dio punk bendova. Bas se veceras pricalo o white stripes-ima, eto ti susti minimalizam, ali je i dalje to muzika, koliko god gadno nekom bilo! Ako porices punk kao muziku, onda zajedno sa njime porices i svaki zvuk koji insturmenti proizvedu, svaki rif (bilo da ih je u pjesmi 2 ili 22), svaki ritam na bubnju, i svaku ispjevanu rijec u bilo kojoj muzici. Jednostavno, muzika moze ponekad biti i minimalisticka.


Strahilo, nemam ja predrasudu niti smatram tako, (niti negiram) da je pank muzika. Mozda je muzika koja ima neki manji opseg, kao sto ti kazes minimalisticka, ali nebitno, pogresno si me shvatio... Ali ako neko kao nas Groznium ovde, ko je navikao na takav princip u muzici daje svoje misljenje o Revoltu (ne-pank bendu), onda imam pravo da ne uzmem njegovo misljenje za validno.

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2006, 15:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Danas je u Glasu Srpske izasao clanak o Revoltu. Nema ga Online pa ga eto mozete naci u novinama.
Ustvari, ewo bicu toliko dobar da ga skeniram za vas i postavim ga ovdje. Moze?

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2006, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
pa ajd pucaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2006, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
AntiDope je napisao:
Danas je u Glasu Srpske izasao clanak o Revoltu. Nema ga Online pa ga eto mozete naci u novinama.
Ustvari, ewo bicu toliko dobar da ga skeniram za vas i postavim ga ovdje. Moze?

Sranje, pa ima online samo nisam pretpostavio da je u kategoriji Slobodno Vrijeme. Dosad je bilo u Estradi...i vidis moje molitve su uslisene. Kako je samo glupo citati o Revoltu ili AntiDope-u u Estradi.

Kako god ewo link za clanak http://www.glassrpske.com/cyrl/?page=&k ... jest=13073

a da ne bude da sam ubudale skeniro ewo i sken
imam ja zivaca za sve.
Slika

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2006, 17:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2006, 17:18
Postovi: 113
Lokacija: ALFA-MUZJAK @ TAGGED
treba samo jos puno jesti 'ljeba i pure da taj bubanj ne bude dosadan...

_________________
La Sorca Acida


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2006, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
@antidope slobodno vrijeme - kakva crna estrada - teski lapsus :drinking:

a tekst je provalaaaa 8) samo je slika dobra, srecom zika je puno bolja

nisu oni krivi za novinarku - valjda :oops:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2006, 00:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Citiraj:
"Блоцк оут" "Yеарс оф нотхниг"


AAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!! Slika

Uh....

Gotiva. Aj se metnite na myspace :rabbit:

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2006, 01:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
@bik ne pise cirilicom u chlanku, kako mozes lagati "ti zli covjece" :)

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2006, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Bogami je meni sve ono na cirilici! Jes kunem se babinim ajvarom, a to je nesto sto vrijedi!

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2006, 13:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Maj 2006, 21:14
Postovi: 58
pamella_morrison je napisao:
@bik ne pise cirilicom u chlanku, kako mozes lagati "ti zli covjece" :)


U novinama (skenirano) je dobro napisano. Problem je sto im web stranicu uredjuje neka seljacina :lol: :lol: :lol:

_________________
Sta vise reci!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2007, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Slika
Novi clanak o revoltu u Glasu Srpske.
Predstavljamo pobjednike "Restarta"
Slobodno vrijeme - 07 Feb 2007 18:00:00

Svi pobjednici liste "Top osmica" radio emisije "Restart", koje publika izglasa do kraja 2007. godine, snimiće po jednu pjesmu u studiju Mome Nikića


OD novembra mjeseca 2006. godine radio "Oksigen" i Udruženje "Geto" svakog mjeseca biraju, uz pomoć slušalaca emisije "Restart", jednog pobjednika - od desetak kandidovanih banjolučkih bendova.

Svi pobjednici liste "Top osmica", koje publika izglasa do kraja 2007. godine, snimiće po jednu pjesmu u studiju Mome Nikića. Te kompozicije će krajem godine biti uvrštene u zajedničku kompilaciju, koja će nositi naziv "Restart".

Do kraja ovog projekta "Glas Srpske" će predstavljati bendove pobjednike. U novembru i decembru 2006. godine pobjedu su odnijeli "Recall" i "Revolt", a u januaru 2007. "Post Skriptum".

"Recall" je uz "Antidope" i, svojevremeno, "Revolt" predstavnik banjolučkog krosovera.

Bend je počeo sa radom 2000. godine i njeguje mješavinu hard kora, hip-hopa i krosovera. Iako se njihov zvuk najviše kreće u okvirima hard kora, momci iz benda pokušavaju, što je u današnjim uslovima za svaku pohvalu, da smanje uticaj strane muzike.

- Mi nismo ništa pretjerano novo i revolucionarno, već jedan, ali ne usamljen, pokušaj da se muzikom pošalje poruka o teškoj situaciji u kojoj se nalazi mlada generacija, koja je ostala uskraćena za sve one stvari koje su naši očevi imali i, samim tim, postala kulturni invalid. Nažalost, generacijama se, zahvaljujući poplavi radio i TV urednika koji publici kreiraju bezličan i anemičan ukus, lako serviraju sve vrste muzičkog kiča i šunda - kažu članovi grupe "Recall".

"Revolt" je među rokerima Srpske dobro poznat bend, kako zbog učešća na albumu "Pesme iznad istoka i zapada", tako i zbog toga što se uvijek trude da se svojim pjesmama i svirkom predstave u najboljem svjetlu.

Trenutno, grupa radi na albumu koji nosi radni naziv "Years of nothnig", odnosno "Godine ničega", a članovi Revolta" planiraju da ga završe do kraja proljeća. Album pomalo odudara od dosadašnjeg rada "Revolta", ali publika može očekivati snažan i kvalitetan zvuk, jači nego što je "Revolt" ikada imao, a, opet, osmišljen sa ukusom i posebnom melodikom.

Naravno, izraz lica vođe grupe Milana Tice još ne odaje potpuno zadovoljstvo materijalom, ali kada sve bude završeno, ubijeđeni smo da će on, ali i publika, biti oduševljeni.

Za sada je poznat još jedan pobjednik - grupa "Post Skriptum". Grua je sastavljena od osam mladih muzičara, koji svojim šarmom i zanimljivim nastupima očaravaju sve ljubitelje rege muzike. Sviraju pod uticajem Boba Marlija i "Vejlersa", "UB40", Alfa Blondija, ali i "Haustora", "Del Arno Benda"...

Grupa je osnovana krajem 2003. godine i snimila je demo materijal sa oko pet kompozicija, a u toku je snimanje još nekoliko autorskih pjesama.



Jedino ovo moram prapisati:

Енциклопедија
"Револт" је својом музиком запао за око славног рок публицисте Петра Јањатовића. Он је одлучио да уврсти "Револт" у своје проширено издање илустроване екс-ју рок енциклопедије. Овај материјал ће изаћи и у интернет издању.

Jest da je naslov i slika ista kao prosli put, al opet dobro... bolje ikako nego nikako.

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Mar 2007, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
REVOLT @ My Space

Evo majstora online...

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2007, 18:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
Kingdom of the blind @ REVOLT @ My Space

Pročekirajte...

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2007, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Odbi bubrege... Pogotovo pochetak... Ali ja hocu sviiirkuuu!!!
Ejdre, znam da sam te izvomitovao u busu, i da to nikako nije bilo lijepo sa moje strane, ali nije fer da ne pravite svirke samo da ja ne bih kojim slucajem dosao.. :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2007, 20:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
Vomiting iz guuuuud!

Ju ar alaud tu vomit on majself venever ju fil lajk pjuking... Its not dat aj em sam old sili sik fak, aj em fader ov van litl bejbi, rimembr? Ajv got jus tu sač tings...

Hauevr...

Svirki u skorije vrijeme neće biti, ali... spominje se mogućnost nastupanja na Neofestu, pa...

0X

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2007, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
In det kejs... Am kaming tu Neofest, veri veri sik... :headbang:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2007, 21:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
Oket, evo nekih informacija sa Neofest sajta... Biće od koristi...

Neofest

Naravno, potrebno je poznavanje stranih jezika... ali, to tebi neće biti problem...

:laughing6:

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs